X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • fredi
    Bywalec
    • 2005
    • 153

    #16
    To samo moglbym napisac... Jakies przewrazliwinie, a szczegolnie zaskakuja gorace zapenienia w tym watku jak to
    "polski jad i zawisc" grasuje tu i owdzie

    Komentarz

    • McKane
      Pełne uzależnienie
      • 2004
      • 2015

      #17
      Snowborder trafiles na typowo fotograficzna mieszanke zazdrosci o sprzet polaczona z artystami przez wielkie G jak mowi Akustyk. Jedni nastawili sie negatywnie patrzac z zazdroscia na 85/1.2L drudzy natomiast na slowo "z wakacji" polaczone z landszaftami.

      Prawda natomiast jest taka ze do pokazywania zdjec w tego typu zamknietych spolecznosciach trzeba podejsc ze znajomoscia psychologii tlumu Nastepnym razem napisz "Zlecenie na potrzeby albumu" albo "Reportaz z bora bora" - bron Boze nie wakacje Ponadto nie pisz nic o sprzecie. I na koniec faktycznie przydaloby sie bardziej je przebrac. Tu na forum zostales poproszony o wiecej ale w takie miejsca jak prfc trzeba bylo wrzucic max 10 najlepszych.

      I na koniec ... po cholere w ogole tam to wrzucales Mam podobne zdanie do djtermoz'a ... szkoda czasu. Wystarczy popatrzec na te Alaske do ktorej dal linka ... tragedia.
      http://www.bykom-stop.avx.pl/

      Najnowsze fotografie cegiel znajdziesz w mojej galerii http://canon-board.info//showthread.php?t=11296

      Komentarz

      • Artur Lewandowski
        Bywalec
        • 2005
        • 195

        #18
        A ja mam pytanie czy poza polarkiem używałeś może filterek szary ??

        Komentarz

        • Zielony
          Pełne uzależnienie
          • 2005
          • 2928

          #19
          Następnym razem napisz Andrew, że robione D30 z kitem. A te nocne to ISO 1600 ino, że odszumione. Ciekaw jestem reakcji Z pewnością się okaże, że za dużo grzebałeś w PS'ie
          Że to grafika. Olej ich wszystkich...
          sigpic


          Komentarz

          • snowboarder
            Pełne uzależnienie
            • 2004
            • 1358

            #20
            Sorry, moze ja sie niejasno wyrazilem...
            Mi nie zalezy, by moje fotki sie komus tak naprawde "podobaly".
            Bardziej chcialem sie podzielic miejscem, i bardziej do tego te
            zdjecia sluza.
            Z pewnoscia nie mam zamiaru ich przebierac, to i tak jest
            bardzo mala grupa zdjec, sposrod kilku tysiecy zrobionych ;-)
            Ciemne, moze troche, ja takie lubie...
            Mnie zasmucila forma tych komentarzy. Naprawde nie to, ze
            "zdjecia sa ciemne". Gdy pokazuje te zdjecia tu w US, lub na
            forach powiedzmy miedzynarodowych reakcja jest tak skrajnie
            rozna, ze to wlasnie pewnie sprowokowalo moj post.
            Wszyscy zwykle zadaja mi mnostwo pytan. O rany leciales
            z aparatem, gdzie to konkretnie jest, ktora czesc wyspy, ktory
            hotel (za to ostatnie to na serio powinienenm dostac hotel za free
            bo juz co najmniej ze 20 osob dzieki mnie tam jedzie :-) )...
            Zauwazcie, ze na pl.rec.foto - prawie zadnych pytan. Od razu
            zeszlo, ze to nie raj, tylko pieklo, cos o cpaniu, ze denne zdjecia,
            ze faktycznie jak mozna cos takiego z tego aparatu...
            Zero luzu tylko od razu tension. Takze dalej nie czytalem, choc
            zauwazylem, ze Amberowi zdjecia sie podobaly ;-)

            Wiem, wiem, bez sensu je tam pokazywac. Tylko szkoda,
            ze tak jest.

