X
-
-
Za te 4200 czyli praktycznie za pół ceny i z gwarancją to bym się chyba skusił.
Ale problem w tym, że nie jestem pewien, czy one sa naprawdę do zakupu za te 725 funtów, bo z przeglądu pozostałych aukcji:
http://search.ebay.co.uk/search/search....
wydaje mi się, że jest tam coś w rodzaju allegrowej ceny minimalnej i wynosi 1000 funtów, a tyle to bym już nie dał (zwłaszcza w perspektywie lutego :-))Ostatnio edytowany przez gwozdzt; 3209.Pozdrowienia, Tomek
-
No tak luty to najczęściej miesiąc premier Canona. Ciekawe czy coś nowego się pojawi. Na lifting 5d jednak bym nie liczył, ale może "40D"? Chociaż też od premiery 30D upłyęło 11 miesięcy, a nowy model pojawia się standardowo po 18miesiącach.Ostatnio edytowany przez Gość; 2635.Komentarz
-
Źle rozumujesz. 40D możesz oczekiwać u progu jesieni :-)
U Canona cykl życia produktu na poszczególnej "półce" wynosi 18 miesięcy i tak:
300D (08/2003) --> 350D (02/2005) --> 400D (08/2006) -->
10D (02/2003) --> 20D (08/2004) --> 30D (02/2006) --> ... "40D" (08/2007)
natomiast 5D (08/2005) + 18 m-cy = 02/2007 !! :-)Pozdrowienia, Tomek
Komentarz
-
Myślę, że ten 18miesięczny cykl teraz może zostać zachwiany. Przede wszystkim dlatego, że na poziomie 30D Canon niestety dostaje w dupę od konkrencji (stara i droga konstrukcja), a w przypadku 5D ciągle nie ma konkurencji.
Było już tak w przypadku D60=>10D (12miesięcy).Komentarz
-
Zaburzenie macierzy zawsze może się zdarzyć ;-)
Ze starością to przesada. Wystarczy spuścić z ceny.
No i fakt ze "piątka" jeszcze z czasów analogowych ma w gwiazdach zapisaną długowieczność ;-)
Eeee... tam, to było tylko wyrównanie, bo wcześniej D30=>D60 trwało 24 m-ce
Pozdrowienia, Tomek
Komentarz
-
a ja Wam mowie ze jednak szybciej niz 30D to sie doczekamy nastepcy 5D.
Co do pytania dazza - to nie boisz sie kupowac i jezdzic uzywanym samochodem, a boisz sie klupic refurbowany aparat?________
Rzeczy widzimy nie takimi, jakie są, ale takimi, jacy jesteśmy
Immanuel KantKomentarz
-
nie ma co już wiecej spekulować
jeżdżę nowym samochodem, nigdy nie kupiłem używanegoKomentarz
-
Kupiłem swoją pierwszą syfrę (hybryda Nikona) refurba z Allegro. Jedyna różnica w stosunku do oryginału, to kartonik. Poza tym żadnych, najmniejszych zastrzeżeń. Śmierdział fabryką, nówka nierdzewka i chodził bez zastrzeżeń. Jeżeli sprzedawca jest pewny - nie zastanawiałbym się na Twoim miejscu.
Nawet jeżeli wyjdzie następca "5", to czy uważasz, że jest w tym aparacie coś, czego Ci brakuje?Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=Komentarz
-
Kiedyś kupiłem refurbowaną kamerę Canona. Po pięciu dniach rozwaliła się. Naprawili na Zytniej. Rozwaliła się ponownie. Znowu naprawili. Znowu się rozwaliła...teraz leży rozwalona w szafie, gwarancja się skończyła. Mam złe doświaczenia i dlatego się zastanawiam.Kupiłem swoją pierwszą syfrę (hybryda Nikona) refurba z Allegro. Jedyna różnica w stosunku do oryginału, to kartonik. Poza tym żadnych, najmniejszych zastrzeżeń. Śmierdział fabryką, nówka nierdzewka i chodził bez zastrzeżeń. Jeżeli sprzedawca jest pewny - nie zastanawiałbym się na Twoim miejscu.
Niczego, zawsze mówię, że to najlepszy dSLR ;-) Ale wiesz jak to jest, przeważnie każdy chce mieć najnowszy model;-)Ostatnio edytowany przez Gość; 2635.Komentarz
-
a więc jeśli refurb - to tylko NikonKupiłem swoją pierwszą syfrę (hybryda Nikona) refurba z Allegro... chodził bez zastrzeżeń.
Moim (i nie tylko) zdaniem 'piątka" to bardzo surowy korpus. Brakuje mu bardzo wielu funkcjonalnosci znanych choćby z takich korpusów jak Nikony D80/D200 czy Pentax K10D.
UWAGA! Nie mylić funkcjonalności z jakością zdjęć! Co do funkcjonalności mam na mysli takie rzeczy jak: ISO w wizjerze, konfigurowalne AutoISO, bezprzewodowe sterowanie systemowymi lampami błyskowymi, siatka w wizjerze, itd, itp... MLU niezaryte w menu i naprawdę mógłbym tak jeszcze długo wymieniać...
Oczywiście Canon celowo wypuścił taki goły korpus jakim jest 5D. Teraz przez 10 lat będzie do niego dodawał powoli i sukcesywnie poszczególne ficzery.Ostatnio edytowany przez gwozdzt; 3209.Pozdrowienia, Tomek
Komentarz
-
Może wyjdzie 4000D?
Byłby odpowiedzią na D40, bo do tej pory to Canon rządził w klasie najtańszych luster.
Komentarz
-
to byla tak przenosnia - refurb czy nie, nowe auto czy uzywane - popsuc sie moze kazde. Malo tego uwazasz, ze jak kupisz nowy fabrycznie aparat to bedzie on w 100% sprawny, albo ze sprawdzisz go na 100% przed zakupem? Jak masz obiekcje przed refurbem bo masz zle doswiadczenia to na pewno nie wyleczysz sie z tego kupujac zawsze nowe fabrycznie rzeczy.
________
Rzeczy widzimy nie takimi, jakie są, ale takimi, jacy jesteśmy
Immanuel KantKomentarz
-
Teraz już nie pamiętam, ale chyba są pewne stopnie owego refurbingu, w zależności od tego, dlaczego sprzęt zyskał owe zaszczytne miano.
Poza tym istnieje prawdopodobieństwo, że to samo mogłoby się przytrafić z nową puszką (było o tym na forum). Moim zdaniem za taką cenę - jeśli planowawałeś zmianę puchy - warto brać.Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=Komentarz
-
Mało tego, spotkałem się z opiniami, że w refurb jest OK, bo to co się w nim miało zepsuć juz się zepsuło i zostało naprawione.
Ale przyjrzyj się jeszcze raz wątkowi od początku, bo mam wątpliwości, czy to jest do zakupu za 725 funtów:
Ostatnio edytowany przez gwozdzt; 3209.Pozdrowienia, Tomek
Komentarz
Komentarz