Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • mag.q
    • 2011
    • 1

    #1

    KARTA PODATKOWA - help!

    witam,
    pytanie do fotografów zawodowych rozliczających się na zasadzie karty podatkowej - jak to jest u was ze zleceniem reklamy, np w internecie czy na broszurach? Przecież podchodzi to pod korzystanie z usług innych firm i zakładów, co na karcie jest niedozwolone... Czy podciąga się to pod usługi specjalistyczne (muszą wówczas być niezbędne do wykonania zlecenia).
    Jak w takim razie się reklamować?
    No i inne rzeczy - pozycjonowanie stron, czy chociażby wyrobienie pieczątki - to wszystko są usługi od innych firm. Należy to wszystko wpisać w PIT-16 jako usługi specjalistyczne?
    Wiem już, że nie mogę korzystać z laboratoriów do wywoływania odbitek (z pierwszego źródła - skarbówki...), więc zajęłam się tym we własnym zakresie i wywołuję sama.
    Wystąpiłabym o interpretację prawa podatkowego do urzędu, ale podobno czekanie na odpowiedź ciągnie się tygodniami, jak nie miesiącami i zlecenia uciekają. Może macie doświadczenie na tym polu?
    Wybrałam kartę i czekam na decyzję, więc jeszcze mogę zrezygnować. Jeśli nie ma opcji reklamy na karcie - to ta forma rozliczenia jest coraz mniej sensowna...
    będę wdzięczna za info jak to jest u Was,
    pozdrawiam
  • Vitez
    zło konieczne
    • 2004
    • 19804

    #2
    Zamieszczone przez mag.q
    będę wdzięczna za info jak to jest u Was,
    A u nas, polecamy niezmiennie 3. Punkt Regulaminu: http://canon-board.info/announcement.php?f=27&a=3

    http://canon-board.info/showthread.php?t=56880

    Komentarz

    Pracuję...