X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Veox
    Bywalec
    PLUS member
    • 2012
    • 116

    #1

    Cennik na stronie www

    Drodzy Fotoślubniacy.

    Proste pytanie :-)

    Czy umieszczacie na swoich stronach internetowych ceny pakietów/usług ślubnych?

    Przeglądam sporo stron w branży i łatwo zauważyć że większa część ślubniaków nie umieszcza cenników przy pakietach. Zwykle jest jedynie zdanie "w sprawie aktualnej oferty wraz z cennikiem proszę o kontakt ...".
    Czy to nie jest trochę oszukiwanie samego siebie? Przecież i tak koniec końców wysyłamy tą ofertę na zapytanie mailem.
    Sam również nie mam cennika na swojej stronie ale właśnie zastanawiam się czy go tam nie umieścić. Odsieje to być może część klientów którzy nie są w moim targecie i skończą się anonimowe zapytania od konkurencji

    Jak to tam u was, bardziej doświadczonych jest?
    Studio Moments to fotograf ślubny Kraków i kamerzysta Kraków. Zapraszam na naszą stronę!
  • cobalt
    Pełne uzależnienie
    • 2012
    • 1513

    #2
    Odp: Cennik na stronie www

    Chyba jakąś podstawę (wiadomość) potencjalny klient powinien mieć. Można oczywiście dopisać coś na kształt - "możliwa modyfikacja pakietu" i wtedy niech zamawiający sobie negocjuje.
    Brak cennika kojarzy mi się z czymś w rodzaju "będzie pan zadowolony" albo "jakoś tam się dogadamy" .
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

    Komentarz

    • centur
      Uzależniony
      • 2011
      • 766

      #3
      Odp: Cennik na stronie www

      Zamieszczone przez cobalt
      Brak cennika kojarzy mi się z czymś w rodzaju "będzie pan zadowolony" albo "jakoś tam się dogadamy" .
      dokładnie tak, gdy budowałem dom i wykonawca nie był w stanie mi podać ceny z góry tylko rzucał teksty w stylu "no przecież nie zedre z Pana" to takim od razu dziękowałem. Z fotopstrykami jest dokładnie tak samo, nie widzę różnicy między nimi a murarzami...
      http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
      http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
      Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

      Komentarz

      • Veox
        Bywalec
        PLUS member
        • 2012
        • 116

        #4
        Odp: Cennik na stronie www

        Zamieszczone przez cobalt
        Chyba jakąś podstawę (wiadomość) potencjalny klient powinien mieć. Można oczywiście dopisać coś na kształt - "możliwa modyfikacja pakietu" i wtedy niech zamawiający sobie negocjuje.
        Brak cennika kojarzy mi się z czymś w rodzaju "będzie pan zadowolony" albo "jakoś tam się dogadamy" .
        No tak ale z drugiej strony niektórzy twierdzą że brak cennika ma wywołać efekt w postaci pierwszego kontaktu. Klient musi przecież wtedy napisać/zadzwonić a fotograf może to wykorzystać żeby się ładnie zaprezentować i postarać się przekonać do siebie kogoś kto jest być może niezdecydowany.
        Studio Moments to fotograf ślubny Kraków i kamerzysta Kraków. Zapraszam na naszą stronę!

        Komentarz

        • borman
          Dopiero zaczyna
          • 2010
          • 26

          #5
          Odp: Cennik na stronie www

          Zamieszczone przez Veox
          No tak ale z drugiej strony niektórzy twierdzą że brak cennika ma wywołać efekt w postaci pierwszego kontaktu. Klient musi przecież wtedy napisać/zadzwonić a fotograf może to wykorzystać żeby się ładnie zaprezentować i postarać się przekonać do siebie kogoś kto jest być może niezdecydowany.
          Uważam , że jest to również dobre podejście, pewien rodzaj niedosytu, który uzupełniamy po kontakcie.
          Trochę tam w plecaku.

