X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Bananas
    Coś już napisał
    • 2006
    • 86

    #31
    Słuchajcie Canon z cenami nie zleci za bardzo w dół, bo tak naprawdę to on jest numer jeden na rynku (przynajmniej na razie). Sony w ostatnich miesiącach odniósł wzrost sprzedaży, co jest podyktowane tym, iź wprowadził w końcu coś nowego na rynek. Sony wiadomo potentat na rynku elektroniki, więc kasę ma. Sony bawi się przedewszystkim kompaktami, które może cudami nie są ale jakoś schodzą. Minolta natomiast firma na rynku fotograficznym bardziej znana i ceniona niż Sony ale z mniejszą kasą nie miała możliwości konkurowania z Nikonem i Canonem. Połączenie Konici z Minoltą wielkich sukcesów nie przyniosło, więc nowy związek z Sony przyniesie w końcu może większy efekt. Według mnie jak bym miał wybierać między Sonym Alfą a Canonem 400D to ten drugi. Jeszcze czasu trochę minie kiedy Canon i Nikon zaczną bać się poważnie konkurencji, bo w tej chwili to oni mają wybór aparatów w pełym segmęcie a wprowadzanie czegoś nowego na rynek nie jest tak łatwe. Wcześniej przed premierą Canona wielu na forum prognozowało o nowych nowinkach, a tu nic aż tak rewelacyjnego nie wyszło. Więc albo Canon trzyma asa w rękawie albo skośnoocy dopiero nad tym siedzą. 20D i 30D w USA staniały ale już ceny wyższych modeli nieeee.

    P.S. Sory za mój poemat, ale ta cholerna różnica czasu, nie pozwala mi z Wami kolegami podyskutować...
    Ostatnio edytowany przez Bananas; 4996.

    Komentarz

    • Bananas
      Coś już napisał
      • 2006
      • 86

      #32
      Canon 350D
      629 $ body
      749 $ kit
      Canon 400D USA (wrzesień)
      800 $ body
      899 $ kit
      Canon 20D
      989 $ body
      1099 $ kit
      Canon 30D
      1189 $ body
      1299 $ kit
      Canon 5D
      2999 $ body
      Canon 1D Mark II N
      3539 $ body
      Ostatnio edytowany przez Bananas; 4996.

      Komentarz

      • Czacha
        fotograf
        • 2004
        • 4868

        #33
        Bierzecie pod uwage iz zaprezentowane wyniki sprzedazy (tabelka ktora zachlysnal sie caly swiat) nie oznaczaja sprzedazy na calym swiecie a jedynie w Japonii? Dane te nie oznaczaja rowniez sprzedazy produktu juz dla samego konsumenta.. nigdzie nie jest to podane.

        Te %, jak ktos slusznie wspomnial w jednym z komentarzy na optyczne.pl, to nie ilosc sprzedanych sztuk a jedynie procentowy wzrost udzialow w rynku. Faktycznie jest spory - ale to nowosc.

        Do tego A100 to zadna rewolucja - to Minolta D5D z wieksza matryca i odkurzaniem.. a czy D5D i D7D tak bardzo namieszaly na rynku? Czy sprzedaz Canona i Nikona drastycznie spadly? Nie.. wiec i tutaj nie bedzie rewolucji rynkowej, chyba ze Sony zacznie dodawac A100 do Walkamanow

        Alfa jest pierwsza na rynku z 10megapixelami i to daje jej przewage.. ktora skonczy sie z pazdziernikiem.
        https://www.piotrczechowski.pl

        Komentarz

        • alien
          Początki nałogu
          • 2004
          • 412

          #34
          To niestety prawda...miała byc rewolucja dostalismy dynaxa 5d....co to znaczy marketing sony =] Ostatnio jak byłem na forum minolty nikt zdawał sie nie zauważać ,że to jakby powtórka z rozrywki a wrecz przeciwnie wszystko zamieniali na plusy....nawet wieksze szumy - nie rozumiem tej społecznosci
          Szczególnie moderatorzy i admin tam robią wszystko ,zeby mówić jaka alpha jest cacy i wszystkie minusy zamieniac na plusy - ale im sie akurat nie dziwie - dostają za to kase i są happy =)
          ja tam jestem zielony(jak na prawdziwego aliena przystało) więc licze na Waszą pomoc ;p

          Komentarz

          • Czacha
            fotograf
            • 2004
            • 4868

            #35
            alien, juz dyskutowalem na ten temat na forum kkm.. i mysle ze po czesci jest tak na kazdym forum
            https://www.piotrczechowski.pl

