X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Voyager70
    Bywalec
    • 2008
    • 169

    #511
    Odp: GRIP - czy warto przepłacać??

    Cześć,
    Chciałem trochę odświeżyć temat gripów. Do 5D3. Gdyby kasa nie była problemem - nawet nie zastanawiałbym się nad zamiennikiem - jakoś wierzę, że co oryginał, to oryginał (płyt z muzyką tez nie lubię "zgrywanych" , oryginalną przyjemniej się już do ręki bierze ). W 350D miałem zamiennik - było ok, w 40D mam oryginał - też ok (chociaż, paradoksalnie, padła mi kiedyś plastikowa przekładnia i musiałem to ustrojstwo rozdłubać, żeby odkręcić od body, a potem kupiłem i założyłem nową płytkę z przekładnią (za coś ponad 100 zł).
    Ale do tematu. Cena oryginalnego BG E-11 to ponad 1100 PLN (masakra), a przyzwoicie wyglądające zamienniki to wydatek ok. 300 PLN. I nad wyborem jednego z nich się zastanawiam:
    BATTERY GRIP NEWELL BG-E11 DO CANON 5D MARK III, do obejrzenia tutaj:
    Faxtel - BATTERY GRIP NEWELL BG-E11 DO CANON 5D MARK III
    czy Pixel Vertax, do obejrzenia poniżej:
    Battery pack Pixel Vertax E11 do aparatów Canon 5D Mark III - 319 zł - Zamienniki - dcfoto.pl
    Porównywał ktoś te dwa BP? Cena zbliżona. Pixel na zdjęciach jakoś tak kanciato wygląda... - choć opinie czytałem tu wcześniej pozytywne.
    Z góry dziękuję za opinie/sugestie

    Komentarz

    • duracell71
      • 2013
      • 1

      #512
      Odp: GRIP - czy warto przepłacać??

      Ja mam Newella do 40D i mam mieszane uczucie co do niego. Niby wszystko w nim działa, poprawnie przekazuje info, ale czuć, że ten plastyk jest taki... pusty i średni jakościowo.
      Ostatnio edytowany przez duracell71; 48243.

      Komentarz

      • centur
        Uzależniony
        • 2011
        • 766

        #513
        Odp: GRIP - czy warto przepłacać??

        wąpię aby znalazł się ktoś kto akurat miał możliwośc porównania tych 2 gripów do tego konkretnego modelu, ja do 650d mam podpiętego meike jest b. zadowolony i wręcz namaiwam wszytskich i apeluję, aby nie kupować oryginalnych, absurdalnie drogich akcesoriów canona bo ich ceny są po prostu i d i o t y c z n i e wysokie !!!!!!!!!!!!!!!!!!
        Ostatnio edytowany przez centur; 43228.
        http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
        http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
        Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

        Komentarz

        • Kuba1
          Uzależniony
          • 2010
          • 960

          #514
          Odp: GRIP - czy warto przepłacać??

          Zamieszczone przez Voyager70
          [...]Cena oryginalnego BG E-11 to ponad 1100 PLN (masakra), a przyzwoicie wyglądające zamienniki to wydatek ok. 300 PLN. I nad wyborem jednego z nich się zastanawiam:
          BATTERY GRIP NEWELL BG-E11 DO CANON 5D MARK III, do obejrzenia tutaj:
          Faxtel - BATTERY GRIP NEWELL BG-E11 DO CANON 5D MARK III
          czy Pixel Vertax, do obejrzenia poniżej:
          Battery pack Pixel Vertax E11 do aparatów Canon 5D Mark III - 319 zł - Zamienniki - dcfoto.pl
          Porównywał ktoś te dwa BP? Cena zbliżona. Pixel na zdjęciach jakoś tak kanciato wygląda... - choć opinie czytałem tu wcześniej pozytywne.
          Z góry dziękuję za opinie/sugestie
          Kiedy ja kupowałem, był tylko Pixel. Jestem zadowolony, ale teraz wziąłbym Newell'a - widzę że jest wierniejszy oryginałowi w miejscu, gdzie są przyciski pod kciuka, tj. AF-on/blokada exp.*/wybór rodzaju AF. Widać tam "schodek" pomiedzy "AF-on" a "*", pomagający rozpoznać co jest co, bez zbędnego machania kciukiem - tego mi brakuje w Pixelu i to jest jedyna drobna wada jaką w nim dostrzegam. Jeśli ktoś nie używa rear-focusing (ja wyłącznie) i nie korzysta z blokady ekspozycji, to może to nie mieć dla niego znaczenia, jednak w oryginalnym gripie ten schodek jest.. Spodobało mi się to - obmacam gdzieś w Wawie i jak reszta będzie równie solidna jak w Pixelu - wezmę go.

