Jeśli to jest Twoja pierwsza wizyta na naszym forum, pamiętaj sprawdź listę najczęściej zadawanych pytań FAQ . Zapraszamy do zarejestrowania się
Z uwagi na kłopoty wbudowanej "szukaczki" zalecamy korzystanie z narzędzia alternatywnego, wyszukiwarki google.
Istnieje kilka sposobów korzystania z narzędzia, najprostsze z nich to:
1. Rozbudowana wyszukiwarka Kolaj-a: http://maciejko.net/cbsearch/
W okienku wpisujemy szukaną frazę a w rozwijanym menu poniżej wybieramy całe forum lub też konkretne podfora.
Szukać możemy na całym forum, tylko w tytułach wątków lub też tylko w postach konkretnego użytkownika. Narzędzie umożliwia również wyłączenie z wyników wyszukiwania tematyki ślubnej.
2. Bezpośrednio przez google http://google.pl
w celu wyszukiwania informacji na CB wpisujemy: szukana_fraza site:canon-board.info - wyszukiwanie w tytułach i treści postów
lub: allintitle: szukana_fraza site:canon-board.info - wyszukiwanie wyłącznie w tytułach
Istnieje też możliwość bezpośredniego wyszukiwania googlem, ograniczonego do poszczególnych forów i działów. Aby znaleźć coś w konkretnym dziale konstruujemy zapytanie w następujący sposób: "Canon Board > nazwa_forum > nazwa_działu" "szukana_fraza" site:canon-board.info
np.: "Canon Board > Sprzet Cyfrowy > Canon dSLR" "7D" site:canon-board.info
3. Za pomocą wtyczki do przeglądarki internetowej, którą możemy pobrać w tym wątku: http://canon-board.info/showthread.php?t=22036
Chcą ograniczyć wyszukiwanie do tytułów wątków wpisujemy. allintitle: szukana_fraza
Wyszukiwanie ograniczone do tytułów wątków działa jak wyżej lecz nie wpisujemy już oczywiście "site...."
Wbudowana wyszukiwarka przyjmuje obecnie zapytania złożone z 5 lub więcej znaków i nie zawierające znaków typograficznych ("-" "/" itp.). Znajdzie więc wyniki dla zapytania "plecak", "teleobiektyw" czy "1200L" ale dla "600D","70-200/2.8", "24-70"czy "35/2" już nie.
Forum Canon-Board.info jest własnością prywatną. Decyzje Właściciela Forum są ostateczne.
Celem serwisu i forum Canon-Board.info jest wymiana doświadczeń i gromadzenie wiedzy z zakresu fotografii,zarówno techniki fotografowania jak i dot. sprzętu, w szczególności sprzętu fotograficznego marki Canon.
Zasady Forum
Wypowiedzi na Forum należy konstruować z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Naruszenia nie będą tolerowane. Nie zezwala się na publikowanie materiałów (linki, zdjęcia, treści) o treści wulgarnej, sprzecznej z prawem lub mogące wywoływać spory, polemiki , działania, na tle religijnym, politycznym czy światopoglądowym.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.
Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")
Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".
Należy przestrzegać tematyki na poszczególnych forach. Mam nadzieję że tematyka poszczególnych
forów jest dość jasna i proszę o jej przestrzeganie. Pisanie w nieodpowiednich miejscach powoduje dodatkową pracą dla moderatorów.
Ortografia - każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownie przed wysłaniem posta. Zwracanie uwagi innym użytkownikom na ich błędy ortograficzne może odbywać się jedynie przez przesyłanie prywatnej wiadomości do użytkownika lub zaraportowanie posta do moderatorów. Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Moderatorzy mają prawo poprawiać błędy w treści posta i przyznawać ostrzeżenia za rażące naruszenia niniejszego punktu. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter.
Nie mile widziane jest odsyłanie do archiwum bez podania linka do odpowiedniego wątku.
Reklama na forum.
Dopuszczalne jest reklamowanie działalności fotograficznej tj. usług fotograficznych, wykonywania fotografii.
Wszystko co jest przeznaczone DLA fotografów uznawane jest za działalność komercyjna (np. warsztaty, albumy, odbitki, cały sprzęt fotograficzny).
