X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Sobiech
    • 2010
    • 12

    #31
    Jeśli jest z Poznania to kupiłem u gościa ... niecałe 4 lata temu Panasonica FZ30. Odbiór osobisty, nówka sztuka, wszystko w porządku... poza gwarancją, którą mi wydał ale nie podstemplował z tekstem "jak coś się stanie to podbijemy."
    Głupi małolat byłem, ale na szczęście gwarancja minęła a aparat żyje. Właśnie zamierzam go wystawić pod młotek, może znajdzie się chętny. Dobrze mi służył
    Ex-`pracownik` Canon Polska.
    • Canon 40D • Tamron 17-50 VC • Helios 58mm f/2 • Canon Deluxe 10 EG • REVUEtron c35s • Raynox DCR250 • 250, 500, 1000W •
    http://sobiech.deviantart.com
    http://NFSPlanet.pl

    Komentarz

    • Matt_K-K
      Początki nałogu
      • 2008
      • 322

      #32
      Ja w kontakt z gosciem wszedlem inna droga i przy okazji tez sie co nieco dowiedzialem skad ten sprzet bierze.

      Sprzedawalem na allegro obiektyw kitowy 18-55. Gosc wylicytowal u mnie najwyzsza cene, powiedzialbym ze nieco kuriozalna biorac pod uwage jakosc 18-55 bo prawie 170 zl. No ale wolny rynek. Jednakze kontaktu z gosciem zero, maile, telefony..minely dwa tygodnie, zrezygnowany juz troche ze gosc nie reaguje. Dopiero gdy w mailu ode mnie pojawily sie slowa-klucze typu "negatywny komentarz" wplynela kasa. Podejrzewam ze niektorzy wplacajacy mu na konto uzywali slow "policja", "sąd" czy "pozew". Skonczylo sie pozytywnie, ale gdybym chcial u niego cos kupowac, to tylko z odbiorem osobistym..

      Po tym jak obiektyw do niego dotarl zostal wystawiony jako nowy, chociaz uzywalem go dobry rok. Fakt, byl w bardzo dobrym stanie, ale na pewno nie nowka. Pylki za soczewkami itp. Mialem pewnosc, gdyz w zdjeciach przedmiotu na jego aukcji widnialy dokladnie te same numery seryjne co mojego obiektywu...

      Komentarz

      • Merauder
        Pełne uzależnienie
        • 2008
        • 1092

        #33
        Zamieszczone przez Matt_K-K
        [..]

        Po tym jak obiektyw do niego dotarl zostal wystawiony jako nowy, chociaz uzywalem go dobry rok. Fakt, byl w bardzo dobrym stanie, ale na pewno nie nowka. Pylki za soczewkami itp. Mialem pewnosc, gdyz w zdjeciach przedmiotu na jego aukcji widnialy dokladnie te same numery seryjne co mojego obiektywu...
        Dla mnie to się nadaje na sprawę dla organów ścigania. Teraz nawet nie będziesz mógł ostrzec gościa, który wygrał, bo widać tylko pierwszą i ost. literę nicku. Zgłoszenie na policji tego typu sprawy może zaoszczędzić wielu potencjalnym klientom kłopotów.
        7D | 450D | C10-22 3.5-4.5 | S8 3.5 Fish | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EX II | Phottix|

        Komentarz

        • smegool
          Bywalec
          • 2009
          • 100

          #34
          Szczerze to jestem zdziwiony, że tak wiele osób, skuszonych niskimi cenami, daje się mu naciąć. Wszystko, co potrzebne by przeszła ochota na "promocje", widnieje w jego komentarzach. Wielokrotnie klikałem w jego aukcje po czym rezygnowałem jak tylko przeczytałem z kim mam do czynienia.
          Zaginiona szukajka: http://maciejko.net/cbsearch/

          Tak, uprawiam onanizm sprzętowy. :P

          Komentarz

          • padidar

            #35
            Nigdy ten sprzedawca!!!!!!

