Najpierw uzyj szukaj, a pozniej sie doklej do juz istniejacych tematow.
X
-
Kiedys pytalem na Zytniej. Powiedzieli ze matowki od mk2 nie pasuja do mk1. Nie wiem jak to jest z tymi chinskimi.Zamieszczone przez pewexKomentarz
-
Kup sobie Canona ee-s - teraz są taniej i nimi wyostrzysz na rogu kadru. Te chinskie ostrza dobrze na srodku na klinie rastrze i na brzegu wymagają przekadrowania, a jak wiadomo w szerokim kacie to czesto sie nie sprawdza.Komentarz
-
Matówka do piąteczki
Koledzy i koleżanki. Nie wie ktoś gdzie można jeszcze dostać matówkę precyzyjną do starej piąteczki? Przeszukałem zasoby internetu i ciężko...1Dx, 5D III, 33, 650, 20 2.8 , 24L, S35 1.4, 50L, 85L II, C70-210 3.5-4.5, 600EX-RT, 580EX,
Było: 1Ds mk II, 1D mk III, 6D, 5D, 40D,600D, 350D, Z16 2.8, 24L II, 35L, 85 1.8, 50 1.4, 24-70L II, 24-70L, T28-75, 28 1.8, 35 2.0, T S-M-C 50 1.4., 430EX IIKomentarz
-
Co jakis czas (kilka tygodni/miesiac) pojawia sie to pytanie.
Rozumiem ze forumowa wyszukiwarka nie jest idealna, ale trzeba byc bardzo malo spostrzegawczym zeby nie zauwazyc ze wymyslono te wyszukiwarke:
Komentarz
-
Szukalem googlami i nie znalazlem odpowiedzi na pytanie gdzie na dzien dzisiejszy mozna kupic matowke do piatki starej...1Dx, 5D III, 33, 650, 20 2.8 , 24L, S35 1.4, 50L, 85L II, C70-210 3.5-4.5, 600EX-RT, 580EX,
Było: 1Ds mk II, 1D mk III, 6D, 5D, 40D,600D, 350D, Z16 2.8, 24L II, 35L, 85 1.8, 50 1.4, 24-70L II, 24-70L, T28-75, 28 1.8, 35 2.0, T S-M-C 50 1.4., 430EX IIKomentarz
-
"Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"
50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."Komentarz
-
To słabo szukasz, bo są na zwyklym allegro
Ja kupiłem bezpośrednio z Japonii, bo wtedy w Polsce były drogo. Z tej aukcji:
Dałem około 135 zł i po 6-7 dniach była już u mnie
Chyba ze szukasz z klinem i rastrem wtedy ciężko o taniego chińczykaKomentarz
-
Koledzy jaja!! Normalnie jaja!! Wchodze na allegro i ja tych aukcji nie widze tam!! WTF?
autentyk nie mam w liscie aukcji dla czesci zamienne-->matowki tej aukcji z zakopanego!!1Dx, 5D III, 33, 650, 20 2.8 , 24L, S35 1.4, 50L, 85L II, C70-210 3.5-4.5, 600EX-RT, 580EX,
Było: 1Ds mk II, 1D mk III, 6D, 5D, 40D,600D, 350D, Z16 2.8, 24L II, 35L, 85 1.8, 50 1.4, 24-70L II, 24-70L, T28-75, 28 1.8, 35 2.0, T S-M-C 50 1.4., 430EX IIKomentarz
-
-
Wlasnie nie, odznaczylem wszystko.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
A swoja droga juz kupilem
jestem w ciezkim szoku bo bym sie za nia bujal dlugo...1Dx, 5D III, 33, 650, 20 2.8 , 24L, S35 1.4, 50L, 85L II, C70-210 3.5-4.5, 600EX-RT, 580EX,
Było: 1Ds mk II, 1D mk III, 6D, 5D, 40D,600D, 350D, Z16 2.8, 24L II, 35L, 85 1.8, 50 1.4, 24-70L II, 24-70L, T28-75, 28 1.8, 35 2.0, T S-M-C 50 1.4., 430EX IIKomentarz
-
Panowie, krótkie pytanie bo jakiś chaos informacyjny jest w tym temacie, po przeczytaniu wszystkiego zwariowałem, otóż:
1. czy jakaś oryginalna matówka do 5d mk I z klinem, która ułatwia ostrzenie, w sensie, że jak obraz na środku jest nieostry to klin się nie składa w całość, a jak jest ostry to się składa,
2. czy matówka ee-s, która jak się domyślam nie ma powyższego klina, wystarcza do ostrzenia manualnymi szkłami np. na M42 i może ten klin nie jest potrzebny?
Proszę o konkretną odpowiedź.Komentarz
-
ad1. czy jest jakaś matówka z klinem do EOSa 5D choćby nieoryginalna? Jak trafisz kup.
ad2. matówka precyzyjna ee-s jest 'rastrowa'. Da się tym ostrzyć, nawet precyzyjnie (stąd zapewne nazwa) ale sam raster to nie jest to co by mi osobiście podchodziło najbardziej. Idzie się pewnie przyzwyczaić
Jestę fotografę
miszcz martwi się o podpisKomentarz
-
Coś mylicie. EE-S ma gładki cały kadr, ale jakby bardziej ziarnisty i lepiej widać na nim efekt 3D niż na standardowej. Nie ma oryginalnej matówki czy to z klinem czy rastrem cyz z jednym i drugim.
Kiedyś miałem nieoryginalną z klinem i rastrem, ale ona nadawała się tylko do makro. Reszta kadru poza środkiem była marna, mglista i ciemna. Nie było jak w Canonie AE-1 , itp. Fakt była to tania matówka za 100zł z HonkKongu. Są jeszcze jakieś profesjonalne za 400-500zł może te są super. Ja tam wolę EE-S.Komentarz
Komentarz