To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • vuki
    Bywalec
    • 2006
    • 190

    #811
    w archikatedrze we Wroclawiu Para Mloda cala msze siedzi w prezbiterium
    na szczescie ksiadz pozwala biegac po nim, inaczej bylibysmy skazani na fotografowanie plecow
    rozne wiec sa zwyczaje w kosciolach

    Komentarz

    • beautysite
      Dopiero zaczyna
      • 2009
      • 17

      #812
      W warszawie nie ma już miejsca na termin na 21 kwietnia więc zapisać się już nie da. Może ktoś chce oddać miejse koledze :-) w sensie mi ;-)
      Regulamin pkt 8.
      canona 1D mark IV, 5d mark II , 24 II 1.4, 35 1.4, 85 1.2, 15 2.8 no i dedolight :-)

      Komentarz

      • krzysiek187
        Coś już napisał
        • 2008
        • 60

        #813
        szukam na tej stronie http://www.archidiecezja.warszawa.pl/homepage/?a=2784 szkolenia dotyczacego warszawy ale nie moge się tam polapac...

        pomżecie?

        w jakim kościele kiedy i ile.
        30D | Canon 10-22 | Canon 100 macro | Canon 28-135 | Helios 52 | jakis Manfrotto sie znajdzie |

        majne zdjecisza

        Komentarz

        • jkl8
          Początki nałogu
          • 2008
          • 274

          #814
          Zamieszczone przez lux
          ja tez musiałem dostraczyć glejt z parafii. Przyczyna jest taka, że np. apostata nie może uczyestniczyć we Mszy Św. i ten glejt ma temu zapobiec.
          Może to nie jest opowieść o apostacie na ślubie, ale z pewnością o innowyznaniowcu lub ateiście.
          No właśnie w ubiegłym roku uczestniczyłem jako gość w ślubie pary polsko-angielskiej. Uroczystość była fotografowana przez polskiego "profi", który wziął za to pieniądze oraz Anglika za darmochę. Nie będę opisywał poczynań naszego "profi" powiem, że pewnie dla nowożeńców wyglądał profesjonalnie, ale ja stale się dziwiłem co ten człowiek robi. Nie pytałem, bo to nie moja sprawa, ale pewnie miał on stosowny glejt o ukończonym kursie. Natomiast Angol nie rozumiał, ani jednego słowa po polsku więc pewnie nie rozumiał również tego co mówi ksiądz. Przypuszczam, że w najlepszym przypadku był on wyznania anglikańskiego i z pewnością nie przechodził żadnych kursów o tym jak zachowywać się w kościele. A jednak świetnie dawał sobie z tym radę, mniej rzucał się w oczy od "profi". I szczerze powiem, że patrząc na niego podziwiałem go za kunszt i wyczucie.

          Komentarz

          • piotrthx
            Bywalec
            • 2009
            • 105

            #815
            powtorze pytanie....wybiera sie ktos na kurs w poniedzialek(19.04) do sosnowca?
            40d 10-20,17-55.70-200,50,85,430,055
            Kupno Canona nie czyni Cię fotografem. Stajesz się zaledwie posiadaczem Canona

            Komentarz

            • Memoriz
              Bywalec
              • 2008
              • 188

              #816
              Zamieszczone przez piotrthx
              powtorze pytanie....wybiera sie ktos na kurs w poniedzialek(19.04) do sosnowca?
              w tym kursie mogą brać udział tylko mieszkańcy kurii sosnowieckiej - kościół jest wszędzie taki sam, a oni robią "państwo w państwie"...
              legitymacja ważna na okres 5 lat, więc wątpie żeby zainteresowanie było duże, przypuszczam, iż większość z tego rejonu poczeka na kolejne wykłady w Katowicach.
              .

              Komentarz

              • dgcracker
                Coś już napisał
                • 2005
                • 88

                #817
                Dla mnie hitem jest to:
                "Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzymuje legitymację, która jest ważna 5 lat (dokumenty otrzymane w latach wcześniejszych tracą ważność). Praktyka pokazuje bowiem, że co kilka lat trzeba przypominać podstawowe zasady obowiązuje w liturgii przy fotografowaniu i filmowaniu."

                Całość:


                Bez komentarza.
                Pozdro,
                D.C.

