X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • MM-architekci
    Pełne uzależnienie
    • 2008
    • 2227

    #1

    Wspolpraca na wylacznosc

    Chcialem sie spytac czy ktorys z kolegow moze wspolpracuje z firma organizujaca sluby , i robi to na wylacznosc - tzn z zadna inna tego typu nie wsp. - ? Na co zwrocic uwage zwierajac taka umowe o wspolprace , tzn z waszego pkt widze czy warto w ogole , jak z korzysciami i jak temat najlepiej ugryzc ;]
    no comment...
  • Ernest_DLRS
    Pełne uzależnienie
    • 2007
    • 1216

    #2
    Dla mnie ważne byłoby abym zachował prawo do swoich zdjęć, tj. mógł umieszczać je w swoim portfolio. W zasadzie tylko na tym by mi zależało. Oczywiście honorarium musi być sensowne. Ale to każdy wie.
    FF + S24EX | S50EX | H58/2 | H85/1.5
    APSC + 18-55is | 70-300vc

    kiedyś: C 400D > N D700 > C 30D > C 5D > C 40D | S20/1.8, S30/1.4, 85LmkII, 70-200L/2.8

    Komentarz

    • himi
      Zablokowany
      • 2006
      • 2638

      #3
      Wszelkie wyłączności niosą z sobą ograniczenia. W ,,prasówce'' wyłączność oznacza dobrą cenę, lepszą niż za ,,zwykłe'' foty - jakiś rodzaj extrasa. Jak ci dają trzy razy wyższą stawkę niż twoja to pomyśl. Jak dwa razy - dojdziesz sam do tego poziomu cenowego, bo robisz dobre zdjęcia

      Komentarz

      • arturs
        Pełne uzależnienie
        • 2006
        • 4196

        #4
        Zamieszczone przez MM-architekci
        Chcialem sie spytac czy ktorys z kolegow moze wspolpracuje z firma organizujaca sluby , i robi to na wylacznosc - tzn z zadna inna tego typu nie wsp. - ? Na co zwrocic uwage zwierajac taka umowe o wspolprace , tzn z waszego pkt widze czy warto w ogole , jak z korzysciami i jak temat najlepiej ugryzc ;]
        ale czy zapewniają ci robotę stale czy tylko co jakiś czas?
        jak stale (tzn. tak jak ci pasuje ) to ok, ale jak co jakiś czas to napisz na co ta wyłączność ma być.. bo trochę to ogólnie napisałeś.. a co z twoimi własnymi zleceniami?
        5DmkI, C85f1.2|580 EXII|

        Komentarz

        • MM-architekci
          Pełne uzależnienie
          • 2008
          • 2227

          #5
          No wlasnie uklad jest ze , ja swoja oferta mam , za to oferta dla nich ma byc nieco nizsza , na zasadzie takiej ze klientowi oplaca sie korzystac z ich uslug , ja niby mam pewnego klienta. W zasadzie przyszly rok to bedzie moj pierwszy pelny sezon slubny , w tym idzie niezle , lepiej niz zakladalem. Dlatego zastanawiam sie czy jest sens , a jesli jest to jak to rozegrac.

          Edit

          Uklad jest taki ze klient do nich sie zglasza , oni kompleksowo organizuja slub i np klient wybiera mnie na fotografa , oni mnie reprezentuja wsrod swoich klientow itd wiec zapewniaja hmm mozliwosc szanse wieksza niz ja sam bym mial , reklamuja sie itd , na tej zasadzie. Na chwile obecna bo dopiero maja przygotowac nazwijmy to oferta. A ja w gowienko wdepnac nie chce ;] , stad prosze o porade jak to wedlug was powinno wygladac aby mialo rece i nogi
          Ostatnio edytowany przez MM-architekci; 18449.
          no comment...