            Witam dołączam się do wątku ponieważ zostałem oszukany przez tego sprzedawcę. Wylicytowałem aparat Canon 40d za 2200zł dla mnie duża kasa, pieniążki przelałem od razu, wysłał mi aparat dopiero po 2 tygodniach, a płaciłem za kuriera. Po otrzymaniu aparatu byłem zadowolony, że nie musze już mieć do czynienia z tym klientem, ale niestety po 3 tygodniach użytkowania, aparat sie zepsuł, odesłałem go na gwarancję i to był mój błąd, minęło juz 1,5 miesiąca i zero kontaktu od sprzedawcy pisałem do niego bardzo często, dopiero dzisiaj odpowiedział na mojego emaila. Odpowiedź nastąpiła po moim emailu w którym musiałem go straszyć policją allegro, krajowym rejestrem dłużników i sprawą cywilną, obiecał, że odeśle mi go za tydzień - mam nadzieję że w końcu go dostanę. Więc reasumując jak masz za dużo kasy, za mało nerwów to skorzystaj z jego aukcji, JA NIGDY WIĘCEJ- i będę go odradzał wszystkim.
            Pozdrawiam
            Piotr

            Komentarz

            • inlis
              Dopiero zaczyna
              • 2010
              • 23

              #36
              Ten gostek z tego co mi wiadomo ma dwa konta na Alledrogo

              Komentarz

              • Edzia79
                Dopiero zaczyna
                • 2010
                • 22

                #37
                Kupiłem u niego ładowarkę do canona 450d miała być orginalna.....Tak się składa że ja mam kilka ładowarek właśnie do tego aparatu lecz jednak jednej mi brakuje. Ładowarka którą mi sprzedał jest podrobiona. Wygląda jak oirginał ale to podróbka.......Zastanawiam się czy nie zgłosić sprawy na policje za WYŁUDZENIE, OSZUSTWO, I HANDEL PODROBIONYM TOWAREM. MOGĘ JESZCZE ZGŁOSIĆ SPRAWĘ DO CANONA I WTEDY BĘDZIE MIAŁ WIĘKSZE PROBLEMY. Ogólnie mówiąc ODRADZAM GO KAŻDEMU

                Komentarz

                • inlis
                  Dopiero zaczyna
                  • 2010
                  • 23

                  #38
                  Po takich właśnie ludziach widać o co chodzi w tym całym serwisie Allegro.
                  Zależy im tylko na kasie za prowizję od sprzedaży

                  Komentarz

                  • Triplex
                    Dopiero zaczyna
                    • 2010
                    • 28

                    #39
                    Zamieszczone przez Triplex
                    Częściowo odwołuję, co napisałem. WYSŁAŁ - list leżał u sąsiada. Dosłał rachunek i kartę. Nie dosłał jednak właściwego akumulatora ani rachunku za kartę. Z kartą też nie wyszło ok - zamiast karty pqi 16 GB 233x - którą zamawiałem - dostałem pqi 16 GB 120x. "Fajnie" się handluje z tym panem...
                    To może coś dopiszę. Kartę odesłałem krótko po zakupie w sumie. Wraz z nią ów akumulatorek, co się nie zgadzał z opisem. Zwrócił pieniądze, nawet za koszty przesyłki. Ale musiałem naprawdę ostro przycisnać, by wreszcie wpłynęły na konto. Chyba z 2 tygodnie zeszło. :/ NIE POLECAM!
                    Eos 50d + 17-85 IS USM

                    Komentarz

                    • PhobosD2X
                      • 2009
                      • 9

                      #40
                      Właśnie sprawdziłem konto Cyfroman na alledrogo i się okazało że jest ZAMKNIĘTE na nasze szczęście :-)
                      Wyrazy współczucia za użeranie się z takimi typkami.
                      ------------------------------------------------
                      :-(

                      Komentarz

                      • Hubi78
                        Bywalec
                        • 2009
                        • 152

                        #41
                        Zdecydowanie odradzam

                        Zakupiłem u niego ładowarke do 450d fakt faktem nigdy bym u niego nic nie kupił ale pomyślałęm sobie " Co może być z ładowarką nie tak" więc zaryzykowałem. Towar przyszedł ale ku mojemu zdziwienu ładowarka jest podrobiona a miała być orginalna. Tak się składało że miałem w domu dwie ładowarki orginalne jedna od 450d a druga od 1000d są takie same. Zakupiona ładowarka różniła się od pozostałych. Napisałem do niego że ma dwa dni na zwrot pieniędzy a jeśli tego nie zrobi zgłosze sprawe organom ścigania i będzie odpowiadał za wyłudzenie, oszystwo i handel podrobionym towarem. Jakby będzie mało zwróce się do canona że podszywa się pod ich logo. Ku mojemu zdziwieniu kase oddał momentalnie. Tak czy inaczej odradzam wszystki.

