X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • McKiller
    Bywalec
    • 2012
    • 148

    #1

    2 lampy na sali weselnej

    Witam,

    Chciałbym radiowo wyzwalać dwie lampy na statywach podczas zabawy weselnej. Nigdy wcześniej tego nie robiłem więc pytanie jak rozstawić lampy i na co zwrócić uwagę.
  • bucefal14
    Bywalec
    • 2008
    • 137

    #2
    Odp: 2 lampy na sali weselnej

    Sam jestem ciekaw...
    Osobiście czasami ustawiam jedną jako kontrę...
    Rozumiem że 2 lampy systemowe? a trzecia na body? Statywy trochę miejsca zajmują i jest szansa że ktoś na nie wpadnie, może lepiej zamocować za pomocą np. BALL-BUNGEE
    Ludzie listy noszą...

    Komentarz

    • jinks
      Pełne uzależnienie
      • 2006
      • 2178

      #3
      Odp: 2 lampy na sali weselnej

      Zamieszczone przez bucefal14
      Sam jestem ciekaw...
      Osobiście czasami ustawiam jedną jako kontrę...
      Rozumiem że 2 lampy systemowe? a trzecia na body? Statywy trochę miejsca zajmują i jest szansa że ktoś na nie wpadnie, może lepiej zamocować za pomocą np. BALL-BUNGEE
      Jak wyzwalasz tą kontrę w ttl, czy manual? Ball-bungee to chyba najlepsze rozwiązanie
      Miłego dnia
      moja www

      Komentarz

      • Mojlo
        Bywalec
        • 2009
        • 116

        #4
        Odp: 2 lampy na sali weselnej

        Zależy co chcesz robić, dużo zależy od układu lokalu, sali weselnej i oświetlenia zastanego. Z mojego doświadczenia wynika, że im sala większa i ciemniejsze oświetlenie sali, tym lepiej dla błyskania. W przypadku sali tanecznej fajnie sprawdzają się dwie lampy jako światła boczne w stosunku mocy 2:1. Statywy warto rozstawić w takich miejscach aby ktoś w nie nie wszedł, bo może się to źle skończyć dla lampy. Jeżeli oprawa muzyczna ma dobre oświetlenie to warto też doświetlić pierwszy plan a w tle oświetlenie zastane.
        ...

        Komentarz

        • wiktor2323
          Pełne uzależnienie
          • 2009
          • 1290

          #5
          Odp: 2 lampy na sali weselnej

          Sam czasami blyskam na salach weselnych, bo niestety zespoły w moim regionie bardzo rzadko mogą się pochwalić światłami:/ Najczęściej stawiam przy zespole/ na rogach sali i statywy przyklejam do podłogi szarą taśmą( najzwyklejsza, dostępna na pocztach do sklejania paczek) Trzeba się postarać żeby przestawić
          Facebook
          WWW

          Komentarz

          • jinks
            Pełne uzależnienie
            • 2006
            • 2178

            #6
            Odp: 2 lampy na sali weselnej

            Zamieszczone przez wiktor2323
            Sam czasami blyskam na salach weselnych, bo niestety zespoły w moim regionie bardzo rzadko mogą się pochwalić światłami:/ Najczęściej stawiam przy zespole/ na rogach sali i statywy przyklejam do podłogi szarą taśmą( najzwyklejsza, dostępna na pocztach do sklejania paczek) Trzeba się postarać żeby przestawić
            Używasz równocześnie z lampą na aparacie, czy tylko te 2 na statywach?
            Miłego dnia
            moja www

            Komentarz

            • arturs
              Pełne uzależnienie
              • 2006
              • 4196

              #7
              Odp: 2 lampy na sali weselnej

              a czym chcesz wyzwalać? radiowo ale czy w manualu czy czymś co ttla przenosi?
              5DmkI, C85f1.2|580 EXII|

              Komentarz

              • jinks
                Pełne uzależnienie
                • 2006
                • 2178

                #8
                Odp: 2 lampy na sali weselnej

                Radiowo. Mam 1 komplet YN622C więc do ttl-a musiałbym dokupić jeszcze jeden, ale zastanawiam się, czy wyzwalanie w manualu nie będzie pewniejsze, prostsze i bardziej powtarzalne a w takim wypadku YN603 wystarczą. Może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami
                Miłego dnia
                moja www

                Komentarz

                • jamaki
                  Dopiero zaczyna
                  • 2013
                  • 20

                  #9
                  Odp: 2 lampy na sali weselnej

                  Tylko w manualu, ja nie lubie jak urzadzenie za mnie mysli.

