X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • szambonur
    Uzależniony
    • 2011
    • 712

    #1

    Kawałek Raju w Europie...;)

    Ceny w euro...

    Dzisiaj od rana wszelkie media lokalne informują z wielkim rozmachem iż sezon narciarski na Podhalu właśnie rozpoczęto. Tylko czy mnie mieszkańca tego turystycznego regionu miejscowa oferta zadowoli? Już na samym początku tego szaleństwa narciarskiego uświadomiłem sobie że tak naprawdę to my nie wiele mamy do zaoferowania. Żadnego zintegrowanego systemu obsługi turysty, każdy na własną rękę próbuje jak najwięcej zarobić dla siebie... Dlaczego nasi przedsiębiorcy, podobno światowcy nie chcą uczyć się na sprawdzonych już przykładach... Niby wszystko mam na miejscu żeby aktywnie spędzać czas wolny w zimie... ale od teraz nie dam się już "okradać"..., 9 godzin jazdy samochodem piękną autostradą i mam do dyspozycji dziesiątki kilometrów perfekcyjnie przygotowanych nartostrad, litrową Wyborową kupuje za 20 zł, tankuje samochód za 4,20 zł/l Za pensjonat płacę identyczne pieniądze jak w Zakopanem a w gratisie dostaje skipass na wszystkie wyciągi w okolicy bez żadnych ograniczeń... brzmi nierealnie? też mi się tak wydawało dopóki przez przypadek sam nie sprawdziłem...
    Moje zdjęcia na canon-board.info
    Facebook
  • akustyk
    gajowy
    • 2004
    • 12158

    #2
    Odp: Kawałek Raju w Europie...

    no coz... po ostatnich wakacjach (sierpniowych) na Podhalu, wystawania w bezsensownych korkach i ogladania chamstwa kierowcow busikow... a przede wszystkim tego infrastrukturalnego sredniowiecza i typowo polskiego "kazdy sobie rzepke skrobie"... Tatry Polskie sa u mnie skreslone z listy celow wyjazdowych. na amen.

    aczkolwiek az do Lichtensteinu to by mi sie nie chcialo jechac
    Ostatnio edytowany przez akustyk; 984.
    www albo tez flickr

    Komentarz

    • szambonur
      Uzależniony
      • 2011
      • 712

      #3
      Odp: Kawałek Raju w Europie...

      Zamieszczone przez akustyk
      aczkolwiek az do Lichtensteinu to by mi sie nie chcialo jechac
      nawet trochę bliżej... - Livigno
      Moje zdjęcia na canon-board.info
      Facebook

      Komentarz

      • akustyk
        gajowy
        • 2004
        • 12158

        #4
        Odp: Kawałek Raju w Europie...

        w jaki sposob tam jest taka tania benzyna, jesli ogolnie we Wloszech bajura jest sakramencko droga, a jeszcze dziady lupia za autostrady (z koszmarnie przestarzala infrastruktura bramek, na ktorych bezsensowanie traci sie mnostwo czasu)???
        www albo tez flickr

        Komentarz

        • jacek_73
          Pełne uzależnienie
          • 2010
          • 2587

          #5
          Odp: Kawałek Raju w Europie...

          normalnie malkontent malkontenta malkontentem pogania

          Jest wery łel, a będzie jeszcze lepiej.
          Jestę fotografę
          miszcz martwi się o podpis

          Komentarz

          • szambonur
            Uzależniony
            • 2011
            • 712

            #6
            Odp: Kawałek Raju w Europie...

            Zamieszczone przez akustyk
            w jaki sposob tam jest taka tania benzyna, jesli ogolnie we Wloszech bajura jest sakramencko droga, a jeszcze dziady lupia za autostrady (z koszmarnie przestarzala infrastruktura bramek, na ktorych bezsensowanie traci sie mnostwo czasu)???
            w zimie to tylko przez tunel ze Szwajcarii i nie stresujesz się na włoskich autostradach...
            a dlaczego jest tak tanio to nie mam pojęcia..., ale podobno są następni w kolejce do bankructwa...
            Ostatnio edytowany przez szambonur; 38237.
            Moje zdjęcia na canon-board.info
            Facebook

            Komentarz

            • Leon007
              Pełne uzależnienie
              • 2009
              • 2709

              #7
              Odp: Kawałek Raju w Europie...

