Zamieszczone przez Vitez
X
-
Rozumiem, że masz 2 karty: electron + coś jeszcze, tak? Czy mowa o tej samej karcie?Postprocessing: AfterShot Pro + pluginy
-
Uzywam karty VISA (mam taka fajna, ze mi bank placi za to, ze jej uzywamZamieszczone przez denthargW jaki sposób płacicie w zagranicznych sklepach/usługach?
Czy jest to przeważnie VISA (ew. inna karta)
... Juz wlasciwie wszystko przez Internet kupuje (ostatnio garnki dla zony). Niektore sklepy w USA nie przyjmuja kart debetowych lub wydanych poza USA (np. buydig.com).
Pozdrawiam
Coronado
Moja galeria: MyLightscapes.com
Chcesz na swoich zdjęciach? Jest na to świetny sposób: zajrzyj tutaj lub tutaj.
Komentarz
-
Kart mam kilka, pisalem o :Zamieszczone przez denthargRozumiem, że masz 2 karty: electron + coś jeszcze, tak? Czy mowa o tej samej karcie?
- zakupy podreczne, wyplaty gotowki - karta Electron z konta o malych zasobach
- zakupy/platnosci internetowe czy wieksze zakupy na zywo - karta kredytowa.
Roznica jest prosta - karta kredytowa ma wypukle cyferki, Electron plaskie 8)Komentarz
-
I, jeśli dobrze rozumiem i dobrze wyczytałem, Electron nie jest kredytowa - czyli tylko do wysokości zasobów, a kredytową się spłaca po czasie - tak?Zamieszczone przez VitezRoznica jest prosta - karta kredytowa ma wypukle cyferki, Electron plaskie 8)
ps. nigdy kredytówka nie była mi potrzebna, stąd moja niewiedza -> pytania.Postprocessing: AfterShot Pro + pluginy
Komentarz
-
Zgaduje że chodzi o karte Inteligo :-) ?Zamieszczone przez p13kaHe he, to tak jakby nie chciało się jeść chleba upieczonego przez siebie. ;-)
Siedzę w temacie od lat, korzystam z bankowości internetowej, płacę kartami i nie zdarzyło mi się jeszcze aby mnie ktoś okradł.
Ale przezornego Pan Bóg strzeże, dlatego, wracając do tematu, płacę za kupione towary kartą VISA. Przeznaczyłem na to tylko jedną kartę z mojego portfela i jest to VISA Electron, wydana do konta, na którym mam zawsze nie więcej niż kilkaset złotych (czasami do danej transakcji zasilam je chwilowo wyższą kwotką).
W życiu nie zaryzykowałbym płaceniem w sieci kredytówką. Powiadamianie SMS'em przez bank po każdej operacji (szczególnie tej na minus) jest fenomenalne bo niemal natychmiast zorientowałbym się, gdyby miała miejsce nie moja transakcja z mojego konta.
Bardziej obawiam się nie wywiązania się sprzedawcy z opłaconego z góry zamówienia lub uszkodzenia zakupionej rzeczy przez celnika. Tak już miałem..., Tamron 17-50 2.8, + Sonnar 135 + LinuxKomentarz
-
Electron to karta debetowa, którą można płacić do wysokości środków na rachunku bieżącym. Zwykle jest wydawana przez banki za darmo.Zamieszczone przez denthargI, jeśli dobrze rozumiem i dobrze wyczytałem, Electron nie jest kredytowa - czyli tylko do wysokości zasobów, a kredytową się spłaca po czasie - tak?
ps. nigdy kredytówka nie była mi potrzebna, stąd moja niewiedza -> pytania.
Karta kredytowa (tak jak karta obciążeniowa) to karta z przyznanym limitem kredytowym na wydatki, który spłaca się w ustalonych przez Bank terminach w całości lub w części. Nie spłacenie w terminie zadłużenia w całości spowoduje, że pozostałe zadłużenie jest oprocentowane (obecnie jakieś 19-23% w zależności od oferty banku) a limit karty, na kolejny cykl rozliczeniowy, odnawia się w wysokości pomniejszonej o niespłacone zadłużenie.
Karta kredytowa jest zwykle odpłatna (pomijam jakieś promocje) i jej cena roczna zależy od koloru karty
Z kolorem zwykle wiążą się dodatkowe przywileje związane z ubezpieczeniem lub wszelakimi rabatami w sklepach.
Ostatnio edytowany przez p13ka; 185.Komentarz
-
Komentarz
-
Mam VISĘ Electron (rzaaadko używana; PKO EKSPRES) w PKO BP. I nigdzie nie mogłem nią zapłacic w sieci, bo odrzucało mi numer..Zamieszczone przez p13kaElectron to karta debetowa, którą można płacić do wysokości środków na rachunku bieżącym. Zwykle jest wydawana przez banki za darmo.Postprocessing: AfterShot Pro + pluginy
Komentarz
-
VISA Electron Express była zdaje się wydana tylko z opcją wypłaty z bankomatach PKO BP (tego nie jestem pewien bo nie śledzę rozwoju produktów kartowych tego banku :wink: ).Zamieszczone przez denthargMam VISĘ Electron (PKO EKSPRES) w PKO BP. I nigdzie nie mogłem nią zapłacic w sieci, bo odrzucało mi numer..
