X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Czankra
    Dopiero zaczyna
    • 2005
    • 37

    #16
    Zamieszczone przez Polaco
    Jak Wam wszystko dziala to po co chcecie wymienia gripa ? Dla sportu ?
    Aparat to co prawda nie samochód ani prom kosmiczny i nie ma ryzyka że się ktoś zabije (chyba że w przypływie złości rzucisz aparatem w kogoś i trafisz w głowę :grin: ), ale jeżeli wykryto usterkę, która potencjalnie może się pojawiać i może pojawiać się często, a firma wymienia grip na nowy, i to gratis, to dlaczego nie... ?
    "Ciężko pracuj i staraj się, jak możesz...wtedy nam pozostałym będzie lżej" - Garfield
    EOS20D | EF 17-40mm f/4 USM | EF 24-105mm f/4 IS USM| 580EX

    Komentarz

    • muflon
      Pełne uzależnienie
      • 2004
      • 6763

      #17
      Zamieszczone przez Czankra
      Aparat to co prawda nie samochód ani prom kosmiczny i nie ma ryzyka że się ktoś zabije (chyba że w przypływie złości rzucisz aparatem w kogoś i trafisz w głowę :grin: ), ale jeżeli wykryto usterkę, która potencjalnie może się pojawiać i może pojawiać się często, a firma wymienia grip na nowy, i to gratis, to dlaczego nie... ?
      A ja wręcz przeciwnie, jestem zwolennikiem zasady "działa - nie ruszaj".
      zdjęcia lotnicze - zdjęcia ogólnie - airshow-reviews.com

      Komentarz

      • Polaco
        Pełne uzależnienie
        • 2005
        • 1135

        #18
        Zamieszczone przez muflon
        A ja wręcz przeciwnie, jestem zwolennikiem zasady "działa - nie ruszaj".
        Dokladnie o to mi chodzi, po co ryzykowac i wymieniac na cos co dziala, a jak ten nowy bedzie dzialac gorzej niz ten "stary" ??
        Canon 20D + kit, Tamron 28-75 F/2.8, Canon 70-200 F/4, w planach cala reszta
        Troche moich knotow

        Komentarz

        • Vitez
          zło konieczne
          • 2004
          • 19804

          #19
          Zamieszczone przez Polaco
          Jak Wam wszystko dziala to po co chcecie wymienia gripa ? Dla sportu ?
          Ja tylko z ciekawosci - czy polski serwis Canona by wymienil czy tez kazaliby mi odsylac do USA na koszt wlasny

          Komentarz

          • TomekD
            Bywalec
            • 2004
            • 171

            #20
            ...

            Na zytniej nic oficjalnie nie wiedzą, jak dostaną cynk od canona to pewnie bedą wymieniać.
            Czy ta wymiana usprawni dzialanie gripa z accu NiHM AA ??
            Jezeli to tylko złocenie styków w koszyczku to szczerze watpię...
            20D, 6D

            Komentarz

            • tygryssssss
              Dopiero zaczyna
              • 2004
              • 38

              #21
              W gripie do 10D poszedł mi zatrzask trzymający bateryjkę w jednej przegrodzie.
              Po wysłaniu na Żytnią usłyszałem przez telefon że:
              Canon uważa GRIP za całość i jeżeli coś walnie trzeba wymienić CAŁY ?
              Analogicznie twierdzę że CANON Polska nie naprawia grip-ów i w to do dzisiaj nie chce mi się wierzyć !
              Grip odesłali taki jak im przysłałem.

              Komentarz

              • muflon
                Pełne uzależnienie
                • 2004
                • 6763

                #22
                Zamieszczone przez tygryssssss
                Canon uważa GRIP za całość i jeżeli coś walnie trzeba wymienić CAŁY ? Analogicznie twierdzę że CANON Polska nie naprawia grip-ów i w to do dzisiaj nie chce mi się wierzyć !
                Wiesz, ten "serwis" tez na 100% stwierdzi, ze porysowany filtr na matrycy oznacza wymiane calej Przynajmniej do momentu, gdy pokazesz im schemat zespolu matryca-filtr w service manual...
                zdjęcia lotnicze - zdjęcia ogólnie - airshow-reviews.com

                Komentarz

                • C41photocrew
                  Zablokowany
                  • 2005
                  • 528

                  #23
                  ciekawe czy na tym forum sa ludzie z serwisu

                  Komentarz

                  • tygryssssss
                    Dopiero zaczyna
                    • 2004
                    • 38

                    #24
                    Canon z Żytniej nie zrobił GRIPA a serwis www.fvs.pl wyceniło robotę na 120 zł nie wysyłałem ale czegoś tu nie rozumię ?

