Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Kubaman
    Pełne uzależnienie
    • 2004
    • 4709

    #16
    Nie wiem jak tego typu zjednoczenie miałoby wyglądać. Pomijam odwieczne animozje pomiędzy zagłębiem i śląskiem, ale choćby administracyjnie. Kasę można przyciągnąć tylko jeśli zaistniałby wspólny system administracyjny, organizacyjny, plany inwestycyjne gdzie jeden nie konkurowałby z drugim. Tak może się okazac, że Silesia dostanie łatwiej i więcej kasy, ale nie będize potrafiła dalej tego wykorzystać - co może dać efekt odwrotny od zamierzonego.
    www.jakubszyma.pl

    www.szyma.com

    Komentarz

    • Tomasz Golinski
      Pełne uzależnienie
      • 2004
      • 8623

      #17
      Nie wiem,czemu niby administracja ma się wiązać z kasą...
      30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
      Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



      Komentarz

      • Kubaman
        Pełne uzależnienie
        • 2004
        • 4709

        #18
        bo jeśli inwestor ma mieć coś dobrego z tej fuzji, to musi istnieć wspólny system planowania i zarządzania. Inaczej ma dokładnie to samo, tylko w świecącym opakowaniu. Ludzie biznesu nie dadzą się na to nabrać, dlatego taka integracja musi być prawdziwie głęboka. Będąc w fili firmy w Zabrzu chciałbym mieć możliwość załatwienia sprawy dla siedziby firmy, która się znajduje w Sosnowcu. Jeśli oczekiwanie w urzędzie w Katowicach się wydłuża do tygodnia, to mam możliwość pojechania do Tychów i załatwienia tego od ręki. Itp. Itd. Sprawa zgłoszona straży miejskiej odnośnie zajścia z Rudzie Śląskiej trafia w 15 minut do odpowiddznich służb w tamtym mieście, a nie jest spychana i zawalcowywana coby nikt nie znalazł (bo to nie nasz rejon). kiedy przyjdzie do lokalizacji zakładu na terenie dwóch gmin czy na granicy to nie będą się żarły i konkurowały, tylko razem coś zdziałają szybciej niż dzisiaj. Inaczej to będzie realizowaniem nadętych ambicji o swoim minipaństwie. A wszak nie taka jest idea..?
        www.jakubszyma.pl

        www.szyma.com

        Komentarz

        • Tomasz Golinski
          Pełne uzależnienie
          • 2004
          • 8623

          #19
          Zamieszczone przez Kubaman
          bo jeśli inwestor ma mieć coś dobrego z tej fuzji, to musi istnieć wspólny system planowania i zarządzania.
          Nic z tego nie rozumiem. Kto i co ma planować? Urzędnicy miejscy?
          30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
          Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



          Komentarz

          • Jac
            Pełne uzależnienie
            • 2004
            • 4813

            #20
            Zamieszczone przez Kubaman
            Sprawa zgłoszona straży miejskiej odnośnie zajścia z Rudzie Śląskiej trafia w 15 minut do odpowiddznich służb w tamtym mieście, a nie jest spychana i zawalcowywana coby nikt nie znalazł (bo to nie nasz rejon).
            15 min... to chyba posłancem ja wysylaja ;-)

            generalnie jestem za wzmocnieniem polski, jesli polaczenie jest korzystne to niech sie lacza i beda szczesliwi - odlaczenie od polski stanowczo nie ;-) cały swiat sie jednoczy likwiduje granice a tu sie chca odlaczac... mysle ze znacznie lepiej by bylo sporzytkowac ta energie na budowanie niz niszczenie ;-)
            Instagram

            Komentarz

            • Tomasz Golinski
              Pełne uzależnienie
              • 2004
              • 8623

              #21
              A jeśli odłączenie miałoby na celu likwidację granic i barier, np. celnych, fiskalnych?
              30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
              Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



              Komentarz

              • Przemoc
                Początki nałogu
                • 2005
                • 319

