X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • McMelassa
    Bywalec
    • 2010
    • 201

    #1

    Sprawdzenie gripa do Canon 500D.

    Witam z uwagi na zmianę obiektywów na cięższe uchwyt w/w aparatu stał się dla mnie mało wygodny (mam dość spore ręce) chciałbym gdzieś / u kogoś sprawdzić (przetestować) o ile poprawi się trzymanie aparatu po podłączeniu gripa. Jest do tego potrzebne kilka minut, a na pewno wyjaśni mi to wiele. Chciałbym to zrobić w Poznaniu z uwagi na to, że jest to mi najbliższe miasto. Będę zresztą tam się pojawiał 1-2 razy w miesiącu (najbliższy termin to czwartek) Czy możecie mi coś poradzić?

    Ps. W związku z wątpliwościami co do właściwego podforum, post jw. uzgodniłem z moderatorem.
    Rozwijam się... jeszcze tylko nie wiem w co.
  • daVe
    Dopiero zaczyna
    • 2011
    • 22

    #2
    A nie łatwiej podejść do pierwszego lepszego sklepu foto, tam podpiąć gripa i zobaczyć, czy chwyt Ci odpowiada?

    Komentarz

    • McMelassa
      Bywalec
      • 2010
      • 201

      #3
      Tam gdzie mieszkam trudno o sklep który będzie miał na stanie taki grip. Najbliżej mi do Poznania, lecz nie znam go za dobrze, a i z czasem na wyjaździe kiepsko, dlatego nie mogę za dużo szukać. Zależałoby mi na wskazówkach, lub pomoc,y aby ten czas skrócić. Z drugiej strony chodzi mi o sprawdzenie - nie każdy sklep zgodzi się wypakować swój towar na chwilę. Dlatego zwracam się do posiadaczy
      Rozwijam się... jeszcze tylko nie wiem w co.

      Komentarz

      • daVe
        Dopiero zaczyna
        • 2011
        • 22

        #4
        Fotojoker w M1 (duże centrum handlowe na Ratajach). Nie robili mi żadnych problemów, również akurat od 500D. Może i trochę się uparłem na wizytę w sklepie ale to tylko i wyłącznie dlatego, że wydaje mi się, że łatwiej dojechać do sklepu, wtedy kiedy Tobie pasuje, niż umawiać się z kimś, czyli musi wtedy pasować i Tobie i tej osobie

        Komentarz

        • Bangi
          Moderator
          • 2010
          • 5117

          #5
          Wygoogluj gdzie jest dostępny, napisz maila lub zadzwoń czy Ci pozowlą przymierzyć i jedź!!!
          SAMOLOTY CB
          SAMOLOTY lotnictwo.net
          SAMOLOTY OBRÓBKA Tutorial

          Komentarz

          • McMelassa
            Bywalec
            • 2010
            • 201

            #6
            Dziekuję za pomoc wszystkim. Czeka mnie teraz trochę dzwonienia. Pozdrawiam.
            Rozwijam się... jeszcze tylko nie wiem w co.

            Komentarz

            • Bolek02
              Pełne uzależnienie
              • 2010
              • 3225

              #7
              Tak szczerze mówiąc grip tutaj napewno pomoże. Powinieneś raczej pomyśleć ile chcesz wydać pieniędzy i czy ma być oryginalny czy też zamiennik. W zależności od podjetej decyzji szukać raczej gdzie jest dostępny najtaniej
              Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

              Komentarz

              • flankerp
                Uzależniony
                • 2010
                • 636

                #8
                500D bez Gripa to tylko dla naprawde malutkoch raczek

                Ja kupiłem prawie zaraz z aparatem... (tydzien po )

                Jakby co ja moge Ci pokazać, ale możesz mieć daleko do mnie

                W Poznaniu bede pod koniec pazdziernika dopiero....
                Zepsuty Canon 500D + Grip czekający na upgrade | C17-55 2.8 IS, C75-300 USM, C50mm 1,8 | Nissin Di622 Mark II, 2x YN460 + Phottix Aster | Benro A1980F + B-00+PU-40 M8 | Garść filtrów kolorowych dla Cokin P |

                Komentarz

                • McMelassa
                  Bywalec
                  • 2010
                  • 201

                  #9
                  Do Poznania, będę jeździł jak dobrze pójdzie do grudnia (regularnie), później sporadycznie. Co do gripa, to na razie jest na trzecim miejscu (po 85 1.8, oraz lampie) Jednak kusi mnie on...oj kusi. (cały czas mam jednak mętlik w glowie - jeżeli już to oryginał czy zamiennik (sprawa jakości))
                  Ostatnio edytowany przez McMelassa; 36720.
                  Rozwijam się... jeszcze tylko nie wiem w co.

                  Komentarz

                  • olek.tbg
                    Początki nałogu
                    • 2011
                    • 309

                    #10
                    Ja mam oryginał - jak dla mnie o wiele bardziej komfortowo, szczególnie z większymi szkłami. Wykonie bardzo dobre.
                    Jedyne czego mi brakuje - przycisku do zmiany ISO na gripie Mało wygodne, gdy fotografując pionowo nagle potrzeba zmienić czułość, a nie można tego zrobić szybko.
                    5Dm2 | 16-35 4L IS | 24-70 2.8L II | 85 1.8 | 100 2.8L

                    Komentarz

                    • McMelassa
                      Bywalec
                      • 2010
                      • 201

                      #11
                      Prześledziłem dwa duże wątki na naszym forum związane z gripami. Widać większość ludzi proponuje oryginał jako najlepsze rozwiązanie. Da się jednak zauważyć, że niektóre z podróbek osiągają już podobną jakość. Wiem jednak, że gdybym miał kupić grip dla siebie to musiałaby być to pewna inwestycja. O ile przy zakupie torby pozwoliłem sobie zaryzykować (kupiłem Tamrac Velocity i nie żałuję) to grip bez sprawdzenia nie wchodzi w grę.
                      Rozwijam się... jeszcze tylko nie wiem w co.

                      Komentarz

                      • olek.tbg
                        Początki nałogu
                        • 2011
                        • 309

                        #12
                        Polecam sprawdzić osobiście, ja swój kupiłem bez sprawdzania - używany na allegro, dałem ~200zł za oryginał. Ale ja młody jestem,to i ręce mniejsze
                        5Dm2 | 16-35 4L IS | 24-70 2.8L II | 85 1.8 | 100 2.8L

                        Komentarz

                        • Bangi
                          Moderator
                          • 2010
                          • 5117

                          #13
                          A ja kupiłem bez sprawdzenia zamiennik i jestem w pełni zadowolony
                          SAMOLOTY CB
                          SAMOLOTY lotnictwo.net
                          SAMOLOTY OBRÓBKA Tutorial

                          Komentarz

                          Pracuję...