X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • sal
    Pełne uzależnienie
    • 2004
    • 1071

    #31
    Zamieszczone przez mkwiek
    a takie pytanie - co oprócz TomToma można zainstalować na Symbianie? TomTom - program rewelacyjny ale pokrycie Polski przez mapę fatalne
    E tam fatalne.
    Na najnowszej mapie nie jest tak źle - 40%.
    Co nie zmienia faktu, że ciągle się to nie nadaje jako nawigacja rowerowa.
    Za to na tzw. Zachodzie Europy, TomTom jest nie do pobicia.
    Niestety po wprowadzeniu aktualnej promocji (20% rabatu na mapy), mapa wschodniej Europy zniknęła z dostępnych, a TomTom nabrał wody w usta...
    Pewnie wróci jak się skończy promocja :-(
    Czasu nie mam, ale mam kompakt...

    Komentarz

    • liquidsound
      Pełne uzależnienie
      • 2006
      • 1956

      #32
      Zamieszczone przez Vitez
      Z takim podejsciem... to czemu na taka wyprawe bierzesz aparat cyfrowy a nie sztalugi, farby i pedzle? . Postep i wygoda, prawda?
      Po pierwsze kto powiedizal ze chce wziasc cyfre...myslalem o analogu.Po drugie to idac Twoim tokiem rozumowania lepiej poleciec gdzies samolotem, wynajac skuter, pojezdzic po okolicy i cyknac 1000 fotek. W tym wszystkich chodzi o obcowanie z ludzmi, urok biwakowania na dziko, trud i swietna przygode. Nawigacja juz nie jest taka fajna bo traci sie caly urok czytania mapy, zabawy kompasem i tysiaca roznych rzeczy ktore tysiace ludzikow na calym swiecie ubranych w zielone mundurki kochaja ponad wszystko
      1Dx, 5D III, 33, 650, 20 2.8 , 24L, S35 1.4, 50L, 85L II, C70-210 3.5-4.5, 600EX-RT, 580EX,
      Było: 1Ds mk II, 1D mk III, 6D, 5D, 40D,600D, 350D, Z16 2.8, 24L II, 35L, 85 1.8, 50 1.4, 24-70L II, 24-70L, T28-75, 28 1.8, 35 2.0, T S-M-C 50 1.4., 430EX II

      Komentarz

      • maver1ck
        Bywalec
        • 2006
        • 187

        #33
        Zamieszczone przez liquidsound
        Witam. Wpadl mi do glowy szalony pomysl, aby wybrac sie grupa rowerami po europie. Spakowac namioty, pare ciuchow, spiwory, sprzet i ruszyc przed siebie. Ma ktos jakies doswiadczenia w tej materii?? Moze posluzyc dobra rada??
        No więc ja już mam 2 takie wyprawy za sobą.
        A znajomi więcej. (http://www.wyprawa.info/)
        Ogólnie ilość bagażu zależy od tego ile chcesz wydawać i ile jedzenia wezmiesz z Polski. Polecam wzięcie kaszek mleczno-ryżowych (takich dla dzieci) i trochę sosów. Resztę powinieneś kupić na miejscu.
        Co do namiotu to przyjrzyj się ofercie Marabuta (MSZ bardzo dobra polska firma).
        Jeżeli chodzi o nawigację to nam w 99% przypadków starczała mapa papierowa i pytanie się tubylców o trasę.

        A to jako ciekawostka:


        No i zdjęcia z mojego ostatniego wyjazdu:
        Maciek Bryński
        Strona domowa Galeria

        Komentarz

        • PrzemeS
          Początki nałogu
          • 2006
          • 310

          #34
          Ewg - na wschodzie wygląda to mniej więcej tak: Czechy - 40%; Słowacja - ok. 40%, Polska - ok. 35%
          Dlatego kupujesz najnowszą nokię 330 z najnowszą automapą. 99.9% pokrycia polskich dróg. Jeżeli chodzi o Europę zachodnią to jest tak samo doskonała jak w Tomtomie, bo na tych samych bazach oparta.

          A jeszcze lepszym rozwiązaniem byłby jakiś palmtop, na przykład asus a639 i na niego wgrać automapę.

          Europa wschodnia zawsze była potraktowana po macoszemu. Z tego co kojarzę, to w Tomtomie też nie jest jakoś super rozwiązana.
          Ostatnio edytowany przez PrzemeS; 7955.
          Ślubna
          No i niestety N.

