X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • ishi
    Bywalec
    • 2005
    • 145

    #136
    Jako że nie będzie Canon Polska to nie będzie takich strzałów cenowych.... Z Czech to wszytsko sie ustabilizuje... ale niestety na poziomie +5% +7% w góre...
    ______________________________________________

    Komentarz

    • Kolekcjoner
      Obertroll
      • 2006
      • 18766

      #137
      Zamieszczone przez ishi
      Jako że nie będzie Canon Polska to nie będzie takich strzałów cenowych.... Z Czech to wszytsko sie ustabilizuje... ale niestety na poziomie +5% +7% w góre...
      Ale Canon Polska przecież cały czas istnieje . I nic nie wskazuje na to żeby się to miało zmienić.
      "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
      Kapitan Wagner

      Komentarz

      • ghost00
        Dopiero zaczyna
        • 2007
        • 26

        #138
        czesc

        tak zapytam, gdzie ostatnio spadl 30D?gdzie mozna go teraz najtaniej kupic?obchodze juz wszystkie serwisy i ciagle wychodzi ze 3980 pln i nie mniej.

        pozdrawiam
        niemamaparata

        Komentarz

        • emisiaczek
          Uzależniony
          • 2005
          • 548

          #139
          dobrze ze jest tamron zabawki canona i tak sa drogie i nawet z literka L nie trzymaja poziomiu, jesli tylko d30 spadnie to juz polscy onanisci bede w niebo wzieci wszak ten amatorski sprzecik u nas bedzie robil za cud swiata ...

          Komentarz

          • TOPOL
            Początki nałogu
            • 2004
            • 321

            #140
            Zamieszczone przez emisiaczek
            dobrze ze jest tamron zabawki canona i tak sa drogie i nawet z literka L nie trzymaja poziomiu, jesli tylko d30 spadnie to juz polscy onanisci bede w niebo wzieci wszak ten amatorski sprzecik u nas bedzie robil za cud swiata ...

            d30 spadnie? jeszcze? przecież możesz go już kupić za około 1000 PLN...
            No chyba, że chodzi Ci o 30D...
            http://www.topol.pl

            Komentarz

            • schabu
              Pełne uzależnienie
              • 2006
              • 1352

              #141
              Zamieszczone przez TOPOL
              d30 spadnie? jeszcze? przecież możesz go już kupić za około 1000 PLN...
              No chyba, że chodzi Ci o 30D...
              ten zart to sie pojawia chyba w kazdym watku o 30D z tym spadkiem cen to lepiej poczekac jeszcze kilka dni - gosci z tego watku:

              odliczaja juz godziny
              Na której strefie chcesz dostać porannego tosta?

              fotografia biznesowa

              Komentarz

              • tomalxx
                Bywalec
                • 2005
                • 216

                #142
                Polityka Canon Polska ws. cen sprzętu foto

                Pozwoliłem sobie na odświeżenie wątku.

                Przy okazji wyjaśniania pewnej sprawy (dzięki Tomasz1972 :-) ) dowiedziałem się interesujących rzeczy.

                W tym wątku (i jeszcze paru innych) zamieszczane były informacje, że sprzęt foto Canona drożeje.
                W Niemczech dla odmiany sytuacja odwrotna: tanieje.

                Otóż Canon Europe ustandaryzował ceny. To znaczy są takie same dla poszczególnych krajowych oddziałów. Krajowe oddziały mają wolną rękę co do naliczonej marży dla hurtowników. Canon Niemcy może mieć inną marżę niż Canon Francja.

                A nasz "kochany" i "rozumny" Canon Polska nie reaguje na to, że po regulacjach Canon Europe w Polsce są chyba najwyższe ceny hurtowe w Europie. Po prostu myślą, że Polska to wyspa i dalej nas chronią cła.

                Wraca stare. Znowu będziemy nabijać kieszeń sąsiadom zza Odry (hurtowo i detalicznie) a w Polsce - błędne koło: mały wolumen sprzedaży - wysokie ceny. Ech... Ten nasz kraj...

                Dla porównania 5D + EF 24-105L

                Ceneo:


                Digital Wonder World:


                Cena hurtowa brutto w polskiej dystrybucji: 12 460 zł.

                Komentarz

                • chuckyy
                  Początki nałogu
                  • 2005
                  • 482

                  #143
                  Ostatnio kupowalem 85/1.8 i tez straszono mnie, że ceny pójdą w górę bla bla bla. Kupilem go za 1570 z FV, dzisiaj widze, że można go juz kupić za 1520 z FV - dlatego z tym wzrostem cen to chyba nie jest do końca prawda
                  | Canon 16-35 2.8 | Canon 24-70 2.8 | Canon 70-200 4 | Canon 85 1.8 USM | Speedlite 580 ex | Omnibounce STOFEN | LumiQuest Soft Screen | transcend 8 GB | kingstone 1 GB ELITE PRO & 2 GB ULTIMATE | Marumi DHG CPL 67, 77, 82 mm | statyw Velbon Sherpa 750R | Lowepro Staelth Reporter 200 AW | Śjakaś inna Lowepro | Military PRO LIMA :] Sporo planów na przyszłość... m.in. 135 L

                  Komentarz

                  • tomalxx
                    Bywalec
                    • 2005
                    • 216

                    #144
                    Po prostu część sklepów nie korzysta z polskiej dystrybucji Canona i kupuje w Niemczech/Austrii.

