To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Evitagen
    Coś już napisał
    • 2008
    • 62

    #751
    Zamieszczone przez sitek
    A co do tych zaświadczeń wydawanych na czas określony to prowadzący kurs ksiądz był mocno zdziwiony, przecież cyt:"nic się w tej kwestii nie zmieni przez kilka lat, więc jaki jest sens zezwoleń czasowych?"
    Widać co miasto to inne zwyczaje.

    Z tego co wiem w bielsko-żywieckiej byly czasowe, aby stwierdzić czy w okresie próbnym fotograf czy tam kamerzysta nie wywijał dziwnych numerów pod ołtarzem. Po tym czasie (chyba rok) jeśli nie było skarg wbijano bezterminowe pozwolenie. W tym roku będą juz od razu bezterminowe, widocznie znaleziono lepsza metodę eliminacji

    Komentarz

    • donald7000
      Początki nałogu
      • 2004
      • 382

      #752
      Zamieszczone przez himi
      To ilu nas jedzie Legnicy? Robimy jakiś browar po kursie?
      Myślę, że po takim kursie wszyscy powinni grzecznie udać się do swoich domów w celu dokonania rozrachunku sumienia i zastanowienia się nad sensem naszej misji w społeczeństwie katolickim.
      Pamiętajmy, iż jesteśmy dokumentalistami i artystami.

      Komentarz

      • himi
        Zablokowany
        • 2006
        • 2638

        #753
        Ja już swoją misję w społeczeństwie katolickim wielokrotnie analizowałem

        Komentarz

        • Arko
          Dopiero zaczyna
          • 2008
          • 23

          #754
          @djaras - A gdzie jest w Gdyni organizowany kurs??i jak to wygląda kosztowo??lub gdzie jest jakieś szersze info o kursie. Wielkie dzięki za re:
          Canon EOS 400D; EF-S 18-55 f/3,5-5.6; EF 28 - 105 f/3.5-4.5 USM; EF-S 55-250 f/4-5,6 IS ; Speedlite 430 EX II ; Grip BG-E3; Szkiełka i pełna głowa pomysłów :]8)8)8)

          Komentarz

          • TIX
            Coś już napisał
            • 2009
            • 55

            #755
            a może ktoś na kwietniową edycję w Wawie sie wybiera ? prosze o kontakt na priv
            /sig w budowie/
            40D, Pancolar 50mm 1.8, C50 1.8 MkII, C35-105, Granit 80-200 mm , Jupiter 85/2.0 , 135mm, walizka różności

            Komentarz

            • bakulik
              Uzależniony
              • 2005
              • 767

              #756
              Zamieszczone przez Arko
              @djaras - A gdzie jest w Gdyni organizowany kurs??i jak to wygląda kosztowo??lub gdzie jest jakieś szersze info o kursie. Wielkie dzięki za re:
              Było info - http://canon-board.info/showthread.p...323#post620323

              Kurs skończył się wczoraj. Koszt - 100 zł. Miejsce - Kolegiata na Świętojańskiej.

              Informacji o kolejnych należy szukać na forum lub na http://www.diecezja.gda.pl/.
              Pozdrawiam
              Łukasz Bakuła
              „Fotografia – to radość życia. Aparat nie został stworzony dla ludzi smutnych i skwaśniałych”. J. Płażewski

              Komentarz

              • djaras
                Coś już napisał
                • 2008
                • 87

                #757
                bakulik No i jak bylo? Dużo ludzi? Ja się niestety nie wyrobilem na ten termin... Z drugiej strony zastanawialem sie o czym można gadać przez 3 dni? Czyżby to nie były przy okazji rekolekcje wielkopostne?
                I jeszcze jedno pytanie, czy zaświadczenie zdobyte w diecezji gdańskiej ma również moc w innych diecezjach polski?
                450D.

                Komentarz

                • himi
                  Zablokowany
                  • 2006
                  • 2638

                  #758
                  Robi się w ten sposób frekwencję duszpasterską Każdy pretekst dobry. Za pare lat jak jak kościoły opustoszeją to będziemy dymać na tygodniową pielgrzymkę do Lichenia zakończoną półrocznym papierkiem

                  Komentarz

                  • bakulik
                    Uzależniony
                    • 2005
                    • 767

                    #759
                    Zamieszczone przez djaras
                    bakulik No i jak bylo? Dużo ludzi? Ja się niestety nie wyrobilem na ten termin... Z drugiej strony zastanawialem sie o czym można gadać przez 3 dni? Czyżby to nie były przy okazji rekolekcje wielkopostne?
                    I jeszcze jedno pytanie, czy zaświadczenie zdobyte w diecezji gdańskiej ma również moc w innych diecezjach polski?
                    Był tłum ludzi (być może nawet pod setkę) - wszyscy chcą fotografować śluby!

