Ten temat jest zamknięty
X
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • canonac
    • 2006
    • 13

    #466
    Witam,
    chciałam zapytać, czy ktoś może miał w rękach wydanie Freemana: "Profesjonalna Fotografia Cyfrowa"

    Wygląda jakby ten poradnik zawierał w sobie trzy inne, wydane osobno, czy tak jest?
    Chodzi o te:
    Wejdź i zobacz tysiące książek w niskich cenach! Niezależnie od tego, czy szukasz kryminałów, romansów, czy książek naukowych – mamy coś dla każdego.



    pozdrawiam

    Komentarz

    • grafsk
      • 2007
      • 9

      #467
      Witam,
      Tak jest, zawiera w sobie trzy osobno wydane książki.
      Ale można zakupić troszkę taniej: http://www.educatio.osdw.pl/ksiazka/...,47470101222KS

      pozdrawiam

      Komentarz

      • RafalR
        Coś już napisał
        • 2004
        • 85

        #468
        Parę dni temu zamówiłem nową książkę A.A. Mroczka. Dzisiaj dostałem z Heliona maila z kuponem rabatowym na 20% Już nie skorzystam ale może innym przyda się
        Nr kuponu 64F38E-B52FF6-H, ważny do północy 20 stycznia 2009.
        Pozdrawiam, Rafał

        Komentarz

        • mate00sh
          Pełne uzależnienie
          • 2008
          • 1312

          #469
          Ja dostałem ten sam kod

          Komentarz

          • RafalR
            Coś już napisał
            • 2004
            • 85

            #470
            Zamieszczone przez mate00sh
            Ja dostałem ten sam kod
            Oni tak zawsze, wysyłają ten sam kod do wielu.
            Pozdrawiam, Rafał

            Komentarz

            • canonac
              • 2006
              • 13

              #471
              dzięki za odpowiedź zamówiłam, mam nadzieje, że skorzystam...

              Komentarz

              • albercikk
                Początki nałogu
                • 2006
                • 258

                #472
                Zamieszczone przez JackC
                Z serii Warsztaty fotograficzne mam "Oświetlenie" i "Ekspozycja". Po ich przeczytaniu czuje niedosyt. Tematycznie poszczególne zagadnienia są sensownie rozplanowane, ale ich opis jest zbyt ogólny. O filtrach jest tylko zasygnalizowane, że takie coś istnieje. Fajne za to jest przestawienie jak pora dnia lub roku wpływa na barwę światła i oświetlenie. Brak jest przykładów w stylu co jest źle zrobione na fotce i jak to poprawić. A w sumie to miały być warsztaty. Wydaje mi się, że te książki są kierowane raczej dla początkujących. Przy czym "Ekspozycja" jest ogólnie dużo słabsza od "Oświetlenia".

                Co do "Ekspozycji" to o niebo lepszą pozycją jest B. Peterson "Ekspozycja bez tajemnic".
                Zamówiłem - Światło i oświetlenie w fotografii cyfrowej - Michaela Freemana, jeszcze nie dotarła więc nie do końca wiem co jest w środku, że dobra i że o świetle to wiem po ale zastanawiam się czy jest sens kupować "Oświetlenie. Warsztaty fotograficzne" - Chrisa Buchera - Z Helionu - czy te książki się będą uzupełniały ? czy raczej posiadając Freemana tej drugiej pozycji brać juz nie warto bo niczego nowego / innego się z niej nie dowiemy? - może ktoś miał okazje obie te pozycje czytać i się wypowie, a pytam dlatego że dziś jest "oświetlenie" w promocji w Helionie 30 % taniej.
                JackC - Napisałeś że "Światło" wypada sporo lepiej na tle Ekspozycji, tylko nie wiem czy to jest jakiś komplement dla tej pozycji skoro Ekspozycja jest bardzo słaba ? Warto brać tą knigę (oświetlenie) czy raczej odpuścić ?

                Pozdrawiam
                - lustra, szkła i błysk

                Komentarz

                • tomasek
                  Bywalec
                  • 2007
                  • 169

                  #473
                  Zamieszczone przez albercikk
                  Światło i oświetlenie w fotografii cyfrowej - Michaela Freemana
                  Mam tą książkę - polecam szczerze, kopalnia wiedzy, mnóstwo przykładów.

                  Od światła zastanego, po sztuczne. Przykłady studyjne, sprzętu studyjnego, modyfikatorów, co daje jaki efekt, jakie ustawienie światła da okreslone efekty.

                  Bardzo ciekawa pozycja. Mam ją od ostatnich świąt (dostałem w prezencie) i powoli ją czytam. Jest w niej także trochę porad do Photoshopa...
                  5D mk2 | 7D mk2 | S20/1.8 | C35/2 IS | C100/2.8L IS | C24-70/2.8L II | C70-200/2.8L | 580II

                  Komentarz

                  • Merauder
                    Pełne uzależnienie
                    • 2008
                    • 1092

                    #474
                    "Oświetlenie. Warsztaty fotograficzne" - Chrisa Buchera
                    Zamowilem wczoraj na helion.pl, korzystajac z promocji rabatu 30% + kod rabatowy, ktorzy tutaj koledzy podali, cena z 59 zeszla na 33 z groszami. A wiec dzieki za uprzejmosc kolegow i rabat.

                    Jestem amatorem, choc co nieco juz wiem, ale sadze, ze nawet jesli ta pozycja jest troche ogolnikowa to pozwoli mi poszerzyc horyzonty, biorac pod uwage fakt, ze w krotkim terminie mam zamiar zakupic 430EXII, a pozniej przymierzam sie do amatorskich lampek studyjnych.

                    Obnizka cenowa sprawila, ze ten zakup stal sie bardzo oplacalny.

