A mi się podobają z serii "Światło w fotografii" bo każda fotka ma dokładny opis co jak zrobiono-choć ten cykl gł. pod studio.
Ten temat jest zamknięty
X
To jest podklejony temat.
X
X
-
1DIII, 6D, 450D; G10. S 8/3,5(F); S 14/2,8; C15/2,8(F); C 16-35/2,8 II; C 24-70/2,8; 28-105/3,5-4,5; C 50/1,4; C 135/2,0; C 70-200/2,8 IS; C 70-200/4; C Ex.1,4x II; C Ex.2x II, 580Ex II; 430Ex.... Studio w Kielcach (7xELFO)-możliwość wynajęcia ... SPRZEDAM:C 24-70/2,8, C 20/2,8....KUPIĘ obudowę podwodną do G10 (WP-DC28) -
Do grzebania w książkach polecam TĄ STRONĘ - jest to spis książek traktujących trochę o fotografii oraz ćwiczeniu wzroku i spostrzegawczości. Niedługo zapoluje na niektóre zaproponowane.
PS. to jakis spis lektur z umcsu czy coś :PProblemem fotoamatora jest to, że nie ma on powodów do robienia zdjęć...
Komentarz
-
Komentarz
-
Komentarz
-
Komentarz
-
Poszukuja czterech ksiazek
urszula czartoryska 'przygody plastyczne fotografii'
leszek brogowski 'sztuka w obliczu przemian'
zbigniew tomaszczuk 'swiadomosc kadru'
ignacy plazewski 'spojzenie w przeszlosc polskiej fotografi'
pozdrawiamKomentarz
-
Zacna książka. Zanim wziąłem manualny aparat do ręki przeczytałem prawie całą tą książkę. Nie miałem wcześniej pojęcia o ustawianiu przysłony czy migawki, jednak po lekturze książki i wzięciu Feda3 do ręki (wcześniej miałem tylko cyfrówkę Olympusa, bez trybu M) udało mi się wypstrykać poprawnie zrobioną kliszę - prawie każde zdjęcie było dobrze naświetlone. Dodam, że aparat nie miał światłomierze. Z tych przygód został mi nawyk ustawiania przysłony i migawki "na oko", nawet w cyfrówce.Komentarz
-
Fotografia-jak ustrzec sie bledow - Barchacz
Witam po dlugiej nieobecnosci.Chcialbym zasiegnac Waszych opinii o ksiazce jak w temacie.Z gory dziekuje SlonkaapCanon 1D Mk II, Canon 3000N,Canon 400/5.6L,Canon 70-200/2.8L,Canon 17-40/4 L,Sonnar 180/2.8,Manfrotto 055 PROB,M.468,Jobu Jr.Gimbal,Lowepro Mini Trekker,Lowepro 5AW,Lowepro 3 AW + zero umiejetnosci - ale sie staram.Komentarz
-
Ja co prawda książki jako takiej nie widziałem, ale na p.r.f.c ostatnio były wklejane fragmenty nowej książki tego autora (również raczej dla początkujących) - i prawdę mówiąc bardzo mi się podobało. Łopatologicznie, bez mądrzenia się, kawa na ławę.Komentarz
-
książka dla dziecka
witam wszystkich canonierów poszukuję jakiejś książki o pstrykaniu dla 10-latka planuję mu ofiarować w prezencie s5 is a w związku z tym że nie jest to zwykła zabawka potrzebuję jakiejś książki która wprowadziła by tego chłopaka w świat fotografii może zna ktoś z was taką pozycję książkową odpowiednią do wieku?? z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich użytkowników forumKomentarz
-
Może "Szkoła fotografowania dla dzieci" z serii National Geographic? Nie przeglądałem tego, ale ogólnie podręczniki NG na początek są godne uwagi.Jędrek
Komentarz
-