          Komentarz

          • centur
            Uzależniony
            • 2011
            • 766

            #6
            Odp: Cennik na stronie www

            Zamieszczone przez borman
            Uważam , że jest to również dobre podejście, pewien rodzaj niedosytu, który uzupełniamy po kontakcie.
            to by się nawet sprawdzało gdyby nie było konkurencji i na coś takiego może sobie powolić ktoś wyjątkowy, ktoś kto robi niepowtarzalne i wyjątkowe zdjęcia nieosiągalne dla konkurencji a wg mojej wiedzy takiego fotografa ślubnego raczej w Polsce nie ma... można również zadać pytanie w 2 stronę; ilu potencjalnych klientów oleje taką ofertę skoro cennik to "tajne/poufne" ?... powtarzam, w Polsce ta powszechna maniera ukrywania cen za towar/usługę jest wyjątkowo durna i upierdliwa... w USA nawet jak dostajesz prezent to z ceną i paragonem abyś mógł oddać gdy ci się nie spodoba...
            http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
            http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
            Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

            Komentarz

            • jinks
              Pełne uzależnienie
              • 2006
              • 2178

              #7
              Odp: Cennik na stronie www

              Podaj przykładową, najbardziej typową ofertę albo widełki - np. najczęściej nasi klienci zamawiają usługi zawierające się w kwocie x-y złotych.
              Miłego dnia
              moja www

              Komentarz

              • BartasPL
                Początki nałogu
                • 2006
                • 317

                #8
                Odp: Cennik na stronie www

                Jak ukrywasz ceny:
                +masz możliwość dostosowania cen do poziomu "obłożenia" terminami i potrzeb (taniej w środku tygodnia, zimą itd.),
                +nawiązanie pierwszego kontaktu z klientem, który natrafiając na wiele podobnych ofert bez ceny faktycznie przegląda tylko kilka-kilkanaście z nich więc nie szuka tak bardzo i większe są szanse,że podpisze umowę.
                +nie głosisz wszem i wobec ile bierzesz za zdjęcia,
                +możesz łatwo zmierzyć jak efektywne są twoje działania,

                Ale niestety:
                -musisz odpisać każdemu klientowi z osobna w sensownym terminie,
                -zmuszasz klienta do zapłacenia swoim czasem i danymi osobowymi jeśli chce poznać cenę. Klient musi nam zapłacić swoim czasem, a przecież już to robi - przegląda nasze zdjęcia poświęcając swój czas i uwagę. A w dodatku podobają mu się i jeśli cena mu pasuje to będzie sam dążył do kontaktu bo przecież to jest jego celem. Według mnie takie podejście jest nie fair wobec klientów i zmusza ich do straty czasu i wysyłania swoich danych zwykle bez zabezpieczeń gdzieś w sieć. Ja osobiście omijam takie oferty.

                Znowu kiedy pokazujesz ceny:
                -nie masz elastyczności w kształtowaniu cen dostosowanych do klienta i w regulowaniu ilości zleceń,
                -możliwa jest utrata potencjalnych klientów we względu na nie dostosowaną (głównie cenowo) ofertę.
                -trudno zmierzyć ilu klientów było zainteresowanych i jak efektywne są nasze działania,

                ale masz:
                +więcej czasu bo nie musisz każdemu odpisywać,
                +automatycznie segregujesz klientów, trafiasz w określony rynek w którym chcesz działać,
                +prawdopodobnie masz mniej klientów, ale bardziej rentownych,
                +jeśli dużo czasu inwestujesz w jakość warto jest podać cenę by nie robić za grosze, albo nawet na minusie bo i tak bywa,
                +jeśli masz za dużo zleceń po znajomości za niższą stawkę niż godziwa i twoja aktualna warto opublikować cennik. Nawet jakbyś miał to zlecenie zrobić za darmo to i tak wiadomo ile jest warte i ile z siebie dajesz, bo ludzie często nie doceniają czasu i wysiłku. Myślą "że to taki łatwy biznes". Poza tym często zaczynamy "karierę foto" od niskich stawek byle tylko coś zarobić, potem ciężko jest je podnieść zwłaszcza jak działamy na tym samym rynku wśród znających się klientów.

                Ja umieszczam ceny wszystkie, nie wiem jak w Europie, ale w Stanach umieszcza się przynajmniej minimum np. $1700+
                5DIII, EOS R, 15-35L IS RF, 24-70L II, 50L, 85L1.2 RF, 135A, 600EX-RT, 430EX III-RT, PRO-1, Eizo CG243W
                500px

                Komentarz

                • cobalt
                  Pełne uzależnienie
                  • 2012
                  • 1513

                  #9
                  Odp: Cennik na stronie www

                  Zamieszczone przez Veox
                  No tak ale z drugiej strony niektórzy twierdzą że brak cennika ma wywołać efekt w postaci pierwszego kontaktu......
                  Dawno, dawno temu zrobiłem kilka stron WWW profesjonalnym fotografom ślubnym, którzy tylko tym się zajmowali. Nie tyrali w fabryce przy obrabiarce, a śluby robili żeby dorobić do kiepskiej pensji i cennik musiał być na każdej z tych stron.
                  Paradoks polega na tym, że PRO ma tyle zamówień, że trzeba do niego zapisywać się już minimum pół roku przed ślubem. Ma swój cennik i nie schodzi z ceny, bo jak nie Pan X to Y wstrzeli się w wolny termin.
                  A odpisywaniem na e-maile "ile opustu dostanę" - to jakieś, takie krępujące .