                    Komentarz

                    • C41photocrew
                      Zablokowany
                      • 2005
                      • 528

                      #25
                      to ja sie juz pogubilem...to oni beda brac kase za tą wade gripuuf do 20d

                      Komentarz

                      • tygryssssss
                        Dopiero zaczyna
                        • 2004
                        • 38

                        #26
                        Nie opisuję swój przypadek niesprawnego zatrzasku który jest taki sam jak w komorze 10D

                        Komentarz

                        • dan_sto
                          Dopiero zaczyna
                          • 2005
                          • 41

                          #27
                          Wymiana BG-e2

                          Witam

                          jesli chodzi o wymiane tych gripow to jest uzasadniona..Wczoraj dzwonilem do Canon Polska oni nic niby nie wiedza.. ale jak przyjzec sie glebiej to jest dosc powazna usterka..

                          Po przetestowaniu zauwazylem powazny blad.. Sprobujcie skorzystac z tej kasetki na baterie AA. Po naladowaniu akumulatorow 2500mA aparat wykonuje pare zdjec i sie zawiesza...To samo tyczy sie normalnych akumulatorow..Bg-E2 nie pobiera rownomiernie mocy z tych akumulatorow.. Przykladowo robiac zdjecia konczy sie nam energia aparat sie wylacza.. ale wystarczy zmienic kolejnosc akumulatorow i aparat sie wlacza i wskazuje pelne naladowanie.. jest to klopotliwe bo w koncu po to jest ten battery grip zeby nie bawic sie w przekladania akumulatorow..

                          moj BG-E2 to seria 90000 cos tam wiec sie klasyfikuje do wymiany..

                          byl ktos z was juz w Canon Polska .. ??

                          przetestujcie czy u was wystepuje ten sam blad jesli tak to uwazam ze trzeba zrobic zadyme i musza wymienic.. Ja mam gwarancje Canon Polska .. grip kupilem tu u nas i po to zaplacilem wiecej zeby gwarancja ta byla honorowana..

                          co wy na to ?

                          pozdr
                          1d Mark II | anon 24-70 f.2.8 | Cnon 70-200 f.2.8 IS | Caon 50mm f.1.4 | TCx2 | Lampka 580 EX | Stfen |LowePro Nature Trekker II | Lowepro Magnum AW i brak umiejetosci..

                          Komentarz

                          • Vitez
                            zło konieczne
                            • 2004
                            • 19804

                            #28
                            Zamieszczone przez dan_sto
                            Bg-E2 nie pobiera rownomiernie mocy z tych akumulatorow.. Przykladowo robiac zdjecia konczy sie nam energia aparat sie wylacza.. ale wystarczy zmienic kolejnosc akumulatorow i aparat sie wlacza i wskazuje pelne naladowanie.. jest to klopotliwe bo w koncu po to jest ten battery grip zeby nie bawic sie w przekladania akumulatorow..
                            O i to moze byc przyczyna opisywanego przeze mnie w innym watku problemu z akumulatorkami. Padly nadspodziewanie szybko, myslalem ze to wina akumulatorkow a to mogl byc grip.
                            Dokladajac do tego ze padl mu spust migawki to moj grip juz na zlom sie nadaje

                            Komentarz

                            • klaus
                              Dopiero zaczyna
                              • 2005
                              • 17

                              #29
                              Cześć Ludziska Canonowe !
                              Otóż tak jest jak piszą na stronie canona, że jest problem z poprzednią wersją poniżej numeru 096000 z zasialniem z koszyczka na baerie "paluszki". I wyobraźcie sobię że firma w której kupiłem gripa z Zakopanego FOTO-NOWA (szprzedają też na allegro) bez problemu wymieniła mi teg ogripa na nowy typ, bo taką serię właśnie dostali. Być może mogli to zrobić ponieważ mają też towar z Niemiec, a jak wiadomo Canon niemiecki inaczej podchodzi torchę do takich spraw jak Canon Polska. Jeszcze raz chciałem złożyć podziekowanie Panu Zbyszkowi, za szybką i udaną akcję wymiany gripa!!! Pozdrawiam.

                              PS. Taka miła i szybka obsługa przywraca mi wiarę w ludzi.
                              No i mam nowego gripka
                              CANON 5D (i coś jeszcze )
                              [email protected]

                              Komentarz

                              • TOPOL
                                Początki nałogu
                                • 2004
                                • 321

                                #30
                                Zamieszczone przez Vitez
                                O i to moze byc przyczyna opisywanego przeze mnie w innym watku problemu z akumulatorkami. Padly nadspodziewanie szybko, myslalem ze to wina akumulatorkow a to mogl byc grip.
                                Dokladajac do tego ze padl mu spust migawki to moj grip juz na zlom sie nadaje
                                Akumulatorki mają 1.2 V a nie 1.5V. Grip jest przystosowany do pracy z bateriami AA, nie akumulatorami. 6x1.5 to 9V ale 6x1.2 to tylko 7.2 V.
                                Ja swój grip do 20D nabyłem w listopadzie 2004 i nic. Wszystko chodzi OK, styki są dobre, akumulatory rozładowuje równomiernie.
                                http://www.topol.pl

                                Komentarz

                                Pracuję...