          Komentarz

          • mkwiek
            Uzależniony
            • 2006
            • 862

            #35
            Zamieszczone przez PrzemeS
            Dlatego kupujesz najnowszą nokię 330 z najnowszą automapą. 99.9% pokrycia polskich dróg. Jeżeli chodzi o Europę zachodnią to jest tak samo doskonała jak w Tomtomie, bo na tych samych bazach oparta.

            A jeszcze lepszym rozwiązaniem byłby jakiś palmtop, na przykład asus a639 i na niego wgrać automapę.

            Europa wschodnia zawsze była potraktowana po macoszemu. Z tego co kojarzę, to w Tomtomie też nie jest jakoś super rozwiązana.
            no niestety. mam tomtoma na symbianie i jest ok, ale tylko w centrum miast. wsie też są ale tylko główne drogi. mimo tego, że mapę mam z kwietnia to już kilka razy kazał mi jechać tam gdzie nie można albo nagle na ekranie wyświetlała się zielona plansza z napisem brak drogi. a ja np byłem na skrzyżowaniu głównych dróg w Podolanach na rajdzie subaru
            po za tym na tej mapie nawigacja na punkt współrzędnych jest nieaktywne
            I am FX

            Komentarz

            • PrzemeS
              Początki nałogu
              • 2006
              • 310

              #36
              mkwiek -> Bo TT zawsze miał kiepskie pokrycie polskich dróg. 40% w porównaniu do 99% automapy to jest żenada.

              Ponoć nowa automapa jest oparta na wojskowych podkładach geodezyjnych i są nawet ścieżki rowerowe, o których istnieniu nawet nikt nie ma pojęcia

              Jeszcze rok temu wiele osób kupowała palmtopa z odbiornikiem i na karty pamięci wrzucało się automapę i Tomtoma, aby mieć super polskę i super europę zachodnią. Teraz wystarczy najnowsza automapa.
              Nie wiem, czy automapę można wrzucić na symbiana, ale wydaje mi się, że tak, chociaż nie dam sobie uciąć ręki.
              Ślubna
              No i niestety N.

              Komentarz

              • mkwiek
                Uzależniony
                • 2006
                • 862

                #37
                Zamieszczone przez PrzemeS
                mkwiek -> Bo TT zawsze miał kiepskie pokrycie polskich dróg. 40% w porównaniu do 99% automapy to jest żenada.

                Ponoć nowa automapa jest oparta na wojskowych podkładach geodezyjnych i są nawet ścieżki rowerowe, o których istnieniu nawet nikt nie ma pojęcia

                Jeszcze rok temu wiele osób kupowała palmtopa z odbiornikiem i na karty pamięci wrzucało się automapę i Tomtoma, aby mieć super polskę i super europę zachodnią. Teraz wystarczy najnowsza automapa.
                Nie wiem, czy automapę można wrzucić na symbiana, ale wydaje mi się, że tak, chociaż nie dam sobie uciąć ręki.
                jakbyś miał więcej info o wersji na symbiana daj znać
                I am FX

                Komentarz

                • muflon
                  Pełne uzależnienie
                  • 2004
                  • 6763

                  #38
                  A nie dałoby się tej całej automapy mieć w pudełku typu TT? ;-)
                  zdjęcia lotnicze - zdjęcia ogólnie - airshow-reviews.com

                  Komentarz

                  • PrzemeS
                    Początki nałogu
                    • 2006
                    • 310

                    #39
                    Muflon -> Teraz się da. Nokia 330. Niedawno pojawiła się na rynku. Automapa w wersji preinstalowanej (tzn. uruchamiasz urządzenie i jedziesz )

                    Mkwiek -> Jutro będę w pracy to się dowiem dokładnie.
                    Ślubna
                    No i niestety N.

