X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • kucza21
    Uzależniony
    • 2007
    • 518

    #16
    Mi osobiście jako zdjęcia na ekranie monitora nie odpowiadają są za małe lecz jak sempoo napisał wystarczyłby większy format na ścianie i zdjęcie by mnie pochłonęło! Swoją drogą to landscape mnie raczej nie pociągają. Ale można zauważyć, że kompozycja, świetne kadry jak i również światełko to wszystko jest na najwyższym poziomie. Przychylam się do opinii kolegów wyżej, że chciałbym widzieć chociaż w 1/10tej takie fotografie jak przedstawia ww. autor

    Komentarz

    • pawelxx
      Coś już napisał
      • 2007
      • 96

      #17
      Dla mnie fotki zarowno Marca Adamusa jak i innych z ekipy www.timecatcher.com sa ekstra.

      Widze ze niektore osoby w tym temacie znow zaczynaja wywody o tym ze stosowanie Photoshopa jest beeee itp i ze to juz nie jest fotografia - wiec napisze to co pisala juz nei jedna osoba - wycieczka do ciemni, aby zobaczyc jak powstaja dopbre fotografie z analoga !

      A link http://wildphoto.smugmug.com/gallery...95631982_RKeP6 mysle bardzo dobrze pokazuje umiejetnosci kompozcyji i baaardzo dobrego naswietlania kadrow przez Adamusa. A photoshop na tym zdjecia (niby z kosmosu) to tlyko delikatna korekta.
      Ostatnio edytowany przez pawelxx; 10989.
      ______________________________________
      5D - 6D| 16-35 II | 35L | 50/1.8 II | 85/1.8 | 70-200/2.8 IS | 580EXII | SB26 |

      Komentarz

      • robert lubanski
        • 2007
        • 13

        #18
        VanMurder napisal - cytuje:

        "mam jedną zasadę - nie krytykuje zdjęć na poziomie technicznym wyższym, niż ten który sam prezentuje ... niektórym user'om z CB przydała by się taka zasada, bo poziom prezentowanych prac w większości galerii na CB jest żenująco niski...[/QUOTE]"

        ale to cecha charakterystyczna naszego narodu, wiekszosc ryczy a mleka nie daje

        NIE OBRAZAJAC NIKOGO bo do nikogo w szczegolnosci nie pije :-)
        5dmk2, 85 1.2L, 35 1.4L, 17-40 4.0L, Hasselblad 503cw, mamiya rz67, sekonic, f90x

        doyoufeelfree? - www.bagnino.deviantart.com

        Komentarz

        • Atris
          Coś już napisał
          • 2006
          • 79

          #19
          Zamieszczone przez Flanel

          Robienie zdjęć to jedno. Wyrażanie o nich opinii, krytykowanie, ocenianie to drugie.
          Zarowno jedno jak i drugie powinno byc poparte wykonana praca.

          Zanim sie zacznie krytykowac warto poznac lepiej prace autora, jego technike i narzedzia uzyte do osiagniecia zamierzonego efektu.

          W tym przypadku autor zdjec jest dosc otwarty na temat narzedzi, metod i technik uzytych do osiagniecia takiego efektu.
          Wystarczy wejsc na jego strone.
          galeria zdjęć na >>> aroundmyhead

          Komentarz

          • MacGyver
            Cenzor
            • 2006
            • 7043

            #20
            Zdjęcia oceniam subiektywnie, emocjonalnie. Nie zajmuje się komercyjnym pisaniem recenzji do któregoś z szacownych pism fotograficznych i w związku z tym nie muszę silić się na próby bycia obiektywnym. Te zdjęcia po prostu mi się nie podobają, nie odpowiada mi taki sposób obrazowania otaczającego świata (podobnie z resztą jak malarstwo van Gogha które, mimo iż przez wielu uwielbiane, zachwyca mnie umiarkowanie)
            No ale jak widać, Gombrowicz się nie mylił:
            ...

            GAŁKIEWICZ
            - Ale kiedy ja się wcale nie zachwycam. Nie mogę wyczytać więcej jak dwie strofy. Jak to mnie zachwyca, kiedy mnie nie zachwyca?!

