X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Raideur
    Początki nałogu
    • 2011
    • 265

    #16
    Odp: Zamawiasz aparat, dostajesz deski.

    Nie sadze zeby sklep wyslal dwa razy deski?
    Pewnie kurrier go nie lubi albo sklep taki chojny?
    Mam wrazenie ze jakosc zdjec po drugim rozpakowaniu jest lepsza ?

    Komentarz

    • Grzesiek_PL
      Uzależniony
      • 2008
      • 834

      #17
      Odp: Zamawiasz aparat, dostajesz deski.

      Zawsze jak zamawiam aparat lub inny drogi sprzęt, sprawdzam w obecności kuriera czy w środku jest to co ma być.

      Komentarz

      • kwscore
        Coś już napisał
        • 2011
        • 62

        #18
        Odp: Zamawiasz aparat, dostajesz deski.

        Zamieszczone przez Czacha
        Ciekawe jak by ta sprawa zostala rozwiazana przez polskie sklepy?
        To chyba wiadome jak by się to skończyło
        Flickr
        5D II |14 2.8 |Σ 35 1.4|
        You Dont Need Telescope

        Komentarz

        • Cichy
          Pełne uzależnienie
          • 2004
          • 7443

          #19
          Odp: Zamawiasz aparat, dostajesz deski.

          Zamieszczone przez kwscore
          To chyba wiadome jak by się to skończyło
          Jeśli klient otworzyłby paczkę bez obecności kuriera, obawiam się, że mógłby sklepowi nadmuchać. Kurierzy w takiej sytuacji nawet nie mają obowiązku sporządzenia protokołu.
          O obiektywach wiem prawie wszystko

          Komentarz

          • MC_
            Pełne uzależnienie
            • 2009
            • 3444

            #20
            Odp: Zamawiasz aparat, dostajesz deski.

            A wiele sklepów w swoich śmiesznych regulaminach pisze, że podstawą reklamacji jest protokół sporządzony w obecności kuriera. UOKiK taki zapis uznał za klauzulę niedozwoloną. Tak na marginesie.

            Komentarz

            • michalab
              Pełne uzależnienie
              • 2006
              • 1580

              #21
              Odp: Zamawiasz aparat, dostajesz deski.

              Protokół sporządzony przez kuriera dotyczy przypadku gdy paczka jest uszkodzona w transporcie i chodzi o reklamację usług kurierskich. Przecież kurier nie odpowiada za zawartość paczki, więc po co protokół? Kurier może być zwykłym świadkiem w sądzie, do tego nie jest potrzebny żaden protokół, wystarczy pamięć kuriera - "no więc wysoki sądzie, ten Pan rozpakował pudełko, a w środku był aparat ... eee, znaczy deski".
              Zapraszam

              Komentarz

              • Cichy
                Pełne uzależnienie
                • 2004
                • 7443

                #22
                Odp: Zamawiasz aparat, dostajesz deski.

                No ale reklamacja dotyczy z reguły niezgodności towaru z umową i tu ten zapis o protokole jest nieuzasadniony. Oszustwo to inna para kaloszy.
                O obiektywach wiem prawie wszystko

                Komentarz

                • efbiaye
                  Coś już napisał
                  • 2009
                  • 91

                  #23
                  Odp: Zamawiasz aparat, dostajesz deski.

                  Miałem trochę inną przygodę. Zamawiając puszkę za granicą kupiłem od razu jedno szkło.
                  Ku mojemu zaskoczeniu w paczce było puste pudełko bez obiektywu w środku. Oczywiście trochę się zdenerwowałem.

                  Zrobiłem zdjęcia, wysłałem do sklepu i opisałem całą sprawę.

                  Odpisano mi (po sprawdzeniu stanów magazynowych), że faktycznie popełniono błąd przy pakowaniu. Obiektyw miałem u siebie parę dni później, do tego w ramach przeprosin kupon zniżkowy na kolejne zakupy w tym sklepie.
                  5DM3, C24-105/4L, C50/1.4, C70-200/2.8L IS II, C85/1.2L II i inne graty

                  Komentarz

                  • Raideur
                    Początki nałogu
                    • 2011
                    • 265

                    #24
                    Odp: Zamawiasz aparat, dostajesz deski.

                    efbiaye Tak wszystko mozliwe jesli sklep dba o swoja renome, jesli to sie zdarza raz lecz dwa razy to juz chyba nie to samo?

                    Komentarz

                    • efbiaye
                      Coś już napisał
                      • 2009
                      • 91

                      #25
                      Odp: Zamawiasz aparat, dostajesz deski.

                      No raczej o zbiegu okoliczności nie może być tutaj mowy.

                      Zakładając że i klient i sklep są uczciwi możliwe że zawinił przewoźnik. Mój kolega miał taki przypadek w Polsce, że paczka kurierska została okradziona - oczywiście wszystko wyglądało na nienaruszone. Po zgłoszeniu okazało się, że to nie pierwsza skarga, że paczka zginęła bądź nie dotarła kompletna i dostarczał ją właśnie ten kurier. Pieniądze odzyskał od przewoźnika, kurier zapewne pożegnał się z pracą.

                      Na szczęście są jeszcze ubezpieczenia i uczciwe firmy też się zdarzają.
                      5DM3, C24-105/4L, C50/1.4, C70-200/2.8L IS II, C85/1.2L II i inne graty

                      Komentarz

                      • Cichy
                        Pełne uzależnienie
                        • 2004
                        • 7443

                        #26
                        Odp: Zamawiasz aparat, dostajesz deski.

                        Zamieszczone przez efbiaye
                        Zakładając że i klient i sklep są uczciwi możliwe że zawinił przewoźnik.
                        Na podstawie wiedzy, jaką posiadamy można co najwyżej stwierdzić, że oszustwa dopuściła się jedna z TRZECH stron sprawy. I koniec.
                        O obiektywach wiem prawie wszystko

                        Komentarz

                        • habakuk
                          Uzależniony
                          • 2006
                          • 575

                          #27
                          Odp: Zamawiasz aparat, dostajesz deski.

                          też mi historia, znam lepsze sztuczki - kupiłem 5d3, w kartonie był 5d3, a warty tyle co deski

                          Komentarz

                          • workinger
                            Coś już napisał
                            • 2010
                            • 59

                            #28
                            Odp: Zamawiasz aparat, dostajesz deski.

                            Zamieszczone przez habakuk
                            też mi historia, znam lepsze sztuczki - kupiłem 5d3, w kartonie był 5d3, a warty tyle co deski
                            kontynuuj bo też tak chce
                            CO ZA LUDZIE !!!
                            5DII / 5D / S 14 / 24L / 50 1.4 / 24-70 L / 85 1,8

                            Komentarz

                            • m_o_b_y
                              Pełne uzależnienie
                              • 2007
                              • 1095

                              #29
                              Odp: Zamawiasz aparat, dostajesz deski.

                              Zamieszczone przez habakuk
                              też mi historia, znam lepsze sztuczki - kupiłem 5d3, w kartonie był 5d3, a warty tyle co deski

                              Dobre !!!

                              A może trafiła Ci się podróbka - wyrób Canonopodobny ?
                              Pozdrówka
                              m_o_b_y
                              --------------------------------------------------------

                              Komentarz

                              Pracuję...