X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • robertskc7
    Pełne uzależnienie
    • 2010
    • 1485

    #16
    Odp: Klient odwołał sesję plenerową

    Widzę, że ktoś "lewą" nogą w 2020 wkroczył. To kac czy depresja?
    www.robertzbiec.pl

    Komentarz

    • Tom77
      Pełne uzależnienie
      • 2008
      • 2874

      #17
      Odp: Klient odwołał sesję plenerową

      Zamieszczone przez crazyfoto
      W Lidlu na kasie wyciągają teraz 3500zł na rękę to jest 42000zł rocznie na czysto.Fotograf ma samego ZUSU około 1500zł+Biuro rachunkowe 240zł+obsługa kasy fiskalnej+600zł domena i hosting rocznie+reklama w necie 100zł miesięcznie lekko.Razem lekko powyżej 20.000zł kosztów nie licząc czynszu za atelier kolejne 20.000zł rocznie lekko licząc.Życzę koledze samych sukcesów
      Nie rozpędziłeś się za bardzo ? Kto w lidlu 3,5 na rękę wyciąga ? Roczne koszty utrzymania firmy to 18tys, jeżeli przedsiębiorca nie potrafi ogarnąć kilku/kilkunastu rachunków w miesiącu i chce za to zapłacić 3 tys zł to jego sprawa. obsługa kasy to 200zł na 2 lata, koszt pomijalny. Serio ktoś wynajmuje atelier za 20 tys rocznie ???

      Komentarz

      • crazyfoto
        Coś już napisał
        • 2012
        • 59

        #18
        Odp: Klient odwołał sesję plenerową

        Zamieszczone przez Tom77
        Nie rozpędziłeś się za bardzo ? Kto w lidlu 3,5 na rękę wyciąga ? Roczne koszty utrzymania firmy to 18tys, jeżeli przedsiębiorca nie potrafi ogarnąć kilku/kilkunastu rachunków w miesiącu i chce za to zapłacić 3 tys zł to jego sprawa. obsługa kasy to 200zł na 2 lata, koszt pomijalny. Serio ktoś wynajmuje atelier za 20 tys rocznie ???
        Tak jeszcze są tacy co właśnie się zamykają na mieście bo w 2019r. mieli 6 terminów weselnych-tak jest teraz na Mazowszu.Bawię się w to 9 lat i właśnie skończyłem a raczej ludzie przestali wesela organizować.Jest oczywiście wąska grupa klientów multimilionerów ale to obsługują agencje ślubne i też nie ma gwarancji pracy przy takich firmach.Ostatecznie branżę dobił urząd skarbowy kontrolami nowożeńców.Dodatkowo w necie jest tryliard ogłoszeń zdjeć ślubnych.Gdzieś czytałem że w Polsce jest 100.000 lustrzanek i wszyscy są gotowi robić reportaż ślubny Więc praca w takiej korporacji jak Lidl czy Biedronka stała przez cały rok z ubezpieczeniem to rarytas przy usługach weselnych.Dawno każdy już ma pracę na etacie i nikt nie liczy na odrodzenie rynku weselnianego.Pzd. i sukcesów życzę...
        Ostatnio edytowany przez crazyfoto; 46429.

        Komentarz

        • tmielcarz
          Bywalec
          • 2018
          • 215

          #19
          Odp: Klient odwołał sesję plenerową

          Zamieszczone przez crazyfoto
          Tak jeszcze są tacy co właśnie się zamykają na mieście bo w 2019r. mieli 6 terminów weselnych-tak jest teraz na Mazowszu.Bawię się w to 9 lat i właśnie skończyłem
          "Właśnie skończyłeś" w ogóle z fotografią czy tylko z weselami? Pytam z czystej ciekawości, bo pracuję w zupełnie innej branży, a fotografia to tylko hobby, ale aż trudno mi uwierzyć, że jest tak źle z weselami. Przecież w końcu ludzi się w kółko żenią, a jak się potem rozwodzą to tym lepiej, bo jest szansa na kolejne wesela tych osób .
          Canon EOS RP + 50/1.8 RF