                  Komentarz

                  • wiktor2323
                    Pełne uzależnienie
                    • 2009
                    • 1290

                    #10
                    Odp: 2 lampy na sali weselnej

                    Zamieszczone przez jinks
                    Używasz równocześnie z lampą na aparacie, czy tylko te 2 na statywach?
                    A to już zależy od światła zastanego Jeśli jest tyle światła, że mogę naświetlić klatkę tylko zastanym to lampy na aparacie nie mam, jeśli jest ciemniej to oczywiście lampy na aparatach uruchamiam
                    Facebook
                    WWW

                    Komentarz

                    • jinks
                      Pełne uzależnienie
                      • 2006
                      • 2178

                      #11
                      Odp: 2 lampy na sali weselnej

                      Zamieszczone przez wiktor2323
                      A to już zależy od światła zastanego Jeśli jest tyle światła, że mogę naświetlić klatkę tylko zastanym to lampy na aparacie nie mam, jeśli jest ciemniej to oczywiście lampy na aparatach uruchamiam
                      Chodziło mi o to, czy podczas błyskania tymi dwoma lampami na statywach (wyzwalanymi radiowo) dodatkowo (równocześnie) błyskasz też lampą na aparacie jako trzecią?
                      Miłego dnia
                      moja www

                      Komentarz

                      • jamaki
                        Dopiero zaczyna
                        • 2013
                        • 20

                        #12
                        Odp: 2 lampy na sali weselnej

                        Można błyskać na sankach a mozna i błyskać trzema rozstawionymi po kątach. Najlepiej robić i testować, trudno tu o jakąs uniwersalną poradę, różne są sale itd.

                        Komentarz

                        • wiktor2323
                          Pełne uzależnienie
                          • 2009
                          • 1290

                          #13
                          Odp: 2 lampy na sali weselnej

                          Zamieszczone przez jinks
                          Chodziło mi o to, czy podczas błyskania tymi dwoma lampami na statywach (wyzwalanymi radiowo) dodatkowo (równocześnie) błyskasz też lampą na aparacie jako trzecią?
                          Może niejasno napisałem Kontry rozstawiam niemal zawsze i nawet jak jest jasno robię sobie z nich ładne światło w tle, a lampę na aparacie uruchamiam dopiero jak mi brakuje światła na pierwszym planie
                          Facebook
                          WWW

                          Komentarz

                          • arturs
                            Pełne uzależnienie
                            • 2006
                            • 4196

                            #14
                            Odp: 2 lampy na sali weselnej

                            w manualu jest tylko teoretycznie fajniej.. chyba że macie możliwość sterowania mocą z body albo czegoś takiego.. bo jak nie to trzeba w miarę w podobnym punkcie sali focić.. z ttlem inna sprawa bo jak jeszcze moźesz sobie zdalnie korygowac ekspozycję to wtedy elastyczność sporo wzrasta.. a jeszcze jak możesz przełączyć się szybko w manual to już w ogóle bajka.. jak wcześniej częściej coś tam robiłem na weselach to ustawiałem dwie 580ki na statywach w górę pod kątem, a pomiędzy nimi czyhałem na kadr (w międzyczasie teztowo parę pstryków).. ttlowi można spokojnie zaufać zwłaszcza jak się poćwiczy jak działa i używa go z ujemnymi korektami jako dodatkowe światło.. ja używam pocket wizarda (2x flex5, tt1 i zone controller na aparacie) - trzeciej lampy nie mam bo jasne szkła całkiem przyzwoicie się spisują - taki zestaw spokojnie wystarcza do prawie każdej sali.. wcześniej miałem chińskie wyzwalacze - ale chyba jestem za leniwy żeby za każdym razem chodzic do lampy i przestawiać korekty.. - jak Grzesiek chcesz to ci pożyczę kiedyś to się pobawisz..
                            jak to działa:
                            Najlepsze testy obiektywów, testy aparatów cyfrowych i testy lornetek w sieci! Jeśli szukasz kompetentnych informacji z tematyki foto-optycznej to trafiłeś we właściwe miejsce. Czeka tu na Ciebie ogromna ilość profesjonalnych i obiektywnych testów sprzętu optycznego, obszerne i ciekawe artykuły, nowości z branży, bogaty w zawartość merytoryczną i ilustrowany słowniczek oraz bazy danych zawierające setki lornetek, aparatów i obiektywów.

