Co sądzicie na temat wprowadzania przez Adobe konkurencyjnego dla RAWA formatu DNG?
X
-
Tagi: Brak
-
Re: Konkurencja dla RAW-a
Myślę, że to świetny pomysł, po co nam jeden format jak można mieć dwa!Zamieszczone przez satrianiCo sądzicie na temat wprowadzania przez Adobe konkurencyjnego dla RAWA formatu DNG?
http://www.adobe.com/products/dng/main.html
Jakoś tam nie doczytałem może, ale chyba nic nie ma o tym, że jest lepszy od rawa,
oprócz tego, że się ładniej nazywa?... Przynajmniej nic konkretnego...? -
-
To moze raczej konkurencja dla TIFF a nie RAW?Zamieszczone przez satrianino i można konwertować rawa na ten format adobaKomentarz
-
Jeśli dobrze rozumiem, to ten DNG będzie przechowywał dane przed dokonaniem interpolacji, więc pewnie musi też trzymać informacje o rodzaju filtrów kolorowych na matrycy. Prawdopodobnie TIFF to potrafi, więc jest również konkurencją dla RAWów. Kwestia tylko softu, który by to rozumiał.30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy
Komentarz
-
Re: Konkurencja dla RAW-a
A chociażby to, że nowy format jest otwarty i nie trzeba go hackować, żeby napisać niezależny konwerter.Zamieszczone przez r--xMyślę, że to świetny pomysł, po co nam jeden format jak można mieć dwa!
Jakoś tam nie doczytałem może, ale chyba nic nie ma o tym, że jest lepszy od rawa,
oprócz tego, że się ładniej nazywa?... Przynajmniej nic konkretnego...?
Dla użytkowników systemów operacyjnych innych niż "jedyny słuszny" to często różnica między być albo nie być.
(no, teraz pojawiło się Bibble
)
Komentarz
-
Co z tego, że otwarty? Gdyby Canon chciał, żeby jego aparaty zapisywały w formacie otwartym, to byłoby tak od dawna. Propozyjca Adobe to troche za mało. Gdyby zapowiedzieli, że nast. Photoshop będzie czytał tylko DNG, to myśle, że szybko pojawiłyby się updaty firmware
30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy
Komentarz
-
Coś kombinują, tylko co?!?Zamieszczone przez Tomasz GolinskiGdyby zapowiedzieli, że nast. Photoshop będzie czytał tylko DNG, to myśle, że szybko pojawiłyby się updaty firmware
Komentarz
-
Byc moze Adobe wejdzie na rynek z wlasnymi aparatami cyfrowymi w tym dSLRZamieszczone przez r--xCoś kombinują, tylko co?!?Zamieszczone przez Tomasz GolinskiGdyby zapowiedzieli, że nast. Photoshop będzie czytał tylko DNG, to myśle, że szybko pojawiłyby się updaty firmware
Komentarz
-
No chyba ze tak.
W przeciwnym wypadku nie mogłaby to być żadna konkurencja tylko co najwyżej jakaś tam ewolucja
tyle tylko że dobiero na etapie obróbki zdjęcia już wykonanego w RAW-ie.
Więc nie sądzę żeby można było tu mówić o jakiejś konkurencji.
Nie sądzę też żeby Adobe zrezygnowało z obróbki RAW producentów sprzętu. Osobiście uważam że raczej
bendą to narzędzie udoskonalać.Komentarz
Komentarz