Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • jacek_73
    Pełne uzależnienie
    • 2010
    • 2587

    #46
    Odp: Canon 5d + 50 1.4 w rękach mega laika

    Zamieszczone przez fotokor1
    adam1717 to wiemy że używany, jaki to ma i z czym związek???
    Związek może mieć z brakiem instrukcji, bo nowe ze sklepu to mają obowiązkowo.
    Jestę fotografę
    miszcz martwi się o podpis

    Komentarz

    • fotokor1
      Początki nałogu
      • 2006
      • 373

      #47
      Odp: Canon 5d + 50 1.4 w rękach mega laika

      Jacek swoją 5d kupiłam od człowieka jako używaną wraz ze wszystkim i sprzedałam człowiekowi wraz ze wszystkim, tak że to niczego nie dowodzi
      Dobre body, palnik oraz szkiełka: Canon EF 50/1,8 II, Canon EF 100 f/2.8 Macro USM, Canon EF 70-200/4 , Canon 35 1.4 , canon 17-40/4, canon fish eye, 24-105/4, Bilora 1122 i inne drobiazgi

      Komentarz

      • Selena
        Uzależniony
        • 2008
        • 502

        #48
        Odp: Canon 5d + 50 1.4 w rękach mega laika

        Zamieszczone przez marchewka87
        tego pdf nie da się czytać na kompie bo tekst jest odwrócony a jak wciskam drukuj to mi to drukuje 1 stronę mega długo i mi to zje cały tusz
        Taaa... czytać się nie da... tuszu szkoda, ale tylko swojego

        Zamieszczone przez marchewka87
        znalazła się dobra dusza, która mi wyśle wersję papierową
        ... i ma tusz za darmo

        Zamieszczone przez adam1717
        nie zebym coś.. ale wyczuwam ze są to jakieś jaja...xD
        Też tak myślę. Chyba dajecie się wkręcać...

        Rozumiem radość z nowej zabawki, ale dostając instrukcję w PDF-ie zajęłabym się najpierw jej przeczytaniem. Są tam rysunki z opisem do czego który przycisk, kółko itd. służy.
        Moje zdjęcia

        Komentarz

        • adam1717
          Coś już napisał
          • 2011
          • 63

          #49
          Odp: Canon 5d + 50 1.4 w rękach mega laika

          Zamieszczone przez fotokor1
          Jacek swoją 5d kupiłam od człowieka jako używaną wraz ze wszystkim i sprzedałam człowiekowi wraz ze wszystkim, tak że to niczego nie dowodzi
          no widzisz ale mi o to chodziło co napisał Jacek
          Canon 5D Mark II + 40D + 50mm f1.4 + 28mm 1.8 + 580EX https://www.facebook.com/AdamHombekFotografia

          Komentarz

          • marchewka87
            • 2013
            • 5

            #50
            Odp: Canon 5d + 50 1.4 w rękach mega laika

            do czego służy ten przycisk ze śnieżynka w trybie Av?

            Komentarz

            • marchewka87
              • 2013
              • 5

              #51
              Odp: Canon 5d + 50 1.4 w rękach mega laika

              wiem ale o ile jak robię zdjęcia bliskich obiektów to mi wychodzą fajne ostre na 1.4 ale jak chce zrobić coś co jest dalej i chcę żeby całe tło było ostre to mimo że zmieniam na np 5,6 to niezbyt to wychodzi ostro i nic nie jest wyostrzone tylko wszystko przymglone

              --- Kolejny post ---

              Zamieszczone przez pan.kolega
              Instrukcje sa dla frajerów. Ja się na forum nie pytałem a w instrukcji nie pisało, i okazuje się, że jak kto głupi na ON fotografowałem.
              Dopiero dzisiaj się dowiedziałem, że tylko na kreskę się ustawia.

              .
              mi się ta porada też mega przydała bo oni mi tłumaczą że trzeba kręcić tymi pokrętłami a one były nieaktywne. Tak samo myślałam że albo M albo nic, bo półautomaty nie dadzą afjnych efektów. Tyle że teraz nie wiem co myśleć, bo oni sie nakręcili niewiadomo czemu ze ja sobie żartuje i np odpowiedź o zdjeciach zimowych ...

              Komentarz

              • v.1958
                Bywalec
                • 2009
                • 231

                #52
                Odp: Canon 5d + 50 1.4 w rękach mega laika

                Zamieszczone przez marchewka87
                wiem ale o ile jak robię zdjęcia bliskich obiektów to mi wychodzą fajne ostre na 1.4 ale jak chce zrobić coś co jest dalej i chcę żeby całe tło było ostre to mimo że zmieniam na np 5,6 to niezbyt to wychodzi ostro i nic nie jest wyostrzone tylko wszystko przymglone
                przepraszam, że wtrącę - obiektyw masz ustawiony ma "A", czy na "M"?

                Komentarz

                • marchewka87
                  • 2013
                  • 5

                  #53
                  Odp: Canon 5d + 50 1.4 w rękach mega laika

                  na Av tak jak mi tutaj radzili. Wciskam lekko migawkę potem tym mniejszym pokretłem ustawiam sobie np 1,8 i jak fotografuje coś blisko to jest ok, potem przymykam przysłonę i celuje w coś co jest daleko i wszystko rozmazane:/ za każdym razem też błyska taka mała czerwona dioda przy dużym pokrętle nie wiem co to oznacza, aha i jak zamykam bardzo przysłonę to długo sie zdjęcie robi i jeszcze bardziej rozmazane. Czasami się 2 zdjęcia pod rząd same robią ale oba jednakowo niefajne. Nie wiem dlaczego raz się robi 1 zdjęcie normalnie a czasami się robią 2 mimo że nic nie zmieniam w ustawieniach.
                  Ostatnio edytowany przez marchewka87; 49108.

