Ten temat jest zamknięty
X
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • MM-architekci
    Pełne uzależnienie
    • 2008
    • 2227

    #2641
    a czemu ma nie być ?
    no comment...

    Komentarz

    • guu
      Dopiero zaczyna
      • 2010
      • 20

      #2642
      Zamieszczone przez MM-architekci
      a czemu ma nie być ?
      Ano ze ten aparat nie jest juz produkowany od 2 lat wiec gwarancja miala by byc skad? canon-polska czy jak. Nie czaje tego.

      Komentarz

      • halogen
        Coś już napisał
        • 2009
        • 73

        #2643
        Zamieszczone przez guu
        Czy to jest mozliwe co jest napisane na tej aukcji?

        Aparat był używany 6 miesięcy jest w stanie dobrym.
        Na Aparat jest jeszcze 6 miesięcy gwarancji

        http://www.allegro.pl/item1051580061...dz_3900zl.html
        a czemu ma być niemożliwe??? pytanie jeszcze jaki przebieg

        Komentarz

        • Robson01
          Pełne uzależnienie
          • 2005
          • 1574

          #2644
          Chyba najlepiej taką informację uzyskać u źródła, czyli u sprzedawcy.
          Może być tak, że aparat jakiś (dłuższy) czas leżał w sklepie i dopiero 6 miesięcy temu został sprzedany, mało prawdopodobne ale możliwe. Wówczas jeszcze masz 6 miesięcy gwarancji w Canon PL.
          A może być tak, że to sprzedawca daje Ci gwarancję, z opisu aukcji niewiele wynika. Zadzwoń i dopytaj o szczegóły.
          Canon
          Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

          Komentarz

          • guu
            Dopiero zaczyna
            • 2010
            • 20

            #2645
            Zamieszczone przez halogen
            a czemu ma być niemożliwe??? pytanie jeszcze jaki przebieg
            przebieg nie jest znany, pytalem.
            pytanie czy w takiej sytuacji oplaca sie dawac 3900 zl :/

            Komentarz

            • irekaro
              Początki nałogu
              • 2007
              • 262

              #2646
              swego czasu firma z wroclawia sprzedawała na allegro 5D używany jako nowy - w sensie, że używka ale sprzedający wystawiają na niego fakture i gwarancję w dniu zakupu przezemnie. czyli jeśli ktoś takową nówke kupił z przebiegiem 20000 klatek i dostał gwarancję to oddając w komis po pół roku komis nie pytając o nic ogłasza że sprzęt ma jeszcze drugie pół roku gwarancji. nie ważne ile ma sprzęt lecz ile klatek i w jakim stanie matryca.
              canon

              Komentarz

              • halogen
                Coś już napisał
                • 2009
                • 73

                #2647
                Zamieszczone przez guu
                przebieg nie jest znany, pytalem.
                pytanie czy w takiej sytuacji oplaca sie dawac 3900 zl :/
                zawsze możesz sie targować lub sprawdzić przebieg, zapłacisz pare zł ale będziesz wiedział czy ktoś katował aparat i ładnie go teraz wyczyścił i wygląda jak nowy czy może faktycznie tak jest

                Komentarz

                • Handelson
                  Uzależniony
                  • 2009
                  • 789

                  #2648
                  Fotoaparaciki mają bardzo dobrą renomę - ja przynajmniej nie słyszałem o nich nic złego więc stawiałbym, że to możliwe. Ale może koledzy, którzy mają z nimi wiiększe doświadczenia coś podrzucą więcej...

                  Komentarz

                  • guu
                    Dopiero zaczyna
                    • 2010
                    • 20

                    #2649
                    Zamieszczone przez irekaro
                    swego czasu firma z wroclawia sprzedawała na allegro 5D używany jako nowy - w sensie, że używka ale sprzedający wystawiają na niego fakture i gwarancję w dniu zakupu przezemnie. czyli jeśli ktoś takową nówke kupił z przebiegiem 20000 klatek i dostał gwarancję to oddając w komis po pół roku komis nie pytając o nic ogłasza że sprzęt ma jeszcze drugie pół roku gwarancji. nie ważne ile ma sprzęt lecz ile klatek i w jakim stanie matryca.
                    czyli na podstawie takiej gwarancji, nie ma co liczyc ze zytnia w razie czego przyjmnie aparat do naprawy za free jesli np padnie migawka?

