X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • mikee
    Coś już napisał
    • 2006
    • 56

    #1

    Ile zaoferowac za Canon 10-22mm?

    Nowy Canon 10-22mm znalazlem za €520, czyli okolo 2180zl.


    Ile wg Was powinienem zaoferowac za 3 letni egzemplarz, niby malo uzywany w idealnym stanie?
    50D, S17-70 HSM, C50/1.8
  • Vitez
    zło konieczne
    • 2004
    • 19804

    #2
    Tyle po ile chodzą używane na Allegro w podobnym wieku/stanie

    Komentarz

    • mikee
      Coś już napisał
      • 2006
      • 56

      #3
      Zamieszczone przez Vitez
      Tyle po ile chodzą używane na Allegro w podobnym wieku/stanie
      no wlasnie problem, ze takie uzywane nie chodza. tutaj na forum ktos chce sprzedac za 2100zl, a za 80zl wiecej mozna nowy kupic z gwarancja, wiec nie ma to sensu.
      50D, S17-70 HSM, C50/1.8

      Komentarz

      • Merde
        Grzeczny i układny podpis
        • 2008
        • 7756

        #4
        mikee, IMHO 2100 bez i 2200 z osłoną przeciwsłoneczną. W Europie nie kupisz za taką cenę (cło, VAT?), a z H-K nie ma gwarancji europejskiej.
        Ostatnio edytowany przez Merde; 14420.
        I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

        Komentarz

        • irekaro
          Początki nałogu
          • 2007
          • 262

          #5
          ja bym nie dał więcej niż 1900zł. za 2200zł używkę to można było kupić w kryzysie. teraz jak obiektywy tanieją to 2000zł to normalka a jeśli się dogadasz po za allegro to 1900zł.sprzedający powinien to uwzględnić bo od 2000zł musiałby zapłacić 80zł prowizji. takie jest moje zdanie
          canon

          Komentarz

          • jaś
            Pełne uzależnienie
            • 2007
            • 2601

            #6
            dolicz cło i VAT to dostaniesz cenę tej nówki, przy tej cenie trzeba się targować, ale wątpię żeby udało się zbić cenę poniżej 2000zł, na allegro chodzą lekko powyżej 2000zł.
            Jestem szumofobem
            S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
            Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

            Komentarz

            • mikee
              Coś już napisał
              • 2006
              • 56

              #7
              Zamieszczone przez Merde
              mikee, IMHO 2100 bez i 2200 z osłoną przeciwsłoneczną. W Europie nie kupisz za taką cenę (cło, VAT?), a z H-K nie ma gwarancji europejskiej.
              link, ktory podalem powyzej jest z esklepu z UK i zamawialem u nich 3 obiektywy. C55-250 byl chyba sprowadzany spoza Europy, poniewaz dali swoja gwarancje. C18-200 i C50/1.8 jest z gwarancja europejska Canona, ktora normalnie zarejestrowalem online.
              W kazdym razie sprzet nowy, bez cla i VAT, z gwarancja i to wychodzi wlasnie ok 2180zl.

              BTW, dlaczego obiektywy tak wolno traca wartosc? Trudny kupic uzywke za 60-70% nowego ;-)
              50D, S17-70 HSM, C50/1.8

              Komentarz

              • trzeszcz6
                Bywalec
                • 2008
                • 188

                #8
                Zamieszczone przez mikee
                BTW, dlaczego obiektywy tak wolno traca wartosc? Trudny kupic uzywke za 60-70% nowego ;-)
                Bo optyka nie starzeje się tak szybko jak elektronika
                5d+5d mark II+ S35A+C 85 f/1.8 + C 20-35 f/3.5-4.5, C 70-210 3.5-4.5 580 ex II, YN 565 EX (czasem 17-40 L i 50 f/1.4), arsat 80/2.8 tilt

                Komentarz

                • Merde
                  Grzeczny i układny podpis
                  • 2008
                  • 7756

                  #9
                  Zamieszczone przez mikee
                  link, ktory podalem powyzej jest z esklepu z UK i zamawialem u nich 3 obiektywy.
                  Szybki whois wskazał mi adres w H-K. Cena w UK podana w Euro?
                  Jessops ma ten obiektyw za 599 Funtów...