                  Komentarz

                  • krzyssp
                    Bywalec
                    • 2013
                    • 246

                    #54
                    Odp: Canon 5d + 50 1.4 w rękach mega laika

                    Wdech... wydech... ok, o ile nie żartujesz sobie to chodzi o taki przełącznik na obiektywie AF/MF czyli automatyczne ustawianie ostrości i manualne. Które masz ustawione?

                    PS zakładając że nie robisz sobie żartów, to życzę Ci żebyś się nauczyła jak najwięcej o fotografii i Twoim aparacie i za kilka(naście) miesięcy wróciła do tego wątku, będziesz miała świetny ubaw
                    Ostatnio edytowany przez krzyssp; 48220.

                    Komentarz

                    • homesicalien
                      Początki nałogu
                      • 2012
                      • 295

                      #55
                      Odp: Canon 5d + 50 1.4 w rękach mega laika

                      Zakładając że to nie jaja, to zazdroszczę zestawu do nauki. To tak jak by na Bentley'u uczyć się odpalać auto. I życzę tak szybkiej nauki, żeby aparat zdążył pokazać na co go stać zanim padnie migawka albo odpadnie lustro

                      Komentarz

                      • marchewka87
                        • 2013
                        • 5

                        #56
                        Odp: Canon 5d + 50 1.4 w rękach mega laika

                        Zamieszczone przez krzyssp
                        Wdech... wydech... ok, o ile nie żartujesz sobie to chodzi o taki przełącznik na obiektywie AF/MF czyli automatyczne ustawianie ostrości i manualne. Które masz ustawione?

                        PS zakładając że nie robisz sobie żartów, to życzę Ci żebyś się nauczyła jak najwięcej o fotografii i Twoim aparacie i za kilka(naście) miesięcy wróciła do tego wątku, będziesz miała świetny ubaw
                        Myslałam że po prostu zgubiłeś v przy A i nie doczytałam że chodzi o obiektyw, cały czas rozmawialiśmy o obsłudze body oczywiście mam AF i wiem żeby tego nie zmieniać. Wcale nie jest w teorii kompletnym laikiem, po prostu ciężko mi się w tym wszystkim połapać w pierwszym dniu

                        A zestaw do nauki mam używany, dlatego wolę o wszystko pytać, bo jedno to chce się uczyć a nie pstrykać w zielonym prostokącie a po drugie chciałabym wiedzieć czy ten sprzęt jest sprawny.
                        Ostatnio edytowany przez marchewka87; 49108.

                        Komentarz

                        • p0m
                          Uzależniony
                          • 2010
                          • 698

                          #57
                          Odp: Canon 5d + 50 1.4 w rękach mega laika

                          kurde, XXI wiek (ponoć!), czasy multimediów, internetu i techniki, a ludzie podstawowych rzeczy zrobić nie potrafią... strony poobracać... wyjustować tekst w wordzie też byłoby trudno, nie?
                          ebe ebe

                          Komentarz

                          • krzyssp
                            Bywalec
                            • 2013
                            • 246

                            #58
                            Odp: Canon 5d + 50 1.4 w rękach mega laika

                            Nie zgubiłem bo/i to nie ja wcześniej pisałem

                            Komentarz

                            • pan.kolega
                              Pełne uzależnienie
                              • 2008
                              • 2817

                              #59
                              Odp: Canon 5d + 50 1.4 w rękach mega laika

                              Zamieszczone przez marchewka87
                              wiem ale o ile jak robię zdjęcia bliskich obiektów to mi wychodzą fajne ostre na 1.4 ale jak chce zrobić coś co jest dalej i chcę żeby całe tło było ostre to mimo że zmieniam na np 5,6 to niezbyt to wychodzi ostro i nic nie jest wyostrzone tylko wszystko przymglone

                              --- Kolejny post ---


                              mi się ta porada też mega przydała bo oni mi tłumaczą że trzeba kręcić tymi pokrętłami a one były nieaktywne. Tak samo myślałam że albo M albo nic, bo półautomaty nie dadzą afjnych efektów. Tyle że teraz nie wiem co myśleć, bo oni sie nakręcili niewiadomo czemu ze ja sobie żartuje i np odpowiedź o zdjeciach zimowych ...
                              No bo kiedy domykasz przysłonę wychodzi za długi czas i ręce Ci się trzęsa.

                              Ta gwiazdka zapamiętuje pomiar światła np. żeby wyostrzyć w jednym miejscu a zmierzyć światło w innym. W instrukcji o tym owszem pisze, ale nie marnuj urodzin na czytanie japońskich wypocin przełożonych na angielski przełożonych na polski.

                              Nic się nie bój, ja Ci wszystko wyjaśnię.
                              Ostatnio edytowany przez pan.kolega; 16861.
                              I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

                              Komentarz

                              • marchewka87
                                • 2013
                                • 5

                                #60
                                Odp: Canon 5d + 50 1.4 w rękach mega laika

                                ale czy przy tym obiektywie jak chce mieć jednakowo ostre całe zdjęcie to powinnam przymknąć przysłonę ( na ile?)i na co ustawić focus ... powiedzmy że chce zrobić zdjęcie wnętrza i całej przeciwległej ściany. Czy ten obiektyw się po prostu nie nadaje do takich zdjęć? bo wszystko co jest blisko wychodzi fajne, ostre zarówno z rozmyciem tła jak i bez. Pokój ma jakieś 5m i ta przeciwległa ściana mi taka rozmemłana wychodzi
                                Ostatnio edytowany przez marchewka87; 49108.

                                Komentarz

                                Pracuję...