X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Piotr Rakowski
    • 2017
    • 4

    #1

    500D i mój pierwszy ślub

    Witam Użytkowników,

    Nazywam się Piotr i od zawsze inspirowało mnie uchwycenie emocji w ślubie.
    W związku z powyższym zawsze z tylu głowy miałem marzenie związane z byciem fotografem ślubnym.
    Ku mojemu szczęściu w moim życiu pojawiła się wspaniała okazja i zostałem posiadaczem zestawu
    Canon EOS 500d + Canon 50mm f/ 1,8 II oraz Tamron xr di ii sp 17-50mm f/2.8 lens.

    Pytanie do Was Szanowni, czy przy dodatkowym zakupie zapasowej baterii oraz karty pamięci mogę z takim zestawem rozpocząć przyuczanie jako pomocnik? W co byście dalej zainwestowali?
    Nie od razu Rzym zbudowano, a mi bardzo podoba się perspektywa rozwoju krok po kroku.

    Wracam do lektury forum i pozdrawiam

    Piotr
  • Tom77
    Pełne uzależnienie
    • 2008
    • 2874

    #2
    Odp: 500D i mój pierwszy ślub

    Zamieszczone przez Piotr Rakowski
    Witam Użytkowników,

    Nazywam się Piotr i od zawsze inspirowało mnie uchwycenie emocji w ślubie.
    W związku z powyższym zawsze z tylu głowy miałem marzenie związane z byciem fotografem ślubnym.
    Ku mojemu szczęściu w moim życiu pojawiła się wspaniała okazja i zostałem posiadaczem zestawu
    Canon EOS 500d + Canon 50mm f/ 1,8 II oraz Tamron xr di ii sp 17-50mm f/2.8 lens.

    Pytanie do Was Szanowni, czy przy dodatkowym zakupie zapasowej baterii oraz karty pamięci mogę z takim zestawem rozpocząć przyuczanie jako pomocnik? W co byście dalej zainwestowali?
    Nie od razu Rzym zbudowano, a mi bardzo podoba się perspektywa rozwoju krok po kroku.

    Wracam do lektury forum i pozdrawiam

    Piotr
    Witaj

    Zacząć możesz od jakiegokolwiek zestawu. Nie inwestuj w nic wiecej, rób zdjęcia i sam zobaczysz czego ci brakuje

    Komentarz

    • Piotr Rakowski
      • 2017
      • 4

      #3
      Odp: 500D i mój pierwszy ślub

      Dzięki za odpowiedź!

      Co do obiektywu pomyślałem że Tamron będzie dobry do fotografii w kościele nie irytując księży , a Canon znakomity do momentów w domu.
      Prawda?

      Komentarz

      • aptur
        Pełne uzależnienie
        • 2005
        • 3837

        #4
        Odp: 500D i mój pierwszy ślub

        Nieprawda.

        Komentarz

        • Tom77
          Pełne uzależnienie
          • 2008
          • 2874

          #5
          Odp: 500D i mój pierwszy ślub

          Zamieszczone przez Piotr Rakowski
          Dzięki za odpowiedź!

          Co do obiektywu pomyślałem że Tamron będzie dobry do fotografii w kościele nie irytując księży , a Canon znakomity do momentów w domu.
          Prawda?
          Obiektywy mozna podzielić na wiele kategorii ale nie słyszałem o takich co nie denerwują księży. Na momenty w domu Tamron tez bedzie dobry. Nie kombinuj za bardzo

          Komentarz

          • Gimli
            Bywalec
            • 2009
            • 172

            #6
            Odp: 500D i mój pierwszy ślub

            Zamieszczone przez Piotr Rakowski

            Pytanie do Was Szanowni, czy przy dodatkowym zakupie zapasowej baterii oraz karty pamięci mogę z takim zestawem rozpocząć przyuczanie jako pomocnik? W co byście dalej zainwestowali?
            Nie od razu Rzym zbudowano, a mi bardzo podoba się perspektywa rozwoju krok po kroku.

            Piotr

            ...jako pomocnik.... rób zdjęcia.
            Pozdrawiam....Gimli
            http://lotnictwo.net.pl/gallery/foto...z_walczyk.html
            http://maciejko.net/cbsearch/

            Komentarz

            • marfot
              Pełne uzależnienie
              • 2007
              • 4568

              #7
              Odp: 500D i mój pierwszy ślub

              Zamieszczone przez Piotr Rakowski
              zostałem posiadaczem zestawu
              Canon EOS 500d + Canon 50mm f/ 1,8 II oraz Tamron xr di ii sp 17-50mm f/2.8 lens.
              Widziałem znakomity wręcz reportaż ślubny zrobiony zestawem jak Twój ale body 450D. Zrobiony przez zawodową Panią Fotograf czyli można .
              Miałem też okazję obserwować jako gość pracę innej Pani Fotograf dokładnie Twoim zestawem. Zero stresu, wszystko połapane co i kiedy. Nawet Tamron nie zagłuszał uroczystości . Na sali tanecznej Pani kazała sobie rozjaśnić światła jak robiła fotki. Wyszło to jakoś z tego co widziałem potem.
              https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
              EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, RF 70-200/4L, RF100-500L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

