X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Tomasz Golinski
    Pełne uzależnienie
    • 2004
    • 8623

    #16
    Zamieszczone przez Vitez
    po prostu sie posliznal
    Chyba umrę ze śmiechu. Ale bez orzeczenia.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



    Komentarz

    • EricWangCN

      #17
      Yes ,There is some hand dictionaries .but you can know nothing only from the dictionary . because you don't know how to use it , oh my god ,I cann't image how can foreign people learn chinese .
      It's true that polish is easy to learn than chinese ,and sometimes polish words spell a little like english . here is some chinese number“零 一二三四五六七八九”means"0123456789"

      Komentarz

      • Tomasz Golinski
        Pełne uzależnienie
        • 2004
        • 8623

        #18
        EricWangCN, my system does not show your letters. I must be missing some fonts. But I do get a picture (like a photographer should )
        30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
        Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



        Komentarz

        • kavoo
          Zablokowany
          • 2004
          • 1173

          #19
          Zamieszczone przez EricWangCN
          here is some chinese number“零 一二三四五六七八九”means"0123456789"
          One, two and three are looking quite user-friendly, but the rest of them... wow ;-)

          Komentarz

          • EricWangCN

            #20
            Zamieszczone przez kavoo
            Zamieszczone przez EricWangCN
            here is some chinese number“零 一二三四五六七八九”means"0123456789"
            One, two and three are looking quite user-friendly, but the rest of them... wow ;-)
            haha,I tell you a joke maybe you can understand .It was said that there is a rich man who have a stupid&leazy son . he was always worry about his son,so he invited many personal teachers to teach him .
            a few monthslater , all the teacher said ,"sorry ,I quit!" and the rich man want to know how much his son had learn in the pass months. His son said "I learn all the numbers " then the father told him to write some . "one" "一" .My son is not so stupid .he thought. "two""二" "three" "三" It's good !.my son is not stupid .but why all the teacher quit ???? "one thousand!" then , terrible thing hapen :: his son begin to draw one thousand continuous stack "一" together .

            Do you laught ?
            "one thousand" should be "一千" in which "千"means "thouand"

            Komentarz

            • Krzychu
              Pełne uzależnienie
              • 2004
              • 3611

              #21
              Zamieszczone przez Vitez
              Nie, bylaby pierwsza klasa gdybysmy operowali tekstami w tej samej przestrzeni jezykowej... a tak to po prostu sie posliznal, bo moje pytanie dotyczylo jezyka angielskiego tylko i wylacznie
              Bez obrazy, ale o angielskim to masz wyjątkowo marne pojęcie... To czego się uczy w szkole ma średnio dużo wspólnego z angielskim...
              Pozdrowienia,
              KZ
              KZ Aviation Photography

              Komentarz

              • muflon
                Pełne uzależnienie
                • 2004
                • 6763

                #22
                Zamieszczone przez Krzychu
                Bez obrazy, ale o angielskim to masz wyjątkowo marne pojęcie... To czego się uczy w szkole ma średnio dużo wspólnego z angielskim...
                Widocznie do kiepskiej szkoły chodziłeś. Wszystko zależo od tego kto uczy i jak - i przede wszystkim, czy uczniom się chce, czy traktują to jak kolejny nudny przedmiot. Ja w szkole (i to podstawowej) nauczyłem się angielskiego tak, że potem, aż do końca studiów była to właściwie "powtórka z rozrywki". A i potem, gdy przyszło mi go używać zawodowo, to właściwie doszła mi tylko "ogłada i wprawa", ale merytorycznie raczej niewiele.
                zdjęcia lotnicze - zdjęcia ogólnie - airshow-reviews.com

                Komentarz

                • EricWangCN

                  #23
                  Zamieszczone przez muflon
                  Zamieszczone przez Krzychu
                  Bez obrazy, ale o angielskim to masz wyjątkowo marne pojęcie... To czego się uczy w szkole ma średnio dużo wspólnego z angielskim...
                  Widocznie do kiepskiej szkoły chodziłeś. Wszystko zależo od tego kto uczy i jak - i przede wszystkim, czy uczniom się chce, czy traktują to jak kolejny nudny przedmiot. Ja w szkole (i to podstawowej) nauczyłem się angielskiego tak, że potem, aż do końca studiów była to właściwie "powtórka z rozrywki". A i potem, gdy przyszło mi go używać zawodowo, to właściwie doszła mi tylko "ogłada i wprawa", ale merytorycznie raczej niewiele.

                  many polish can speak good english . I think it is because the pronunciation is a little like.but chinese students begin to learn english when they are 10 ,untill 22.they cann't speak english very well also .just like me .

                  Komentarz

                  • yasin
                    Początki nałogu
                    • 2004
                    • 420

                    #24
                    do u understand Polish?