            Komentarz

            • alien
              Początki nałogu
              • 2004
              • 412

              #36
              Tak pół żartem pół serio...z tego wynika ,że jesli ktoś chce się dowiedzieć czegoś konstruktynwego o canonie to powinien zajrzeć na forum nikona..i na odwrót =]
              ja tam jestem zielony(jak na prawdziwego aliena przystało) więc licze na Waszą pomoc ;p

              Komentarz

              • schabu
                Pełne uzależnienie
                • 2006
                • 1352

                #37
                najciemniej pod latarnia
                Na której strefie chcesz dostać porannego tosta?

                fotografia biznesowa

                Komentarz

                • RadiB
                  Bywalec
                  • 2005
                  • 176

                  #38
                  Na niemieckiej stronie C jest oficjalny cennik:



                  W.g. notek prasowych 400D ma wejsc z ta sama cena jaka w tej chwili jest aktualna dla 350D:

                  Komentarz

                  • alien
                    Początki nałogu
                    • 2004
                    • 412

                    #39
                    czyli ile? 2600 z kitem??
                    ja tam jestem zielony(jak na prawdziwego aliena przystało) więc licze na Waszą pomoc ;p

                    Komentarz

                    • ser
                      Dopiero zaczyna
                      • 2005
                      • 37

                      #40
                      Jako ze byly sklepy w USA i w Niemczech, to moze jeszcze ceny w Japonii (w sklepie internetowym yodobashi.com, z tym ze od tych cen mozna odjac 10% - dostaje sie je z powrotem na zakupy w tym sklepie, znajac zycie, pewnie beda okazje, ze nie 10% a 13, czy 15%)
                      body - 89800 jenow
                      body+kit - 109800 jenow
                      body+EF-S18-55 + EF55-200 - 132800 jenow

                      Czyli jakby sie chcialo kupic samo body, to (nie liczac biletu do Japonii i utrzymania ) mozna by bylo wydac okolo 2200 zl (100jenow=2,7 zl, wydaje sie wiecej, ale body by tyle kosztowalo)... (za 350 okolo 1800 zl).
                      I to sie nazywa sprawiedliwosc ... (ale z drugiej strony za 90000 jenow mozna by bylo kupic np. 4 kg najdrozszego miesa albo 9 melonow)

                      PS. Ja mimo, ze mialem mozliwosc zakupu swojej 350 w Japonii, kupilem ja w Polsce, bo mieszkam w Polsce i wazna byla dla mnie gwarancja, bo a nuz... Ale jak nie jest potrzebna gwarancja to jednak (jak mam mozliwosc, jacys znajomi jada/wracaja) warto kupic w Japonii, np filtr Marumi DHG, polar kolowy 77mm , kosztuje w tymze sklepie (po tej 10% znizce okolo 200 zl ... w polsce 391 zl).

                      Z powazaniem
                      Ser

                      40D + 350D+grip + EF 16-35 F2.8 + EF 24-105 F4 IS USM + EF 70-200 F4 IS USM + EF 75-300 F4-5.6 III USM + 580EX + Buffalo DirectStation Pocket + 3xLens Protector Marumi + PLC Marumi

                      Komentarz

                      • cezner
                        Coś już napisał
                        • 2004
                        • 73

                        #41
                        Chmm wygląda na to że nasze zakłady mięsne powinny zająć się handlem barterowym z Japonią - 4 kg mięsa = 400D ;-)

                        Komentarz

                        • Kolekcjoner
                          Obertroll
                          • 2006
                          • 18766

                          #42
                          No ale jakby u nas robili te 400D to by pewnie też kosztowały kole 1000PLN.
                          Ostatnio edytowany przez Kolekcjoner; 5969.
                          "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                          Kapitan Wagner

                          Komentarz

                          • bartosz108
                            Bywalec
                            • 2006
                            • 197

                            #43
                            Kupując w USA trzeba doliczyć 15% TAX i często dokupić rozszerzoną gwarancję na cały świat.
                            BARTOSZ

                            www.photoillustrator.eu

                            Komentarz

                            • Bananas
                              Coś już napisał
                              • 2006
                              • 86

                              #44
                              Zamieszczone przez bartosz108
                              Kupując w USA trzeba doliczyć 15% TAX i często dokupić rozszerzoną gwarancję na cały świat.
                              No z tym taxem to przesada. W zależności od stanu wysokośc taxu (vat) jest różna u mnie jest 6%. A co do gwarancji, to w niektórych slepach kupujesz z gwarancja międzynarodową i jest taniej niż z gwarancją na USA. Problem jest tylko z przesyłką do Polski, ale czego Polak nie potrafi.

                              Komentarz

                              • Auwo
                                Uzależniony
                                • 2004
                                • 928

                                #45
                                A w UK za tyle

                                Komentarz

                                Pracuję...