X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • punky
    Początki nałogu
    • 2008
    • 483

    #16
    zeby zamustrowac jako OS - ordinary seaman, lub inny odpowiednik (barman sprzataczka kelner ogolnie czlonek zalogi szeregowej majacy placone na burcie)
    potrzebujesz tylko czterech wymienionych przeze mnie kursow plus ksiazeczka zeglarska
    reszte formalnosci zalatwia ci agencja mustrujaca bo oni za kazdego zrekrutowanego maja spore pieniazki

    patenty zeglarskie to inna bajka sa to papiery sportowe wiem bo sam jestem zeglarzem
    i nie daja ci zadnych uprawnien do plywania na statkach majacych w nazwie "V" - vessel czyli statek
    stad skroty MV - motor vessel , SV - sailing Vessel (na taki potrzebujesz papiery zawodowe)
    SY - Saililng Yacht (papiery sportowe PZZ)
    tak stanowi polskie prawo ktore opiera sie na Konwencjach STCW regulujacej wymagane uprawnienia do zeglugi morskiej, czesciowo SOLAS (safety of life at sea) i wytycznych IMO (miedzynarodowej organizacji morskiej)
    internet na statkach pasazerskich to juz norma podobnie jak i na handlowych
    lacza satelitarne o duzej przepustowosci

    jako ciekawostka dodam ze u nas uzywa sie modemu 3G na abonament szwedzki (u takiego armatora pracuje).
    Zasieg w calej EU w zasiegu dowolnej sieci 3G predkosc deklarowana max 7,2 koszt 12 euro miesiecznie wziete w promocji

    i gdziez nam do tych cen ;D
    R6 + S17-35 + 24-70/2.8 + 50/1.8 + 85/1.8 + 70-200/2.8

    Ex Sony a6500, 70D, 40D, 30D

    Komentarz

    • kucza21
      Uzależniony
      • 2007
      • 518

      #17
      Zamieszczone przez Kolekcjoner
      Nie no załamywać się nie ma co ale dość dziwny ten warunek.
      No nie wiem. Wydałem na sprzęt więcej niż na tym statku bym zarobił za pół roku, a nie mogę go używać Smutne ! Napisałem dzisiaj jeszcze maila co z tym sprzętem. Wkrótce odpiszą mi więc dam znać.

      P.S. Chyba bardzo im zależy, żeby kogoś znaleźć bo w ciągu tygodnia drugą oferte wystawili.

      Komentarz

      Pracuję...