X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • dzuniek
    Dopiero zaczyna
    • 2004
    • 45

    #1

    Mysz do obróbki w PS

    Hej,
    Poradźcie proszę bo nie na fali jestem, jaką aktualnie warto przykupić myszkę do obróbki w PS. Myślę o przewodowej żeby nie było niepotrzebnych problemów. Może są takie w których da się konfigurować jakieś przyciski np do poszczególnych narzędzi w Photoshopie? O zaletach tabletu wiem, szukam myszy. Możecie coś polecić?

    Dzięki!


    Pzdr,
    PT
    "Obraz jest to fragment natury widziany przez temperament twórcy"
  • szwayko
    Pełne uzależnienie
    • 2004
    • 2076

    #2
    Odp: Mysz do obróbki w PS

    Ja ostatnio przeszedłem na ergonomiczną. Już nie wrócę do zwykłej.
    Mam taką

    Wholesale Vertical Mouse - Buy New DELUX M618 Joy Wired Vertical Mouse Optical Mouse Ergonomic Design O348, $24.31 | DHgate
    Pod DPI są 3 rodzaje czułości. Ja mam w wersji przewodowej USB - tutaj jest bez.
    Ostatnio edytowany przez szwayko; 311.
    frickr FB
    www.szwajkowski.pl

    Komentarz

    • fhumargo
      Bywalec
      • 2006
      • 116

      #3
      Odp: Mysz do obróbki w PS

      Czy ktoś użytkuję myszy pionowe tzw. Vertical mouse i potwierdzi , że są takie dobre jak mówi przedmówca.
      Właśnie zastanawiam się nad takim rozwiązaniem.
      7D,EX600,70-200/2,8IS,17-55/2,8,10-22/3,5-4,5

      Komentarz

      • Element7th
        Bywalec
        • 2013
        • 230

        #4
        Odp: Mysz do obróbki w PS

        Miałem przez jeden dzień i się pozbyłem. IMHO, mniejszy zakres ruchów i precyzja, bo trzeba praktycznie operować całą ręką. Na zwykłej myszy wystarczy Ci zasięg palów, bo to one przesuwają mysz, podczas gdy cala ręka jest praktycznie nie ruchomo. Przesuwanie tylko palcami jest zdecydowanie bardziej precyzyjne.
        Problemu by nie było, gdyby ta pionowa mysz nie miała tej podstawki pod nadgarstek. Moja miała.
        Ostatnio edytowany przez Element7th; 49932.
        Fotografia produktowa Poznań | Fotograf ślubny Poznań

        Komentarz

        • szwayko
          Pełne uzależnienie
          • 2004
          • 2076

          #5
          Odp: Mysz do obróbki w PS

          Ja używam takiej podkładki
          Bez niej jest dużo gorzej, bo trzeba całą ręką przesuwać.
          frickr FB
          www.szwajkowski.pl

          Komentarz

          • cobalt
            Pełne uzależnienie
            • 2012
            • 1513

            #6
            Odp: Mysz do obróbki w PS

            Mysz jest tańszym rozwiązaniem, ale nie umywa się mimo wszystko do tabletu pod względem ergonomii.
            C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
            www.cobalt.fr.pl

            Komentarz

            • fotografy
              • 2019
              • 1

              #7
              Odp: Mysz do obróbki w PS

              Interesujące, osobiście też używam podobnej podkładki jak szwayko
              Zapraszam na http://www.fotografy.eu/fotografia-produktowa/

              Komentarz

              • zdebik
                Pełne uzależnienie
                • 2013
                • 4065

                #8
                Odp: Mysz do obróbki w PS

                Do PS'a tylko wacom... tyle w temacie. Muszą można, ale suwaki w LR katować.
                https://500px.com/Rafal_S

                Komentarz

                • Kerry
                  Coś już napisał
                  • 2010
                  • 64

                  #9
                  Odp: Mysz do obróbki w PS

                  Dokładnie tak.Wacom i sam nie będziesz chciał słyszeć o żadnej myszy...

                  Komentarz

                  • Macios
                    Uzależniony
                    • 2005
                    • 692

                    #10
                    Odp: Mysz do obróbki w PS

                    Od kilku lat obrabiam zdjęcia używając zarówno myszy, jak i tabletu. Niektóre rzeczy szybciej/precyzyjniej można zrobić jednak myszą. Jakiś czas temu wymieniłem sfatygowanego wacoma na taniego Huion'a - i też mogę go polecić, a jest dużo tańszy.
                    galeria

                    Komentarz

                    • Photointo
                      Bywalec
                      • 2017
                      • 210

                      #11
                      Odp: Mysz do obróbki w PS

                      Jestem wielkim fanem używania myszy z programowalnymi przyciskami i testowałem wszystkie, dosłownie wszystkie myszy poza ROG spathą bo ta jest absurdalnie droga i mój wybór który aktualnie się sprawdza najlepiej to Steelseries rival 500. Bardzo wygodna mysz i sporo przycisków.
                      EOS R | RF 24-105

                      Komentarz

                      • Bangi
                        Moderator
                        • 2010
                        • 5117

                        #12
                        Odp: Mysz do obróbki w PS

                        Ja pitolę... nawet nie wiedziałem, że są myszy wertykalne i że mysz do kompa może kosztować 500 PLN... od lat używam bezprzewodowego Logitech za jakieś 50 PLN i nie narzekam
                        SAMOLOTY CB
                        SAMOLOTY lotnictwo.net
                        SAMOLOTY OBRÓBKA Tutorial

                        Komentarz

                        • Kolekcjoner
                          Obertroll
                          • 2006
                          • 18766

                          #13
                          Odp: Mysz do obróbki w PS

                          Zamieszczone przez Bangi
                          Ja pitolę... nawet nie wiedziałem, że są myszy wertykalne i że mysz do kompa może kosztować 500 PLN... od lat używam bezprzewodowego Logitech za jakieś 50 PLN i nie narzekam
                          - o błoga nieświadomości - spokojnie - zaraz znajdziesz dyskomfort
                          "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                          Kapitan Wagner

                          Komentarz

                          • beduin
                            Coś już napisał
                            • 2017
                            • 58

                            #14
                            Odp: Mysz do obróbki w PS

                            Polecam logitech mx master 2s. Moja ulubiona mysz. Droga, ale jak ktoś nie boi się używek to za 200zl do upolowania. Ja tak kupiłem i śmiga do dzisiaj

                            Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

                            Komentarz

                            • Merde
                              Grzeczny i układny podpis
                              • 2008
                              • 7756

                              #15
                              Odp: Mysz do obróbki w PS

                              Te wieloprzyciskowe myszy to jest jakiś ergonomiczny koszmar przecież. Przyciski pod kciukiem służą tylko do jednego - do bycia wciskanym w przypadkowym, niepożądanym momencie. A już 14 przycisków...

                              Trzy przyciski, w tym jeden pod rolką i tyle trzeba. Z aparatami mam podobnie - im więcej przycisków na korpusie i im bardziej pogmatwane menu - tym mniej mi się chce tego używać.

                              Najmilej wspominam Microsoft Intellimouse 1.0A, w przeciwieństwie do myszek i klawiatur Logitecha.
                              I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

                              Komentarz

                              Pracuję...