Zasady reklamowe uregulowane są szczegółowo w odpowiedniej sekcji FAQ 'Zasady reklamy i działalności komercyjnej' które stanowią załącznik do niniejszego regulaminu.
Oferty sprzedaży/kupna sprzętu należy umieszczać jedynie w odpowiednim podforum zgodnie z zasadami Działu Giełda. Użytkownicy naruszający zasady działalności komercyjnych będą odpowiednio ostrzeżeni/ukarani, a ich wpisy usunięte.
Prezentowane zdjęcia muszą mieć rozmiar do 1280 pikseli w poziomie i do 900 pikseli w pionie.
Dostęp do forum z bramek internetowych może być niemożliwy z przyczyn technicznych - dla ograniczenia dostępu "anonimom" lubujących się w nagminnym łamaniu Regulaminu Forum. Zakładanie kolejnych użytkowników w celu ominięcia nałożonych ograniczeń na użytkownika (blokada tzw. Ban czasowy lub stały) skutkować będzie blokadą na numer IP.
Zasady porządkowe
Moderatorzy mają prawo ostrzegać w przypadku naruszenia ww. zasad lub netykiety oraz zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale) w przypadku poważnych/powtarzających się przypadków łamania regulaminu przez użytkownika. Administrator ma prawo zablokować konto użytkownika w przypadku rażącego naruszenia regulaminu. Administrator forum nie usuwa kont "na życzenie".
Posty i wątki naruszające regulamin, prawo lub dobre obyczaje będą edytowane, przenoszone lub kasowane przez moderatorów. Moderatorzy nie usuwają postów, ani nie zamykają wątków "na życzenie", tak więc proszę się dwa razy zastanowić zanim się coś napisze.
Zastrzeżenia co do decyzji i działań Moderatorów należy zgłaszać w pierwszej kolejności poprzez prywatną wiadomość do danego Moderatora. Kolejnym krokiem jest link 'Kontakt' na dole strony Serwisu do Właściciela forum ? użytkownik fomag . Moderatorzy nie mają prawa zmieniać decyzji innych moderatorów.
2014.10.12 - zmiana dot. działań komercyjnych; patrz też tutaj: http://www.canon-board.info/faq.php
2017.12.01 - zmiana pkt 9. dotycząca dopuszczalnych rozmiarów zdjęć, od teraz można 1280 x 900 pikseli.
Gość: Jeśli coś działa - nie ruszaj. Jeśli nie działa - udawaj, że tak miało być.
Hej!
Za miesiąc fotografuję swój pierwszy ślub i wesele.
Ślub jest plenerowy, w cieniu, sala piękna- stodoła. Marzenie! Ale przeraża mnie jedna rzecz- a mianowicie oświetlenie DJa. Zapytałam Panny Młodej kto będzie im grał, żeby zobaczyć jakie ma oświetlenie i się trochę podłamałam. Totalnie w innym stylu niż sala- kolorowy baner, kolorowe światła (gwiazdki, kropki itd.) do tego lasery. Co robicie w takiej sytuacji? Rozmawiacie z Parą młodą na temat tego, że efekt może ich rozczarować? Myślę, że nie pomyśleli o tym po prostu, bo Panna Młoda mówiła że zależy jej na tym, żeby na zdjęciach było widać rustykalny klimat sali...
Zaakceptować ich wybór i nie podnosić tematu (wiadomo że nie chciałabym ich stresować przed ślubem, ale myślę że jak bym się nie starała świecić to i tak nie wyeliminuję tego efektu) czy rozmawiać z DJem na miejscu, czy wgl odpuścić temat i pracować z tym co mam?
Jeszcze interesuje mnie temat laserów, bo wiem że mogą "zaszkodzić" matrycy, ale z drugiej strony zastanawiam się, czy człowiek który zajmuje się tym profesjonalnie nie wiedziałby o tym i używał ich na weselach, na których zawsze są fotografowie? Czy są jakieś "bezpieczne" lasery i możliwe że to właśnie one? O co go zapytać, żeby mieć pewność że moja matryca jest bezpieczna? i w razie W, gdyby okazało się że są szkodliwe a nie zgodziłby się na wyłączenie (znam takie historie) to da się jakoś uniknąć uszkodzenia? Np fotografować z laserami za plecami? Czy to wystarczy, czy wgl przerywać kiedy je włącza?