          Komentarz

          • crazyfoto
            Coś już napisał
            • 2012
            • 59

            #20
            Odp: Klient odwołał sesję plenerową

            Zamieszczone przez tmielcarz
            "Właśnie skończyłeś" w ogóle z fotografią czy tylko z weselami? Pytam z czystej ciekawości, bo pracuję w zupełnie innej branży, a fotografia to tylko hobby, ale aż trudno mi uwierzyć, że jest tak źle z weselami. Przecież w końcu ludzi się w kółko żenią, a jak się potem rozwodzą to tym lepiej, bo jest szansa na kolejne wesela tych osób .
            Wesele to w dużym skrócie około 50.000zł wyrzucone w błoto,puszczone z dymem i przechlane.A że świadomość Polaków poszła do przodu więc jeśli nie jesteś milionerem zwyczajnie wesel nie robią.Śluby dalej są ale bez przyjęć weselnych więc kilka fotek pstryka ktoś znajomy i rodzina.To koniec dla zawodowców w tym temacie.
            Ostatnio edytowany przez crazyfoto; 46429.

            Komentarz

            • marfot
              Pełne uzależnienie
              • 2007
              • 4568

              #21
              Odp: Klient odwołał sesję plenerową

              Zamieszczone przez crazyfoto
              Wesele to w dużym skrócie około 50.000zł wyrzucone w błoto,puszczone z dymem i przechlane.A że świadomość Polaków poszła do przodu więc jeśli nie jesteś milionerem zwyczajnie wesel nie robią.Śluby dalej są ale bez przyjęć weselnych więc kilka fotek pstryka ktoś znajomy i rodzina.To koniec dla zawodowców w tym temacie.
              Z moich całkiem pobieżnych obserwacji w innych krajach wynika, że ślub to nadal poważna impreza - sporo gości, elegancja, szyk, sesja fotograficzna - natomiast przyjęcie weselne skrajnie skromne. W północnych Włoszech widuję takie party na stojąco przy szampanie i drobnych przekąskach po dosyć poważnym ślubie. Fotografa przy tym już nie ma.
              Jeżeli u nas pójdzie w tym kierunku to po prostu zanikną huczne wesela ale nie eleganckie śluby z fotografem zawodowym.
              https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
              EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, RF 70-200/4L, RF100-500L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

              Komentarz

              • crazyfoto
                Coś już napisał
                • 2012
                • 59

                #22
                Odp: Klient odwołał sesję plenerową

                Zamieszczone przez marfot
                Z moich całkiem pobieżnych obserwacji w innych krajach wynika, że ślub to nadal poważna impreza - sporo gości, elegancja, szyk, sesja fotograficzna - natomiast przyjęcie weselne skrajnie skromne. W północnych Włoszech widuję takie party na stojąco przy szampanie i drobnych przekąskach po dosyć poważnym ślubie. Fotografa przy tym już nie ma.
                Jeżeli u nas pójdzie w tym kierunku to po prostu zanikną huczne wesela ale nie eleganckie śluby z fotografem zawodowym.
                Do zachodnich kultur i zamożności bardzo dużo nam brakuje.W Polsce weselisko to disco polo,bimber i wiejski stół.Jestem z Warszawy a tu do szczęścia nikt już ślubu i wesela nie potrzebuje.Można się zabawić w kameralnym gronie w eleganckim lokalu w strojach od markowych projektantów przy muzyce instrumentalnej ale tak jak już wspomniałem dotyczy to milionerów.Pieniędzy fotograf potrzebuje raczej dużo i przez cały czas tak jak wszyscy więc jedno czy kilka takich zleceń rocznie niczego nie zmienia.Usługi weselne mają swoje kategorie i przedziały cenowe-biedni wesel nie robią a bogaci drzwi pozamykali,bawią się głównie za granicą.
                Ostatnio edytowany przez crazyfoto; 46429.

