X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Babli
    • 2009
    • 3

    #1

    Jak ładować bez ładowarki?

    Mam problem.. Mianowicie jutro komunia siostry. Aparat jest ze mną, ale ładowarka jest do starych baterii. Są jakieś sposoby na naładowanie baterii (50D) bez ładowarki? Spróbuję chyba wszystkiego, proszę o pomoc.
  • zaitsev
    Pełne uzależnienie
    • 2008
    • 1660

    #2
    Kupić ładowarkę uniwersalną np. http://allegro.pl/item1039752277_lad...d_40d_30d.html lub dedykowaną podróbę http://allegro.pl/listing.php/search...&category=8878
    Jeśli dzisiaj się pospieszysz, to może gdzieś znajdziesz u siebie w mieście. Jutro wątpię.

    Komentarz

    • ElSor
      Uzależniony
      • 2008
      • 504

      #3
      Uzyc regulowanego zasilacza stabilizowanego ustawionego na dokladnie 8,40V (ew mniej ~8V). Podpiac + do + - do - i ew ustawic maxymalny prad na 1A.
      OSTRZEGAM ze sa to baterie litowo jonowe i po przekroczeniu napiecia 4,2V/ogniwo moze nastapic reakcja chemiczna i wybuch zatem nie polecam uzywac zasilaczy "uniwersalnych" czy tez ladowania prostownikiem lub z akumulatora samochodowego.
      A490+SDK
      Galeria CB | Sport CB || PhotoShop jest jak cebula . . . ma warstwy

      Komentarz

      • Tezet-gdynia
        Pełne uzależnienie
        • 2008
        • 1283

        #4
        Albo napisac z jakiego miasta sie jest, zeby ewentualnie ktos pozyczyl naladowany akumulator za jakas flaszke badz inna forme zabezpieczenia
        www.tomasz-lis.pl

        Komentarz

        • oskardj92
          Początki nałogu
          • 2009
          • 423

          #5
          Tezet dobrze gada

          50D, 1000D, 3000N, PS a530, EF-S 17-85mm IS USM, EF-S 18-55mm, EF 28-80mm, EF 75-300mm, Nissin Di622

          Komentarz

          • pe.en.de
            Początki nałogu
            • 2009
            • 321

            #6
            No i co? Naładowałeś?
            Starając się być obiektywnym, wyrażam jednak subiektywną opinę.

            Komentarz

            • Viqy
              Początki nałogu
              • 2007
              • 407

              #7
              OSTRZEGAM ze sa to baterie litowo jonowe i po przekroczeniu napiecia 4,2V/ogniwo moze nastapic reakcja chemiczna i wybuch
              Zamieszczone przez pe.en.de
              No i co? Naładowałeś?
              Chyba się nie udało, Babli już nic więcej dla nas nie napisze ....
              rpawlak.blogspot.pl

              Komentarz

              • micles
                Zablokowany
                • 2006
                • 4359

                #8
                Albo pożyczyć ładowarkę.

                Komentarz

                Pracuję...