X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Tymomn71
    • 2014
    • 10

    #1

    Kupno obiektywu w Rosji

    Planuję zakupić sobie 17-40L, i obserwując sytuację na świecie postanowiłem zaoszczędzić, tylko czy faktycznie jest to możliwe?
    Aktualnie moja siostra włóczy się po Rosji, gdzie jak wiadomo rubel leci ostro w dół, co sprawia, że cena sprzętu foto jest mega atrakcyjna.
    Orientujecie się może, jak wygląda to z gwarancją w PL i skarbówką? Obiektyw nowy kupiony w RUS, przywieziony w bagażu, oczywiście odpakowany itp.
    17-40 kosztuje tam 35 tyś rubli, a cena za 1 euro ostatnio była w okolicach 120 rubli, więc dość atrakcyjna.
  • zanussi
    Pełne uzależnienie
    • 2006
    • 1696

    #2
    Odp: Kupno obiektywu w Rosji

    dobre pytanie
    Oko plus aparat - dobrana para.

    Komentarz

    • cobalt
      Pełne uzależnienie
      • 2012
      • 1513

      #3
      Odp: Kupno obiektywu w Rosji

      Odbiorca paczki płaci cło za towar zakupiony poza granicami Unii - Podatki - PIT, CIT, VAT, Ulgi podatkowe - Najnowsze informacje podatkowe - GazetaPrawna.pl -
      C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
      www.cobalt.fr.pl

      Komentarz

      • salas
        Pełne uzależnienie
        • 2012
        • 3000

        #4
        Odp: Kupno obiektywu w Rosji

        ale jak przywiezie rozpakowany w bagażu normalnie to chyba tak nie będzie :> i nie ma opłat?
        ja chce zenitara 16mm ze sklepu zenita 400zl nówka a u nas po 700zł używki no dajcie spokój
        SONY

        Komentarz

        • Bolek02
          Pełne uzależnienie
          • 2010
          • 3225

          #5
          Odp: Kupno obiektywu w Rosji

          Jak kupisz w sklepie Zenit-a to dojdzie cło, podatek i przesyłka - pewnie wyjdzie na to samo
          Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

          Komentarz

          • zoomi
            Uzależniony
            • 2012
            • 551

            #6
            Odp: Kupno obiektywu w Rosji

            zacznij od kursów walut... nigdy euro nie kosztowało 120 rubli... jak już dowiesz się jaki był najwyższy w historii kurs
            (a było to znacznie mniej niż 120RUB) to sprawdź jaki jest aktualny...

            co do samego przewozu - pudełko wysyłasz pocztą albo dajesz komukolwiek do przewiezienia a obiektyw przewozisz sam
            bez opakowania choćby dopięty do aparatu

            Komentarz

            • gran2
              Dopiero zaczyna
              • 2009
              • 23

              #7
              Odp: Kupno obiektywu w Rosji

              Na dzisaj w Kaliningradzie nowy przeliczony wg.kursu 530E

              Komentarz

              • banan82
                Pełne uzależnienie
                • 2007
                • 1165

                #8
                Odp: Kupno obiektywu w Rosji

                Swoja droga to ladna tam "w ruskach" maja denominacje
                5Dmk3 + 1Dsmk2 + Fuji X-T1
                Crazy Apple Fanboy
                Ex Linux User

                Komentarz

                • Tymomn71
                  • 2014
                  • 10

                  #9
                  Odp: Kupno obiektywu w Rosji

                  Kurs się dzisiaj trochę posypał, pewnie przez konferencję z Putinem, euro w okolicach 80 rubli, więc robi się mniej opłacalnie

                  Komentarz

                  • zoomi
                    Uzależniony
                    • 2012
                    • 551

                    #10
                    Odp: Kupno obiektywu w Rosji

                    dzisiejszy kurs nadal nie zmienia faktu iż euro nigdy nawet nie zbliżyło się do 120 rubli...

                    Komentarz

                    • gran2
                      Dopiero zaczyna
                      • 2009
                      • 23

                      #11
                      Odp: Kupno obiektywu w Rosji

                      Dwa lud trzy dni temu byl 101 no tylko 15-20 minut.w Murmansku w tym dniu jeden kantor wystawil cene 150p ,klijentow nie bylo.

                      Komentarz

                      • zoomi
                        Uzależniony
                        • 2012
                        • 551

                        #12
                        Odp: Kupno obiektywu w Rosji

                        tak, wiem jakie osiągnął chwilowe maksimum... lubię też przy okazji precyzję szczególnie w cyfrach/kwotach

                        Komentarz

                        Pracuję...