X
-
-
Odp: O kolorach - jakie one naprawdę są.
Na forum mva.pl jest cały dział dot. oświetlenia https://mva.pl/viewforum.php?f=47. Tam też czornyj jest aktywny.Komentarz
-
Odp: O kolorach - jakie one naprawdę są.
Jako były, wieloletni akwarysta, zwrócę tylko uwagę na trwałość takich świetlówek. Takie świetlówki mają świetną jakość, ale dość krótki żywot tzn., że niestety przez stosunkowo niedługi okres są w stanie świecić z parametrami fabrycznymi. Później niestety ich widmo się zmienia, co niestety na początku ciężko wyłapać gołym okiem. Natomiast rośliny, a przede wszystkim glony, akwaryjne doskonale rozpoznają. Jeśli w akwarium nie zmieniać świetlówek najrzadziej raz na rok, a najlepiej, co pół roku, to pojawi masakryczna inwazja glonów a same rośliny również zaczną tracić dobrą kondycję. W akwarystyce praktycznie nigdy nie wymienia się źródeł światła ze względu na przepalenie, tylko z uwagi na czas, które świetlówki przepracowały. Także podejrzewam, że jeśli te świetlówki masz od dawna, to świecą one już całkiem inaczej niż powinny i z poprawnym odwzorowaniem barw nie ma to już wiele wspólnego.Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności
Niestety ja mam tylko chęci
galeria na forum Canon-board
galeria na stronie lotnictwo.net.pl
galeria.solti.plKomentarz
-
Odp: O kolorach - jakie one naprawdę są.
No i pozbawiłeś mnie dzieciństwa i niewinności.
Dzięki za zwrócenie uwagi. Przyjrzę się, ale nie prowadzę studia poligraficznego, więc nie będę robił gwałtownych ruchów.
--- Kolejny post ---
Następne przesłanki, żeby zastanowić się nad uczestnictwem tu i teraz. Smutne, co nie?Na forum mva.pl jest cały dział dot. oświetlenia https://mva.pl/viewforum.php?f=47. Tam też czornyj jest aktywny.
Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
JaCzłowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
KonfucjuszKomentarz
-
Odp: O kolorach - jakie one naprawdę są.
Dlatego dla wrażliwców polecam światła galeryjne.Jako były, wieloletni akwarysta, zwrócę tylko uwagę na trwałość takich świetlówek. Takie świetlówki mają świetną jakość, ale dość krótki żywot tzn., że niestety przez stosunkowo niedługi okres są w stanie świecić z parametrami fabrycznymi. Później niestety ich widmo się zmienia, co niestety na początku ciężko wyłapać gołym okiem. Natomiast rośliny, a przede wszystkim glony, akwaryjne doskonale rozpoznają. Jeśli w akwarium nie zmieniać świetlówek najrzadziej raz na rok, a najlepiej, co pół roku, to pojawi masakryczna inwazja glonów a same rośliny również zaczną tracić dobrą kondycję. W akwarystyce praktycznie nigdy nie wymienia się źródeł światła ze względu na przepalenie, tylko z uwagi na czas, które świetlówki przepracowały. Także podejrzewam, że jeśli te świetlówki masz od dawna, to świecą one już całkiem inaczej niż powinny i z poprawnym odwzorowaniem barw nie ma to już wiele wspólnego."Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
Kapitan Wagner
Komentarz
-
Odp: O kolorach - jakie one naprawdę są.
Teraz skojarzyłem te dyskusje. "Markę" "czornyj" znam, choć nie osobiście, ale wiele osób Go w różnych zakamarkach internetu poleca.Komentarz
-
Ostatnio edytowany przez atsf; 11382.EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.Komentarz
-
Odp: O kolorach - jakie one naprawdę są.
Zobacz na ich moc. To są żarówy to robienia zdjęć, też przydatne, ale mówiliśmy o zwykłym oświetleniu pomieszczenia.Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
JaCzłowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
KonfucjuszKomentarz
-
Odp: O kolorach - jakie one naprawdę są.
Po pierwsze primo, ta moc może być przesadzona, a po drugie, przy zbyt słabym świetle kolory też nie są prawidłowo rozróżniane. Ja mam LED-y typu kukurydza po 25W.EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.Komentarz
-
Odp: O kolorach - jakie one naprawdę są.
Czytałeś parametry? Nie chodzi o temperaturę barwową, tylko o ciągłość widma. Tu jest słaba, tzn normalna, do filmu sie nada, do fotografii nie. Napisali 85+ nie podając nawet dokładnie jaka to z norm. A jest ich wiele.
Nie ulegajcie temu co pisze sprzedawca. Do fotografii, profesjonalne itd - na to łapią nieświadomych kupujących.Ostatnio edytowany przez Jacek_Z; 4025.Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...Komentarz
-
Odp: O kolorach - jakie one naprawdę są.
W opisie towaru stoi napisane, że te żarówki nie mają efektu stroboskopowego, czyli są bez migotania.Czytałeś parametry? Nie chodzi o temperaturę barwową, tylko o ciągłość widma. Tu jest słaba, tzn normalna, do filmu sie nada, do fotografii nie. Napisali 85+ nie podając nawet dokładnie jaka to z norm. A jest ich wiele.
Nie ulegajcie temu co pisze sprzedawca. Do fotografii, profesjonalne itd - na to łapią nieświadomych kupujących.EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.Komentarz
-
Odp: O kolorach - jakie one naprawdę są.
Nie chodzi o migotanie, ale o ciągłość widma - różne rzeczy.
Żeby w zakresie długości fali elektromagnetycznej od 380 do 750 nanometrów było jak najmniej przerw i braków poszczególnych długości. Oko (i mózg) wyrówna pewne niedoskonałości i światło wydaje się białe, ale bezmyślny materiał światłoczuły tego nie zrobi i na przykład pod pozornie ładnymi lampami ludzie mają zielono trupie twarze. Ważne przy ocenie wydruków lub ustawianiu sobie barw na obrazku. Marfot dał świetny przykład wcześniej.Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
JaCzłowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
KonfucjuszKomentarz
-
Odp: O kolorach - jakie one naprawdę są.
Te żarówki mają CRI w okolicach 85 - to jest śmiech na sali - ja mam w żyrandolu lepsze
. To się IMHO do niczego związanego z foto czy filmem nie nadaje.
"Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
Kapitan Wagner
Komentarz
-
Odp: O kolorach - jakie one naprawdę są.
Parę lat temu na eBay kupiłem żarówki firmy Lie Tu (teraz nigdzie ich nie widzę). Mają Ra=90, 20W, 1750 lm, i nie mrugają, nawet żarówka, w której połowa diod już nie świeci, całkiem spoko oddaje kolory. Ale zdjęć nie mogę od kilku godzin wstawić, bo się coś znowu porobiło
EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.Komentarz
-
Odp: O kolorach - jakie one naprawdę są.
Porobiło i trzeba będzie pocierpieć może kilka dni, bo głupi moment - dni wolne, święta.Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...Komentarz
Komentarz