X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Przemek_PC
    Pełne uzależnienie
    • 2005
    • 2456

    #1

    Byłem dziś w Pizza Hut i...

    ... i przyjrzałem się dokładniej zdjęciom z menu. Patrzę i patrzę, coś te bliki znajomy kształt mają hmmmm.... no tak, EF50/1,8 Tylko on daje takie ładne pięciokątne bliki.
  • Parteq
    Pełne uzależnienie
    • 2004
    • 1159

    #2
    Przypominam, ze nawet w Hydeparku dyskusja w jakis sposob ma byc powiazana z fotografia..

    Posty o tematyce kulinarnej beda kasowane

    Portrety | Slubne | Facebook | Warsztaty

    Komentarz

    • _igi
      Pełne uzależnienie
      • 2008
      • 2035

      #3
      Juz wiem, czemu ostatnimi czasy to szklo tak podrozalo - na forum to nazywaja "ukrytymi elkami"
      5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

      Komentarz

      • Kolekcjoner
        Obertroll
        • 2006
        • 18766

        #4
        Zamieszczone przez _igi
        Juz wiem, czemu ostatnimi czasy to szklo tak podrozalo - na forum to nazywaja "ukrytymi elkami"
        No co do budowy to ta "elka" jest bardzo ukryta .
        "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
        Kapitan Wagner

        Komentarz

        • _igi
          Pełne uzależnienie
          • 2008
          • 2035

          #5
          Zamieszczone przez Kolekcjoner
          No co do budowy to ta "elka" jest bardzo ukryta .
          Czasem z jednej robią się*dwie, w sumie dosyć pozytywnie
          5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

          Komentarz

          • pan.kolega
            Pełne uzależnienie
            • 2008
            • 2817

            #6
            Jakoś mi to nie wygląda na pentagony z EF 50/1. 8.

            Krawędzie są wklęsłe ku środkowi, a w 1.8 są jednak zaokrąglone.
            Przy mniejszych otworach prawie proste, ale nie wklęsłe.

            A tu jednak chyba nie było to f/8, więc byłoby wypukłe, a nie jest.
            I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

            Komentarz

            • tezmarek
              Uzależniony
              • 2009
              • 840

              #7
              Zamieszczone przez Przemek_PC
              ... i przyjrzałem się dokładniej zdjęciom z menu. Patrzę i patrzę, coś te bliki znajomy kształt mają hmmmm.... no tak, EF50/1,8 Tylko on daje takie ładne pięciokątne bliki.
              A ja wczoraj byłem w studio fotograficznym - wiecie takim profi... Chciałem przyjrzeć się jak oni to robią, ale niestety trafiłem na przerwę obiadową. Akurat zajadali się jakąś pizzą. Na tekturowych opakowaniach były kapelusze ). No i ciasto wydawało mię jakieś znajome.

              A tak na poważnie - w sumie pizzę do katalogu to można tez ruskim manualem więc 50/1.8 też spokojnie da radę .

              Komentarz

              • dani182
                • 2008
                • 0

                #8
                To źle, że zrobione na 50 1.8? nie profi czy co?

                Komentarz

                • esteper
                  Uzależniony
                  • 2006
                  • 635

                  #9
                  no właśnie trochę*nie rozumiem tego podejścia, że jak zdjęcia komercyjne, to już muszą być same eLki używane do ich robienia. miałem okazję asystować przy różnych sesjach i prawie nikt nie korzystał ze stałek serii L, zoomy owszem, ale stałki to 35/2, 50/1.8, 85/1.8, jedyna stała eLa to 135/2.
                  5DmkII + C50/1.4 + C85/1.8 + 2,5kg jabłek w wersji PRO

                  "ADMINISTRACJO ! ZAPOBIEGAJ I LECZ SIĘ RUTYNOWO. DOBRO ADMINISTRACJI, GWARANTEM DOBRA OGÓŁU"

                  Komentarz

                  • niechcemisie
                    Początki nałogu
                    • 2010
                    • 277

                    #10
                    Tym bardziej, że przy ustawianiu sobie fotografowanych elementów i dzisiejszej obróbce wcale mnie to nie dziwi że tanią 50tką są robione zdjęcia komercyjne.
                    500d, 70-200 f/4 L, C50 f/1.8 II, Di622 mkII

                    Komentarz

                    • MacGyver
                      Cenzor
                      • 2006
                      • 7043

                      #11
                      Na naszym forum panuje fałszywy pogląd ze zdjęcia komercyjne są zawsze wykonywane sprzętem najwyższej półki. Guzik prawda, komercyjne zdjęcia produktów wykonywane są sprzętem adekwatnym do ceny usługi. Jeśli klient nie ma nie wiadomo jakich wymagań (typu megaostre 20 Mpx) a zazwyczaj nie ma, to dobiera sobie tańszego fotografa, który żyje z tych zdjęć i kupuje taki sprzęt aby w szybkim okresie mu się zwrócił.

                      Zdjęcia trafiające do folderów, kart dań itp są bardzo mocno obrabiane, stylizowane etc i materiał wyjściowy nie ma tu aż tak wielkiego znaczenia: foto ma przedstawiać to co należy, być ostre i dobrze naświetlone. Do zrobienia strony A4 nie potrzeba nie wiadomo czego, a standardowy klient w knajpie nie będzie przecież analizował bokehu :-)

                      Swego czasu kilkukrotnie robiłem koledze zdjęcia do materiałów reklamowych czołowego producenta osprzętu elektrycznego. Użyłem 300D, szkieł M42, jednej lampy aparatowej i dwóch blend. Zdjęciom nie brakowało nic, z punktu widzenia celu któremu miały służyć, materiały wyszły tak jak miały wyjść i wszyscy byli zadowoleni. Jedna z fotek została powiększona do 2 m (w pionie) do zabudowy stoiska na targach i też wystarczyło. Jupiter 85/2 zapewnił ostrość na poziomie pojedynczego piksela sześciomegowej matrycy, dzięki czemu zdjęcie można było powiększyć w PS do poziomu wymaganego dla rozdzielczości użytego plotera.
                      Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

                      Komentarz

                      • Przemek_PC
                        Pełne uzależnienie
                        • 2005
                        • 2456

                        #12
                        Panowie, nigdzie nie napisałem że to źle czy może dobrze że 50/1,8, napisałem tylko że te bliki jakieś znajome mi się wydawały a Wy od razu teorie dorabiacie

                        Komentarz

                        • Shadow
                          Pełne uzależnienie
                          • 2004
                          • 1565

                          #13
                          Przemek ----> Ty to masz chyba zboczenie fotograficzne żeby takie rzeczy analizować w Pizza Hut

                          Komentarz

                          • _igi
                            Pełne uzależnienie
                            • 2008
                            • 2035

                            #14
                            Zamieszczone przez Shadow
                            Przemek ----> Ty to masz chyba zboczenie fotograficzne żeby takie rzeczy analizować w Pizza Hut
                            Ja tak mam z liternictwem ;p
                            5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

                            Komentarz

                            • Przemek_PC
                              Pełne uzależnienie
                              • 2005
                              • 2456

                              #15
                              Ze względu na moje rozległe zainteresowania mam pewne problemy np. z odbiorem filmów katastroficznych dotyczących lotnictwa a ostatnio patrząc na zdjęcie (w magazynie dla kobiet podebranym po cichu żonie) czy oglądając film zastanawiam się jak to było oświetlone A że w Pizza Hut rodzina rozeszła się do baru sałatkowego tudzież do toalety więc zostałem sam przy stoliku z otwartym przede mną menu no to zacząłem oglądać zdjęcia

                              Komentarz

                              Pracuję...