Poza tym nie każdą elektronką można płacić w necie. To czy można, zależy od wydawcy karty (tzn. jak skonfigurowany jest dany produkt kartowy w VISA Intl. na podstawie specyfikacji wydawcy).Komentarz
-
No to chyba tak właśnie jest.Zamieszczone przez p13kaVISA Electron Express była zdaje się wydana tylko z opcją wypłaty z bankomatach PKO BP (tego nie jestem pewien bo nie śledzę rozwoju produktów kartowych tego banku :wink: ).
I wszystko jasne. Czyli trzeba się postarać o karciochę z drugiego banku..Zamieszczone przez p13kaPoza tym nie każdą elektronką można płacić w necie. To czy można, zależy od wydawcy karty (tzn. jak skonfigurowany jest dany produkt kartowy w VISA Intl. na podstawie specyfikacji wydawcy).
Dzięki 100x.Postprocessing: AfterShot Pro + pluginy
Komentarz
-
Błąd. Elektron to karta tylko do operacji elektronicznych, tzn. w terminalach i bankomatach (z wyjątkiem inteligo, ktore dziala tez w necie), czyli płaska. Alternatywą jest Visa Classic czyli wypukła, do płacenia również przez telefon, odcisk karty, internet itp.Zamieszczone przez p13kaElectron to karta debetowa, którą można płacić do wysokości środków na rachunku bieżącym.
Debet czy kredyt to jest osobne rozróżnienie. Jak przykład podam, że mam kredytówkę Electron w mBanku.30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy
Komentarz
-
Nie błąd. Po prostu rozszerzyłeś moją odpowiedź. O tym, że jest ona płaska pisał wcześniej Vitez.Zamieszczone przez Tomasz GolinskiBłąd. Elektron to karta tylko do operacji elektronicznych, tzn. w terminalach i bankomatach (z wyjątkiem inteligo, ktore dziala tez w necie), czyli płaska. Alternatywą jest Visa Classic czyli wypukła, do płacenia również przez telefon, odcisk karty, internet itp.
Debet czy kredyt to jest osobne rozróżnienie. Jak przykład podam, że mam kredytówkę Electron w mBanku.
Odpowiedziałem koledze tylko w zakresie finansów, gdyż postawił takie pytanie:
Fakt, zapomniałem o mBanku. Jest on zdaje się wyjątkiem podobnym do Inteligo...Zamieszczone przez denthargI, jeśli dobrze rozumiem i dobrze wyczytałem, Electron nie jest kredytowa - czyli tylko do wysokości zasobów, a kredytową się spłaca po czasie - tak?
P.S. Z punktu widzenia VISY Intl., elektronka mBanku jest traktowana tak samo jak każda inna elektronka tz. każda transakcja jest autoryzowana (karty kredytowe nie wymagają autoryzacji i w pewnych sytuacjach funkcjonuje tzn. floor limit).
Zrobił się mocny OT.Ostatnio edytowany przez p13ka; 185.Komentarz
-
Ale ja cały czas mówię, że elektroniczność nie ma nic wspólnego z kredytowością lub debetowośćią. Mogą istnieć i istnieją wszystkie 4 kombinacje tych pojęć (np. mBank ma wszystkie)
za http://www.kartyonline.pl/faqy.php?k=1Karta debetowa pozwala użytkownikowi na dysponowanie przy użyciu karty kwotą równa obecnemu saldu jego rachunku w banku. Karty takie nie pozwalają na zaciągnięcie kredytu ani przekroczenie salda rachunku. Banki wydają je najczęściej do rachunków bieżących i typu ROR. Karty takie są obecnie najpopularniejszymi kartami dostępnymi na rynku.
Karty kredytowe pozwalają ich użytkownikowi na zadłużenie się w banku - wystawcy karty - do wysokości przyznanego limitu kredytowego. Uzyskanie takiej karty jest trudniejsze, lecz nie wiąże się z koniecznością posiadania w banku konta. Banki wydają te karty bardziej zaufanym klientom, którzy mogą udokumentować posiadanie stałych dochodów. Użytkownik karty może w wyznaczonym terminie spłacić całe zadłużenie albo tylko jego część, resztę spłacając w ratach tak jak normalny kredyt.
Ponadto polecam galerie na tej stronie: http://www.kartyonline.pl/gal2.php - tu są karty płaskie, widać wiele innych kredytowych (poza mBankiem np. PKO BP, BPH)
http://www.kartyonline.pl/gal5.php a tu są wypukłe - również debetowe (mBank, multibank).30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy
Komentarz
Komentarz