                Komentarz

                • robertskc7
                  Pełne uzależnienie
                  • 2010
                  • 1485

                  #23
                  Odp: Klient odwołał sesję plenerową

                  Zamieszczone przez crazyfoto
                  Do zachodnich kultur i zamożności bardzo dużo nam brakuje.W Polsce weselisko to disco polo,bimber i wiejski stół.Jestem z Warszawy a tu do szczęścia nikt już ślubu i wesela nie potrzebuje.Można się zabawić w kameralnym gronie w eleganckim lokalu w strojach od markowych projektantów przy muzyce instrumentalnej ale tak jak już wspomniałem dotyczy to milionerów.Pieniędzy fotograf potrzebuje raczej dużo i przez cały czas tak jak wszyscy więc jedno czy kilka takich zleceń rocznie niczego nie zmienia.Usługi weselne mają swoje kategorie i przedziały cenowe-biedni wesel nie robią a bogaci drzwi pozamykali,bawią się głównie za granicą.
                  Weź już przestań wypisywać głupoty. Zastanów się dlaczego i co nie pykło i nie zwalaj na jakieś śmieszne podziały i własne widzimisie. Też chciałbym ogarniać towarzystwo jakie ogarniają Smoki w Wawie ale stąpam realnie po ziemi i swoje miejsce znam.
                  p.s Biedni z Wawy ROBIĄ wesela, bo to dla nich jedna z szans na zastrzyk kasy. Nie robią ich w Foksalu po prostu.
                  p.s 2 Kasjer z Lidla też potrzebuje kasy, tylko w przeciwieństwie do fotografa nie ma jak jej zarobić.

                  Pozdrawiam i głowa do góry !
                  www.robertzbiec.pl

                  Komentarz

                  • crazyfoto
                    Coś już napisał
                    • 2012
                    • 59

                    #24
                    Odp: Klient odwołał sesję plenerową

                    Zamieszczone przez robertskc7
                    Weź już przestań wypisywać głupoty. Zastanów się dlaczego i co nie pykło i nie zwalaj na jakieś śmieszne podziały i własne widzimisie. Też chciałbym ogarniać towarzystwo jakie ogarniają Smoki w Wawie ale stąpam realnie po ziemi i swoje miejsce znam.
                    p.s Biedni z Wawy ROBIĄ wesela, bo to dla nich jedna z szans na zastrzyk kasy. Nie robią ich w Foksalu po prostu.
                    p.s 2 Kasjer z Lidla też potrzebuje kasy, tylko w przeciwieństwie do fotografa nie ma jak jej zarobić.

                    Pozdrawiam i głowa do góry !
                    Wenę mam do robienia reportażu jak jest zimno,natomiast latem 30 stopni w cieniu nie tykam tematu-można zdechnąć 10h się wyginać przy takich temperaturach.Inna sprawa bez działalności pieniążki z rączki do rączki PiS skarbowy szczuje i ganiają miałem problemy.Na legalu to wychodzi taka stawka za reportaż że nikt tego nie kupuje więc temat sam się rozwiązał.Praca na etacie w zasadzie wyklucza fotografię ślubną gdzie trzeba być mocno dyspozycyjnym.Odnośnie Lidka to naprawdę od pewnego czasu nieźle płacą.Aparatów,komputerów oraz akcesoriów fotograficznych mam tego za ponad 50tyś.i wszystko leży niewykożystane.Podglądam w necie co robi np: 12fotografów czy studio kotłownia oraz wielu innych to dawno interesy popadały.Powiem tak-chętnie strzelę sztukę za 2500 bez faktury i umowy Kasa do ręki w dniu imprezy 2/3 kwoty reszta na koniec bo nie mam firmy-kto mnie kupi teraz ??

                    Komentarz

                    Pracuję...