X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Parteq
    Pełne uzależnienie
    • 2004
    • 1159

    #31
    Najpierw uzyj szukaj, a pozniej sie doklej do juz istniejacych tematow.

    Portrety | Slubne | Facebook | Warsztaty

    Komentarz

    • szwayko
      Pełne uzależnienie
      • 2004
      • 2076

      #32
      Zamieszczone przez pewex
      http://cgi.ebay.co.uk/Big-180-Split-...item2c52729135

      czy ta matówka podejdzie również pod 5d mk1 ?
      Kiedys pytalem na Zytniej. Powiedzieli ze matowki od mk2 nie pasuja do mk1. Nie wiem jak to jest z tymi chinskimi.
      frickr FB
      www.szwajkowski.pl

      Komentarz

      • szwayko
        Pełne uzależnienie
        • 2004
        • 2076

        #33
        Kup sobie Canona ee-s - teraz są taniej i nimi wyostrzysz na rogu kadru. Te chinskie ostrza dobrze na srodku na klinie rastrze i na brzegu wymagają przekadrowania, a jak wiadomo w szerokim kacie to czesto sie nie sprawdza.
        frickr FB
        www.szwajkowski.pl

        Komentarz

        • liquidsound
          Pełne uzależnienie
          • 2006
          • 1956

          #34
          Matówka do piąteczki

          Koledzy i koleżanki. Nie wie ktoś gdzie można jeszcze dostać matówkę precyzyjną do starej piąteczki? Przeszukałem zasoby internetu i ciężko...
          1Dx, 5D III, 33, 650, 20 2.8 , 24L, S35 1.4, 50L, 85L II, C70-210 3.5-4.5, 600EX-RT, 580EX,
          Było: 1Ds mk II, 1D mk III, 6D, 5D, 40D,600D, 350D, Z16 2.8, 24L II, 35L, 85 1.8, 50 1.4, 24-70L II, 24-70L, T28-75, 28 1.8, 35 2.0, T S-M-C 50 1.4., 430EX II

          Komentarz

          • Parteq
            Pełne uzależnienie
            • 2004
            • 1159

            #35
            Co jakis czas (kilka tygodni/miesiac) pojawia sie to pytanie.

            Rozumiem ze forumowa wyszukiwarka nie jest idealna, ale trzeba byc bardzo malo spostrzegawczym zeby nie zauwazyc ze wymyslono te wyszukiwarke:

            Portrety | Slubne | Facebook | Warsztaty

            Komentarz

            • liquidsound
              Pełne uzależnienie
              • 2006
              • 1956

              #36
              Szukalem googlami i nie znalazlem odpowiedzi na pytanie gdzie na dzien dzisiejszy mozna kupic matowke do piatki starej...
              1Dx, 5D III, 33, 650, 20 2.8 , 24L, S35 1.4, 50L, 85L II, C70-210 3.5-4.5, 600EX-RT, 580EX,
              Było: 1Ds mk II, 1D mk III, 6D, 5D, 40D,600D, 350D, Z16 2.8, 24L II, 35L, 85 1.8, 50 1.4, 24-70L II, 24-70L, T28-75, 28 1.8, 35 2.0, T S-M-C 50 1.4., 430EX II

              Komentarz

              • Parteq
                Pełne uzależnienie
                • 2004
                • 1159

                #37
                liquidsound - gdybys byl "nowym" to bym tylko odeslal do wyszukiwarki jak wyzej. Ale no weeez.. Tyle lat stazu i taki babol

                Portrety | Slubne | Facebook | Warsztaty

                Komentarz

                • dziobolek
                  Pełne uzależnienie
                  • 2008
                  • 2634

                  #38
                  Zamieszczone przez liquidsound
                  Szukalem googlami i nie znalazlem odpowiedzi na pytanie gdzie na dzien dzisiejszy mozna kupic matowke do piatki starej...
                  Hmmmm... ciekawe, ciekawe...