            Komentarz

            • snowboarder
              Pełne uzależnienie
              • 2004
              • 1358

              #21
              Jeszcze slowo: dzieki wam chlopaki za taka atmosfere tutaj,
              na canon-board. Naprawde jest to chyba jedyne polskojezyczne
              miejsce, ktore jest naprawde cool, mozna pogadac o tematach,
              ktore wszyscy lubimy i jest tak, przepraszam za sformuowanie,
              normalnie :-)

              Wielkie dzieki.

              Komentarz

              • KuchateK
                Pełne uzależnienie
                • 2005
                • 4895

                #22
                Inny nie moze miec lepiej i wiecej... takie skrzywienie krajowe duzej czesci narodu.
                ...

                Komentarz

                • Czacha
                  fotograf
                  • 2004
                  • 4868

                  #23
                  snowboarder, ale przez chwile przypomnij se czym miedzy innymi rozni sie nasz kraj od takich krajow jak USA, Japonia itp.. zarobkami?

                  Jak piekne zdjecia by Ci nie wyszly i tak nikt tam od nas nie pojedzie.. a jesli juz, to jedna osoba na 1000.. jak nie mniej. Wiec po co ludzie maja pytac gdzie to, po ile hotele ... ?
                  https://www.piotrczechowski.pl

                  Komentarz

                  • McKane
                    Pełne uzależnienie
                    • 2004
                    • 2015

                    #24
                    Zamieszczone przez Czacha
                    snowboarder, ale przez chwile przypomnij se czym miedzy innymi rozni sie nasz kraj od takich krajow jak USA, Japonia itp.. zarobkami?

                    Jak piekne zdjecia by Ci nie wyszly i tak nikt tam od nas nie pojedzie.. a jesli juz, to jedna osoba na 1000.. jak nie mniej. Wiec po co ludzie maja pytac gdzie to, po ile hotele ... ?
                    Eee odwracasz kota ogonem i niepotrzebnie przytaczasz sprawe cen i zarobkow.

                    Tu chodzi o to ze u nas nie rozmawia sie o fotografii tak jak powinno.

                    Nie dosc ze brakuje kultury to jeszcze tematy zbaczaja gdzie tylko sie da. Zamiast pytac jakie panuja tam warunki, co robil zeby zabezpieczyc aparat przez upadkiem do wody jak latal itp to ludzie albo wala teksty ze aparat za drogi albo tak jak Ty ze nas nie stac na takie miejsca (co jest oczywiscie g.. prawda bo i na tym forum sa osoby ktore jezdza w rozne totalnie dzikie miejsca).

                    Nie ma totalnie luzu tylko zawisc i TWA.
                    http://www.bykom-stop.avx.pl/

                    Najnowsze fotografie cegiel znajdziesz w mojej galerii http://canon-board.info//showthread.php?t=11296

                    Komentarz

                    • Czacha
                      fotograf
                      • 2004
                      • 4868

                      #25
                      McKane, masz racje.. ale nie nazwal bym tego odwracaniem kota ogonem tylko postrzeganie problemu w nieco innych kategoriach. Jak powszechnie wiadomo "punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia".

                      Snowboarder wspomnial, ze u nas nikt nie pyta gdzie to itp.. no ale po co maja pytac jak i tak nie pojada? A ze piatek, wszyscy spragnieni weekendu... do tego sfrustrowani bo takim sprzetem robione pocztowki... no i wyszlo co wyszlo.

                      Kazda grupa, forum.. wszystko stanowi pewnego rodzaju TWA. Oni sa dla nas tym.. czym my dla nich.. no ale co za roznica?

                      Moim zdaniem kazdy wydaje tyle kasy na ile go stac - oceniam zdjecia nie przez pryzmat czym byly robione tylko jak wygladaja. A ze inni tak nie robia.. to juz ich problem.
                      https://www.piotrczechowski.pl

                      Komentarz

                      • akustyk
                        gajowy
                        • 2004
                        • 12158

                        #26
                        wiecie co... jak tak sobie mysle o tym wszystkim...

