X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Morfiko
    Coś już napisał
    • 2007
    • 67

    #16
    Witam
    Pochwale sie ze "upolowalem" dzis na allegro torbe na sprzet fotograficzny za uwaga 10 zl.
    Nie jest to oczywiscie torbe firmy lowepro z najwyzszej polki gdzie mamy mnostwo specjalnych przegrod wyslanych gabka na obiektywy,filtry,laptopa i 2 korpusy jednakze jestem zadowolony.
    Moze podam link do aukcji : http://www.allegro.pl/item201450802_...e_formel_.html
    Jak widzimy glowna przegroda dzielona jest na dwa przy pomocy przegrody regulowanej na rzep.
    Na klapie mamy kieszen z siatki zapinana na zamek.
    Sama klapa zapinana jest rowniez na zamek oraz dodatkowo na klamry czego jestem zwolennikiem (nielubie wszelakich zapiec na rzep bo szybko sie brudza , z czasem rzepy coraz gorzej lapia oraz pruja sie)
    Dodatkowo po bokach torby mamy pojednej kieszen zapinana na rzep (niestety) oraz dlugo jedna kieszen na przodze torby rowniez zapinana na rzep.
    Torba ponad to wyglada na dosc wodoodporna (wnioskuje po materiale z ktorego zostala wykonana).
    Ogolnie mysle ze stosunek cena/jakosc jest niezly.

    Pozdrawiam

    Komentarz

    • krzypol
      Bywalec
      • 2005
      • 174

      #17
      Zamieszczone przez iktorn92
      Ja też myślałem nad K3 ale zdecydowałem sie na Tamrac adventure 7. Cena podobna(250zł) ale wykonanie moze lepsze i jakos tak wyszło że go kupiłewm i teraz czekam na paczkę. Krzypol pomyśl nad nim.
      W Naneu Pro podoba mi się: możliwość łączenia komory górnej i dolnej (jeśli nie chce się używać do noszenia sprzętu foto), kieszeń na statyw i dodatkowa szczelna peleryna do zakrycia plecaka w razie ulewy.

      Komentarz

      • iktorn92
        Uzależniony
        • 2007
        • 605

        #18
        Sczerze to ja ten plecak kupiłem tylko do noszenia aparatu. Jak chce normalny plecak to biore Campusa czy innego Alpinusa i heja. W tamracu tez mozna przymocowac statyw. Co do pelerynki to można dokupic (Systemy S.A.S i M.A.S). Ale czy rzecywiscie duzo sie zdjęć robi w deszczu??????? Sczególnie że obydwa sa wyk. z materiłów pseudo wodo-opornych
        Flickr
        Portfolio Ślubne

        Komentarz

        • krzypol
          Bywalec
          • 2005
          • 174

          #19
          Zdecydowałem się jednak na Alpha Naneu Pro. Dzisiaj zamówiłem:-)

          Komentarz

          • JaBlam
            Pełne uzależnienie
            • 2006
            • 1304

            #20
            No ja wlasnie tez nabylem Alpha Military. Po rabacie w sklepie moim zaplacilem 170 zl co uwazam za bardzo dobra cene. Podoba mi sie to ze sprzet wklada sie od strony plecow co dodatkowo uchroni przed swierzbiacymi łapkami zainteresowanych osob w autobusach, oraz ze plecak nie sprawia wrazenia fotograficznego (to o czym kiedys pisal Vitez). Dodatkowa kieszen tez robi swoje i przydaje sie na inne rzeczy, moze tylko te 2 kieszenie na plecach mogly miec sensowniejsze zapiecie niz tylko rzepy (fajnie sie do nich Ex 580 i 420 mieszcza)

            ----------------------------------------
            Moje pstryki na www.jblaminsky.com od 1 lutego 09 -swiat Eli i Kanona zamienilem na swiat Nikkorow...i dzisiaj nadal nie żaluje

            Komentarz

            • krzypol
              Bywalec
              • 2005
              • 174

              #21
              Zamieszczone przez JaBlam
              Podoba mi sie to ze sprzet wklada sie od strony plecow co dodatkowo uchroni przed swierzbiacymi łapkami zainteresowanych osob w autobusach, oraz ze plecak nie sprawia wrazenia fotograficznego (to o czym kiedys pisal Vitez).
              Właśnie to mnie przekonało do zakupu

              Komentarz

              • BelYaal
                Początki nałogu
                • 2007
                • 387

                #22
                Zamieszczone przez JaBlam
                No ja wlasnie tez nabylem Alpha Military.
                Ja nabylem cos podobnego, albo raczej bardzo podobnego, bo rozni sie tym, ze jest to tylko mniejsza wersja. Widzialem normalna Aphe, ale byla dl amnie za duza. Tu minusem jest to, ze o ile w normalna doczepie z boku statyw, to tu jedynie jakas wersje mini, albo wcale.
                Na gieldzie foto za 120 zl.