                    Spotkania były dwa. Pierwszego dnia była teoria (tj. ksiądz Skalski opowiadał o tym, dlaczego są kursy, kiedy w czasie mszy można fotografować, a kiedy nie można, które momenty są najważniejsze), a drugiego dnia była praktyka - chrzest z lalką i młoda para z widowni. Po kolei prześledziliśmy wszystkie etapy tych ceremonii.

                    Co do ważności zaświadczenia - nie jest na nim podobno napisane, że jest ważne w całej Polsce (nie wiem, za tydzień odbieramy), ale jest info, że zostało wydane przez Archidiecezję Gdańską, są oficjalne pieczęcie itp., więc nikt nie powinien mieć wątpliwości - Kościół jest jeden i ten sam w całej Polsce. Zaświadczenie jest bezterminowe.
                    Pozdrawiam
                    Łukasz Bakuła
                    „Fotografia – to radość życia. Aparat nie został stworzony dla ludzi smutnych i skwaśniałych”. J. Płażewski

                    Komentarz

                    • himi
                      Zablokowany
                      • 2006
                      • 2638

                      #760
                      Zamieszczone przez bakulik
                      , więc nikt nie powinien mieć wątpliwości - Kościół jest jeden i ten sam w całej Polsce. Zaświadczenie jest bezterminowe.
                      Żartowniś

                      Komentarz

                      • djaras
                        Coś już napisał
                        • 2008
                        • 87

                        #761
                        bakulik: 100x100zl to ładna sumka wpdała na konto diecezji.. No ale przynajmniej bedzie kolejnych stu (dobrze)przeszkolonych fotografów w trójmiescie
                        450D.

                        Komentarz

                        • bakulik
                          Uzależniony
                          • 2005
                          • 767

                          #762
                          Zamieszczone przez himi
                          Żartowniś
                          Cóż, proboszczowie są różni... Niemniej samo zaświadczenie jest wydawane wg wytycznych Episkopatu Polski, więc powinno być akceptowane w całym kraju.

                          Pytałem znajomego fotografa z dwudziestoletnim stażem (forumowy Duty) i jeszcze nigdy nikt nie wymagał od niego okazania zaświadczenia o ukończonym kursie.

                          Zamieszczone przez djaras
                          bakulik: 100x100zl to ładna sumka wpdała na konto diecezji.. No ale przynajmniej bedzie kolejnych stu (dobrze)przeszkolonych fotografów w trójmiescie
                          W tej kwocie mieści się książka z materiałami, certyfikat i identyfikator. Ostatnio było po 150 zł.

                          W niektórych diecezjach kurs trzeba powtarzać co 1-2 lata, więc 100 zł jednorazowo nie jest źle. Szkoda, że faktur nie wystawiają... Jest to traktowane jako ofiara.
                          Pozdrawiam
                          Łukasz Bakuła
                          „Fotografia – to radość życia. Aparat nie został stworzony dla ludzi smutnych i skwaśniałych”. J. Płażewski

                          Komentarz

                          • W0LF
                            Dopiero zaczyna
                            • 2008
                            • 23

                            #763
                            Ja robilem kurs w Zielonej Górze i naszczescie egzaminu zadnego nie bylo (jedynie wymagana byla obecność - 2 zjazdy w weekendy)

                            Komentarz

                            • Gringo997
                              Uzależniony
                              • 2007
                              • 516

                              #764
                              wszystko zalezy od parafii...
                              w tarnowie tez nie bylo egzaminu...
                              byly 2 spotkania jedno w czwartek bodajze a drugie 2 tyg pozniej w sobote i na drugim juz wydawali legitymacje
                              Fotografia to pasja, moj Blog o fotografi, fotograficznie o wszystkim.

                              Komentarz

                              • MM-architekci
                                Pełne uzależnienie
                                • 2008
                                • 2227

                                #765
                                nie ma zadnego egzaminu...
                                no comment...

                                Komentarz

                                Pracuję...