X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • KOKO74
    Bywalec
    • 2005
    • 226

    #1

    Wyciszenie aparatu

    Zastanawia mnie fakt czy ktoś z was próbował wyciszyć swój aparat
    Czasami klank migawki na pewnych uroczystościach jest wręcz zbyt głośny
    Robiłem ostatnio zdjęcia na „MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL CHÓRÓW” koncert bez dodatkowego nagłośnienia wszystko naturalna akustyka chwilami mój EOS-1Ds Mark II był zdecydowanie za głośny i za bardzo zwracał uwagę
    Byłem już w kilku takich sytuacjach w życiu ze przydałoby się żeby pucha chodziła ciszej wy pewnie też byliście w podobnych sytuacjach i jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenia lub jakiś pomysł niech się podzieli przemyślimy przedyskutujemy może ktoś zrobi przetestuje i może to będzie szczał w dziesiątkę
  • tlustyx
    Pełne uzależnienie
    • 2008
    • 1304

    #2
    Odp: Wyciszenie aparatu

    Fotografia na planie filmowym - Poradnik fotograficzny - Szeroki Kadr Jest tam pokazana "puszka" do wyciszania aparatu.
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

    Komentarz

    • KOKO74
      Bywalec
      • 2005
      • 226

      #3
      Odp: Wyciszenie aparatu

      może ktoś zna jakiś iny sposób???

      Komentarz

      • Przemek_PC
        Pełne uzależnienie
        • 2005
        • 2456

        #4
        Odp: Wyciszenie aparatu

        Ja znam. Zamiast 500 zdjęć "na pałę" zrobić 10-20 przemyślanych i robić je w momentach kiedy jest głośno.

        Komentarz

        • KOKO74
          Bywalec
          • 2005
          • 226

          #5
          Odp: Wyciszenie aparatu

          zawszę robię tylko kilka przemyślanych nigdy na pałę, a co do głośnych om mętów to nie zawsze się da nie zawsze ustawienie jest odpowiednie i nie zawsze to jest ta chwila

          Komentarz

          • latant
            Początki nałogu
            • 2009
            • 410

            #6
            Odp: Wyciszenie aparatu

            tryb Live View
            lub
            5DIII i tryb cichych zdjęć, naprawdę skuteczny.
            CMEHA - reszta to upgrade

            Komentarz

            • Przemek_PC
              Pełne uzależnienie
              • 2005
              • 2456

              #7
              Odp: Wyciszenie aparatu

              1DsII ma Live View?

              Komentarz

              • KOKO74
                Bywalec
                • 2005
                • 226

                #8
                Odp: Wyciszenie aparatu

                1DsI Inie ma Live View !!

                Komentarz

                • Kolekcjoner
                  Obertroll
                  • 2006
                  • 18766

                  #9
                  Odp: Wyciszenie aparatu

                  Na koncertach (szczególnie klasyki kameralnej) jest to bardzo duży problem.
                  A czy Ds nie miał już wtedy trybu cichego - wiem że jedynki miały to od dość dawna. Nie było to całkiem ciche ale jednak mniej kłapał. Chyba spowalniało powrót lustra? Sprawdzałeś?
                  "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                  Kapitan Wagner

                  Komentarz

                  • igor58
                    Pełne uzależnienie
                    • 2006
                    • 1861

                    #10
                    Odp: Wyciszenie aparatu

                    mam ten sam problem
                    pamiętajcie, że akustyka w salach koncertowych (nie w klubach) jest "specyficzna", słychać każdy szmer
                    w lecie robiłem fotki w auli AM w Krakowie, i mimo że miałem akredytację, przyczepił się do mnie meloman (że mu przeszkadzam)...
                    poszedłem do ost. rzędu, ale to już nie było to
                    próbowałem też focić nexem - też się tłucze
                    zostaje kompakt, np. rx100, albo Leica (nie sprawdzałem)

                    Komentarz

                    • tomcio.13
                      Bywalec
                      • 2010
                      • 98

                      #11
                      Odp: Wyciszenie aparatu

                      Nie bedzie łatwo, ładne to może nie jest ale zawsze można się wspomagać photographylot: DIY Sound Blimp

                      Komentarz

                      • airhead
                        Pełne uzależnienie
                        • 2008
                        • 2495

                        #12
                        Odp: Wyciszenie aparatu

                        polecam bezlusterkowce niektóre są naprawdę ciche
                        Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
                        Fujifilm x100

                        mgrochocki.wordpress.com

                        Komentarz

                        • Hadrian
                          Coś już napisał
                          • 2004
                          • 79

                          #13
                          Wyciszenie aparatu

                          DsIII i DIV w trybach silent i M9 w descreet



                          Sent from my iPad using Tapatalk

                          Komentarz

                          Pracuję...