                    Komentarz

                    • mkwiek
                      Uzależniony
                      • 2006
                      • 862

                      #40
                      Zamieszczone przez muflon
                      A nie dałoby się tej całej automapy mieć w pudełku typu TT? ;-)
                      sam program kosztuje 349 złotych z urządzeniem to już ponad 1200.
                      niestety, wersja na symbiana nie jest podana na stronie producenta minimum jakiś palmtop
                      !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
                      PrzemeS -> ok, czekam na info, może coś znajdziesz
                      Ostatnio edytowany przez mkwiek; 5737. Powód: Automerged Doublepost
                      I am FX

                      Komentarz

                      • Krzychu
                        Pełne uzależnienie
                        • 2004
                        • 3611

                        #41
                        Zamieszczone przez mungo
                        Jeśli kupować nowy, to jest taki fajny model Mio z ekstra jasnym wyświetlaczem, całość mniejsza od komórki, mapa bardzo dobra.
                        Na rower MIO ?! Rewelacyjny pomysł... Nie sądzę żeby cokolwiek innego poza handheldami typu Garmin + CNE9 się na rower nadawało...
                        !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
                        Zamieszczone przez PrzemeS
                        Dlatego kupujesz najnowszą nokię 330 z najnowszą automapą. 99.9% pokrycia polskich dróg. Jeżeli chodzi o Europę zachodnią to jest tak samo doskonała jak w Tomtomie, bo na tych samych bazach oparta.

                        A jeszcze lepszym rozwiązaniem byłby jakiś palmtop, na przykład asus a639 i na niego wgrać automapę.

                        Europa wschodnia zawsze była potraktowana po macoszemu. Z tego co kojarzę, to w Tomtomie też nie jest jakoś super rozwiązana.
                        Kurna, ludzie co to za pomysły ?! Pomyślcie przez sekundę na zasilaniem o odpornością na warunki atmosferyczne takich wynalazków jak Asus, Nokia czy dowolne PDA na rowerze....

                        A City Navigator Europe 9 ma pokrycie Polski i większości Europy bardzo dobre...
                        Ostatnio edytowany przez Krzychu; 475. Powód: Automerged Doublepost
                        Pozdrowienia,
                        KZ
                        KZ Aviation Photography

                        Komentarz

                        • muflon
                          Pełne uzależnienie
                          • 2004
                          • 6763

                          #42
                          Zamieszczone przez PrzemeS
                          Muflon -> Teraz się da. Nokia 330. Niedawno pojawiła się na rynku. Automapa w wersji preinstalowanej (tzn. uruchamiasz urządzenie i jedziesz )
                          Brzydkie i nieporęczne, od razu widać że to zrobił producent telefonów :-P. Ja chcę coś, co ma ekran (ok. 3"), minimalne ramki dookoła niego i mały przycisk "on', najlepiej trudno dostępny. I najlepiej z interfejsem TT bo moim zdaniem nic lepszego w tym sporcie nie ma. I nawet kolega korzystający na co dzień z Automapy to potwierdził ;-)

                          Ech, pozostaje czekać aż TT dociągnie z mapami
                          zdjęcia lotnicze - zdjęcia ogólnie - airshow-reviews.com

                          Komentarz

                          • PrzemeS
                            Początki nałogu
                            • 2006
                            • 310

                            #43
                            I nawet kolega korzystający na co dzień z Automapy to potwierdził
                            W nowej automapie jest interfesj 3d. Coś na wzór TT.

                            Ja chcę coś, co ma ekran (ok. 3"), minimalne ramki dookoła niego i mały przycisk "on', najlepiej trudno dostępny. I najlepiej z interfejsem TT
                            Takie rzeczy to tylko w erze
                            Ślubna
                            No i niestety N.

                            Komentarz

                            • muflon
                              Pełne uzależnienie
                              • 2004
                              • 6763

                              #44
                              Zamieszczone przez PrzemeS
                              W nowej automapie jest interfesj 3d. Coś na wzór TT.
                              Nie ma że "na wzór" ;-) Windows też był "na wzór Maca"
                              zdjęcia lotnicze - zdjęcia ogólnie - airshow-reviews.com

                              Komentarz

                              • PrzemeS
                                Początki nałogu
                                • 2006
                                • 310

                                #45
                                Zamieszczone przez Muflon
                                Nie ma że "na wzór" Windows też był "na wzór Maca"
                                Windows to nadal jest na wzór Maca

                                Co do samego urządzenia to chyba najbardziej pasowałby Tobie HTC P3300, czy też Artemis, jak kto woli. Czy nawet QTeck, PVA... różnie to nazywają.
                                Ekran chyba 3" (nie pamiętam dokładnie), w miarę cienka ramka dookoła i kilka klawiszy. Jak jest z przyciskiem On, nie pamiętam

                                Minusem jest kiepski procesor. 200Megaherców. Jeszcze jakby to był samsung lub intel to byłoby znośnie. Nazwy dokładnej nie pamiętam: Texascośtam...
                                Ślubna
                                No i niestety N.

                                Komentarz

                                Pracuję...