              Byłem w tym roku pierwszy raz po południowej stronie Tatr za radą jednego takiego... i też już nie myślę o stronie północnej.
              Ale to w lecie, to pewnie się nie liczy?
              Ostatnio edytowany przez Leon007; 27765.
              Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
              Ja
              Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
              Konfucjusz

              Komentarz

              • szambonur
                Uzależniony
                • 2011
                • 712

                #8
                Odp: Kawałek Raju w Europie...

                Zamieszczone przez Leon007
                Byłem w tym roku pierwszy raz po południowej stronie Tatr za radą jednego takiego... i też już nie myślę o stronie północnej.
                Ale to w lecie, to pewnie się nie liczy?
                Tatry jako Tatry są bezdyskusyjnie "niezagrożone"..., ale porównuje z tym co ma do zaoferowania Podhale dla narciarza "wyciągowca"
                Moje zdjęcia na canon-board.info
                Facebook

                Komentarz

                • Leon007
                  Pełne uzależnienie
                  • 2009
                  • 2709

                  #9
                  Odp: Kawałek Raju w Europie...

                  Tatry tak, ale w dużej części na moją ocenę wpływa również obsługa, ceny, ilość ludzi itd.

                  Mieszkam w okolicach Gdańska i narciarze stąd wybierają częściej Austrię lub Włochy, niż Podhale. Jechać i tak trzeba kawałek, a reszta to sam napisałeś. Smutne, nie?
                  Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
                  Ja
                  Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
                  Konfucjusz

                  Komentarz

                  • jacek_73
                    Pełne uzależnienie
                    • 2010
                    • 2587

                    #10
                    Odp: Kawałek Raju w Europie...

                    To nie wiesz? Jest Harenda, Goryczkowa i Gąsienicowa. Do tego nasi bracia Słowacy mają jeszcze kilka
                    Jestę fotografę
                    miszcz martwi się o podpis

                    Komentarz

                    • szambonur
                      Uzależniony
                      • 2011
                      • 712

                      #11
                      Odp: Kawałek Raju w Europie...

                      Zamieszczone przez jacek_73
                      To nie wiesz? Jest Harenda, Goryczkowa i Gąsienicowa. Do tego nasi bracia Słowacy mają jeszcze kilka
                      Nie twierdzę że nic nie ma... tylko że "blisko" jest taniej i lepiej...
                      Moje zdjęcia na canon-board.info
                      Facebook

                      Komentarz

                      • sanocki

                        #12
                        Odp: Kawałek Raju w Europie...

                        tania benzyna jest dobra, a dobra jest dlatego bo jest tania do lichtensteinu ni pojechalbym mimo wszystko ;] srebro lokacyjne bym dał aby miec takie ceny paliw w Polsce ;]

                        Komentarz

                        • akustyk
                          gajowy
                          • 2004
                          • 12158

                          #13
                          Odp: Kawałek Raju w Europie...

                          z cenami paliwa to jest tak, ze wliczone sa w nie akcyzy, z ktorych to (miedzy innymi) finansowane sa budowy i utrzymanie drog. a te oplaty, w jakiejs tam formie, musza byc...

                          inne metody to oplaty bezposrednie za poruszanie sie na autostradach - winiety badz bramki. w Polsce model z akcyza w paliwie jest poniekad najlepszy, bo oplaty bezposrednie na autostradach, z uwagi na niewielka ilosc tychze, by tego wszystkiego nie mialy szansy utrzymac.


                          mnie osobiscie nosi sytuacja w Holandii - gdzie utrzymanie drog to w calosci akcyza. a autostrad jest od pierona. w zwiazku z czym litr bajury kosztuje 1,80 EUR. tak wiec wszyscy Niemcy, Francuzi, Belgowie czy tez Polacy jezdza sobie za darmo swietnymi drogami, nie dokladajac do nich centa, bo ten kraj da sie przejechac wszerz i wzdluz bez koniecznosci tankowania a w Niemczech czy Belgii bajura tansza... Luksemburg juz w ogole pomijam, bo tam jest taniej nawet niz w PL (Petrol diesel fuel prices in Europe)
                          www albo tez flickr

                          Komentarz

                          Pracuję...