... i przyjrzałem się dokładniej zdjęciom z menu. Patrzę i patrzę, coś te bliki znajomy kształt mają hmmmm.... no tak, EF50/1,8
Tylko on daje takie ładne pięciokątne bliki.
X
-
Tagi: Brak
-
Juz wiem, czemu ostatnimi czasy to szklo tak podrozalo - na forum to nazywaja "ukrytymi elkami"
5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrottoKomentarz
-
"Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
Kapitan Wagner
Komentarz
-
Komentarz
-
Jakoś mi to nie wygląda na pentagony z EF 50/1. 8.
Krawędzie są wklęsłe ku środkowi, a w 1.8 są jednak zaokrąglone.
Przy mniejszych otworach prawie proste, ale nie wklęsłe.
A tu jednak chyba nie było to f/8, więc byłoby wypukłe, a nie jest.I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.Komentarz
-
A ja wczoraj byłem w studio fotograficznym - wiecie takim profi... Chciałem przyjrzeć się jak oni to robią, ale niestety trafiłem na przerwę obiadową. Akurat zajadali się jakąś pizzą. Na tekturowych opakowaniach były kapelusze
). No i ciasto wydawało mię jakieś znajome. 
A tak na poważnie - w sumie pizzę do katalogu to można tez ruskim manualem
więc 50/1.8 też spokojnie da radę
.
Komentarz
-
-
no właśnie trochę*nie rozumiem tego podejścia, że jak zdjęcia komercyjne, to już muszą być same eLki używane do ich robienia. miałem okazję asystować przy różnych sesjach i prawie nikt nie korzystał ze stałek serii L, zoomy owszem, ale stałki to 35/2, 50/1.8, 85/1.8, jedyna stała eLa to 135/2.5DmkII + C50/1.4 + C85/1.8 + 2,5kg jabłek w wersji PRO
"ADMINISTRACJO ! ZAPOBIEGAJ I LECZ SIĘ RUTYNOWO. DOBRO ADMINISTRACJI, GWARANTEM DOBRA OGÓŁU"
Komentarz
-
Tym bardziej, że przy ustawianiu sobie fotografowanych elementów i dzisiejszej obróbce wcale mnie to nie dziwi że tanią 50tką są robione zdjęcia komercyjne.500d, 70-200 f/4 L, C50 f/1.8 II, Di622 mkIIKomentarz
-
Na naszym forum panuje fałszywy pogląd ze zdjęcia komercyjne są zawsze wykonywane sprzętem najwyższej półki. Guzik prawda, komercyjne zdjęcia produktów wykonywane są sprzętem adekwatnym do ceny usługi. Jeśli klient nie ma nie wiadomo jakich wymagań (typu megaostre 20 Mpx) a zazwyczaj nie ma, to dobiera sobie tańszego fotografa, który żyje z tych zdjęć i kupuje taki sprzęt aby w szybkim okresie mu się zwrócił.
Zdjęcia trafiające do folderów, kart dań itp są bardzo mocno obrabiane, stylizowane etc i materiał wyjściowy nie ma tu aż tak wielkiego znaczenia: foto ma przedstawiać to co należy, być ostre i dobrze naświetlone. Do zrobienia strony A4 nie potrzeba nie wiadomo czego, a standardowy klient w knajpie nie będzie przecież analizował bokehu :-)
Swego czasu kilkukrotnie robiłem koledze zdjęcia do materiałów reklamowych czołowego producenta osprzętu elektrycznego. Użyłem 300D, szkieł M42, jednej lampy aparatowej i dwóch blend. Zdjęciom nie brakowało nic, z punktu widzenia celu któremu miały służyć, materiały wyszły tak jak miały wyjść i wszyscy byli zadowoleni. Jedna z fotek została powiększona do 2 m (w pionie) do zabudowy stoiska na targach i też wystarczyło. Jupiter 85/2 zapewnił ostrość na poziomie pojedynczego piksela sześciomegowej matrycy, dzięki czemu zdjęcie można było powiększyć w PS do poziomu wymaganego dla rozdzielczości użytego plotera.Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutajKomentarz
-
Panowie, nigdzie nie napisałem że to źle czy może dobrze że 50/1,8, napisałem tylko że te bliki jakieś znajome mi się wydawały a Wy od razu teorie dorabiacie
Komentarz
-
Komentarz
-
Komentarz
-
Ze względu na moje rozległe zainteresowania mam pewne problemy np. z odbiorem filmów katastroficznych dotyczących lotnictwa a ostatnio patrząc na zdjęcie (w magazynie dla kobiet podebranym po cichu żonie) czy oglądając film zastanawiam się jak to było oświetlone
A że w Pizza Hut rodzina rozeszła się do baru sałatkowego tudzież do toalety więc zostałem sam przy stoliku z otwartym przede mną menu no to zacząłem oglądać zdjęcia
Komentarz
Komentarz