No wiem jak powstaje. Ale jak dla mnie to oddzielnie było obrabiane foto na okładkę i do środka. To na 100% nie jest kwestia papieru.
X
-
-
Janusz,
Old enough to know better - but I do it anyway.Komentarz
-
Komentarz
-
Co do jpeg - rolaj już wyjaśnił kwestię. Nic dodać nic ująć.
Co do samego zdjęcia... smutne.
Znam Piotra osobiście, wiem, że on też miał na koncie publikacje min w national geographic, a zapewne przez agencje gazeta także w innnych miejscach.
był szefem działu foto w gw w poznaniu...
najgorsze jest to, że jego wina jest niezaprzeczalna.
A ja ciągle nei rozumiem po co on to zrobił... wygrał już niejedną nagrodę za dużo lepsze zdjęcia przecież...Komentarz
-
a może jego wyjaśnienie jest prawdziwe - po prostu zapomniał, że tą fote kiedyś modyfikował i taką przesłał.Komentarz
-
Jesli chodzi o RAWy, to goraco zachecam do lektury ponizszego topicu:
;-)Komentarz
-
obróbka vs. fotomontaż
Oto jeden z komentarzy:
"...regulamin konkursu mówi wyraźnie:
"Art. 10.
Obróbka zdjęć przesłanych na konkurs może polegać jedynie na działaniach odpowiadających zabiegom stosowanym w ciemni fotograficznej, polegających na rozjaśnianiu, kontrastowaniu, redukcji koloru, wypalaniu. Wszelkie inne zmiany, a zwłaszcza fotomontaż są niedopuszczalne."
Chciałbym przy tej okazji podjąć temat co jest jeszcze obróbką , a co juz fotomontażem?
Oczywistym jest, że sklonowanie tych dwóch dachowych obsrańców było fotomontażem :-) ale jak patrzeć na przykład na prostowanie zbiegów perspektywicznych w architekturze? (przecież pod powiększalnikiem też sie to dało zrobić zmieniając kąt nachylenia papieru); co z kadrowaniem? (również normalna rzecz pod powiększalnikiem za pomocą maskownicy), itd...
Czy można sformułować jakąś uniwersalną definicję rozgraniczającą dozwoloną obróbkę od niedozwolonego fotomontażu?Pozdrowienia, Tomek
Komentarz
-
Komentarz
-
Komentarz
-
Temat jest faktycznie bardzo ciekawy. Chyba na osobny wątek
Pytań jest łokropnie dużo bo 3/4 Photoshopa to techniki z ciemni rodem więc puryści mogą mieć kłopoty z udowadnianiem swych racji
Co wolno a czego nie wolno - to chyba "temat rzeka"
Kontrasty to wolno (w ciemni można było dobrać papier) a saturację i kolorki to już be? - tak jakby Velvii nie wolno było stosować
. A maski? - przecież w ciemni też są
łoj duuuuużo tych pytań.
Najlepiej robić heliogramy w pudełku od butów - nie ma dyskusji czy obrabiane
Janusz,
Old enough to know better - but I do it anyway.Komentarz
-
wozdzt: ja znalazłem kiedyś w jakimś regulaminie info, że zmiany mogą być wprowadzane tylko globalnie - czyli nawet bez rozjaśniania fragmentów zdjęcia, czy podostrzania tylko głowy itp
A co to jest fotomontaż? To chyba dodawanie elementów nie będących na zdjęciu. W tym wypadku nawet przesunięcie.
schabu: ja wyczytałem gdzieś, że tak zmieniona fota poszła w wyborczej...
Cóż. Piotr nawet jeśli zrobił to nieświadomie - powinien ponieść konsekwencje. Nawet oświadczenie dziennikarzy poznańskiej gw tak mówi.Komentarz
-
Komentarz
-
Komentarz
-
Komentarz