                    Komentarz

                    • Robson01
                      Pełne uzależnienie
                      • 2005
                      • 1574

                      #2650
                      Oczywiście że przyjmie, podstawa to dowód zakupu. Chyba, że ilość "klapnięć" migawki będzie wyższa niż przewiduje producent - w takim przypadku nie wiem jak do tego podejdzie serwis.
                      Canon
                      Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

                      Komentarz

                      • Budach
                        • 2010
                        • 9

                        #2651
                        Kupowałem w Fotoaparaciki swoja pierwszą cyfrówkę c450 i po kilku miesiącach zamieniłem na 40D i dokupiłem 17-55 IS, wiele osób zostawia sprzęt w rozliczeniu, co jest często pomocne, osobiście mam miłe doswiadczenia z tą firmą
                        5Dmk II, 40D ,S14;28 1,8; 50 1,4; 24-70 2.8 L ; 70-200 2.8 IS II L, 550 EX, + filtry, statyw, wężyki i inne graty, dużo chęci, mało czasu..

                        Komentarz

                        • szuler
                          Uzależniony
                          • 2007
                          • 829

                          #2652
                          aparat używany pół roku - 8h dziennie przez okres 18 mies. daje taki wynik
                          gwarancja jest sklepu fotoaparaciki, interfoto też tak robi na swój sprzęt komisowy
                          A może masz tam jeszcze telefon bez drutu...? - Podróż za jeden uśmiech - 1971

                          Komentarz

                          • micles
                            Zablokowany
                            • 2006
                            • 4359

                            #2653
                            Zamieszczone przez Robson01
                            Oczywiście że przyjmie, podstawa to dowód zakupu. Chyba, że ilość "klapnięć" migawki będzie wyższa niż przewiduje producent - w takim przypadku nie wiem jak do tego podejdzie serwis.
                            Darmowa wymiana migawki następuje albo gdy migawka padnie w czasie okresu gwarancyjnego (niezależnie od licznika), albo jak padnie przed określoną przez producenta wartością (na mocy niezgodności z umową). Jakoś tak to leciało.

                            Komentarz

                            • guu
                              Dopiero zaczyna
                              • 2010
                              • 20

                              #2654
                              Zamieszczone przez micles
                              Darmowa wymiana migawki następuje albo gdy migawka padnie w czasie okresu gwarancyjnego (niezależnie od licznika), albo jak padnie przed określoną przez producenta wartością (na mocy niezgodności z umową). Jakoś tak to leciało.
                              No dobrze, ale aparat ma 2 lata minimum bo musi miec, a tu jeszcze pol roku gwarancji. To tak jakbym mial swoj sklep i sobie gwarancje sam wystawial i przedluzal w nieskonczonosc :-)

                              Komentarz

                              • Sunders
                                Pełne uzależnienie
                                • 2009
                                • 2746

                                #2655
                                Zamieszczone przez guu
                                No dobrze, ale aparat ma 2 lata minimum bo musi miec, a tu jeszcze pol roku gwarancji. To tak jakbym mial swoj sklep i sobie gwarancje sam wystawial i przedluzal w nieskonczonosc :-)
                                Nic w tym dziwnego. Sklep sprawdza sprzęt, ocenia jego stan i udziela gwarancji 6-miesięcznej. W razie awarii pokrywa koszt naprawy. Przedłużanie gwarancji "w nieskończoność", to coraz większe ryzyko :wink:
                                http://maciejko.net/cbsearch/ :wink:

                                Komentarz

                                Pracuję...