ja bym sprobowal z "Praktyczny kurs fotografii" Łukasz Gawła, jesli to jest 10-latek, ktory nie brzydzi sie czytaniem. ksiazka jest dosc obszerna i ma sporo tekstu, ale jej zaleta jest podzial na tematy fotograficzne i mnostwo fajnych zdjec. to jest cos, co moze zainteresowac mlodego czlowieka, ktory moze i nie przeczyta od deski do deski, ale moze sobie po prostu od czasu do czasu zerknac na rozdzial, gdzie znajdzie wskazowki jak zrobic temat, ktory go interesuje. kosztuje to 50zl, a obok solidnej tresci ma, jak pisalem, mnostwo zdjec.witam wszystkich canonierów poszukuję jakiejś książki o pstrykaniu dla 10-latka planuję mu ofiarować w prezencie s5 is a w związku z tym że nie jest to zwykła zabawka potrzebuję jakiejś książki która wprowadziła by tego chłopaka w świat fotografii może zna ktoś z was taką pozycję książkową odpowiednią do wieku?? z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich użytkowników forum
tylko poki co polecalbym jednak przetestowac 10-latka. ksiazka nie jest pisana docelowo dla tego przedzialu wiekowego i jezyk nie jest az tak bardzo przystepny. nie jest trudny sam z siebie, ale dla 10-latka moze byc niedostatecznie przystepny.
jesli nie to zerknalbym na podrecznik NG dla dzieci.
a jesli i to nie, to jeszcze przyjrzalbym sie:
przy czym to ostatnie jest juz tematyczne.
tyle moge poradzic. odradzam wszelkie ksiazki onanistyczne,
gdzie srednio 200 stron zajmuje pieprzenie o aparatach i obiektywach.
a takie, poki co, jest 90% pozycji na polce z nazwa "fotografia"
(zupelnie nie wiedziec czemu tam, a nie pod "elektronika"
)
Komentarz
-
Fotografia XX wieku za 8,9 zł a nie za 39 zł
Byłam dzisiaj w empiku w poszukiwaniu jakichś książek o foto i tak dostrzegłam sobie na półce bardzo łądnie wydaną ceglastą książkę. 760 stron, papier śliski/kredowy piękne druki zdjęć...szczególnie tych z początku wieku...a cena? hmmm..39 zł Myślę sobie przełknę ale nie w tym miesiącu. Po powrocie do domu siadłam do komputera i chciałam po prostu dodać sobie do ulubionych tę pozycję z empiku no i natknełam się na ofertę kolportera za uwaga....8,9 zł...to nie ściema..wrzucam do koszyka a tam ta cena nadal widnieje. Owszem przy wyszukaniu tej ksiazki na liscie widac cenę cos ok 36 (zobacz) zł ale po wejsciu na strone ksiązki jest juz 8,9 zł (zobacz). Koszt wysyłki to 7,5 zł. Wiec nawet jakbyscie kupili 3 ksiazki to i tak nie dobijecie do ceny empikowej
Książka ta to raczej album nie wielki w formacie ale jaka książnica, jest to zbiór ponad 850 zdjęć z kolekcji Muzeum w Kolonii.
Myślę, ze warto
Choćby jako podpórka pod aparat 
przepraszam jesli nie w tym dziale
ale nie ma strcite do książek
Ostatnio edytowany przez Paenka; 15691.Tzn. tak teoria mówi
o praktykę mnie nie pytajcie;p
TU możesz przypuścić atak odwetowy, nie krępuj sięKomentarz
-
Pozdrawiam
Łukasz Bakuła
„Fotografia – to radość życia. Aparat nie został stworzony dla ludzi smutnych i skwaśniałych”. J. PłażewskiKomentarz
-
Hmm no niby tak i widzialam ten watek ale on wydawalo mi sie szedl raczej w kierunku poradnikow a nie albumów. Jeślizrobiłam błąd to przepraszam
Proszę o jedynie przeniesienie a nie deportacje.
Tzn. tak teoria mówi
o praktykę mnie nie pytajcie;p
TU możesz przypuścić atak odwetowy, nie krępuj sięKomentarz
Komentarz