          Moje 0,03 PLN

          Komentarz

          • Voyager70
            Bywalec
            • 2008
            • 169

            #515
            Odp: GRIP - czy warto przepłacać??

            Zamieszczone przez Kuba1
            Kiedy ja kupowałem, był tylko Pixel. Jestem zadowolony, ale teraz wziąłbym Newell'a
            Też mi się jakoś ten Newell bardziej podoba... Przynajmniej na zdjęciach

            Komentarz

            • skura
              Bywalec
              • 2006
              • 125

              #516
              Odp: GRIP - czy warto przepłacać??

              2 tygodnie temu, stałem przed podobnym dylematem jak Ty, co prawda nie do piątki, ale do 650-tki. Ostatecznie głównie z powodu dziwnego(po prostu nie pasującego mi) plastiku, złego wykonania, niepewnego połączenia z aparatem, słabego wyprofilowania, zbyt czułego spustu migawki/albo zbyt twardego, odrzuciłem deltę, meike itd...Na placu boju został ostatecznie phottix i nevell. Tu zaważyła cena(phottix 2razy droższy, przy takim samym wykonaniu. kupiłem nevella.

              przy gripach do 650d(nei wiem czy przy modelach do innych aparatów tez tak jest), grip phottixa ma fajny patent. Dodatkowe "wybrzuszenie", za palcem wskazującym, odgradzającym go od pozostałych palców umieszczonych na gripie. Bardzo pewnie się trzyma aparat w pionie.

              Uwaga na koniec, dotycząca wszystkich nieoryginalnych, które miałem w ręku...

              sprawdź dokładnie wykonanie egzemplarza, który chcesz kupić... Jest duży odsetek b. niechlujnie wykonanych. Gumowe okładziny nierówno przycięte, odklejające się, komory baterii nie można zablokować, krzywo zamontowana/przykręcona pokrywka w której znajduje się mocowanie statywowe.

              Tyle moich "oględzin".

              Komentarz

              • set21
                Coś już napisał
                • 2009
                • 91

                #517
                Odp: GRIP - czy warto przepłacać??

                Ja kupiłem VERTAX, jak na razie jestem bardzo zadowolony,.Starannie wykonany,nic nie trzeszczy i chyba wszystko działa.

                Komentarz

                • Mike7
                  Początki nałogu
                  • 2010
                  • 445

                  #518
                  Odp: GRIP - czy warto przepłacać??

                  Mam Grip Newell w 60D, moim zdaniem nie opłaca się przepłacać za oryginał, nie odczuwam żadnej różnicy (poza ceną ). I polecam ogólnie gripy i akumulatory tej firmy.
                  / Canon /

                  Komentarz

                  • aciek_l
                    Bywalec
                    • 2009
                    • 213

                    #519
                    Odp: GRIP - czy warto przepłacać??

                    Dziś kupiłem oryginalny BG-E13 do 6D. Niestety nie miałem w rękach nieoryginalnego gripa, ale jak tylko zamontowałem oryginał do aparatu, nie żałowałem wydanych pieniędzy. Grip jest naprawdę świetnie wykonany, nie mam żadnych wątpliwości co do jakiegokolwiek jego elementu.
                    I chyba będę robił więcej pionowych kadrów, bo w pionie jest fantastycznie wygodny! Niestety wygodniejszy niż aparat trzymany normalnie.
                    Ostatnio edytowany przez aciek_l; 25613.

                    Komentarz

                    • Diabeł
                      Początki nałogu
                      • 2004
                      • 356

                      #520
                      Odp: GRIP - czy warto przepłacać??

                      Zamieszczone przez aciek_l
                      Dziś kupiłem oryginalny BG-E13 do 6D. Niestety nie miałem w rękach nieoryginalnego gripa, ale jak tylko zamontowałem oryginał do aparatu, nie żałowałem wydanych pieniędzy. Grip jest naprawdę świetnie wykonany, nie mam żadnych wątpliwości co do jakiegokolwiek jego elementu.
                      I chyba będę robił więcej pionowych kadrów, bo w pionie jest fantastycznie wygodny! Niestety wygodniejszy niż aparat trzymany normalnie.
                      możesz napisac gdzie kupiłeś ten grip?
                      Moje zdjęcia
                      Fotografia Przyrodnicza

                      Komentarz

                      • MC_
                        Pełne uzależnienie
                        • 2009
                        • 3444

                        #521
                        Odp: GRIP - czy warto przepłacać??