            PROFESOR BLADACZKA (z wrażenia aż się zakrztusił)
            - Gałkiewiczowi stawiam pałkę. Gałkiewicz zgubić mnie chce! Gałkiewicz chyba nie zdaje sobie sprawy z tego, co powiedział!

            GAŁKIEWICZ
            - Ale ja nie mogę zrozumieć! Jak zachwyca, jeśli nie zachwyca.

            PROFESOR BLADACZKA
            - Jak to nie zachwyca Gałkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Gałkiewiczowi, że go zachwyca.

            GAŁKIEWICZ (Z rezygnacją.)
            - A mnie nie zachwyca.

            PROFESOR BLADACZKA
            - To prywatna sprawa Gałkiewicza. Jak widać, Gałkiewicz nie jest inteligentny. Innych zach-wy-ca!
            ...
            Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

            Komentarz

            • Flanel
              Początki nałogu
              • 2005
              • 300

              #21
              Zamieszczone przez Atris
              Zarowno jedno jak i drugie powinno byc poparte wykonana praca.

              Zanim sie zacznie krytykowac warto poznac lepiej prace autora, jego technike i narzedzia uzyte do osiagniecia zamierzonego efektu.
              Ja akurat nie krytykowałem. Wyraziłem tylko swoją skrajną opinię, że tego typu prace ( nie wnikam w proces tworzenia i użyte narzędzia bo mi to lotto), już mi się b. opatrzyły. Nie odczuwam potrzeby poznawania lepiej prac autora czy jego techniki, bo to kwestia gustu i tym podobnych

              W tym przypadku autor zdjec jest dosc otwarty na temat narzedzi, metod i technik uzytych do osiagniecia takiego efektu.
              Wystarczy wejsc na jego strone.
              Jak już pisałem, ten aspekt akurat mnie zupełnie nie robi, oceniam to co widzę, a nie procedurę tworzenia.

              Proszę mnie nie wrzucać do jednego garnka z tymi którzy zarzucają nadmierne psucie w w/w pracach.

              Komentarz

              • snowboarder
                Pełne uzależnienie
                • 2004
                • 1358

                #22
                Zamieszczone przez MacGyver
                Zdjęcia oceniam subiektywnie, emocjonalnie. Nie zajmuje się komercyjnym pisaniem recenzji do któregoś z szacownych pism fotograficznych i w związku z tym nie muszę silić się na próby bycia obiektywnym. Te zdjęcia po prostu mi się nie podobają, nie odpowiada mi taki sposób obrazowania otaczającego świata...
                O ile bys na tym skonczyl, to mozna by jeszcze ci wybaczyc.
                Ale wspomogles sie cytatem, ktory sugeruje twoj niesamowicie
                wysublimowany gust i reszte choloty malpujaca zachwyty nad tymi zdjeciami.
                Co teoretycznie od razu kompletnie cie przekresla
                i wszelkie komentarze nalezaloby sobie odpuscic.
                Z szacunku dla Adamusa, ktorego mam okazje znac i ktory pare
                razy wspomogl mnie swoja cenna rada pozwole sobie na male
                wyjasnienie.
                Po prostu zal mi cie. Narzekajac na "odwzorowanie swiata"
                udowadniasz, ze nigdy takich momentow, jakie pokazuje na swoich
                zdjeciach Adamus nie widziales.
                Otoz one istnieja. Marc nic specjalnego nie robi, nie PS-uje,
                jak sugerujesz g... wiedzac o jego technice, nie upieksza i nie oszukuje.
                Wstaje o 3-ciej w nocy i maszeruje przez gleboki snieg wiele razy
                w te same miejsca. Az trafi mu sie wlasnie taka chwila. Idealny kadr,
                wspaniale swiatlo, genialny uklad chmur i odbic w jeziorze.
                To wymaga niesamowitego samozaparcia i wytrwalosci. Wymaga
                ogromnego talentu, by dostrzec potencjal na taki wlasnie kadr w miejscach,
                ktore wielu omineloby bez zatrzymania. Wymaga wiedzy o kierunkach
                swiatla, wschodach i zachodach i sile wiatru.
                Mozesz sobie odwzorowywac swoj marny swiat jak chcesz.
                Ale powstrzymaj sie od idiotycznych komentarzy, bo poki co to pasuje
                do ciebie ten cytat o ryczacej krowie co nie daje mleka doskonale...