                            i to: (niekoniecznie dotyczy PW - tzn. sporo wiadomości uniwersalnych)
                            Najlepsze testy obiektywów, testy aparatów cyfrowych i testy lornetek w sieci! Jeśli szukasz kompetentnych informacji z tematyki foto-optycznej to trafiłeś we właściwe miejsce. Czeka tu na Ciebie ogromna ilość profesjonalnych i obiektywnych testów sprzętu optycznego, obszerne i ciekawe artykuły, nowości z branży, bogaty w zawartość merytoryczną i ilustrowany słowniczek oraz bazy danych zawierające setki lornetek, aparatów i obiektywów.
                            Ostatnio edytowany przez arturs; 4076.
                            5DmkI, C85f1.2|580 EXII|

                            Komentarz

                            • jinks
                              Pełne uzależnienie
                              • 2006
                              • 2178

                              #15
                              Odp: 2 lampy na sali weselnej

                              Zamieszczone przez wiktor2323
                              Może niejasno napisałem Kontry rozstawiam niemal zawsze i nawet jak jest jasno robię sobie z nich ładne światło w tle, a lampę na aparacie uruchamiam dopiero jak mi brakuje światła na pierwszym planie
                              Dzięki

                              Zamieszczone przez arturs
                              w manualu jest tylko teoretycznie fajniej.. chyba że macie możliwość sterowania mocą z body albo czegoś takiego.. bo jak nie to trzeba w miarę w podobnym punkcie sali focić.. z ttlem inna sprawa bo jak jeszcze moźesz sobie zdalnie korygowac ekspozycję to wtedy elastyczność sporo wzrasta.. a jeszcze jak możesz przełączyć się szybko w manual to już w ogóle bajka.. jak wcześniej częściej coś tam robiłem na weselach to ustawiałem dwie 580ki na statywach w górę pod kątem, a pomiędzy nimi czyhałem na kadr (w międzyczasie teztowo parę pstryków).. ttlowi można spokojnie zaufać zwłaszcza jak się poćwiczy jak działa i używa go z ujemnymi korektami jako dodatkowe światło.. ja używam pocket wizarda (2x flex5, tt1 i zone controller na aparacie) - trzeciej lampy nie mam bo jasne szkła całkiem przyzwoicie się spisują - taki zestaw spokojnie wystarcza do prawie każdej sali.. wcześniej miałem chińskie wyzwalacze - ale chyba jestem za leniwy żeby za każdym razem chodzic do lampy i przestawiać korekty.. - jak Grzesiek chcesz to ci pożyczę kiedyś to się pobawisz..
                              jak to działa:
                              Przewodnik PocketWizard - podstawy - Przewodnik PocketWizard – podstawy - Optyczne.pl
                              i to: (niekoniecznie dotyczy PW - tzn. sporo wiadomości uniwersalnych)
                              Przewodnik PocketWizard – praktyka - Przewodnik PocketWizard – praktyka - Optyczne.pl
                              Odbiorniki przenoszące ttl+sterowanie z body niestety są droższe nie tylko ze względu na cenę odbiornika, ale też lamp. Ja mam niestety 2x430ex(czyli pierwszą wersję nie obsługującą sterowania z body) i 580exII(tu już jest dobrze) Jak kupowałem małe lampy canona nikt jeszcze nawet nie myślał o wyzwalaniu radiowym w ttlu Niedawno kupiłem z ciekawości YN622C. Pobawię się trochę tym co mam i może rozbuduję zestaw do błyskania. Do PW mnie nie namawiaj - niestety ciągle zbyt wiele wydatków żeby kupować porządny sprzęt Choć wiem, że to fajne rozwiązanie, pewne i trwałe.
                              Miłego dnia
                              moja www

                              Komentarz

                              Pracuję...