X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Manaj
    Coś już napisał
    • 2009
    • 50

    #1

    zakup sprzętu od fotoreportera

    Niestety nie znam zadnego czlowieka pracujacego jako fotoreporter dlatego nie wiem w jaki sposob obchodza sie ze sprzetem. Osobiscie puchy bym nie kupil nigdy ale nad obiektywem zaczalem sie zastanawiac. Jesli jest mozliwosc kupna dosc drogiego obiektywu ktory wygladem nie grzeszy ale wg sprzedawcy dziala wysmienicie to czy skusilibyscie sie czy woleli dolozyc i zakupic sloik w lepszym stanie lecz drozszy
  • _igi
    Pełne uzależnienie
    • 2008
    • 2035

    #2
    Sprzęt po reporterach może być zakatowany nieco, w każdym razie z racji na to, że jest on ich narzędziem pracy, jego stan mechaniczny będzie bez zarzutu.
    5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

    Komentarz

    • Manaj
      Coś już napisał
      • 2009
      • 50

      #3
      dziękuję za konkretną odpowiedz. Można zamknąć.

      Komentarz

      • zaitsev
        Pełne uzależnienie
        • 2008
        • 1660

        #4
        Zamieszczone przez _igi
        jego stan mechaniczny będzie bez zarzutu.
        Chyba, że właśnie zaczął dawać znaki, że dogorywa i pora go spieniężyć.

        Komentarz

        • airhead
          Pełne uzależnienie
          • 2008
          • 2495

          #5
          a ja bym odradzał - sprzęt używany codziennie, a reporterzy mają ważniejsze sprawy na głowie, niż dbanie o sprzęt
          Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
          Fujifilm x100

          mgrochocki.wordpress.com

          Komentarz

          • Dreamer
            Zablokowany
            • 2010
            • 116

            #6
            Taa...po reporterach nigdy nic. To ich narzędzie pracy to raz, dwa po co by sprzedawał jeśli działałby wyśmienicie? Jak wszyscy wiemy, mają Oni zazwyczaj sprzęt z najwyższej półki więc raczej nie sprzedaje bo ma lepszy.

            Komentarz

            • iktorn92
              Uzależniony
              • 2007
              • 605

              #7
              Deszcz, piach, huragan etc.. a zdjęcia muszą byc zrobione;]
              Flickr
              Portfolio Ślubne

              Komentarz

              • jajurek
                Bywalec
                • 2006
                • 160

                #8
                Kiedyś kupiłem lampę Speedlite 580EX - okazało się zbyt późno, że od zawodowego fotografa. Nie miała jeszcze roku, gwarancja okazała się niewazna - zakończyło się wymianą palnika na Żytniej (360 zł).
                Canon EOS 30D, Canon EOS 400D, EOS 5D; EOS T1i, EOS T2i; EF 17-40/4L, EF 100-300/5.6L, EFS 60/2.8 macro, EF 200/2.8 L II, EF 100-400/4.5-5.6L IS USM, EF 70-200/4 IS L, EF 70-300/4-5.6 IS USM, EF 300/4 L; EF 1.4 Extender, EF 2x Extender, Speedlite 420EX, Speedlite 580EX; "IS is for us old farts with too much shake"(NINAS)

                Komentarz

                • Conik
                  Bywalec
                  • 2004
                  • 174

                  #9
                  panie....samochod od starego niemca kupiony, tylko 50 tys przebiegu, nie bity, nie epalone....panie idealny....

                  a ja mowie na takie cos ...nie ma takich samochodow...i to samo powiem o sprzecie foto od fotoreporterow....trafiaja sie przypadki ze czlowiek dba o sprzet i wzglednie ostroznie sie z nim obchodzi ale to wyjatki

                  Komentarz

                  • szuler
                    Uzależniony
                    • 2007
                    • 829

                    #10
                    ja kupowałem (np. st-e2 + konw. x1,4 II za 800 zł; 70-200/2.8 IS za jedna szt. 2500 druga 3000) i chętnie kupię ponownie
                    nie wszystko jest zjechane czasami jest akcja wymiany sprzętu, a sprzęt był bo musi mieć na wszelki wypadek
                    A może masz tam jeszcze telefon bez drutu...? - Podróż za jeden uśmiech - 1971

                    Komentarz

                    • allxages
                      Pełne uzależnienie
                      • 2006
                      • 2549

                      #11
                      Zamieszczone przez szuler
                      70-200/2.8 IS za jedna szt. 2500 druga 3000
                      to normalne ceny uzywanego sprzetu czy trafiles na dobra promocje?

                      Komentarz

                      • szuler
                        Uzależniony
                        • 2007
                        • 829

                        #12
                        Normalne ceny, z tego co wiem kupują sprzęt, za który redakcja im zwraca w "ratach".
                        Po okresie eksploatacji sprzedają i nie za bardzo zależy im (lub się nie znają) na cenie.
                        A może masz tam jeszcze telefon bez drutu...? - Podróż za jeden uśmiech - 1971

                        Komentarz

                        Pracuję...