                Komentarz

                • pmc
                  Coś już napisał
                  • 2006
                  • 69

                  #23
                  Zamieszczone przez MacGyver
                  Kadry i owszem, niektóre całkiem niezłe, ale stopień sPSucia odbiera mi całkowicie chęć zgłębiania tej galerii.
                  Zamieszczone przez MacGyver
                  Zdjęcia oceniam subiektywnie, emocjonalnie. Nie zajmuje się komercyjnym pisaniem recenzji do któregoś z szacownych pism fotograficznych i w związku z tym nie muszę silić się na próby bycia obiektywnym. Te zdjęcia po prostu mi się nie podobają, nie odpowiada mi taki sposób obrazowania otaczającego świata
                  MacGyver,
                  Proszę ...

                  Te dwie wypowiedzi mają o 180 stopni inne znaczenie.
                  Najpierw mówisz, że zdjęcia są ładne bo ktoś je namalował w PS,
                  kiedy się okazuje, że jednak są dziełem talentu i pracy fotografa a nie grafika to okazuje się, że się "po prostu podobają".

                  Fakt, że nie umiemy (czytaj: brakuje nam talentu lub wytrwałości w pracy, najczęściej obu... ) zrobić czegoś co inni potrafią nie znaczy, że oszukują.

                  Te zdjęcia są zwyczajnie dobre i tyle.

                  Ja lepszych od siebie staram się brać za wzór, i szukam w ich osiągnięciach motywacji do cięższej pracy. Działa.

                  Mogę jedynie podpisać się pod komentarzem Snowa.

                  BTW - jeżeli ten, żółty znaczek w rogu posta Snowboardera jest ostrzeżeniem, ze ten komentarz to ja też poproszę taki znaczek.
                  A co mi tam - daj dwa :P

                  Pozdrawiam
                  PM
                  http://pmc123.blogspot.com

                  Komentarz

                  • MacGyver
                    Cenzor
                    • 2006
                    • 7043

                    #24
                    Dla mnie nie mają. Tak jak napisałem, ten sposób przedstawienia rzeczywistości, który w moim odbiorze jest efektem komputerowego majstrowania, mi nie odpowiada i wyłącznie to miałem na myśli.
                    Jeśli chodzi Ci o tę kartkę to nie ja ją dałem, bo aby to zrobić musiałbym się zniżyć do poziomu emocjonalnego snowboardera, czego robić nie zamierzam.
                    Z mojej strony EOT.
                    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

                    Komentarz

                    • snowboarder
                      Pełne uzależnienie
                      • 2004
                      • 1358

                      #25
                      Zamieszczone przez MacGyver
                      Dla mnie nie mają. Tak jak napisałem, ten sposób przedstawienia rzeczywistości, który w moim odbiorze jest efektem komputerowego majstrowania, mi nie odpowiada i wyłącznie to miałem na myśli.
                      Jeśli chodzi Ci o tę kartkę to nie ja ją dałem, bo aby to zrobić musiałbym się zniżyć do poziomu emocjonalnego snowboardera, czego robić nie zamierzam.
                      Jakiego poziomu emocjonalnego, co ty chrzanisz? I czy to
                      przypadkiem nie jest obrazanie mnie? Ciekaw jestem czy dales
                      sobie sam ostrzezenie...
                      Napisalem proste wyjasnienie jak Adamus robi swoje zdjecia,
                      ze nie ma tam manipulacji tylko wytrwalosc i wielokrotne chodzenie
                      w te same miejsca, a ten w zaparte.... Marc robie o niebo lepsze
                      zdjecia od twoich i to wszystko. Trzeba bylo napisac, ze cie to gryzie
                      i byloby przynajmniej fair. A nie zarzucaj mu
                      "majstrowania" (co to za slowo?) kiedy tak nie jest.
                      Dyskusja z drewnianym kolkiem ma wiecej sensu...
                      Rozumiem, ze za ta odpowiedz pewnie mnie w ogole wyrzucisz
                      z tej piaskownicy...

