X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Mcarto
    Dopiero zaczyna
    • 2012
    • 30

    #1

    Połączenie Powershota ze smartphonem(Android)

    Jak w temacie:
    Poszukuję jakiegoś zewnętrznego sterownika który umożliwiłby mi m.in. sterowanie aparatem (Canon s100) i rejestrację wielu ujęć do Timelapsów.
    Znalazłem tylko program DSLR Controller ale on obsługuje tylko Lustrzanki i nie działa na każdym telefonie z androidem.

    Alternatywą tylko do rejestracji Timelapsów (bez sterowania) byłby CHDK ale on w chwili obecnej nie obsługuje s100.

    Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje.
  • airhead
    Pełne uzależnienie
    • 2008
    • 2495

    #2
    a czy te s100 można podłączyć do EOS Utility lub zamiennika tego programu dla kompaktów?
    Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
    Fujifilm x100

    mgrochocki.wordpress.com

    Komentarz

    • Mcarto
      Dopiero zaczyna
      • 2012
      • 30

      #3
      Zamieszczone przez airhead
      a czy te s100 można podłączyć do EOS Utility lub zamiennika tego programu dla kompaktów?
      Dobre pytanie. Wczoraj probowalem cos wygooglowac na ten temat ale nic nie znalazlem-chyba pozostaje czekac na CHDK albo za pomoca gumki blokowac przycisk wyzwalacza. Ale to tyko support do timelapsow.

      Wysłane z mojego LT15i za pomocą Tapatalk

      Komentarz

      • Mcarto
        Dopiero zaczyna
        • 2012
        • 30

        #4
        Odświeżam pytanie - kupiłem niedawno tablet i ponowne poszukiwania aplikacji która pozwoliłaby na sterowanie aparatem za pomocą tabletu/smartphona nic nie przyniosły.
        Czytałem o EOS Utility, zainstalowałem Canon CameraWindow (niestety to tylko przeglądarka).
        Trochę nie chce mi się wierzyć, że nikt nie stworzył programu który pozwoliłby obsługiwać Canona Powershota za pomocą tabletu/smartphona działającego na androidzie.

        Komentarz

        Pracuję...