                        podstawy fotograficzne wychowalo we mnie plfoto, za czasow kiedy poziom byl tam jednak troche wyzszy, bo nie kazdy mial cyfre i mogl pstrykac setki zdjec na godzine. co prawda, to Luwr to bynajmniej nie byl - uprzedzajac pytania

                        i zawsze odkad pamietam jak cos bylo do bani to obrywalo sie po glowie. nie ma zmiluj. po tym jak troche dojrzalem i cos mi zaczelo powoli wychodzic, te role przejelo na siebie s.p. dawne fotoforum.pl, gdzie ludzie o roznych gustach potrafili trafnie i bez ogrodek pojechac po zdjeciach. niekoniecznie zawsze majac racje, ale na pewno do rzeczy i wartosciowo...

                        do czego zmierzam? do tego, ze majac mocno krytycznych "sedziow" mozna nauczyc sie krytyki wobec siebie, swojej pracy i umiejetnosci. ze mozna nauczyc sie dziesiec razy pomyslec przed zrobieniem zdjecia, i dziesiec przed jego pokazaniem. wiec to nie jest tak zle, ze ten chamski klimat w Polsce (zeby nazwac rzecz po imieniu) ma wylacznie wady...

                        ale... przychodzi taki moment, gdy takie same grono przestaje wystarczac, a zaczyna dokuczac ciasnota umyslowa i przeswiadczeniem, ze sprowadzanie do tego samego mianownika jest prawidlowa metoda. i ze w ogladaniu zdjec chodzi o szukanie koniecznie ubytkow technicznych, a nie w ocene piekna i umiejetnosci pokazywania uczuc przez autora...

                        wtedy trzeba sie wyrwac i zostawic za soba takich "oceniaczy". wtedy trzeba pojsc "w swiat" i pokazac w gronie nastawionym pozytywnie, typu photo.net, czy ogolnie wiekszosc zachodnich galerii/forum, gdzie nastawienie jest na opisywanie pozytywnych wrazen, a nie wyszukiwanie dziur w calym...

                        tak ze... Polska jest zupelnie niezlym krajem na pierwsze kroki w fotografii. dobrym, bo jak sie zacisnie zeby i utwardzi d..e, to mozna sie czegos nauczyc. o fotografii tyle o ile, ale na pewno tez duzo o psychologii tlumu, o ogladajacych, o modach i innych zjawiskach spolecznych.

                        jestesmy krajem gdzie scheda komunistyczna (zenita mial kazdy w domu, a niemal w kazdym zakladzie pracy byla ciemnia) dala ogromny potencjal fotograficzny i w ktorym mnostwo osob fotografuje. ale tak naprawde fotografuje, a nie zbiera gadzety elektroniczne i sie nimi onanizuje, co czasem mylnie brane jest za bycie fotografem.
                        skutkiem tej sytuacji jest dosc duza nadwyzka podazy nad popytem i wynikajaca z tego krytycznosc. nakierunkowana nie tylko na ostrosc pikseli, jak to ma miejsce glownie w krajach anglosaskich, ale tez na przymioty czysto fotograficzne - klarownosc przekazu, pomysl, spostrzezenie, itd. itp.

                        a przy tym jeszcze jestesmy narodem o duzych kompleksach, gdzie ludzie mocno sobie wzajemnie zazdroszcza. i przy roznych okazjach dajemy temu upust.

                        jest takie powiedzenie, ze nawet Cartier-Bresson pokazujac zdjecia na plfoto nie dostalby wybitnego bez udzialu w TWA, a w zamian przeczytal oslupiajaco czasem glupie i zlosliwe komentarze ;-) podpisuje sie pod nim obiema rekami. tak to tutaj wyglada.