                Komentarz

                • TIX
                  Coś już napisał
                  • 2009
                  • 55

                  #818
                  dziś zaczął się kurs w Wawie. MASAKRA ! takie nudy przez bite 2h ! Szkoda że tylu księży z tytułami naukowymi a ani jeden nie ruszy głową i nie zorganiuzuje ciekawego kursu. Dzis 1 dzień z 3 - czułem się jak na kursie przedmałżeńskim. Jutro mają być jakieś konkrety - ale i tak przezornie zaopatrze sie w DUŻĄ kawę
                  /sig w budowie/
                  40D, Pancolar 50mm 1.8, C50 1.8 MkII, C35-105, Granit 80-200 mm , Jupiter 85/2.0 , 135mm, walizka różności

                  Komentarz

                  • Bobb
                    Dopiero zaczyna
                    • 2009
                    • 25

                    #819
                    Zamieszczone przez TIX
                    dziś zaczął się kurs w Wawie. MASAKRA ! takie nudy przez bite 2h ! Szkoda że tylu księży z tytułami naukowymi a ani jeden nie ruszy głową i nie zorganiuzuje ciekawego kursu. Dzis 1 dzień z 3 - czułem się jak na kursie przedmałżeńskim. Jutro mają być jakieś konkrety - ale i tak przezornie zaopatrze sie w DUŻĄ kawę
                    Potwierdzam słowa kolegi, nudy straszne, miałem problem z utrzymaniem powiek, chyba też wyposażę się w dużą kawę :-)
                    Tak przy okazji, może zebralibyśmy się jakoś grupą Canonową, byłoby raźniej

                    Komentarz

                    • pank
                      Pełne uzależnienie
                      • 2008
                      • 1502

                      #820
                      Mam prośbę do kursantów warszawskich, zapytajcie, proszę, kiedy będzie następny kurs bo na ten miesiąc wcześniej już nie było miejsc a mailem ani telefonicznie nic konkretnego nie można się dowiedzieć.
                      Nazywam się Piotr Knap, to i informacja że moje nazwisko można wyguglać nie jest zdaje się sprzeczne z 8 punktem regulaminu forum więc nie rozumiem czemu zostało to usunięte. Albo inaczej, rozumiem, ale powód jest dość żenujący

                      Komentarz

                      • TIX
                        Coś już napisał
                        • 2009
                        • 55

                        #821
                        miejsca były nawet wczoraj ( naliczyłem najmniej 10 wolnych krzeseł)

                        co do spotkanka - pomysł dobry
                        /sig w budowie/
                        40D, Pancolar 50mm 1.8, C50 1.8 MkII, C35-105, Granit 80-200 mm , Jupiter 85/2.0 , 135mm, walizka różności

                        Komentarz

                        • magart
                          Początki nałogu
                          • 2008
                          • 378

                          #822
                          Zamieszczone przez piotrthx
                          powtorze pytanie....wybiera sie ktos na kurs w poniedzialek(19.04) do sosnowca?
                          No, ja byłem. Kurs jak kurs, właściwie omawiane było wszystko co już wiadomo. Lud miał okazję pozrzędzić na księży w niektórych parafiach.
                          Cóż taki kurs to tylko formalność, bo nie wierzę, że jak ktoś fotografuje czy filmuje nie wie jak się zachować w kościele.
                          Chwała za to, że wystarczył jeden dzień i 50zł. Jak w innych diecezjach trwa to dłużej to wg mnie zakrawa to na parodię.
                          Tutaj nie przeszkadzało mi, że księciunio prawił o kościele i sprawach religijnych - w końcu godzimy się na to idąc na kurs.
                          Właściwie zamiast kursu wystarczyłoby aby każdy reporter wiedział, że ma być niezauważalny i grzeczny w swojej pracy w kościele. No ale po tych kilku godzinach może to dotrze także do niektórych twardogłowych co myślą, że jak im młodzi płacą to mają wszelkie prawa do nietykalności w kościele. I chyba o to chodzi Kościołowi.
                          EOSy, 17-40/4L, 24-70/2.8L, 50/1.8, 85/1.8, 100-300/4.5-5.6, Raynox 250, manfrotto, 420EX, 580EX I, II, elinchrom+ skyport.
                          www.magaczewski.blogspot.com
                          www.fotogaleria.magaczewski.pl

                          Komentarz

                          • Bobb
                            Dopiero zaczyna
                            • 2009
                            • 25

                            #823
                            Zamieszczone przez TIX
                            co do spotkanka - pomysł dobry
                            Więc poproszę księdza-organizatora (to chyba ten, który robił zdjęcia), żeby przed przerwą ogłosił co trzeba :-)

                            Komentarz

                            • Jerry_R
                              Uzależniony
                              • 2008
                              • 722

                              #824
                              Zamieszczone przez Bobb
                              Więc poproszę księdza-organizatora (to chyba ten, który robił zdjęcia), żeby przed przerwą ogłosił co trzeba :-)
                              Chyba tylko ja z TIX'em porozmawialem przez chwile ;-)
                              Byliscie tez?
                              Pozdrawiam!

                              Komentarz

                              • SosnA
                                • 2008
                                • 9

                                #825
                                czy ktoś ma jakieś konkretne namiary gdzie można dowiedzieć się o następny kurs w WARSZAWIE ?

                                Komentarz

                                Pracuję...