Wiem, że starym wyjadaczom pytania mogą się wydawać głupie, ale mam nadzieję że trafię na życzliwych i wyrozumiałych ludzi Z góry dziękuję za odpowiedź!
1/spisujesz umowę z parą młoda z dodatkowym zapisem, że nie zgadzasz się na obecność laserów i jeśli będzie włączony jakikolwiek laser na sali to do ceny końcowej dojdzie koszt wymiany matrycy i naprawy twojego aparatu. (nie zgadzasz się na używanie laserów przez zespół muzyczny lub DJ w czasie przyjęcia weselnego). I zgodnie z umową – to organizatorzy zobowiązują się dopilnować, by efektowne oświetlenie było w technologii ledowej, czyli bezpiecznej dla weselników i dla sprzętu fotograficznego! Jeśli lasery na weselu są mimo wszystko stosowane, jako podwykonawca masz prawo przerwać wykonywanie swojej pracy. Jest to zgodne z ww. umową.
2/nie podejmujesz się zlecenia wiedząc, że będą lasery mogące uszkodzić matrycę aparatu.
ps
odnośnie zapytania o "bezpieczne lasery"
Czy istnieją bezpieczne samochody, pociągi i samoloty oraz statki?
Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I ,II i III. Nikon F-601, 801s , Z6 obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com
Teoretycznie lasery używane rekreacyjnie wśród ludzi powinny być certyfikowane i bezpieczne dla zdrowia (a niejako przy okazji dla matryc aparatów), niestety jak to zwykle bywa DJ-eje mają to w poważaniu, kupują chińskie i mamy takie sytuacje jak na tym filmiku. Poza tym takie lasery uszkadzają siatkówkę oka - a tego się nie wymieni nawet za duże pieniądze tak jak matrycę:
Wiązka światła oślepiła w Warszawie załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Lekarz, będący na pokładzie trafił do szpitala. Ma uszkodzoną siatkówkę oka i problemy z prawidłowym widzeniem. Lekarz nie może na razie wykonywać obowiązków służbowych.
Kara do roku pozbawienia wolności grozi mężczyźnie z gminy Skawina (woj. małopolskie), który kilkukrotnie kierował wiązkę lasera w wojskowy śmigłowiec podczas jego przelotów szkoleniowych. 38-latek usłyszał m.in. zarzut stworzenia zagrożenia dla zdrowia pilotów.
Pisząc o "bezpiecznych laserach" miałam na myśli to, czy to może być inne światło, które wygląda jak laser Nie znam się totalnie na takich rzeczach, nie wiem czy mam rację pisząc, że to laser. Na pewno zapytam DJa na miejscu co to właściwie jest. Ale nie chcę polegać tylko na jego opinii, bo jestem świadoma że może nie zdawać sobie sprawy z tego, że to szkodzi (co mnie dziwi bardzo, ale jednak wciąż są używane na weselach to chyba faktycznie brak świadomości ze strony DJów) Ale wygląda tak jak na tym filmie, który dodałeś... Smutno zatem, że na pierwszym weselnym zleceniu muszę się z tym mierzyć, ale równocześnie wdzięczność że wiem przed faktem Dzięki za odpowiedź!
Po prostu nie kierujesz obiektywu wprost na źródło laserowe i tyle. Z DJ-em trzeba się dogadać jeśli jakieś światło przeszkadza, pamiętając że on też wykonuje swoją pracę. Warto też zapytać czy będzie dużo dymił i ewentualnie poprosić żeby przez jakiś czas od dymienia się powstrzymał. Młodych trzeba uprzedzić, że może być problem z uchwyceniem atmosfery sali.
1. Rusykalny klimat plus filoety i zielenie i inne błyskotki to jak iść na wichurę na wsi w garniturze. Białe lub ciepłe spokojne światła. Nic więcej.
