X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Qbexus
    Uzależniony
    • 2005
    • 562

    #1

    Przyzwoity kompakt dla kobiety.

    Chcę kupić Żonie małego kompakta do torebki.
    Interesuje mnie szeroki kont (odpowiednik 28mm) video 720p i sprzęt ma być mały i zgrabny.
    Zainteresował mnie kodak m580 i canon ixus 130.
    Wszystko pewnie było by fajnie gdybym nie poszukał sampli fotek z tych aparatów. Nie wiem może to zboczenie po lustrzankach ale generalne można załamać ręce. Pytanie czy takie fotki to standard w kompaktach?
    A może polecicie jakiś aparat który potrafi zrobić przyzwoite zdjęcie.
  • flankerp
    Uzależniony
    • 2010
    • 636

    #2
    Wydaje mi się, że będzie ciężko pogodzić torebkowe rozmiary z w miarę przyzwoita jakościa. Generalnie im większe szkło ty powinno byc lepiej, ale to niesie niestety za soba rozmiaty
    JA mam dokladnie ten sam dylemat. Miałem kilka małpek w ręce no i ma się to nijak do lusterka...
    Ale to jest chyba konieczność aby pogodzić z rozmiarami...
    Zepsuty Canon 500D + Grip czekający na upgrade | C17-55 2.8 IS, C75-300 USM, C50mm 1,8 | Nissin Di622 Mark II, 2x YN460 + Phottix Aster | Benro A1980F + B-00+PU-40 M8 | Garść filtrów kolorowych dla Cokin P |

    Komentarz

    • tomaszt81
      Bywalec
      • 2009
      • 100

      #3
      sigma dp1s czy dp1

      Komentarz

      • Qbexus
        Uzależniony
        • 2005
        • 562

        #4
        @flankerp ja odnoszę wrażenie, że nie o szkło tu chodzi, zdjęcia z tych kompaktów wyglądają jak zmasakrowane softwarowo.
        @tomaszt81 gdybym miał niezbędną konieczność kupienia kompakta dla siebie to pewnie była by to któraś z tych sigm niestety na torebkowy aparat nie bardzo się nadaje choćby z racji ceny.

        Komentarz

        • tomaszt81
          Bywalec
          • 2009
          • 100

          #5
          kwestia torebki ja jako torebkowy uzywam yashica electro, jak mam mniejsza "torebke" to konice c35 a jak jeszcze mniejsza to lomo zona ma z kolei panasonica dmc-fx 07 i jest bardzo zadowolona. Moim zdaniem daje rade

          Komentarz

          • savage67
            Bywalec
            • 2010
            • 122

            #6
            Jeżeli cena będzie odpowiadać polecam Samsunga EX-1.
            Dobry wyświetlacz LCD - AMOLED, RAW, HDR , itd
            Do filmów Sony HX5. Nagrywa Full HD w kodeku AVCHD 17 Mbps.
            ______________________________________
            Canon 6D 85/1,8 50/1,4 70-200 2,8 IS USM II TCx2III 430EXII

            Komentarz

            • tdfoto
              Początki nałogu
              • 2006
              • 292

              #7
              Canon s95
              Jakies 9 kg fotosprzętu i sporo chęci
              Take nothing but pictures, leave nothing but footprints

              Komentarz

              • Piotru26
                Coś już napisał
                • 2010
                • 51

                #8
                @tdf

                Jestem fanem Canona - Miałem S50, S60, S80, G9, 550D, 60D ale S95 do mnie nie przemawia. Sample średnie jak na tę cenę.
                Kuriozum w kompakcie tej klasy jest to że przy Video blokuje ekspozycji i AF na początku nagrywania.


                Napisz jeszcze ile chcesz wydać.

                Ja właśnie stoję przed tym samym problemem.

                Dla rodziców kupiłem najprostszą małpkę Panasonika FS30. Wieczorem z lampą daje radę. Bez lampy kaszana - masz rację to chyba soft kaszani tak te fotki. A w dzień nie wiem - nie zdążyłem jeszcze wypróbować.

                Dla żony waham się między Panasonikiem TZ10 a sony HX5V. We wszystkich testach wypadają porównywalnie - każdy ma plusy i minusy.
                W sklepach jak pytam sprzedawców to jeszcze żaden mi nie doradził - w każdym innym przedziale cenowo - jakościowym mają swojego faworyta ale między Panasonikiem a Sony nie chcą decydować.

                Chyba wezmę Sony ze względu na panoramę (świetnie działa) i filmy 1080i.
                W Panasonikach masz za to lepszy wyświetlacz, większy zoom i większy wybór ... kolorów.
                Sample zdjęć obejrzyj na Dpreview,

                Komentarz

                • retter
                  Początki nałogu
                  • 2007
                  • 432

                  #9
                  # Qbexus
                  Niestety nowsze tańsze modele, taki zaszumiony obrazek dają.
                  Ma być nowe? Jak nie to coś z wyższej serii IXUSa.
                  Ciekawy ale ale ma wyżej opisaną wadę A3000 ok. 400zł w makro był.
                  szukaczka http://maciejko.net/cbsearch/

                  FaanBW

                  Komentarz

                  • Kolaj
                    Pełne uzależnienie
                    • 2006
                    • 3293

                    #10
                    Zamieszczone przez Qbexus
                    gdybym miał niezbędną konieczność kupienia kompakta dla siebie to pewnie była by to któraś z tych sigm niestety na torebkowy aparat nie bardzo się nadaje choćby z racji ceny.
                    To sobie byś kupił, a żonie żałujesz? Co ona jakaś gorsza?

                    Zamieszczone przez tomaszt81
                    kwestia torebki
                    Chyba portfela

                    Komentarz

                    • rbanach
                      Dopiero zaczyna
                      • 2009
                      • 35

                      #11
                      Canona S90, chociaż ja swojej kupiłem SX120 i też daję radę, jest w miarę zgrabny i ładny
                      Canon EOS 500D + BG-E5 | Canon EFS 10-22 USM | KIT | Canon EF 24-105/4L IS | Tamron 70-300 Di LD | Canon EF 28/1.8 USM |
                      Canon EF 50/1.8 II | Samyang 500/6.3 DX | Speedlite 430 EX II | Pixel TR-332 | Polary i UV | Lowepro NOVA 200 AW |

                      Komentarz

                      • lapinot
                        • 2010
                        • 8

                        #12
                        Zamieszczone przez Qbexus
                        Chcę kupić Żonie małego kompakta do torebki.
                        Hmm, może coś pod kolor?. A tak na poważnie to zastanów się nad G11, sam sobie popstrykasz

                        Komentarz

                        • Piotru26
                          Coś już napisał
                          • 2010
                          • 51

                          #13
                          G11 to do dużej torebki.
                          Mam już w domu Sony HX5 o którym pisałem wcześniej (żona dostanie go pod choinkę). W dzień zdjęcia super, panoramy fajne, filmy w dzień rewelacja. Wieczorem wyciągam z torby lustrzankę :-)

                          Komentarz

                          • Manfred
                            Coś już napisał
                            • 2006
                            • 99

                            #14
                            Nokia N8



                            dla kobiety idealny

                            Komentarz

                            Pracuję...