                      Komentarz

                      • mrSaint
                        Dopiero zaczyna
                        • 2005
                        • 48

                        #26
                        Zamieszczone przez Flanel
                        Mi się takie (imo) kicze, znudziły dawno..
                        Zamieszczone przez MacGyver
                        Kadry i owszem, niektóre całkiem niezłe, ale stopień sPSucia odbiera mi całkowicie chęć zgłębiania tej galerii.
                        Zamieszczone przez drakon
                        To raczej promocja widokóweki zdolnosci informatycznych....
                        Zamieszczone przez bvq
                        hmmmm......... bez rewelacji po prostu pokaz PSucia

                        A mam krótkie pytanko, czy któryś z Was był kiedyś w tych miejscach, prezentowanych na zdjęciach, hę ????






                        Ok, Mr Flanel, nie gustuje w fotografii krajobrazu ale czy to jest powodem nazwania tego kiczem................... Wiem, ze o gustach sie nie dyskutuje.............. ale trochę szacunku dla autora! To nie sa widoczki zrobione na wakacjach!!! Bylem w kilku miejscach uwiecznionych na zdjęciach i wiem jak ciężko jest zrobić dobre zdjęcie, kiczowate i jeszcze do tego poPSute jak Adamus..............oj ciężko.........na kieszeni rownie ciężko




                        Zamieszczone przez snowboarder
                        Brak slow. Kompletna zenada...............
                        Snowboarder, nie denerwuj sie chlopie.............jak dlugo jestes na tym forum........ nie przywykłes ??


                        pozdrawiam z poPSutej i jakże do tego kiczowatej krainy

                        Komentarz

                        • VanMurder
                          Uzależniony
                          • 2007
                          • 600

                          #27
                          Zamieszczone przez MacGyver
                          Dla mnie nie mają. Tak jak napisałem, ten sposób przedstawienia rzeczywistości, który w moim odbiorze jest efektem komputerowego majstrowania, mi nie odpowiada i wyłącznie to miałem na myśli.
                          Jeśli chodzi Ci o tę kartkę to nie ja ją dałem, bo aby to zrobić musiałbym się zniżyć do poziomu emocjonalnego snowboardera, czego robić nie zamierzam.
                          Z mojej strony EOT.
                          sprawa mz jest prosta - do momentu jak pan MacGyver był szarym userem CB wszystko było ok - wypowiedzi stonowane, obiektywne ...
                          teraz jak dostał "awans" łatwiej jest mu spoglądać z góry na innych fotografów i userów, nie musi się silić na obiektywizm, może pokazać jak głęboko i gdzie nas wszystkich ma ...

                          nie gniewaj się MacGyver ale wydaje mi się że woda sodowa ci po prostu do głowy uderzyła ...

                          tak się składa że mieszkam tam gdzie mieszkam i tak jak Mr Sait miałem okazję być w miejscach które Marc Adamus uwiecznił w swoim pf ... mało tego widziałem te kiczowate widoki na własne oczy np wschody i zachody słońca nad Sierra Nevada... lecz mimo chęci nie udało mi się tego uwiecznić ... ostatnio nawet prawie dostałem mandat za nieuzasadnione awaryjne zatrzymanie na autostradzie gdy próbowałem sfotografować wschód księżyca Harvest Moon nad pustynią w drodze do Phoenix w Arizonie ...

                          Marc Adamus jest wielki i żaden zakompleksiony pseudofotograf mu tego nie odbierze ...
                          mirskiphotography.com adammirski.com twitter facebook

                          Komentarz

                          • snowboarder
                            Pełne uzależnienie
                            • 2004
                            • 1358

                            #28
                            Zamieszczone przez VanMurder
                            nie gniewaj się MacGyver ...
                            too late Adam, masz juz ostrzezenie co najmniej...

                            Przykre to w sumie, bo to forum bylo kiedys calkiem fajne...
                            I choc sam temat sie w sumie wyczerpal (ile mozna chrzanic o tych
                            samych obiektywach w kolko, a nowych jakos jak na lekarstwo :-) )
                            to jednak pamietam calkiem fajne watki spekulacyjne i byla to jakas
                            tam rozrywka. Teraz to szkoda nawet gadac...