2. Zakaz laserów inaczej nie robisz. Wyraźnie mówisz PM że jak Dj włączy i Ci uszkodzi matryce to będziesz żądać kasy za naprawę. idziesz do Pary młodej, a nie do Dja. Oni mają mu to powiedzieć.
3. Rozumiem że drugie body jest.
4. Laser uszkadza jak świeci bezpośrednio na matrycę.Czyli musisz robić na wprost. Z boku nie ma szans. Jak masz bezlustro to może uszkodzić przypadkowo, nawet jak nie robisz zdjęć. Jak masz lustrzankę to uszkodzenie graniczy z cudem.
5. Kolorowe kórwiświatełka możesz zduśić lampami i błyskiem.
1. Rusykalny klimat plus filoety i zielenie i inne błyskotki to jak iść na wichurę na wsi w garniturze. Białe lub ciepłe spokojne światła. Nic więcej.
2. Zakaz laserów inaczej nie robisz. Wyraźnie mówisz PM że jak Dj włączy i Ci uszkodzi matryce to będziesz żądać kasy za naprawę. idziesz do Pary młodej, a nie do Dja. Oni mają mu to powiedzieć.
3. Rozumiem że drugie body jest.
4. Laser uszkadza jak świeci bezpośrednio na matrycę.Czyli musisz robić na wprost. Z boku nie ma szans. Jak masz bezlustro to może uszkodzić przypadkowo, nawet jak nie robisz zdjęć. Jak masz lustrzankę to uszkodzenie graniczy z cudem.
5. Kolorowe kórwiświatełka możesz zduśić lampami i błyskiem.
1. Ha, no mi tego nie trzeba mówić, mi nawet do głowy nie przyszło takie połączenie, byłam zdziwiona jak zobaczyłam Niestety umowa z DJem była podpisana przede mną. Gdyby było na odwrót na pewno bym doradziła czego szukać.
2. Skonsultuję dziś z parą i postaram się dopisać do umowy.
3. Dobrze rozumiesz, jaki to ma związek z tematem?
4. Dwa bezlustra, czyli strach na salę wejść
5. Będę się starała, ale i tak boję się efektu. Chętnie przyjmę rady bardziej doświadczonych
1. Ha, no mi tego nie trzeba mówić, mi nawet do głowy nie przyszło takie połączenie, byłam zdziwiona jak zobaczyłam Niestety umowa z DJem była podpisana przede mną. Gdyby było na odwrót na pewno bym doradziła czego szukać.
2. Skonsultuję dziś z parą i postaram się dopisać do umowy.
3. Dobrze rozumiesz, jaki to ma związek z tematem?
4. Dwa bezlustra, czyli strach na salę wejść
5. Będę się starała, ale i tak boję się efektu. Chętnie przyjmę rady bardziej doświadczonych
[MENTION=70967]weksja[/MENTION] I jak sytuacja? Wyjaśniło się coś?
"Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss." Kapitan Wagner
Dopisaliśmy punkt do umowy, tak jak radził ktoś u góry. Para przyznała, że nie zwrócili na to żadnej uwagi, Panna Młoda trochę smutna z tego powodu, bo chciała rustykalnie a będzie dyskoteka na wsi DJ nie dysponuje innym oświetleniem niż to kolorowe i zostaje tak jak jest, oprócz laserów (chociaż czuję że już jest konflikt między nami bo zapewniał Młodych, że tyle wesel zrobił i nikt nie robił problemów, a przyszła gówniara i się rządzi). Chciałam załatwić to z nim osobiście, ale Para zrobiła to za mnie i w sumie wyszło moim zdaniem trochę głupio. Więcej wyjaśni się za dwa tygodnie, jak już zlecenie dojdzie do skutku. Cieszyłam się, że mi się trafiło takie fajne zlecenie na samym początku, a czuję się już nim zestresowana
Dopisaliśmy punkt do umowy, tak jak radził ktoś u góry. Para przyznała, że nie zwrócili na to żadnej uwagi, Panna Młoda trochę smutna z tego powodu, bo chciała rustykalnie a będzie dyskoteka na wsi DJ nie dysponuje innym oświetleniem niż to kolorowe i zostaje tak jak jest, oprócz laserów (chociaż czuję że już jest konflikt między nami bo zapewniał Młodych, że tyle wesel zrobił i nikt nie robił problemów, a przyszła gówniara i się rządzi). Chciałam załatwić to z nim osobiście, ale Para zrobiła to za mnie i w sumie wyszło moim zdaniem trochę głupio. Więcej wyjaśni się za dwa tygodnie, jak już zlecenie dojdzie do skutku. Cieszyłam się, że mi się trafiło takie fajne zlecenie na samym początku, a czuję się już nim zestresowana
No raczej... nagadałeś młodej, że zrobi się "wieś" ze stodoły na wsi bo Dj ma kolorowe światełka. Jak się rozejdzie po rodzinie to tylko o tym będą gadali, albo ze jakaś nawiedzona Arhhhytstka Raczej z Djem nie siedział bym przy jednym stoliku bo Ci czegoś dosypie do picia
Na poważnie. To takie rzeczy się załatwia osobiście podczas imprezy i nie robi się innym usługodawcom za uchem, że mają lipa światła laserki itp a już tym bardziej nei mówi się parze młodej o "złych" wyborach usługodawców.