                        A jak ten grip leży w ręku? Z tych canonowych miałem tylko styczność z 40D i była to tragedia po przesiadce z Alfy 700. Jakby drwal go siekierą ciosał...

                        Komentarz

                        • MariuszM
                          Początki nałogu
                          • 2007
                          • 245

                          #522
                          Odp: GRIP - czy warto przepłacać??

                          Ja do 5DmIII zamówiłem oryginał BG-E11 w Pro Club i czekam już 2 tydzień.
                          Jest chyba jakiś deficyt na rynku, bo poprzednie zamówienie zrealizowane przez Canona rozeszło się przez weekend (!) - w piątek dostałem maila, że już jest w ofercie, w poniedziałek już nie było...
                          Biegam, bo lubię

                          Komentarz

                          • aciek_l
                            Bywalec
                            • 2009
                            • 213

                            #523
                            Odp: GRIP - czy warto przepłacać??

                            Zamieszczone przez Diabeł
                            możesz napisac gdzie kupiłeś ten grip?
                            Kupiłem u Nowarta. Czekałem niecały tydzień - grip jest jeszcze kiepsko dostępny.

                            Jeśli chodzi o wygodę, to dla mnie jest naprawdę super! wcześniej miałem 5d classic, również z oryginalnym gripem.
                            Ostatnio edytowany przez aciek_l; 25613.

                            Komentarz

                            • candar
                              Pełne uzależnienie
                              • 2008
                              • 3366

                              #524
                              Odp: GRIP - czy warto przepłacać??

                              Zamieszczone przez Voyager70
                              Cześć,
                              Chciałem trochę odświeżyć temat gripów. Do 5D3. Gdyby kasa nie była problemem - nawet nie zastanawiałbym się nad zamiennikiem - jakoś wierzę, że co oryginał, to oryginał (płyt z muzyką tez nie lubię "zgrywanych" , oryginalną przyjemniej się już do ręki bierze ). W 350D miałem zamiennik - było ok, w 40D mam oryginał - też ok (chociaż, paradoksalnie, padła mi kiedyś plastikowa przekładnia i musiałem to ustrojstwo rozdłubać, żeby odkręcić od body, a potem kupiłem i założyłem nową płytkę z przekładnią (za coś ponad 100 zł).
                              Ale do tematu. Cena oryginalnego BG E-11 to ponad 1100 PLN (masakra), a przyzwoicie wyglądające zamienniki to wydatek ok. 300 PLN. I nad wyborem jednego z nich się zastanawiam:
                              BATTERY GRIP NEWELL BG-E11 DO CANON 5D MARK III, do obejrzenia tutaj:
                              Faxtel - BATTERY GRIP NEWELL BG-E11 DO CANON 5D MARK III
                              czy Pixel Vertax, do obejrzenia poniżej:
                              Battery pack Pixel Vertax E11 do aparatów Canon 5D Mark III - 319 zł - Zamienniki - dcfoto.pl
                              Porównywał ktoś te dwa BP? Cena zbliżona. Pixel na zdjęciach jakoś tak kanciato wygląda... - choć opinie czytałem tu wcześniej pozytywne.
                              Z góry dziękuję za opinie/sugestie
                              używam Battery pack Pixel Vertax E11 i uwag nie mam może jedną, że wybierak wielofunkcyjny nie jest tak profesjonalnie wykonany jak w oryginalnym, ale działa tak samo zaoszczędzoną resztę dołożyłem do S 35 f/1.4 jak dla mnie wybór był prosty
                              Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I ,II i III. Nikon F-601, 801s , Z6 obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

                              Komentarz

                              • Voyager70
                                Bywalec
                                • 2008
                                • 169

                                #525
                                Odp: GRIP - czy warto przepłacać??

                                Do 5d3 zdecydowałem się na budżetową wersję gripa - Newell (279 PLN). Póki co - jestem miło zaskoczony, bo i pasuje i działa ok, funkcjonalność też taka jak w oryginalnym. Gumowa okleina jest chyba nawet bardziej antypoślizgowa niż na samym body. Przy uważnym porównaniu guma na gripie ma trochę mniejsze "pory" niż na body, ale to nie rzuca się w oczy i wizualnie chyba nie odbiega od canonowskiego BG E11. Subiektywnie wadą "zestawu" jest jego kobylastość - wielkie i waży. Pewnie częściej będę korzystał z odkręcania gripa, niż wcześniej w 40D (gdzie akurat mam oryginał).

                                Komentarz

                                Pracuję...