                        Komentarz

                        • sprocket73
                          Początki nałogu
                          • 2008
                          • 489

                          #42
                          Zamieszczone przez PhobosD2X
                          Właśnie sprawdziłem konto Cyfroman na alledrogo i się okazało że jest ZAMKNIĘTE na nasze szczęście :-)
                          Wyrazy współczucia za użeranie się z takimi typkami.
                          Jedno konto jest zamknięte, ale na drugim interes się kręci: sklep_cyfroman
                          398 negatywów, 349 neutrali i wciaż są chętni żeby kupować...
                          SPROCKET
                          80D | C10-22 | C15-85 | C24 stm | C60 macro | C70-300 is II| 3 x CPL Marumi
                          Moja wycieczkowa galeria

                          Komentarz

                          • HuleLam
                            Pełne uzależnienie
                            • 2006
                            • 1641

                            #43
                            Zamieszczone przez PhobosD2X
                            Właśnie sprawdziłem konto Cyfroman na alledrogo i się okazało że jest ZAMKNIĘTE na nasze szczęście :-)
                            Wyrazy współczucia za użeranie się z takimi typkami.
                            Chyba jednak nie:

                            zdRAWki
                            Fotograf platoniczny

                            Komentarz

                            • ecki74
                              Początki nałogu
                              • 2006
                              • 289

                              #44
                              Jak zauważyłem gość posiada kilka kont :

                              http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=3756914 to konto FOTO_CYFROMAN jest zawieszone, a jak napisał mój poprzednik to konto czyli SKLEP_CYFROMAN http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=2619104 jest aktywne.
                              Gość ma jeszcze jedno konto czynne CYFROMAN_PL http://allegro.pl/show_user.php?search=CYFROMAN_PL
                              -owe zabawki + parę zoom-ów ; coś stałego i błysk

                              uczę się robić ... zdjęcia i stronkę ... www.ecki74.za.pl

                              Komentarz

                              • siarzewski
                                • 2010
                                • 3

                                #45
                                Zamieszczone przez nagor
                                Witam ja równiez kupowałem u niego 300d i było ok
                                wyslał i po dniu aparat padł tonormalnie przyjał gwarancje i wysłal drugie body w doskonałym stanie.. miałbyć tez orginalny aku drugi do niego nowy (dokupiony) a był używany ale po zgłoszeniu tego faktu dosłał osobno nowy aku niezadając zwrotu używanego (choć tylko trzymał 100 zdjęć)..
                                wiec jak najbardziej uczciwy człowiek i można polecić.
                                A u mnie wyglądała sprawa tak. Że kupiłem aparat 500d podjechałem, był w domu. Aparat oglądałem nowy. Tyle że normalnie sprzedawany jako kit czyli z obiektywem, a u niego kupiłem sam korpus. Znając życie obiektyw poszedł osobno. Aparat chodził 6 miesięcy teraz wysypał się wyświetlacz w wizjerze. I z tego co widzę to gość musi często podróżować i może dlatego nie odpowiada itd.Aparaty NOWE są sprowadzane z krajów gdzie są dużo tańsze(USA i JAPAN). U mnie Japan. I tu jest pies pogrzebany bo gwarancje tych krajów nie obejmują Europy. I co teraz? Dlatego tak tanio! Gościa nie bronie ale domyślam się że tak to wszystko wygląda. Reszte można sobie dopisać. Ja mam mieszane uczucia bo na początku było wszystko OK a teraz mam problem, bo jak wyślę do serwisu Canona to mogą mi nie uwzględnić gwarancji.

                                Komentarz

                                Pracuję...