p.s może cię spotkać milion innych przykrych akcji, nie ma co się stresować na zaś.
Zaświadczenie o odbytym kursie masz? Bo ostatnio księża o to pytają?
Nie poruszaj z nimi w ogóle tego tematu podczas dnia ślubu. Będze dobrze.
Tak jak napisałem wczesniej, więcej załatwi się rozmową z człowiekiem niż żądaniami i zapisami w umowie. Od 11 lat "robię" wesela i to się sprawdza.
To się sprawdza nie tylko w branży weselnej. Wiele razy miałem sytuację że coś załatwiane drogą oficjalną przeradzało się w stopniowy konflikt, a można było załatwić podczas pięciominutowej rozmowy patrząc sobie w oczy .
"Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss." Kapitan Wagner
Zaświadczenie o odbytym kursie masz? Bo ostatnio księża o to pytają?
serio pytają? byłem kiedyś na takim "kursie" w kurii we Wrocławiu i nigdy w życiu nie straciłem pieniędzy w tak głupi sposób (mało ale zawsze coś, jakaś picka i piwko za to by wpadło).
No raczej... nagadałeś młodej, że zrobi się "wieś" ze stodoły na wsi bo Dj ma kolorowe światełka. Jak się rozejdzie po rodzinie to tylko o tym będą gadali, albo ze jakaś nawiedzona Arhhhytstka Raczej z Djem nie siedział bym przy jednym stoliku bo Ci czegoś dosypie do picia
Na poważnie. To takie rzeczy się załatwia osobiście podczas imprezy i nie robi się innym usługodawcom za uchem, że mają lipa światła laserki itp a już tym bardziej nei mówi się parze młodej o "złych" wyborach usługodawców.
p.s może cię spotkać milion innych przykrych akcji, nie ma co się stresować na zaś.
Zaświadczenie o odbytym kursie masz? Bo ostatnio księża o to pytają?
Nie poruszaj z nimi w ogóle tego tematu podczas dnia ślubu. Będze dobrze.
Ej, wcale nie powiedziałam jej o żadnej wsi! Gdyby nie zaznaczała, że zależy jej na tym, żeby było widać rustykalny klimat na zdjęciach to totalnie bym olała temat. Kwestia gustu i tyle. Ale jak wiem, że może być zawiedziona bo nie osiągniemy efektu z jej inspiracji z pinteresta to czułam się zobowiązana żeby ten temat poruszyć ?*♀️ ja też bym wolała wiedzieć. A że ona dopiero wtedy zwróciła uwagę na światła i uznała, że mam rację to spanikowała i od razu odezwała się do dja. No cóż, najwyżej się nie zaprzyjaźnimy ? ale siadam z nim przy stole, raz kozie śmierć ?
Zaświadczenie mam od ładnych paru lat, chociaż nigdy nikomu go nie pokazałam ? w tym przypadku nieistotne, bo to ślub cywilny.
Komentarz