Ten temat jest zamknięty
X
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • pawel-foto
    Początki nałogu
    • 2008
    • 342

    #286
    A mi się podobają z serii "Światło w fotografii" bo każda fotka ma dokładny opis co jak zrobiono-choć ten cykl gł. pod studio.
    1DIII, 6D, 450D; G10. S 8/3,5(F); S 14/2,8; C15/2,8(F); C 16-35/2,8 II; C 24-70/2,8; 28-105/3,5-4,5; C 50/1,4; C 135/2,0; C 70-200/2,8 IS; C 70-200/4; C Ex.1,4x II; C Ex.2x II, 580Ex II; 430Ex.... Studio w Kielcach (7xELFO)-możliwość wynajęcia ... SPRZEDAM:C 24-70/2,8, C 20/2,8....KUPIĘ obudowę podwodną do G10 (WP-DC28)

    Komentarz

    • firley
      Bywalec
      • 2006
      • 135

      #287
      Do grzebania w książkach polecam TĄ STRONĘ - jest to spis książek traktujących trochę o fotografii oraz ćwiczeniu wzroku i spostrzegawczości. Niedługo zapoluje na niektóre zaproponowane.

      PS. to jakis spis lektur z umcsu czy coś :P
      Problemem fotoamatora jest to, że nie ma on powodów do robienia zdjęć...

      Komentarz

      • Will

        #288
        A jaką książke polecacie dla totalnego amatora, który dopiero zaczyna przygodę z fotografią?

        Komentarz

        • aptur
          Pełne uzależnienie
          • 2005
          • 3837

          #289
          Zamieszczone przez Will
          A jaką książke polecacie dla totalnego amatora, który dopiero zaczyna przygodę z fotografią?
          Ł. Gaweł "Praktyczny kurs fotografii". Jeśli się okaże zbyt trudne na początek (a nie powinno) to można zacząć od multimedialnego kursu fografii National Geographic.

          Komentarz

          • RNz
            Uzależniony
            • 2007
            • 708

            #290
            Zamieszczone przez Will
            A jaką książke polecacie dla totalnego amatora, który dopiero zaczyna przygodę z fotografią?
            Proponuje, bo znam:
            Ben Long - Fotografia Cyfrowa

            Dokładnie i po kolei dojdziesz do wszystkich waznych rzeczy.

            Komentarz

            • fragos

              #291
              Poszukuja czterech ksiazek

              urszula czartoryska 'przygody plastyczne fotografii'
              leszek brogowski 'sztuka w obliczu przemian'
              zbigniew tomaszczuk 'swiadomosc kadru'
              ignacy plazewski 'spojzenie w przeszlosc polskiej fotografi'

              pozdrawiam

              Komentarz

              • trym

                #292
                Zamieszczone przez denveroza
                ja znalazłam świetną książkę o fotografii w antykwariacie Tadeusz Cyprian, Fotografia, technika i technologia, Warszawa 1960. tylko nie mam czasu, żeby ją przeczytać do końca, ale jest bardzo techniczna.
                Zacna książka. Zanim wziąłem manualny aparat do ręki przeczytałem prawie całą tą książkę. Nie miałem wcześniej pojęcia o ustawianiu przysłony czy migawki, jednak po lekturze książki i wzięciu Feda3 do ręki (wcześniej miałem tylko cyfrówkę Olympusa, bez trybu M) udało mi się wypstrykać poprawnie zrobioną kliszę - prawie każde zdjęcie było dobrze naświetlone. Dodam, że aparat nie miał światłomierze. Z tych przygód został mi nawyk ustawiania przysłony i migawki "na oko", nawet w cyfrówce.

                Komentarz

                • slonkaap
                  Bywalec
                  • 2005
                  • 218

                  #293
                  Fotografia-jak ustrzec sie bledow - Barchacz

                  Witam po dlugiej nieobecnosci.Chcialbym zasiegnac Waszych opinii o ksiazce jak w temacie.Z gory dziekuje Slonkaap
                  Canon 1D Mk II, Canon 3000N,Canon 400/5.6L,Canon 70-200/2.8L,Canon 17-40/4 L,Sonnar 180/2.8,Manfrotto 055 PROB,M.468,Jobu Jr.Gimbal,Lowepro Mini Trekker,Lowepro 5AW,Lowepro 3 AW + zero umiejetnosci - ale sie staram.

                  Komentarz

                  • muflon
                    Pełne uzależnienie
                    • 2004
                    • 6763

                    #294
                    Ja co prawda książki jako takiej nie widziałem, ale na p.r.f.c ostatnio były wklejane fragmenty nowej książki tego autora (również raczej dla początkujących) - i prawdę mówiąc bardzo mi się podobało. Łopatologicznie, bez mądrzenia się, kawa na ławę.
                    zdjęcia lotnicze - zdjęcia ogólnie - airshow-reviews.com

                    Komentarz

                    • pykaman
                      • 2008
                      • 6

                      #295
                      książka dla dziecka

                      witam wszystkich canonierów poszukuję jakiejś książki o pstrykaniu dla 10-latka planuję mu ofiarować w prezencie s5 is a w związku z tym że nie jest to zwykła zabawka potrzebuję jakiejś książki która wprowadziła by tego chłopaka w świat fotografii może zna ktoś z was taką pozycję książkową odpowiednią do wieku?? z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich użytkowników forum

