X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Krzychu
    Pełne uzależnienie
    • 2004
    • 3611

    #16
    Zamieszczone przez Naprawiacz
    Po bardzo słabym oddźwięku widzę, iż nie ma zapotrzebowania na części do lustrzanek.
    Dziękuję za wszystkie podane sugestie.
    Osobiście mam 40D z pękniętą obudową, LCD (po upadku) i migawką która daje ERR99 (kilkanaście tysięcy zdjęć po upadku). Nareperowałbyś coś takiego ?
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

    Komentarz

    • Naprawiacz
      Początki nałogu
      • 2009
      • 256

      #17
      Wszystko można naprawić. Potrzebuję zdjęć uszkodzeń zewnętrznych tej czterdziestki.
      Piotr

      Komentarz

      • Krzychu
        Pełne uzależnienie
        • 2004
        • 3611

        #18
        Zamieszczone przez Naprawiacz
        Wszystko można naprawić. Potrzebuję zdjęć uszkodzeń zewnętrznych tej czterdziestki.
        Piotr
        Odezwę się na priv... Generalnie z części to chyba najpotrzebniejsze są migawki (ta 40-ka pomimo uszkodzeń obudowy działała bez zarzutu dopóki nie padła migawka).
        Pozdrowienia,
        KZ
        KZ Aviation Photography

        Komentarz

        • rufer
          • 2006
          • 4

          #19
          A może ktoś się orientuje czy można gdzieś dostać gumowe uszczelki bagnetu do "L" obiektywów? Ew. czy w ogóle można łatwo wymienić taką uszczelkę?

          Komentarz

          • Naprawiacz
            Początki nałogu
            • 2009
            • 256

            #20
            Ja niestety nie pomogę w kwestii uszczelek.

            Komentarz

            • Naprawiacz
              Początki nałogu
              • 2009
              • 256

              #21
              Dostępne są nowe spusty migawki do 10D, 20D, 30D, 40D.

              Komentarz

              • arcimek

                #22
                Witam!
                W mojej lustrzance EOS300D mam do wymiany spust i 'szybkę' nad wyświetlaczem (pękło jej się ).
                Ze spustem poradziłem sobie rok temu odwracając gumkę wewnątrz przycisku, ale znów nie łapie lekkiego wciśnięcia - działa tylko spust ostateczny...
                Czy jest możliwość gdzieś zakupić te elementy ? Nie chcę wysyłać aparatu do serwisu bo często-gęsto go używam.

                Pozdrawiam!

                Komentarz

                • arturs
                  Pełne uzależnienie
                  • 2006
                  • 4196

                  #23
                  Zamieszczone przez arcimek
                  Witam!
                  W mojej lustrzance EOS300D mam do wymiany spust i 'szybkę' nad wyświetlaczem (pękło jej się ).
                  Ze spustem poradziłem sobie rok temu odwracając gumkę wewnątrz przycisku, ale znów nie łapie lekkiego wciśnięcia - działa tylko spust ostateczny...
                  Czy jest możliwość gdzieś zakupić te elementy ? Nie chcę wysyłać aparatu do serwisu bo często-gęsto go używam.

                  Pozdrawiam!
                  szybki raczej nie kupisz nigdzie, ale co do spustu to spróbuj w jakimś sklepie elektronicznym kupić tzw. zestaw naprawczy do pilotów - to zestaw gumek przewodzących w różnych średnicach takich pod przyciski - może coś dopasujesz.. kosztuje grosze a może być pomocne.. jak nie to tylko żytnia..
                  5DmkI, C85f1.2|580 EXII|

                  Komentarz

                  • Naprawiacz
                    Początki nałogu
                    • 2009
                    • 256

                    #24
                    Obie rzeczy mogę oczywiście mieć, ale dopiero za 3-4 tygodnie. Spusty się właśnie skończyły, zaś "szybek" nie brałem jeszcze.

                    Komentarz

                    • PajonK85
                      • 2009
                      • 13

                      #25
                      Witam,
                      W mojej lampce 430EX połamała się stopka, jest możliwość gdzieś dokupienia takiej stopki? na żytniej wołają ok. 100zł.

                      pozdrawiam
                      Canon 50D +BG-E2 + 18-55, 28-135, 75-300, 50/1.8, 85/1.8, 430EX

                      Blog

                      Komentarz

                      • Naprawiacz
                        Początki nałogu
                        • 2009
                        • 256

                        #26
                        Stopki do lamp będę miał za około miesiąc.

                        Komentarz

                        • arcimek

                          #27
                          Witam!
                          Spust naprawiony... mam nadzieję że podziała kolejny rok
                          Niestety w środku spustu gumka o której pisałem nie jest przewodząca - jak to gumka... ma jedyne zadanie - nie dopuszczać śmieci i wilgoci do środka.
                          Spust ma w środku wyprofilowaną blaszkę która realizuje dwie funkcje w zależności od nacisku (ostrzenie, strzał). Miała ona trochę nalotu, który skwapliwie wyczyściłem.

                          Komentarz

                          • Tigrisso
                            • 2006
                            • 11

                            #28
                            Naprawiacz
                            Podaj jakieś przykładowe ceny części w jakie można się u Ciebie zaopatrzyć na pewno więcej osób będzie zainteresowanych jak będziesz miał dobrą cenę, i wtedy dowiesz się czego ludzie potrzebują najczęściej.
                            np:
                            1) jaka jest cena migawki do 10D,20D,40D, 5D ?
                            2) Ile kosztuje spust do tych modeli?
                            4) palnik do 430 ex II , 580 ex II
                            5) oryginalna plastikowa szybka na LCD główny i pomocniczy.
                            Ile pobrał byś za wymianę tych części itd.

                            pozdrawiam

                            Komentarz

                            • Nanga_Parbat

                              #29
                              Witam! Mam uszkodzoną na 90% migawkę w Canonie 40d wyświetla err99 Jak wyglądało by to cenowo koszt migawki i naprawy?
                              Pozdrawiam!

                              Komentarz

                              • szymekgd
                                Początki nałogu
                                • 2008
                                • 292

                                #30
                                Zamieszczone przez Nanga_Parbat
                                Witam! Mam uszkodzoną na 90% migawkę w Canonie 40d wyświetla err99 Jak wyglądało by to cenowo koszt migawki i naprawy?
                                Pozdrawiam!
                                Na forum czytalem, ze canon wymienia bezplatnie migawke jezeli ilosc klapniec nie przekroczyla 100k...
                                CANON EOS 40D z dodatkami

                                Komentarz

                                Pracuję...