X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Mohinder
    Uzależniony
    • 2019
    • 560

    #1

    Wydajność komputera i problemy z myszką

    Witam
    Od jakiegoś czasu pojawił mi się problem z kursorem myszki i coraz bardziej mnie to irytuje. Po prostu nagle zmienia położenie. Powiedzmy, że zaznaczam jakiś obszar lassem w PS a kursor nagle jest gdzieś daleko, a czasem wygląda nawet jakby był poza ekranem. To nie jest sprawa myszki bo zmieniłem na inną i liczyłem, że problem zniknie ale niestety nie. Myślałem, że może touchpad powoduje zakłócenia ale również nie bo został wyłączony w Windowsie. Szukałem w sieci podpowiedzi ale nic sensownego nie znalazłem.
    Inny problem to wydajność komputera. Nie jest to słaby sprzęt. Dell XPS 9570 z ekranem 4K. Procesor ma 6 rdzeni a według miernika wydajności na przykład podczas powiększania zdjęcia widzę że obciążenie procesorów to około 20%, pamięć również nie jest cała wykorzystywana, ani karty graficzne mimo włączonego przyspieszenia sprzętowego. Na przykład podczas zapisywania zdjęcia w PS które ma kilka warstw zajmuje około 10 sekund. Rozumiem, że przed samym zapisaniem zdjęcie jest przeliczane ale i wtedy procesory są obciążone w okolicy 20%. Jak zmusić komputer do wykorzystania większej ilości zasobów?

    Pozdrawiam
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano
  • Bangi
    Moderator
    • 2010
    • 5117

    #2
    Odp: Wydajność komputera i problemy z myszką

    Odnośnie problemu z kursorem to być może ostania wypowiedź w tej dyskusji pomoże:
    Witam i bardzo proszę o pomoc! Od kilku tygodni mam problem ze skaczacym kursorem. A dokładniej: przy pracy na komputerze Lenovo AiO kursor skacze, zawiesza się, zmienia nagle położenie. Strony same się minimalizują. Bywa, że pozwala pracować, lecz…
    SAMOLOTY CB
    SAMOLOTY lotnictwo.net
    SAMOLOTY OBRÓBKA Tutorial

    Komentarz

    • Mohinder
      Uzależniony
      • 2019
      • 560

      #3
      Odp: Wydajność komputera i problemy z myszką

      Znalazłem to jak szukałem przed napisaniem posta. Niestety nie działa
      https://www.photographer-limerick.com/
      Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

      Komentarz

      • Mohinder
        Uzależniony
        • 2019
        • 560

        #4
        Odp: Wydajność komputera i problemy z myszką

        Chyba udało mi się znaleźć problem uciekającego kursora. W systemie miałem zainstalowane piórko ale nie było używane. Wyłączyłem je w menadżerze urządzeń i wygląda jakby to była przyczyna problemów.
        Nie do końca poradziłem sobie z wydajnością. Jak na razie zamówiłem pamięć i z obecnych 16GB będzie 32GB. Zobaczymy co się będzie działo.
        https://www.photographer-limerick.com/
        Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

        Komentarz

        • Mohinder
          Uzależniony
          • 2019
          • 560

          #5
          Odp: Wydajność komputera i problemy z myszką

          Ciąg dalszy. Może kiedyś komuś się przyda
          Pamięć dojechała i została wymieniona. Jest obecnie 32GB ramu. Niestety nie zmieniło się wiele w wydajności. Jednak zauważyłem takie zjawisko, że jeśli odpalam LR i z niego wysyłam zdjęcie do dalszej obróki w Photoshopie to Photshop bardzo się muli. Przewijanie zjdęcia czy powiększanie robi tak wolno, że widać jak obraz jest dzielony na kwadraty i one dopiero są powiększane lub przesuwane. Jeżeli zrobie taki myk, że zdjęcie wyslę do PS lub nawet jeśli dokonam jakichś zmian w LR i po tym zrestartuję komputer, a następnie wczytam to samo zdjęcie do PS bez uruchamiania LR to PS działa rewelacyjnie. Obserwując obciążenie procesora i pamięci i pierwszym i w drugim przypadku jest podobnie. Wychodzi na to, że problem jest powodowany przez LR
          https://www.photographer-limerick.com/
          Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

          Komentarz

          • Mohinder
            Uzależniony
            • 2019
            • 560

            #6
            Odp: Wydajność komputera i problemy z myszką

            Następa kombinacja. Jeśli najpierw uruchomię PS a później LR wszystko jest w porządku. Dziwne to.
            https://www.photographer-limerick.com/
            Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

            Komentarz

            • gnd
              Uzależniony
              • 2013
              • 697

              #7
              Odp: Wydajność komputera i problemy z myszką

              Mi LR potrafił zapchać 30gb ramu mumio że task manager pokazywał 15 i nic nie działało w tle.

              Komentarz

              • Mohinder
                Uzależniony
                • 2019
                • 560

                #8
                Odp: Wydajność komputera i problemy z myszką

                Od czasu jak wpadłem na to aby uruchamiać w kolejności PS i potem LR komputer działa bardzo dobrze. Normalnie można bez żadnej zadyszki w PS przesuwać zdjęcie lub powiększać. Wcześniej to była masakra.
                Generalnie to pokazuje jak niechlujnie piszą programy.
                https://www.photographer-limerick.com/
                Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

                Komentarz

                Pracuję...