                  W kazdym razie sprzet nowy, bez cla i VAT, z gwarancja i to wychodzi wlasnie ok 2180zl.
                  Ta cena jest podejrzanie niska, mniej więcej tyle to wychodzi z B&H po przeliczeniu na złotówki i z ichniejszym podatkiem, bez cła i VAT-u. Obstawiam pochodzenie pozaunijne z wszelkimi tego konsekwencjami.
                  Ostatnio edytowany przez Merde; 14420.
                  I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

                  Komentarz

                  • trzeszcz6
                    Bywalec
                    • 2008
                    • 188

                    #10
                    Warto poszukać w Polsce czasem się zdarzy okazja Ja np kupiłem powystawowy nieużywany z 7 miesięczną gwarancją za 2200 pzdr
                    5d+5d mark II+ S35A+C 85 f/1.8 + C 20-35 f/3.5-4.5, C 70-210 3.5-4.5 580 ex II, YN 565 EX (czasem 17-40 L i 50 f/1.4), arsat 80/2.8 tilt

                    Komentarz

                    • allxages
                      Pełne uzależnienie
                      • 2006
                      • 2549

                      #11
                      4 dni temu sprzedałem na allegro za 2200 zł. uzywany 2-3 lata z osłoną.

                      te 1900 to jest marzenie kupujących raczej, a nie rzeczywistość..

                      Komentarz

                      • mikee
                        Coś już napisał
                        • 2006
                        • 56

                        #12
                        Zamieszczone przez allxages
                        4 dni temu sprzedałem na allegro za 2200 zł. uzywany 2-3 lata z osłoną.

                        te 1900 to jest marzenie kupujących raczej, a nie rzeczywistość..
                        pluje sobie w brode... nie udalo mi sie zdarzyc z przebiciem oferty, ale za €420 poszedl Canon 10-22mm + filtr polaryzacyjny B&W 77mm, MRC + Hoya skylight 77mm :-/
                        50D, S17-70 HSM, C50/1.8

                        Komentarz

                        • allxages
                          Pełne uzależnienie
                          • 2006
                          • 2549

                          #13
                          Stary, ale o czym ty mówisz. Po co porównujesz rynek polski do irlandzkiego (?). Tak patrząc to co, Ds2 można kupić za 6000 zł w USA, a w Polsce za 8-9k zł. Ale co z tego? To znaczy, że jak będe sprzedał mojego Dsa to mam dać za 6000zł, bo po tyle gdzieś można kupić?

                          Komentarz

                          • mssk
                            Bywalec
                            • 2007
                            • 244

                            #14
                            Gdyby tak kolorowo kupowało się zagranicą, to nic nie sprzedawałoby się w Polsce. Jedni patrzą tylko na cenę, inni na bezpieczeństwo transakcji, a są też zwolennicy osobistego "pomacania" lub faktury. Wg mnie <2000 trudno będzie znaleźć obiektyw w idealnym stanie. Bardziej skłaniałbym się do ceny ok. 2100-2200.
                            Regulamin pkt 8.

                            Komentarz

                            • trzeszcz6
                              Bywalec
                              • 2008
                              • 188

                              #15
                              w niedzielę na giełdzie foto w warszawie widziałem jeden używany za 1900 zł
                              5d+5d mark II+ S35A+C 85 f/1.8 + C 20-35 f/3.5-4.5, C 70-210 3.5-4.5 580 ex II, YN 565 EX (czasem 17-40 L i 50 f/1.4), arsat 80/2.8 tilt

                              Komentarz

                              Pracuję...