                      Komentarz

                      • jedrucha
                        Bywalec
                        • 2007
                        • 110

                        #296
                        Może "Szkoła fotografowania dla dzieci" z serii National Geographic? Nie przeglądałem tego, ale ogólnie podręczniki NG na początek są godne uwagi.
                        Jędrek

                        Komentarz

                        • akustyk
                          gajowy
                          • 2004
                          • 12158

                          #297
                          Zamieszczone przez pykaman
                          witam wszystkich canonierów poszukuję jakiejś książki o pstrykaniu dla 10-latka planuję mu ofiarować w prezencie s5 is a w związku z tym że nie jest to zwykła zabawka potrzebuję jakiejś książki która wprowadziła by tego chłopaka w świat fotografii może zna ktoś z was taką pozycję książkową odpowiednią do wieku?? z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich użytkowników forum
                          ja bym sprobowal z "Praktyczny kurs fotografii" Łukasz Gawła, jesli to jest 10-latek, ktory nie brzydzi sie czytaniem. ksiazka jest dosc obszerna i ma sporo tekstu, ale jej zaleta jest podzial na tematy fotograficzne i mnostwo fajnych zdjec. to jest cos, co moze zainteresowac mlodego czlowieka, ktory moze i nie przeczyta od deski do deski, ale moze sobie po prostu od czasu do czasu zerknac na rozdzial, gdzie znajdzie wskazowki jak zrobic temat, ktory go interesuje. kosztuje to 50zl, a obok solidnej tresci ma, jak pisalem, mnostwo zdjec.

                          tylko poki co polecalbym jednak przetestowac 10-latka. ksiazka nie jest pisana docelowo dla tego przedzialu wiekowego i jezyk nie jest az tak bardzo przystepny. nie jest trudny sam z siebie, ale dla 10-latka moze byc niedostatecznie przystepny.

                          jesli nie to zerknalbym na podrecznik NG dla dzieci.

                          a jesli i to nie, to jeszcze przyjrzalbym sie:


                          przy czym to ostatnie jest juz tematyczne.


                          tyle moge poradzic. odradzam wszelkie ksiazki onanistyczne,
                          gdzie srednio 200 stron zajmuje pieprzenie o aparatach i obiektywach.
                          a takie, poki co, jest 90% pozycji na polce z nazwa "fotografia"
                          (zupelnie nie wiedziec czemu tam, a nie pod "elektronika" )
                          www albo tez flickr

                          Komentarz

                          • Paenka
                            Uzależniony
                            • 2008
                            • 727

                            #298
                            Fotografia XX wieku za 8,9 zł a nie za 39 zł

                            Byłam dzisiaj w empiku w poszukiwaniu jakichś książek o foto i tak dostrzegłam sobie na półce bardzo łądnie wydaną ceglastą książkę. 760 stron, papier śliski/kredowy piękne druki zdjęć...szczególnie tych z początku wieku...a cena? hmmm..39 zł Myślę sobie przełknę ale nie w tym miesiącu. Po powrocie do domu siadłam do komputera i chciałam po prostu dodać sobie do ulubionych tę pozycję z empiku no i natknełam się na ofertę kolportera za uwaga....8,9 zł...to nie ściema..wrzucam do koszyka a tam ta cena nadal widnieje. Owszem przy wyszukaniu tej ksiazki na liscie widac cenę cos ok 36 (zobacz) zł ale po wejsciu na strone ksiązki jest juz 8,9 zł (zobacz). Koszt wysyłki to 7,5 zł. Wiec nawet jakbyscie kupili 3 ksiazki to i tak nie dobijecie do ceny empikowej

                            Książka ta to raczej album nie wielki w formacie ale jaka książnica, jest to zbiór ponad 850 zdjęć z kolekcji Muzeum w Kolonii.
                            Myślę, ze warto Choćby jako podpórka pod aparat

                            przepraszam jesli nie w tym dziale ale nie ma strcite do książek
                            Ostatnio edytowany przez Paenka; 15691.
                            Tzn. tak teoria mówi o praktykę mnie nie pytajcie;p

                            TU możesz przypuścić atak odwetowy, nie krępuj się

                            Komentarz

                            • bakulik
                              Uzależniony
                              • 2005
                              • 767

                              #299
                              Witam.

                              Jest wątek http://canon-board.info/showthread.php?t=7161 o książkach.
                              Pozdrawiam
                              Łukasz Bakuła
                              „Fotografia – to radość życia. Aparat nie został stworzony dla ludzi smutnych i skwaśniałych”. J. Płażewski

                              Komentarz

                              • Paenka
                                Uzależniony
                                • 2008
                                • 727

                                #300
                                Hmm no niby tak i widzialam ten watek ale on wydawalo mi sie szedl raczej w kierunku poradnikow a nie albumów. Jeślizrobiłam błąd to przepraszam Proszę o jedynie przeniesienie a nie deportacje.
                                Tzn. tak teoria mówi o praktykę mnie nie pytajcie;p

                                TU możesz przypuścić atak odwetowy, nie krępuj się

                                Komentarz

                                Pracuję...