                        to wszystko sie mocno na siebie naklada. i niestety trzeba byc tego swiadomym pokazujac w tym kraju zdjecia
                        www albo tez flickr

                        Komentarz

                        • radwakon
                          Dopiero zaczyna
                          • 2005
                          • 29

                          #27
                          Czytając Wasze wypowiedzi w zasadzie trudno coś dodać... u mnie też trochę za ciemno jak dla mnie, ale nie po to pisze - zastanawiam się jak dużo czasu włożyłeś w późniejszą obróbkę tych zdjęć? Pomijając lekkie niedoświetlenie - jak dla mnie - to rozpiętość tonalna zdjęć jest spora Zastanawiam się czy trafiłeś/wybierałeś tak dobre warunki (światło) czy może jednak puszka robi swoje?? A może PS??
                          r a d w a k o n

                          Komentarz

                          • fredi
                            Bywalec
                            • 2005
                            • 153

                            #28
                            Akustyk napisal w sumie rozsadnie o tym jak czlowiek chcac sie rozwijac powninen zmieniac fotogrficzne "otoczenie". Ja jednak powiem ze warto juz zaczynac pod okiem kogos na poziomie. Zkonfrontwac sie z ludzmi ktorzy na tym zeby zjedli, mieli wystawy, prowadza zajecia, wyklady... W najgorszym wypadku obrazimy sie na nich, powiemy ze, zacytuje: "artysci od sztuki przez duze G", ale jest tez szansa ze czegos sie nauczymy i duzo zrozumiemy. Nie tylko o profilach i predkosciach transferu, ale o historii, swiecie, sztuce, ludziach... A bez wiedzy o tym trudno zrobic cos wartosciowego. No chyba ze mamy jakas nietypowa nisze.

                            Od lat powarzam jak mantre, ze przez kilka godzin kontaktu na zywo z odpowiednim osobnikiem mozna nauczyc sie wiecej niz przez lata chalupnictwa i narad z internetowymi tuzami Wiem bo doswiadczylem

                            P.S. Co nie zmienia faktu ze owe "Tuzy" w wielu kwestiach moga miec racje, co jest bardzo niewygodne wiekszosci poczatkujacych
                            Ostatnio edytowany przez fredi; 1550.

                            Komentarz

                            • radwakon
                              Dopiero zaczyna
                              • 2005
                              • 29

                              #29
                              Zamieszczone przez fredi
                              Od lat powarzam jak mantre, ze przez kilka godzin kontaktu na zywo z odpowiednim osobnikiem mozna nauczyc sie wiecej niz przez lata chalupnictwa i narad z internetowymi tuzami Wiem bo doswiadczylem

                              P.S. Co nie zmienia faktu ze owe "Tuzy" w wielu kwestiach moga miec racje, co jest bardzo niewygodne wiekszosci poczatkujacych
                              AMEN

                              P.S. Mało jest ludzi którzy potrafią przyjąć krytykę, nawet tą "dobrą".
                              r a d w a k o n

                              Komentarz

                              • oskarkowy
                                Pełne uzależnienie
                                • 2004
                                • 2513

                                #30
                                Zamieszczone przez snowboarder
                                Jako, ze w sumie zebralem do kupy moja galerie z wakacji,
                                cos mnie podkusilo, zeby opublikowac link do niej na
                                grupie pl.rec.foto.cyfrowa

                                Ponieważ sam tam zabierałem głos (kojarząc Cię stąd), odpiszę i tutaj:
                                Po jaką cholerę pisałeś czym robiłeś? Tam zjadą Cię za wszystko powyżej 300de z kitem. Choćbyś cuda na kiju pokazał. Taka grupa. Kropka.

                                Offtopy to norma. Nie ma adminów, nie ma porządku. I nigdy nie będzie.

                                Czy sam nie jesteś świadom wartości swoich zdjęć? Więc czemu się przejmujesz opiniami ludzików, którzy w życiu niczego nie osiągnęli w fotografii?

                                Dlaczego nie zabrałeś ze sobą 35/1.4L? Tym mnie wkurzyłeś najbardziej :razz:
                                Jarek

                                Komentarz

                                Pracuję...