                #22
                Zamieszczone przez Jac
                15 min... to chyba posłancem ja wysylaja ;-)

                generalnie jestem za wzmocnieniem polski, jesli polaczenie jest korzystne to niech sie lacza i beda szczesliwi - odlaczenie od polski stanowczo nie ;-) cały swiat sie jednoczy likwiduje granice a tu sie chca odlaczac... mysle ze znacznie lepiej by bylo sporzytkowac ta energie na budowanie niz niszczenie ;-)
                Z tego co czytałem to oni raczej chcą się łączyć, nie oddzielać. Swoją drogą pomysł wydaje mi się być całkiem sensowny, aglomeracja i tak faktycznie stanowi jedno wielkie miasto. Ciekawi mnie tylko jak urzędnicy uzasadnią to by nie zmniejszać liczby radnych i urzędników (bo logicznie do tego te zmiany powinny prowadzić), niestety nie wierzę w to by jakakolwiek organizacja mogła się sama zreformować.
                Pozdrawiam

                PrzemoC

                Komentarz

                • Kubaman
                  Pełne uzależnienie
                  • 2004
                  • 4709

                  #23
                  Tomek, z tego co przeczytałem, jednym z głównych powodów na taki pomysł jest przyciągnięcie inwestorów zagranicznych, wypromowanie nowej marki jako jednego, spójnego i sprawnie funkcjonującego organizmu aglomeracyjnego. 2mln wykwalifikowanych pracowników wygląda w folderze reklamowym lepiej niż 20 x 100tyś pracowników. Ileś tam set tysięcy hektarów pod inwestycje również. Dzisiaj górny ślask kojarzy mi się z bałaganem, chaosem zabudowy i komunikacji, koszmarnym postindustrialnym charakterem zagospodarowanych gorzej lub lepiej terenów. Chodzi zdaje się o zmianę takiego wizerunku, o promocję. W takim razie jeśli to ma mieć sens, to musi funkcjonować tak jak opisuję. Inaczej będzie tylko kolejnym pomysłem na wygrywanie głosów w kampaniach politycznych, grając nisko na emocjach i tworząc mżonki dla zainteresowanych biznesem.
                  www.jakubszyma.pl

                  www.szyma.com

                  Komentarz

                  • Tomasz Golinski
                    Pełne uzależnienie
                    • 2004
                    • 8623

                    #24
                    Przemoc, wierzysz, że ilość radnych spadnie?

                    Kubaman, uważasz, że poważni inwestorzy czytają te kolorowe broszurki reklamowe?
                    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
                    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



                    Komentarz

                    • Kubaman
                      Pełne uzależnienie
                      • 2004
                      • 4709

                      #25
                      Nie tylko uważam, ale wiem że tak robią. Zanim tu przyjadą. A kiedy przyjeżdzają, to zamiast jeździć pomiędzy pyskującymi na siebie na wzajem starostwami i zarządami gmin, chcieliby mieć jednego partnera, który za nich skoordynuje całą tę administracyjno organizacyjną sieczkę. W Polsce pierwszym powodem do odstąpienia od rozkręcania biznesu sa przeszkody prawno-administracyjne.

                      Przykład - budujesz fabrykę w gminie A, ale droga dojazdowa biegnie przez gminę B, która utrudnia ci życie, bo przegrała przetarg. Do tego aby coś załatwić, w sprawie drogi stwiasz się w jednym urzędzie, a w sprawie pozostałych spraw w drugim na terenie innej gminy. Nie wiem na ile znasz Górny Śląsk, ale powiem ci że jest tu taki chaos urbanistyczno-komunikacyjno-własnościowy, że wielu miejscowch się regularnie gubi. Jadąc przez jedną miejscowość zdarza się znaleźć w drugiej po przejechaniu pasów na szczelnie zabudowanej ulicy, aby po 300 metrach ponownie znaleźć się w tej pierwszej.
                      www.jakubszyma.pl

                      www.szyma.com

                      Komentarz

                      • Tomasz Golinski
                        Pełne uzależnienie
                        • 2004
                        • 8623

                        #26
                        Taa. To równie dobry pomysł jak leczenie głębokich ran poprzez naklejanie plasterka.

                        Skąd wniosek, że jeden partner będzie lepszy niż 10-ciu? Przecież oczywiście będzie gorszy, bo zniknie konkurencja! Po wtóre, wbrew pozorom, biznesu nie robi się przez rozmowy ze starostami.