                    Komentarz

                    • Vitez
                      zło konieczne
                      • 2004
                      • 19804

                      #25
                      Zamieszczone przez Krzychu
                      Bez obrazy, ale o angielskim to masz wyjątkowo marne pojęcie... To czego się uczy w szkole ma średnio dużo wspólnego z angielskim...
                      Nie obrazam sie ale tez nie bede tu udowadnial swojej znajomosci angielskiego. Dosc powiedziec ze od kilku lat jest to moj drugi jezyk (w pracy uzywany o wiele czesciej niz polski) i o ile z gramatyki moge byc rzeczywisacie juz kiepski, o tyle o wiele wazniejsze jest porozumiewanie sie. A czepilem sie tak tylko, dla zasady, nawet nie chcialo mi sie w podreczniku sprawdzac czy mam racje 8) , bo jesli chodzi o zrozumienie to zdanie Tomka bylo jak najbardziej zrozumiale... tylko obawialem sie czy przypadkiem nie zrozumiale tylko dla Polaka (bo napisane bardziej wg polskich zasad gramatycznych) a smieszne dla Anglika 8) .

                      Aha... w szkole nudzilem sie na angielskim bo rzeczywiscie to czego mnie tam uczyli mialo malo wspolnego z jezykiem, tylko wklepywanie slowek i formulek na pamiec. O wiele wiecej nauczyly mnie kursy prywatne, wyjazdy i praktyka.

                      Komentarz

                      • KuchateK
                        Pełne uzależnienie
                        • 2005
                        • 4895

                        #26
                        Zamieszczone przez EricWangCN
                        thank you all for your reply . I 'm reading the forum with a hand-dictionary. I will trying to read some polish.
                        You should try to use this... It's online polish<>english translator. Don't bother abouth those polish characters. This translator also works great without them. Because I live in NY I'm using this a lot and it's pretty good.
                        Unfortunately I don't know any polish<>chinese translators.



                        [ Dodano: 2005-03-24, 16:01 ]
                        Zamieszczone przez Tomasz Golinski
                        Nothing more in this thread.
                        To "nothing more" jest bardzo czesto uzywane, przynajmniej dookola mnie... W praktyce moze nie najlepsze do oficjalnych dokumentow, ale na co dzien normalka... Najwazniejsze zeby wszyscy rozumieli sie nawzajem. W praktyce jezyk potoczny rozmija sie z pieknymi ksiazkowymi przykladami w wiekszosci przypadkow.
                        Nikt nie bedzie skladal zdan i odpowiadal calym zdaniem "nie, nie bylem w szkole" jak mozna powiedziec nie i tez wiadomo o co chodzi
                        ...

                        Komentarz

                        • muflon
                          Pełne uzależnienie
                          • 2004
                          • 6763

                          #27
                          Zamieszczone przez KuchateK
                          W praktyce jezyk potoczny rozmija sie z pieknymi ksiazkowymi przykladami w wiekszosci przypadkow. Nikt nie bedzie skladal zdan i odpowiadal calym zdaniem "nie, nie bylem w szkole" jak mozna powiedziec nie i tez wiadomo o co chodzi
                          .. tyle że ze znajomością takiego języka masz niewielkie szanse na zdanie CPE ;-) M.in. to mnie często powstrzymuje przed stwierdzeniem, że mój angielski jest "fluent"
                          zdjęcia lotnicze - zdjęcia ogólnie - airshow-reviews.com

                          Komentarz

                          • KuchateK
                            Pełne uzależnienie
                            • 2005
                            • 4895

                            #28
                            Zamieszczone przez muflon
                            .. tyle że ze znajomością takiego języka masz niewielkie szanse na zdanie CPE ;-) M.in. to mnie często powstrzymuje przed stwierdzeniem, że mój angielski jest "fluent"
                            A po co komu CPE jak chce sobie porozmawiac na forum? Jak nie ma to juz nie bedzie mogl pisac? Tutaj chodzi o wymiane informacji na temat foto a nie o to jak kto pieknie zdania sklada...
                            ...

                            Komentarz

                            • kavoo
                              Zablokowany
                              • 2004
                              • 1173

                              #29
                              No wlasnie... tu sie pisze posty, nie poezje Ja tam przeciwko potocznemu jezykowi nie mam absolutnie nic, byle nie wchodzil w konflikt z zasadami ortografii ;-)

                              Komentarz

                              • Leon13th
                                Coś już napisał
                                • 2005
                                • 59

                                #30
                                A to miało być tylko przywitanie się
                                If your pictures aren't good enough,you're not close enough - Robert Capa

                                instagram > https://www.instagram.com/cez_lewandowski/

                                Komentarz

                                Pracuję...