                  Najlepszym wyjściem jest zamieszczenie cennika o treści "co łaska - jednak nie mniej niż 1 500zł". Zapewni nam to kontakt z klientem i uchroni przed kontaktem z urzędem skarbowym.
                  Ostatnio edytowany przez cobalt; 44932.
                  C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
                  www.cobalt.fr.pl

                  Komentarz

                  • BartasPL
                    Początki nałogu
                    • 2006
                    • 317

                    #10
                    Odp: Cennik na stronie www

                    Właśnie zdecydowana większość PRO cen nie publikuje, z resztą amatorów również. Podobnie jak w branży pogrzebowej, u księdza na plebanii, u pielęgniarki czy lekarza.

                    Zamieszczone przez cobalt
                    uchroni przed kontaktem z urzędem skarbowym.
                    A co ma cennik na www do kontroli US?
                    5DIII, EOS R, 15-35L IS RF, 24-70L II, 50L, 85L1.2 RF, 135A, 600EX-RT, 430EX III-RT, PRO-1, Eizo CG243W
                    500px

                    Komentarz

                    • jinks
                      Pełne uzależnienie
                      • 2006
                      • 2178

                      #11
                      Odp: Cennik na stronie www

                      Podać minimum lub widełki.

                      Jeśli podamy kwotę minimalną mamy odsiew klientów, którzy i tak nie wydaliby więcej więc i zapytań będzie mniej. W zamian będą bardziej konkretne. Chociaż na dzień dzisiejszy ceny w większości branż są wyrównane, bo jednak jest to ciągle jedno z ważniejszych kryteriów przy wyborze usługi w Polsce. Myślę, że zamieszczenie cennika na stronie ani nie zwiększy ani nie zmniejszy ilości potencjalnych klientów. Co najwyżej będzie mniej roboty z odpisywaniem
                      Miłego dnia
                      moja www

                      Komentarz

                      • Mixas
                        Coś już napisał
                        • 2008
                        • 94

                        #12
                        Odp: Cennik na stronie www

                        Zamieszczone przez cobalt
                        ... że trzeba do niego zapisywać się już minimum pół roku przed ślubem....
                        Ło pół roku to trzeba mieć farta żeby się wstrzelić.
                        Powiem tak wcześniej nie miałem cen podanych teraz mam. Druga opcja (podanie cen) jest dla mnie dużo lepsza, dzwonią już ci co chcą się umówić i sprawdzić termin. Odpadają pytania a ile to kosztuje.
                        Do robienia zdjęć używam komórek...
                        ... szarych.

                        Komentarz

                        • Kolekcjoner
                          Obertroll
                          • 2006
                          • 18766

                          #13
                          Odp: Cennik na stronie www

                          Zamieszczone przez BartasPL
                          A co ma cennik na www do kontroli US?
                          Nic
                          "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                          Kapitan Wagner

                          Komentarz

                          • centur
                            Uzależniony
                            • 2011
                            • 766

                            #14
                            Odp: Cennik na stronie www

                            a teraz wyobraźcie sobie że idąc do wielkopowierzchniowego hipermarketu na towarach nie ma cen tylko kody kreskowe i z każdym, aby dowiedzieć się ile kosztuje, musicie zaiwaniać do skanera i jeszcze go poprosić, aby był łaskaw podać cenę....
                            http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
                            http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
                            Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

                            Komentarz

                            • Merde
                              Grzeczny i układny podpis
                              • 2008
                              • 7756

                              #15
                              Odp: Cennik na stronie www

                              Zamieszczone przez centur
                              a teraz wyobraźcie sobie że idąc do wielkopowierzchniowego hipermarketu na towarach nie ma cen tylko kody kreskowe i z każdym, aby dowiedzieć się ile kosztuje, musicie zaiwaniać do skanera i jeszcze go poprosić, aby był łaskaw podać cenę....
                              A teraz wyobraź sobie, że idziesz do hydraulika i pytasz go: ile kosztuje wymiana ogrzewania w moim mieszkaniu.
                              A to bezczelny typ, jak on śmie nie podać mi ceny z góry! Idę do konkurencji!
                              I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

                              Komentarz

                              Pracuję...