                Komentarz

                • himi
                  Zablokowany
                  • 2006
                  • 2638

                  #23
                  Mam fomei, drugiego, poprzedni się posypał i był w reklamacji. Używany sporadycznie daję radę całkiem fajnie. Jak na te pieniądze ofkoz. Wchodzi mi 30 d z gripem i laptop nawet tzn raz wsadziłem, bo ciężkie to razem jak cholera.

                  Komentarz

                  • arra
                    Pełne uzależnienie
                    • 2006
                    • 1023

                    #24
                    Zamieszczone przez himi
                    Mam fomei, drugiego, poprzedni się posypał i był w reklamacji. Używany sporadycznie daję radę całkiem fajnie. Jak na te pieniądze ofkoz. Wchodzi mi 30 d z gripem i laptop nawet tzn raz wsadziłem, bo ciężkie to razem jak cholera.
                    Fajnie ze znalazlem ten watek. Dzieki niemu wlasnie zanabylem Fomei, bo byl to jedyny w sklepie plecak do ktorego bezstresowo moge wrzucic body z zalozona 300tka z wyciagnieta oslona i zalozonym tc-em, a w dodatku calosc, w bardzo rozsadnej cenie. Wykonanie i uzyte materialy wygladaja na niezle. Zobaczymy jak sie sprawdzi w "praniu"

                    Oto swieza fota. Najlepsze jest to, ze zostalo mi jeszcze sporo miejsca na szkla, trzeba bedzie powoli zaczac wypelniac luki


                    PS. Himi, napisz co sie posypalo w Twoim.

                    Pozdrawiam

                    www.pbase.com/arra
                    R1+5D2
                    Jeżeli czas to pieniądz, to mogę powiedzieć, że brakuje mi czasu

                    Komentarz

                    • lukep
                      Początki nałogu
                      • 2006
                      • 387

                      #25
                      W!

                      Nie polecam Fomei. Dwa mialem i w obu poprulo sie doszczetnie wszystko... Tak to jest z takimi ekonomicznymi plecakami. Kazdy po okolo roku zaczal sie pruc.


                      Zdrowko

                      Komentarz

                      • iktorn92
                        Uzależniony
                        • 2007
                        • 605

                        #26
                        No zanabyłem tamraca adventure 7 i jestem zadowolony Co prawda ja ałoże wszystko co w stopce to jest na full zapakowane ale jaszcze jakieś małe stałki wyjdą w liczbie jednej góra 2. Na razie jest ok nic sie nie pruje i wykonanie jak najlepsze. polecam
                        Flickr
                        Portfolio Ślubne

                        Komentarz

                        • JaBlam
                          Pełne uzależnienie
                          • 2006
                          • 1304

                          #27
                          Mnie tylko troche martwilo w tych plecakach ze znajomemu w autobusie otworzyli plecak i nie tyle co ukradli ile sprzet polecial na ziemie.. Zabezpieczenia srednie. I ten Trekker chyba podobnie. Nadal jestem zadowolony z mojej Alphy, zawsze nosze wymiennie z Lowepro 4... Co prawda nie wejdzie mi wszytko co mam ale z drugiej strony czy Wy wszystko nosicie w swoich plecakach? Ja np nie zabieram ze soba macro lampy czy 100 2.8 Macro idac na koncert wiec zawsze cos zostawiam w domu
                          Ostatnio edytowany przez JaBlam; 4940.

                          ----------------------------------------
                          Moje pstryki na www.jblaminsky.com od 1 lutego 09 -swiat Eli i Kanona zamienilem na swiat Nikkorow...i dzisiaj nadal nie żaluje

                          Komentarz

                          • iktorn92
                            Uzależniony
                            • 2007
                            • 605

                            #28
                            O których plecakach JaBlam mówisz o tamracu????? Raczej nie bo z tego co użytkuje to takiego mankamentu nie zauważyłem a ja sam ma czasem problem go rozpiąć..... Czy zawsze noszę sprzęt???? Zobacz na moją stopkę jest goła i wesoła nic tam nie ma więc zawsze biorę wszystko ale czasem może lampy nie wezmę bo najczęściej i tak robie w cz-b to efekty z lampą mnie nie przekonują.
                            Flickr
                            Portfolio Ślubne

                            Komentarz

                            • franker
                              Początki nałogu
                              • 2007
                              • 305

                              #29
                              ja bym kupił tamraca 7 ale obawiam się że może być za mały chociaż itak ja nie wiele mam, "ztestuje" w stodole

                              Komentarz

                              • iktorn92
                                Uzależniony
                                • 2007
                                • 605

                                #30
                                Ha z tego co zaobserwowałem może ci nie wejść 70-300...... Reszta bez problemu. Musisz sie jeszce doposarzyć w paski do mocowania statywu na własna rękę bo nie dają ;(
                                Flickr
                                Portfolio Ślubne

                                Komentarz

                                Pracuję...