Ten temat jest zamknięty
X
X
-
-
Odp: Canon 5d + 50 1.4 w rękach mega laika
Jacek swoją 5d kupiłam od człowieka jako używaną wraz ze wszystkim i sprzedałam człowiekowi wraz ze wszystkim, tak że to niczego nie dowodzi
Dobre body, palnik oraz szkiełka: Canon EF 50/1,8 II, Canon EF 100 f/2.8 Macro USM, Canon EF 70-200/4 , Canon 35 1.4 , canon 17-40/4, canon fish eye, 24-105/4, Bilora 1122 i inne drobiazgiKomentarz
-
Odp: Canon 5d + 50 1.4 w rękach mega laika
Taaa... czytać się nie da... tuszu szkoda, ale tylko swojego
... i ma tusz za darmo
Też tak myślę. Chyba dajecie się wkręcać...
Rozumiem radość z nowej zabawki, ale dostając instrukcję w PDF-ie zajęłabym się najpierw jej przeczytaniem. Są tam rysunki z opisem do czego który przycisk, kółko itd. służy.Komentarz
-
Canon 5D Mark II + 40D + 50mm f1.4 + 28mm 1.8 + 580EX https://www.facebook.com/AdamHombekFotografiaKomentarz
-
Odp: Canon 5d + 50 1.4 w rękach mega laika
do czego służy ten przycisk ze śnieżynka w trybie Av?Komentarz
-
Odp: Canon 5d + 50 1.4 w rękach mega laika
wiem ale o ile jak robię zdjęcia bliskich obiektów to mi wychodzą fajne ostre na 1.4 ale jak chce zrobić coś co jest dalej i chcę żeby całe tło było ostre to mimo że zmieniam na np 5,6 to niezbyt to wychodzi ostro i nic nie jest wyostrzone tylko wszystko przymglone
--- Kolejny post ---
mi się ta porada też mega przydała bo oni mi tłumaczą że trzeba kręcić tymi pokrętłami a one były nieaktywne. Tak samo myślałam że albo M albo nic, bo półautomaty nie dadzą afjnych efektów. Tyle że teraz nie wiem co myśleć, bo oni sie nakręcili niewiadomo czemu ze ja sobie żartuje i np odpowiedź o zdjeciach zimowych ...Komentarz
-
Odp: Canon 5d + 50 1.4 w rękach mega laika
przepraszam, że wtrącę - obiektyw masz ustawiony ma "A", czy na "M"?Komentarz
-
Odp: Canon 5d + 50 1.4 w rękach mega laika
na Av tak jak mi tutaj radzili. Wciskam lekko migawkę potem tym mniejszym pokretłem ustawiam sobie np 1,8 i jak fotografuje coś blisko to jest ok, potem przymykam przysłonę i celuje w coś co jest daleko i wszystko rozmazane:/ za każdym razem też błyska taka mała czerwona dioda przy dużym pokrętle nie wiem co to oznacza, aha i jak zamykam bardzo przysłonę to długo sie zdjęcie robi i jeszcze bardziej rozmazane. Czasami się 2 zdjęcia pod rząd same robią ale oba jednakowo niefajne. Nie wiem dlaczego raz się robi 1 zdjęcie normalnie a czasami się robią 2 mimo że nic nie zmieniam w ustawieniach.Ostatnio edytowany przez marchewka87; 49108.Komentarz
-
Odp: Canon 5d + 50 1.4 w rękach mega laika
Wdech... wydech... ok, o ile nie żartujesz sobie to chodzi o taki przełącznik na obiektywie
AF/MF czyli automatyczne ustawianie ostrości i manualne. Które masz ustawione?