                    Jak juz ja dostane i z grubsza przegladne napisze kilka slow z punktu widzenia amatora.
                    7D | 450D | C10-22 3.5-4.5 | S8 3.5 Fish | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EX II | Phottix|

                    Komentarz

                    • airhead
                      Pełne uzależnienie
                      • 2008
                      • 2495

                      #475
                      Zamieszczone przez RafalR
                      Parę dni temu zamówiłem nową książkę A.A. Mroczka. Dzisiaj dostałem z Heliona maila z kuponem rabatowym na 20% Już nie skorzystam ale może innym przyda się
                      Nr kuponu 64F38E-B52FF6-H, ważny do północy 20 stycznia 2009.
                      bardzo dziękuję! zadziałał ;]
                      Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
                      Fujifilm x100

                      mgrochocki.wordpress.com

                      Komentarz

                      • marcinv6
                        • 2009
                        • 13

                        #476
                        bardzo fajna pozycja...polecam
                        Canon EOS 450D + EF-S 18 - 55 mm IS f/3,5-5,6 + EF-S 55 - 250 mm IS f/4-5,6 + Velbon DF-50 + filtry + osłony itp.

                        Komentarz

                        • makro

                          #477
                          witam, po zabawie z kompaktem wlasnie planuje rozpoczecie przygody z lustrzanka i tez z checia jakas konkretna ksiazke bym nabyl zeby jak najwiecej pozerzyc wiedze, najbardziej mi zalezy nad pomocnymi informacjami jakie zdjecia najlepiej w jakich warunkach robic zeby uzyskac dany efekt itd a nie koniecznie jaki sprzet do czego potrzebny bo jak na razie poza jednym obiektywem najprawdopodobniej ( 17-85 is usm ) to nic wiecej mial nie bede

                          pozdrawiam

                          Komentarz

                          • Slider
                            Pełne uzależnienie
                            • 2008
                            • 1052

                            #478
                            Zamieszczone przez makro
                            z checia jakas konkretna ksiazke bym nabyl zeby jak najwiecej pozerzyc wiedze,
                            W zasadzie w takim wypadku wszystkie pozycje będą dobre; masz o tym cały wątek;-)

                            jakie zdjecia najlepiej w jakich warunkach robic zeby uzyskac dany efekt itd a nie koniecznie jaki sprzet do czego potrzebny
                            Hmm.. Dokładnie to nie "jakie" tylko "w jaki sposób" wbrew pozorom sprzęt też jest ważny, szczególnie jeśli mówimy o systemie któregoś producenta. Co prawda w sprzyjających warunkach można uprawiać wszystkie typy fotografii, niemniej sprzęt ma nam to ułatwiać.

                            Komentarz

                            • marcinv6
                              • 2009
                              • 13

                              #479
                              zdjecie bez duszy wykonane nawet najlepszym sprzetem jest nic nie warte...smiesza mnie ci ludzie przescigajacy sie w nowym sprzecie...aparat sam zdjecia nie zrobi i nie pokaze tego co autor chcial nam pokazac...to taka moja prywatna opinia wiec spokojnie bierz tego kita
                              Ostatnio edytowany przez marcinv6; 23083.
                              Canon EOS 450D + EF-S 18 - 55 mm IS f/3,5-5,6 + EF-S 55 - 250 mm IS f/4-5,6 + Velbon DF-50 + filtry + osłony itp.

                              Komentarz

                              • makro

                                #480
                                Zamieszczone przez marcinv6
                                zdjecie bez duszy wykonane nawet najlepszym sprzetem jest nic nie warte...smiesza mnie ci ludzie przescigajacy sie w nowym sprzecie...aparat sam zdjecia nie zrobi i nie pokaze tego co autor chcial nam pokazac...to taka moja prywatna opinia wiec spokojnie bierz tego kita
                                mam podobne zdanie, umiem odroznic zdjecie wykonane poprawne w bardzo dobrej jakosci,czy zdjecie ktore sie podoba ale dzieki temu co na nim jest ( piekny krajobraz, samochod, kobieta ) a zdjecie ktore pokazuje cos wiecej niz tylko poprawny kadr i bardzo dobra jakosc.


                                Mam jakis tam swoj styl , swoje podejscie wiem jakich zdjec bym od siebie oczekiwal a do realizacji pomyslow brakuje mi sprzetu, bo jesli czasu na zdjecie nie ma bardzo wiele, kiedy jest piekna pogoda to jest praca, a jak pogody brak to dopiero jest czas na robienie zdjec, i co z tego jak swoim kompakcikiem nie jestem w taka pogode zrobic nic z czego moglbym byc zadowolony ?

                                Udalo mi sie zrobic troche zdjec po ktorych sadze ze wiele lepszych moim sprzecikiem sie nie da zrobic stad chec szkolenia sie na lustrzance .

                                To ze mam jakies tam swoje pomysly jednak nie swiadczy ze sadze ze lepiej sie nie da wiec z checia popatrze na pomysly innych i poprobuje inaczej niz zawsze, poza tym wiele tematow nigdy nie poruszalem bo jakos sie w tym nie czylem ale mysle ze sprobowac wszystkiego warto , a w tym na co sam nie mam pomyslu porady beda jak najbardziej na miejscu.

                                Co do propozycji w tym watku to jest ich wiele i po podaniu nazwiska autora i samego tytulu niestety nie jestem w stanie stwierdzic co by mi bylo potrzebne, kazda z tych ksiazek na pewno jest dobra, ale biorac pod uwage moj poziom moze dla nie nie koniecznie kazda bedzie potrzebna juz teraz dlatego mniej wiecej okreslilem jakie mam potrzeby i oczekiwania na chwile obecna liczac na konretniejsza porade

                                Komentarz

                                Pracuję...