X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • af-p
    Bywalec
    • 2009
    • 109

    #1

    Plener w okolicach Warszawy...

    Witam,
    może podpowiecie gdzie w okolicach Legionowa, Zegrza, ogólnie w tych rejonach znajdę jakieś ruiny, stare budynki na plener ?
    Ze dwa lata temu robiłem w twierdzy Modlin ale jakiś czas temu zostało to sprzedane i nie wiem czy jest możliwość wejścia na ten teren...
    Pozdrawiam
  • Tomasz.
    • 2013
    • 13

    #2
    Odp: Plener w okolicach Warszawy...

    W Beniaminowie są ruiny fortu, jakiś czas temu powieszono tabliczkę że teren prywatny i że zabytek, później to zniknęło teraz nie wiem jak jest. A tak to w okolicy jeszcze była opuszczona jednostka ale chyba ją rozwalili. Z innych, w Kuligowie jest skansen i ładne rozewiska nad Bugiem.
    Ostatnio edytowany przez Tomasz.; 49894.

    Komentarz

    • p0lish
      Początki nałogu
      • 2011
      • 366

      #3
      Odp: Plener w okolicach Warszawy...

      a Twierdza Modlin?
      Blog

      Komentarz

      • Tomasz.
        • 2013
        • 13

        #4
        Odp: Plener w okolicach Warszawy...

        A i z opuszczonych, starych i ruin to jest dostępnych kilka fortów twierdzy modlin w okolicy. Z pamięci nie napiszę gdzie konkretnie ale postaram się nie zapomnieć i napisać jak wrócę do domu

        Komentarz

        • af-p
          Bywalec
          • 2009
          • 109

          #5
          Odp: Plener w okolicach Warszawy...

          będę wdzięczny...dzięki

          Komentarz

          • Tomasz.
            • 2013
            • 13

            #6
            Odp: Plener w okolicach Warszawy...

            Jeden fort był w czosnowie, duża ściana jest nawet obita do wspinaczki. Dwa forty są w okolicach janówka. Jeśli chodzi o zdjęcia to więcej światła jest w mniejszych bunkrach w janówku, czosnów mocno zarośnięty i dość podmokły (przynajmniej jak tam byłem), fort w beniaminowie zdecydowanie, w tym zestawieniu, jest największy i najciekawszy. Są tam i drzewa i otwarta przestrzeń, podziemia itp. No i plusem jest to że jest gdzie samochód zostawić.

            Z fortów i innych takich o których słyszałem ale w nich nie byłem to zdaje się że są: fort w zegrzu, pałac w ślężanach, małopolu i jadwisinie.
            Podobno jakieś schrony są jeszcze w okolicach borek ale nie umiem ich zlokalizować.

            Komentarz

            Pracuję...