PS zakładając że nie robisz sobie żartów, to życzę Ci żebyś się nauczyła jak najwięcej o fotografii i Twoim aparacie i za kilka(naście) miesięcy wróciła do tego wątku, będziesz miała świetny ubaw
Ostatnio edytowany przez krzyssp; 48220.Komentarz
-
Odp: Canon 5d + 50 1.4 w rękach mega laika
Zakładając że to nie jaja, to zazdroszczę zestawu do nauki. To tak jak by na Bentley'u uczyć się odpalać auto. I życzę tak szybkiej nauki, żeby aparat zdążył pokazać na co go stać zanim padnie migawka albo odpadnie lustro
Komentarz
-
Odp: Canon 5d + 50 1.4 w rękach mega laika
Myslałam że po prostu zgubiłeś v przy A i nie doczytałam że chodzi o obiektyw, cały czas rozmawialiśmy o obsłudze bodyWdech... wydech... ok, o ile nie żartujesz sobie to chodzi o taki przełącznik na obiektywie
AF/MF czyli automatyczne ustawianie ostrości i manualne. Które masz ustawione?
PS zakładając że nie robisz sobie żartów, to życzę Ci żebyś się nauczyła jak najwięcej o fotografii i Twoim aparacie i za kilka(naście) miesięcy wróciła do tego wątku, będziesz miała świetny ubaw
oczywiście mam AF i wiem żeby tego nie zmieniać. Wcale nie jest w teorii kompletnym laikiem, po prostu ciężko mi się w tym wszystkim połapać w pierwszym dniu
A zestaw do nauki mam używany, dlatego wolę o wszystko pytać, bo jedno to chce się uczyć a nie pstrykać w zielonym prostokącie a po drugie chciałabym wiedzieć czy ten sprzęt jest sprawny.Ostatnio edytowany przez marchewka87; 49108.Komentarz
-
Odp: Canon 5d + 50 1.4 w rękach mega laika
kurde, XXI wiek (ponoć!), czasy multimediów, internetu i techniki, a ludzie podstawowych rzeczy zrobić nie potrafią... strony poobracać... wyjustować tekst w wordzie też byłoby trudno, nie?ebe ebeKomentarz
-
Komentarz
-
Odp: Canon 5d + 50 1.4 w rękach mega laika
No bo kiedy domykasz przysłonę wychodzi za długi czas i ręce Ci się trzęsa.wiem ale o ile jak robię zdjęcia bliskich obiektów to mi wychodzą fajne ostre na 1.4 ale jak chce zrobić coś co jest dalej i chcę żeby całe tło było ostre to mimo że zmieniam na np 5,6 to niezbyt to wychodzi ostro i nic nie jest wyostrzone tylko wszystko przymglone
--- Kolejny post ---
mi się ta porada też mega przydała bo oni mi tłumaczą że trzeba kręcić tymi pokrętłami a one były nieaktywne. Tak samo myślałam że albo M albo nic, bo półautomaty nie dadzą afjnych efektów. Tyle że teraz nie wiem co myśleć, bo oni sie nakręcili niewiadomo czemu ze ja sobie żartuje i np odpowiedź o zdjeciach zimowych ...
Ta gwiazdka zapamiętuje pomiar światła np. żeby wyostrzyć w jednym miejscu a zmierzyć światło w innym. W instrukcji o tym owszem pisze, ale nie marnuj urodzin na czytanie japońskich wypocin przełożonych na angielski przełożonych na polski.
Nic się nie bój, ja Ci wszystko wyjaśnię.Ostatnio edytowany przez pan.kolega; 16861.I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.Komentarz
-
Odp: Canon 5d + 50 1.4 w rękach mega laika
ale czy przy tym obiektywie jak chce mieć jednakowo ostre całe zdjęcie to powinnam przymknąć przysłonę ( na ile?)i na co ustawić focus ... powiedzmy że chce zrobić zdjęcie wnętrza i całej przeciwległej ściany. Czy ten obiektyw się po prostu nie nadaje do takich zdjęć? bo wszystko co jest blisko wychodzi fajne, ostre zarówno z rozmyciem tła jak i bez. Pokój ma jakieś 5m i ta przeciwległa ściana mi taka rozmemłana wychodziOstatnio edytowany przez marchewka87; 49108.Komentarz
Komentarz