                            Zamieszczone przez mrSaint
                            .jak dlugo jestes na tym forum........
                            zdecydowanie za dlugo
                            Ostatnio edytowany przez snowboarder; 934. Powód: Automerged Doublepost

                            Komentarz

                            • MacGyver
                              Cenzor
                              • 2006
                              • 7043

                              #29
                              Zamieszczone przez VanMurder
                              sprawa mz jest prosta - do momentu jak pan MacGyver był szarym userem CB wszystko było ok - wypowiedzi stonowane, obiektywne ...
                              teraz jak dostał "awans" łatwiej jest mu spoglądać z góry na innych fotografów i userów, nie musi się silić na obiektywizm, może pokazać jak głęboko i gdzie nas wszystkich ma ...
                              Słuchaj napisałem o fotach Adamusa to co napisałem, bo takie miałem odczucia. Jeśli się pomyliłem, moja wina, choć dalej będę utrzymywał że zdjęcia były wyciągane, jak na mój gust za mocno, w programie graficznym.
                              Nie spoglądam na nikogo z góry, w ogóle odkąd zostałem modem staram sie nie wypowiadać na kontrowersyjne tematy, a że czasami kogoś zrugam, cóż, taka rola moda.
                              Nie mam zamiaru porównywać się z kimkolwiek ani obrażać się na nikogo za krytykowanie mojej osoby. Nie zamierzam również z nikim, kogo na oczy nie widziałem, awanturować się przez net, bo mnie to nie bawi.
                              Wróćcie więc do dyskusji o zdjęciach bo to jest wątek o fotografii Adamusa a nie o mnie. A jeśli ktoś uważa że moje zdjęcia to knoty to może to napisać w moich wątkach galeryjnych i ma do tego święte prawo.
                              Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

                              Komentarz

                              • Flanel
                                Początki nałogu
                                • 2005
                                • 300

                                #30
                                Zamieszczone przez mrSaint
                                Ok, Mr Flanel, nie gustuje w fotografii krajobrazu ale czy to jest powodem nazwania tego kiczem................... Wiem, ze o gustach sie nie dyskutuje.............. ale trochę szacunku dla autora! To nie sa widoczki zrobione na wakacjach!!!
                                Oj już bez tego "misterowania" proszę..

                                O gustach SIĘ dyskutuje - zerknij gdzie chcesz, na dowolne forum .
                                Wyraziłem moją opinię. Oglądając od kilku lat prace podobne do Adamusa, znieczuliłem się na takie produkcje, i nikt nic na to nie poradzi. Nazwanie tego przeze mnie kiczem, nie należy odbierać jako obrazę. Uzewnętrzniłem swój stosunek do tego, choć widzę, że radykalne poglądy potrafią wzburzyć ludzi. Wezmę na to poprawkę.

                                I proszę o wybaczenie mojej ignorancji, ale ja oglądając zdjęcie, nie będę myślał akurat o tym ile pracy czasu i pieniędzy musiał włożyć w to autor, ile dni musiał przeleżeć w mrozie na ziemi fotograf przyrody i tak dalej i tak dalej. Tak jak nie oceniam stopnia użycia obróbki, bo mi to lotto.

                                Po prostu - po mimo że do pięt nie dorosnę Adamusowi w fotografii landszaftowej, nie znaczy to że nie mam prawa wyrażenia mojej własnej skromnej opinii, mojego odczucia. Koniec. Kropka.

                                A jeśli ktoś uważa że okazuję brak szacunku, to już jego frywolna interpretacja moich słów. Ale mnie proszę do tego nie mieszać.
                                !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
                                Zamieszczone przez VanMurder
                                Marc Adamus jest wielki i żaden zakompleksiony pseudofotograf mu tego nie odbierze ...
                                Pomijam czy celowo chciałeś obrazić, ja tego do siebie nie biorę

                                Ale zawsze warto przy takiej opinii dodać "imo"

                                Bo np. dla mnie IMO nie jest
                                Ostatnio edytowany przez Flanel; 2188. Powód: Automerged Doublepost

                                Komentarz

                                Pracuję...