X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • eternus
    Uzależniony
    • 2004
    • 668

    #16
    Wydaje mi sie, ze jest to tez dobre miejsce zeby zapytac, czy ktos z Was stracil sprzet na ulicy (poprzez kradziez) albo otarl sie o cos takiego?

    Pozwoli to nieco specyzowac ryzyko.
    EOS 300D + dotatki + Digital Ixus
    "Zawsze nadchodzi godzina w historii, kiedy ten, który ośmieli się powiedzieć,
    że dwa i dwa to cztery, jest karany śmiercią. (Albert Camus)

    Komentarz

    • Vitez
      zło konieczne
      • 2004
      • 19804

      #17
      Zamieszczone przez eternus
      Wydaje mi sie, ze jest to tez dobre miejsce zeby zapytac, czy ktos z Was stracil sprzet na ulicy (poprzez kradziez) albo otarl sie o cos takiego?

      Pozwoli to nieco specyzowac ryzyko.
      Niedawno przykrosc spotkala kolege Mac, opisal to pokrotce w tym watku: http://canon-board.info/showthread.php?t=3015

      Komentarz

      • eternus
        Uzależniony
        • 2004
        • 668

        #18
        Hmmm - sprzet ukradziony z samochodu.
        Inni albo nie mieli takich niespodzianek, albo nie chca sie tym chwalic.
        Moze faktycznie ryzyko poruszania sie po miescie ze sprzetem za kilka tysiecy? Ktos kiedys powiedzial, ze chetniej kradna komorki niz lustrzanki, bo mimo roznicy w cenie o wiele latwiej im je sprzedac dalej. Ciekawe ile w tym jest prawdy?
        EOS 300D + dotatki + Digital Ixus
        "Zawsze nadchodzi godzina w historii, kiedy ten, który ośmieli się powiedzieć,
        że dwa i dwa to cztery, jest karany śmiercią. (Albert Camus)

        Komentarz

        • krecio
          Początki nałogu
          • 2004
          • 470

          #19
          Zamieszczone przez gonzo44
          Ja pytalem kiedys w PZU czy moge ubezpieczyc sprzet jaki mam w wynajmowanym mieszkaniu (sam sprzet) od kradziezy. Pani wreczyla mi gruba ksiazeczke o ubezpieczeniach lokali i budynkow i kazala sobie doczytac czy jest taka mozliowsc bo ona nie wie! I na tym skonczyly sie moje zapedy co do ubezpieczania.
          No to trafiles na wyjatkowa idiotke. Akurat pracuje w tej branzy i znam "produkty" jakie sie sprzedaje. W Twoim przypadku spokojnie mozesz ubezpieczyc swoje mienie w wynajmowanym mieszkaniu. Jesli chodzi o PZU to w przypadku polisy w wersji standard jesli ktos zlozy niezapowiedziana wizyte w domku i cos sobie pozyczy to dostajesz 40% tego co bylo to warte. Oczywiscie to jest w baaaardzo duzym uproszczeniu bo wysokosc odszkodowania zalezy od wielu roznych czynnikow. Oczywiscie mozesz sie ubezpieczyc do pelnej wartosci swojego mienia ale to wtedy inaczej kosztuje i musisz dac wykaz tego co masz z cechami identyfikacyjnymi, a np, jesli chodzi o dziela sztuki to jeszcze potrzeba wyceny rzeczoznawcy. To tak w duzym skrocie.
          Faktem jest, ze chyba zadna ubezpieczalnia nie ma swojej ofercie ubezpieczania sprzetu foto amatorom. Natomiast jesli chodzi o duze agencje to ich sprzet jest ubezpieczony. Dla nich tworzone sa specjalne umowy w ktorych okresla sie co, kiedy i za ile. Zwyczajna praktyka..
          Swoja droga to jak czytam opinie typu "ubezpieczac sie nie oplaca" to sia zastanawiam ile jeszcze nam brakuje do Europy. Zagospodarowanie rynku ubezpieczeniowego w Polsce w porownaniu do UE to ok 20% ich realiow. Zreszta ja mysle, ze jest wyjscie. Z chwila naszego wejscia do UE to kazdy z nas moze sie ubezpieczyc w dowolnej ubezpieczalni jaka dziala w Unii. Nie istnieje obowiazek posiadania przez jakas firme swojej filii u nas. Moze trzeba sie rozejrzec i zapytac. Na 100% jesli ktokolwiek oferuje taka polise to bez problemu ja sprzeda. Poza tym o ile pamietam to sa u nas tez ubezpieczalnie sprzedajace w ramach ochrony mieszkania ryzyka rozszerzone np. o zdarzenia poza domem a zwiazane z utrata mienia. Trzeba popytac.
          pozdr.
          krecio

          5D + 5D Mk III

          Komentarz

          • skrzat
            Początki nałogu
            • 2004
            • 440

            #20
            Skoro piosenkarze ubezpieczaja "głos", modelki - nogi, biust itp., to chyba sprzęt foto też powinno się dać
            A tak na serio, to u nas w firmie mamy ubezpieczone np. laptopy, które ciągle są w terenie. Takie ubezpieczenie daje Allianz. Możnaby się podpytać, czy mają coś dla sprzętu foto i czy działa to dla osób fizycznych.
            Aparacik, szkiełeczka, lampeczka i plecaczek...

            Komentarz

            • Vitez
              zło konieczne
              • 2004
              • 19804

              #21
              Zamieszczone przez skrzat
              A tak na serio, to u nas w firmie mamy ubezpieczone np. laptopy, które ciągle są w terenie. Takie ubezpieczenie daje Allianz. Możnaby się podpytać, czy mają coś dla sprzętu foto i czy działa to dla osób fizycznych.
              Laptopy ubezpieczaja, sprzetu foto nie, bylo juz o tym... moze akurat nie w tym watku .