              Komentarz

              • Piotr Rakowski
                • 2017
                • 4

                #8
                Odp: 500D i mój pierwszy ślub

                Dzięki za pozytywne odpowiedzi, aż chce się iść dalej!
                Co do księży miałem na myśli fakt, że Tamron pozwala na zachowanie dystansu, a nie że głośno pracuje

                Komentarz

                • mwitek
                  Uzależniony
                  • 2011
                  • 501

                  #9
                  Odp: 500D i mój pierwszy ślub

                  Ewentualnie lampa. Ten zestaw nie da ci super efektów z wysokiego iso więc lepiej czasami byłoby doświetlić scenę lampą.
                  maciejwitkowski.wordpress.com - www
                  facebook.com/mwitkowskifoto -fb
                  instagram.com/mwitkowski_foto -insta
                  flickr - cośtam jeszcze

                  Komentarz

                  • Bobby Peru
                    Bywalec
                    • 2016
                    • 150

                    #10
                    Odp: 500D i mój pierwszy ślub

                    Dokładnie, teraz czas na lampę. Dzięki niej uzyskasz doskonałe efekty ale to kolejna dziedzina fotografii którą trzeba zgłębić
                    M50, C22/2.0, C50/1.8, T70-300/4-5.6 VC.

                    Komentarz

                    • Piotr Rakowski
                      • 2017
                      • 4

                      #11
                      Odp: 500D i mój pierwszy ślub

                      Witam Kolegów po roku bezcennych doświadczeń.
                      Światło kościołów jest bardziej wymagające niż sądziłem. Zdecydowałem, że w swojej pracy będę skupiał się na świetle zastanym. Sztuka obsługi lampy w taki sposób aby nie wypłaszczać sceny sprawia mi sporo trudności, jednocześnie wymaga inwestycji która przerasta wartość body. Prawie.

                      Do tej pory pracowałem w trybie manualnym, natomiast odkrycie zalet trybu Av oraz back button focusu odmieniło komfort pracy.
                      Jednocześnie pojawił się dylemat o który chciałem zapytać na forum.

                      Mianowicie, do body 500D posiadam dwa obiektywy: tamron 17 50 f2.8 oraz canon 50mm f1.8 Pierwszego używam do Kościoła i zewnątrz natomiast drugiego do portretu. Nie bardzo wiem czy nadaje się do makro np. obrączek ( nie mam możliwości swobodnego kadrowania)
                      Jednocześnie Tamron bardzo źle radzi sobie kiedy chcę zrobić zdjęcie grupowe na zewnątrz albo szersze w świątyni.

                      Pytanie do Was, czy warto inwestować w to body w postaci teleobiektywu i może coś do makro? Jeśli tak to jaki model?
                      Jednocześnie z tyłu głowy chodzi mi zakup pełnej klatki, a 500d jako backup. W związku z czym inwestowanie w szkło do cropa mija się chyba z celem.

                      Poniżej link do moich prac



                      Pozdrawiam
                      Piotr

                      Komentarz

                      • jinks
                        Pełne uzależnienie
                        • 2006
                        • 2178

                        #12
                        Odp: 500D i mój pierwszy ślub

                        Temat rzeka Sporo zależy od budżetu i tego, czy chcesz się tym zajmować. Swój pierwszy ślub robiłem 11 lat temu na bardzo podobnym zestawie co Ty Dlatego uśmiechając się do swojej młodości postaram się coś podpowiedzieć Tele-zoom odradzam - duży, ciężki i ciemny a w tej dziedzinie często polegamy na świetle zastanym, którego jest mało. Macro kupisz tylko dla 1-2 zdjęć obrączek dlatego polecam na początek (i nie tylko) kupić pierścienie macro albo nawet jakąś soczewkę albo w ogóle odpuścić ten temat.
                        Na cropie największą zmianę i rewolucję miałem po zakupie sigmy 30mm/f1.4 - wreszcie plastyczne zdjęcia nie tylko z pleneru, ale też reportażu. Potem po kupnie 85/f1.8, który na cropie da Ci właśnie efekt tele i bardzo plastyczne zdjęcia z pleneru. Nie jest tak ostry jak 50stm, ale bokeh ma dużo ładniejszy. To szkło zostało ze mną do tej pory.
                        Jeśli planujesz teraz lub w przyszłości zakupić body FF to zamiast S30/1.4 bardzo polecam Canona 28/1.8. Takie budżetowe, ale bardzo dobre jakościowo i dające ogromne możliwości rozwiązanie polecam na początek. Potem jeśli będziesz chciał to robić i dalej inwestować pomyślisz o Sigmach ART lub nawet L-kach.
                        Miłego dnia
                        moja www

                        Komentarz

                        Pracuję...