          Komentarz

          • wojkij
            Pełne uzależnienie
            • 2007
            • 1915

            #6
            Ja tam jestem zdania że przy zdjęciach które od jakiegoś czasu robisz bez jakichkolwiek układów będziesz miał pełny okład na następny sezon.
            www.kwapisz.org

            Komentarz

            • Sergiusz
              Pełne uzależnienie
              • 2008
              • 2708

              #7
              Wiesz, fotograf to wolny zawód, po grzyb ma jeszcze jakiś pośrednik zarabiać na Twoich zdjęciach? Taki układ raczej się nie sprawdza z firmą pośredniczącą. Lepiej zawrzeć pakt z operatorem kamery, kierowcą, orkiestrą. Ty dajesz ich wizytówkę i dodajesz od siebie, że jak orkiestra zagra to sufit się podnosi a oni, że na zdjęciach młodzi wychodzą jak żywi i się kręci. Kręci się bo nie ma prowizji, procentów, obrotów itp.
              Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

              Komentarz

              • MM-architekci
                Pełne uzależnienie
                • 2008
                • 2227

                #8
                Nie no na pewno kazdy kolejny posrednik to mnie kasy w kieszeni. W zasadzie bez tej wylacznosci tez mozemy wspolpracowac , do szczescia ona mi nie jest potrzebna. Tez sie zastanawiam tak naprawde po co takiej firmie taka wylacznosc , chyba az tyle na tym nie zyskuje.
                no comment...

                Komentarz

                • basala
                  Uzależniony
                  • 2008
                  • 615

                  #9
                  Zamieszczone przez MM-architekci
                  Tez sie zastanawiam tak naprawde po co takiej firmie taka wylacznosc[...]
                  Może po to, żeby Cię wyłączyć z... rynku.

                  Komentarz

                  • MM-architekci
                    Pełne uzależnienie
                    • 2008
                    • 2227

                    #10
                    hehe nie no kobitka jest sensowna ogolnie , firme rozwija , wiec szuka forografow ktorych mogla by przedstawiac swoim klientom , no nic ja chetnie poczytam jakby ktos cos mial jeszcze do dodania i przemysle sprawe
                    no comment...

                    Komentarz

                    • arturs
                      Pełne uzależnienie
                      • 2006
                      • 4196

                      #11
                      na wyłączność to w takim wypadku trochę bez sensu - to znaczy jakby gwarantowali że masz robotę cały czas to co innego ale jak w zasadzie od przypadku do przypadku to wg mnie lepiej robić tak że jak Cię wezmą to odpalić im prowizję (czy niech oni się rozliczają z młodymi a Ty z nimi) ale po co w tym całym układzie słowo "wyłączność"..
                      5DmkI, C85f1.2|580 EXII|

                      Komentarz

                      • airhead
                        Pełne uzależnienie
                        • 2008
                        • 2495

                        #12
                        za dobre robisz zdjęcia, żeby nie znaleźć sobie klientów msz
                        Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
                        Fujifilm x100

                        mgrochocki.wordpress.com

                        Komentarz

                        • h4ry
                          Bywalec
                          • 2009
                          • 155

                          #13
                          Kolega który zrobił już parę sesji dostał ofertę od jakiejś agencji. Biorą jego wszystkie terminy na przyszły sezon, tak że nie może zarezerwować tego pod siebie. Dostaje jedną stawkę od sesji, no i jedzie tam gdzie go wyślą. Pieniądze mu zaproponowali, że tak powiem marne i odradzałem. Niby zaczyna, ale robi dobre zdjęcia, ma zlecenia, więc po co się ograniczać i dawać komuś zarabiać swoją pracą.
                          5DmkII 5D C15/2.8 C35L/1.4 C50/1.4 C85/1.8 C70-200L/4IS 580EXII 430EXII SB-28 EIZO/S2433W Dell/E1705

                          Komentarz

                          • MM-architekci
                            Pełne uzależnienie
                            • 2008
                            • 2227

                            #14
                            Wydaje mi sie w tym wypadku dla tej "firmy" zysk z wylacznosci jest taki ze inna podobna firma nie podejmie wspolpracy i przebije warunkami , co za tym idzie bedzie wieksza moja dostepnosc dla nich. O takim ukladzie jak h4ry napisal to nie ma mowy ;]

                            Tak czy owak macie racje ze nie ma sensu dopoki ta propozycja faktycznie nie dawala by jakichs wiekszych mozliwosci np zdjec z innego zakresu.
                            no comment...

                            Komentarz

                            • BuRton
                              Uzależniony
                              • 2008
                              • 675

                              #15
                              Współpraca TAK, wyłączność NIE.
                              Powodzenia. Uważam, że sam też dasz rade .
                              Leica MP, Ultron 28/2 asph. II, Nokton 35/1.5 asph. ll, Ultron 75/1.9 MC

                              Komentarz

                              Pracuję...