                        Zabawne jest jeszcze to, że w zależności od potrzeby, media tłumaczą nam, że centralizacja lub decentralizacja zmniejszy ilość przeszkód administracyjnych. A może po prostu zlikwidować tą administracje, zamiast przepychać ze stołka na stołek?
                        30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
                        Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



                        Komentarz

                        • Kubaman
                          Pełne uzależnienie
                          • 2004
                          • 4709

                          #27
                          Tomek, ale ja właśnie staram się powiedzieć, że to mżonki i polityka. Co innego "szlachetne" założenia, a co innego realia.
                          www.jakubszyma.pl

                          www.szyma.com

                          Komentarz

                          • Tomasz Golinski
                            Pełne uzależnienie
                            • 2004
                            • 8623

                            #28
                            Ale te założenia nie są szlachetne nawet w cudzysłowie. Umieszczenie 100 urzędników z 10 budynków w jednym nie zmniejszy biurokracji
                            30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
                            Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



                            Komentarz

                            • Venio
                              Pełne uzależnienie
                              • 2005
                              • 1084

                              #29
                              czytam te komentarze na onet.pl i oczom nie wierze!! Jak mozna byc tak głupim.
                              "ZAGŁĘBIE ma połączyć się z Katowicami??
                              NIGDY!!!

                              ~Zagłębianka, 11.12.2006 15:48"

                              "Głosowałem na Uszoka
                              i teraz nie życzę sobie, żeby mnie wrzucał do "jednego wora" z gorolami. nawet jeśli byłoby ciężej zdobyć środki z UE, to jakieś granice poświęcenia są.

                              ~gol, 11.12.2006 19:33"

                              No do jasnej cholery!! Co my mamy czasy niewolnictwa i głębokiego rasizmu?
                              Ludzie toczą piane na kibiców co sie leją "za" swoją druzyne a teraz ? Przeciez to jest to samo!!!! Nawet nie wiem czy gorsze... że niby co tym czy tamtym to ma zaszkodzic? Bo formalnie bedą jednym miastem? I co to zmieni? A jak cos ktos z Gliwic, zagłębia itp coś chce to przyjezdza do centrum Katowic by sobie kupić, pójść na koncert, zobaczyć mecz itd. A teraz to wielka święta wojna. JAK DZIECI. Nie rozumiem tego. To tylko moze nam pomóc a tu wojna między DOROSŁYMI ludzmi. Nie zdawałem sobie z tego sprawy ze to ma taki wymiar to dzisiaj. Oczywiscie słyszałem kawały o Sonowcu no bo przeciez zart jak kazdy. Oni tez sie z "nas" nabijają ale zeby to tak na powaznie brać?

                              Przypomina mi to "wojny" ktore miały miejsce przy dzieleniu Polski na woj. Ludzie wtedy robili prostety, strajki głodowe, barykadowali sie w szkołach tylko dlatego bo nazwa ich woj, bedzie sie nazywała inaczej niż oni chcą... dzizas
                              Ostatnio edytowany przez Venio; 1647.

                              Komentarz

                              • JSK
                                Początki nałogu
                                • 2006
                                • 318

                                #30
                                Śląscy działacze są głupcami. I tyle. Idea Silesii to nic innego jak nieudalna próba ratowania tego, co już jest w ruinie. Śląsk nie jest w stanie utrzymać się sam! Ten rejon potrzebuje całego kraju do odbioru ich tragicznie nierentownych produktów. Tak było od zawsze. Do każdej tony węgla trzeba było dopłacać przynajmniej 50% wartości. Twierdzę, że przemysł Śląska położył całą polską gospodarkę. I dołuje nadal. W obecnej chwili jako tako działają te sektory, które nie mają kontaktu z górnictwem i hutnictwem, czyli dalej śląskimi domenami. A Ci głupcy dalej mamią ludzi swoimi pomysłami. Gdyby to było możliwe, to trzeba im by było pozwolić na tą Silesję. A później tylko zaorać i pograbić. I problem z głowy.

                                Komentarz

                                Pracuję...