                  Pozdrówka!
                  "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
                  Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

                  50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
                  tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

                  Komentarz

                  • szwayko
                    Pełne uzależnienie
                    • 2004
                    • 2076

                    #39
                    Zamieszczone przez liquidsound
                    Szukalem googlami i nie znalazlem odpowiedzi na pytanie gdzie na dzien dzisiejszy mozna kupic matowke do piatki starej...
                    To słabo szukasz, bo są na zwyklym allegro


                    Ja kupiłem bezpośrednio z Japonii, bo wtedy w Polsce były drogo. Z tej aukcji:


                    Dałem około 135 zł i po 6-7 dniach była już u mnie

                    Chyba ze szukasz z klinem i rastrem wtedy ciężko o taniego chińczyka
                    frickr FB
                    www.szwajkowski.pl

                    Komentarz

                    • liquidsound
                      Pełne uzależnienie
                      • 2006
                      • 1956

                      #40
                      Koledzy jaja!! Normalnie jaja!! Wchodze na allegro i ja tych aukcji nie widze tam!! WTF?

                      autentyk nie mam w liscie aukcji dla czesci zamienne-->matowki tej aukcji z zakopanego!!
                      1Dx, 5D III, 33, 650, 20 2.8 , 24L, S35 1.4, 50L, 85L II, C70-210 3.5-4.5, 600EX-RT, 580EX,
                      Było: 1Ds mk II, 1D mk III, 6D, 5D, 40D,600D, 350D, Z16 2.8, 24L II, 35L, 85 1.8, 50 1.4, 24-70L II, 24-70L, T28-75, 28 1.8, 35 2.0, T S-M-C 50 1.4., 430EX II

                      Komentarz

                      • mc_iek
                        Uzależniony
                        • 2008
                        • 790

                        #41
                        Może masz włączone filtrowanie?
                        Nałómta siem odmieniwać kącufkuf po polskiemu!

                        Komentarz

                        • liquidsound
                          Pełne uzależnienie
                          • 2006
                          • 1956

                          #42
                          Wlasnie nie, odznaczylem wszystko.
                          !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
                          A swoja droga juz kupilem
                          jestem w ciezkim szoku bo bym sie za nia bujal dlugo...
                          Ostatnio edytowany przez liquidsound; 5209. Powód: Automerged Doublepost
                          1Dx, 5D III, 33, 650, 20 2.8 , 24L, S35 1.4, 50L, 85L II, C70-210 3.5-4.5, 600EX-RT, 580EX,
                          Było: 1Ds mk II, 1D mk III, 6D, 5D, 40D,600D, 350D, Z16 2.8, 24L II, 35L, 85 1.8, 50 1.4, 24-70L II, 24-70L, T28-75, 28 1.8, 35 2.0, T S-M-C 50 1.4., 430EX II

                          Komentarz

                          • thedoc
                            Początki nałogu
                            • 2006
                            • 328

                            #43
                            Panowie, krótkie pytanie bo jakiś chaos informacyjny jest w tym temacie, po przeczytaniu wszystkiego zwariowałem, otóż:
                            1. czy jakaś oryginalna matówka do 5d mk I z klinem, która ułatwia ostrzenie, w sensie, że jak obraz na środku jest nieostry to klin się nie składa w całość, a jak jest ostry to się składa,
                            2. czy matówka ee-s, która jak się domyślam nie ma powyższego klina, wystarcza do ostrzenia manualnymi szkłami np. na M42 i może ten klin nie jest potrzebny?
                            Proszę o konkretną odpowiedź.

                            Komentarz

                            • jacek_73
                              Pełne uzależnienie
                              • 2010
                              • 2587

                              #44
                              ad1. czy jest jakaś matówka z klinem do EOSa 5D choćby nieoryginalna? Jak trafisz kup.

                              ad2. matówka precyzyjna ee-s jest 'rastrowa'. Da się tym ostrzyć, nawet precyzyjnie (stąd zapewne nazwa) ale sam raster to nie jest to co by mi osobiście podchodziło najbardziej. Idzie się pewnie przyzwyczaić
                              Jestę fotografę
                              miszcz martwi się o podpis

                              Komentarz

                              • szwayko
                                Pełne uzależnienie
                                • 2004
                                • 2076

                                #45
                                Coś mylicie. EE-S ma gładki cały kadr, ale jakby bardziej ziarnisty i lepiej widać na nim efekt 3D niż na standardowej. Nie ma oryginalnej matówki czy to z klinem czy rastrem cyz z jednym i drugim.

                                Kiedyś miałem nieoryginalną z klinem i rastrem, ale ona nadawała się tylko do makro. Reszta kadru poza środkiem była marna, mglista i ciemna. Nie było jak w Canonie AE-1 , itp. Fakt była to tania matówka za 100zł z HonkKongu. Są jeszcze jakieś profesjonalne za 400-500zł może te są super. Ja tam wolę EE-S.
                                frickr FB
                                www.szwajkowski.pl

                                Komentarz

                                Pracuję...