                    Kiedyś słyszałem opinie, że na rynku hurtowym też są równi i równiejsi.
                    Więc może część sklepów jest w stanie lepiej negocjować?

                    Komentarz

                    • stdanielo
                      Pełne uzależnienie
                      • 2005
                      • 1081

                      #145
                      Ja wczoraj kupowałem 17-40, 70-200/4L, 85/1.8, 580EX i grip BG-E3 i tylko tylko ostatnia pozycja była z polskiej dystrybucji Canona reszta z USA ale faktury dostałem. Jakbym kupował po "naszych" cenach to pewnie z 1000 więcej bym wydał albo i lepiej.
                      www.kondereszko.pl
                      https://www.flickr.com/photos/stdanielo/

                      Komentarz

                      • chuckyy
                        Początki nałogu
                        • 2005
                        • 482

                        #146
                        Zamieszczone przez stdanielo
                        Ja wczoraj kupowałem 17-40, 70-200/4L, 85/1.8, 580EX i grip BG-E3 i tylko tylko ostatnia pozycja była z polskiej dystrybucji Canona reszta z USA ale faktury dostałem. Jakbym kupował po "naszych" cenach to pewnie z 1000 więcej bym wydał albo i lepiej.
                        Niezły zestaw jak na jeden zakup
                        | Canon 16-35 2.8 | Canon 24-70 2.8 | Canon 70-200 4 | Canon 85 1.8 USM | Speedlite 580 ex | Omnibounce STOFEN | LumiQuest Soft Screen | transcend 8 GB | kingstone 1 GB ELITE PRO & 2 GB ULTIMATE | Marumi DHG CPL 67, 77, 82 mm | statyw Velbon Sherpa 750R | Lowepro Staelth Reporter 200 AW | Śjakaś inna Lowepro | Military PRO LIMA :] Sporo planów na przyszłość... m.in. 135 L

                        Komentarz

                        • tomygun
                          Bywalec
                          • 2006
                          • 204

                          #147
                          Cóż ja śledzę na skąpcu kilka przedmiotów od jakichś 2 miesięcy, niektóre trochę dłużej inne trochę krócej, wrzucę kilka cen dla porównania

                          Canon EOS 400D - 450 zł

                          Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM -100 zł

                          Canon EF 17-40 f/4 L USM +150 zł

                          Canon EF 24-70 f/2.8 L USM +200 zł

                          Canon EF-S 17-55 f/2.8 IS USM +120 zł

                          wiem że to może być niemiarodajne, bo to tylko kilka modeli, poza tym nie są to ceny po których canon sprzedaj swój sprzęt, lecz ceny po jakich sprzedają go sklepy, ale chyba sklepy też raczej cen nie biorą z rękawa, ale jak widać nie ma jakiejś jednej tendencji zwyżkowej lub spadkowej, jedno idzie w górę inne idą w dół
                          GALERIA CB <========> GALERIA

                          Komentarz

                          • januszP.
                            Uzależniony
                            • 2006
                            • 634

                            #148
                            ja kupiłem w lutym w beachcamera 100-400/...L z 1366$ a dzisiaj jest za 1410$
                            (i w lutym jak i teraz nie było i nie ma żadnego rabatu)
                            wiec może jednak drożeje.

                            Komentarz

                            • stdanielo
                              Pełne uzależnienie
                              • 2005
                              • 1081

                              #149
                              Zamieszczone przez chuckyy
                              Niezły zestaw jak na jeden zakup
                              A co raz się żyje, tym bardziej, że dostałem dotację unijną na działalność i część kosztów refunduje UE. :grin:
                              www.kondereszko.pl
                              https://www.flickr.com/photos/stdanielo/

                              Komentarz

                              • popmart
                                Pełne uzależnienie
                                • 2005
                                • 1721

                                #150
                                Jakieś 2 miechy temu kiedy było głośno o podwyżkach śmiałem twierdzić że jest to taktyczne posunięcie upadającego oddziału Canon Polska aby wypchnąć zalegający sprzęt w magazynach .... i co pomimo powątpiewań wielu (pozdro Cichy) okazalo sie to prawdą, po chwilowym braku towaru/wzroście cen sytuacja wraca do normalności ...

                                Ja kupuje 30D za 3999 w dużej sieci handlowej na 0% raty .... to naprawde imho uderza w tipów .... aha i jeszcze prz zakupie w sklepie dostane od canon 100Euro a to już tylko 3600 ...
                                Ostatnio edytowany przez popmart; 3267.

                                Komentarz

                                Pracuję...