              Komentarz

              • bebop
                Uzależniony
                • 2005
                • 755

                #22
                Zamieszczone przez Vitez
                Laptopy ubezpieczaja, sprzetu foto nie, bylo juz o tym... moze akurat nie w tym watku .
                jestes pewien? ja sie dowiadywalem w ergohestia, pisalem teraz o tym w watku o kradziezy 350D. zreszta bede to zalatwial w przyszlym tygodniu.
                gra i buczy bebop

                Komentarz

                • krecio
                  Początki nałogu
                  • 2004
                  • 470

                  #23
                  Jak znam realia swojej branzy to jesliby zglosil sie do brokera jakis fotopstryk bedacy dosc znaczaca firma tzn, majacy tyle "zabawek", ze stanowilyby one w efekcie dosc znaczaca pozycje w postaci zainkasowanej skladki - taki broker napewno skonstruowalby odpowiednia umowe o ubezpieczenie tego sprzetu w przewidywalnych sytuacjach. Niestety mysle, ze dla pojedynczych klientow nikt nie stworzy takiej oferty. Juz czytajac niektore tutaj posty widac wyraznie, ze stosunek do ubezpieczen jest negatywny co raczej napewno przelozy sie na znikoma ilosc klientow = oplacalnosc przedsiewziecia. To chyba jest logiczne. Natomiast caly czas proponuje poszukac takiego produktu, ktory oferuje ochrone mienia domowego poza miejscem "zamieszkania". Takie powinny byc na rynku. I napewno takze odpowiednio kosztuja
                  pozdr.
                  krecio

                  5D + 5D Mk III

                  Komentarz

                  • Pszczola
                    Pełne uzależnienie
                    • 2004
                    • 1760

                    #24
                    Ale tu chodzi o ubezpieczenie prywatnego sprzetu foto wykorzystywanego w "terenie" przez osobe nie prowadzaca dzialalnosci gospodarczej.
                    EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

                    Komentarz

                    • krecio
                      Początki nałogu
                      • 2004
                      • 470

                      #25
                      No przeciez o tym wlasnie mowie Sa takie produkty, ktore obejmuja ochrona mienie prywatne poza domem. Nie pamietam gdzie bo napewno nie u mnie, ale wiem ze sa. Poza tym jest napewno i to u kazdej ubezpieczalni ubezpieczenie mienia w podrozy. To jest zawsze jakies wyjscie tyle, ze ograniczeniem jest przewaznie wysokosc sumy ubezpieczenia = ubezpieczaja do scisle okreslonej wartosci. Mysle oczywiscie o wakacjach.
                      pozdr.
                      krecio

                      5D + 5D Mk III

                      Komentarz

                      • Pszczola
                        Pełne uzależnienie
                        • 2004
                        • 1760

                        #26
                        Ubezpieczenie mienia w podrozy w tym przypadku to nie najlepszy pomysl, bo trzeba by zadeklarowac 365 dniowa podroz.
                        EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

                        Komentarz

                        • krecio
                          Początki nałogu
                          • 2004
                          • 470

                          #27
                          A jesli ktos lubi podrozowac i wlasnie wybiera sie na caloroczna wyprawe?
                          pozdr.
                          krecio

                          5D + 5D Mk III

                          Komentarz

                          • krecio
                            Początki nałogu
                            • 2004
                            • 470

                            #28
                            A swoja droga to nasi koledzy z Genewy czy Brukseli to mogliby poniuchac jak to jest u nich i ile kosztuje...
                            pozdr.
                            krecio

                            5D + 5D Mk III

                            Komentarz

                            • bebop
                              Uzależniony
                              • 2005
                              • 755

                              #29
                              Zamieszczone przez krecio
                              Jak znam realia swojej branzy to jesliby zglosil sie do brokera jakis fotopstryk bedacy dosc znaczaca firma tzn, majacy tyle "zabawek", ze stanowilyby one w efekcie dosc znaczaca pozycje w postaci zainkasowanej skladki - taki broker napewno skonstruowalby odpowiednia umowe o ubezpieczenie tego sprzetu w przewidywalnych sytuacjach. Niestety mysle, ze dla pojedynczych klientow nikt nie stworzy takiej oferty. Juz czytajac niektore tutaj posty widac wyraznie, ze stosunek do ubezpieczen jest negatywny co raczej napewno przelozy sie na znikoma ilosc klientow = oplacalnosc przedsiewziecia. To chyba jest logiczne. Natomiast caly czas proponuje poszukac takiego produktu, ktory oferuje ochrone mienia domowego poza miejscem "zamieszkania". Takie powinny byc na rynku. I napewno takze odpowiednio kosztuja
                              pisałem: firma napewno tak. osoba prywatna - sprawdzę.
                              gra i buczy bebop

                              Komentarz

                              • Tomasz Golinski
                                Pełne uzależnienie
                                • 2004
                                • 8623

                                #30
                                Zamieszczone przez krecio
                                Swoja droga to jak czytam opinie typu "ubezpieczac sie nie oplaca" to sia zastanawiam ile jeszcze nam brakuje do Europy. Zagospodarowanie rynku ubezpieczeniowego w Polsce w porownaniu do UE to ok 20% ich realiow.
                                Krecio, a według Ciebie się opłaca? Gratuluje. W totolotka też grywasz namiętnie?
                                30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
                                Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



                                Komentarz

                                Pracuję...