Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Jurek Plieth
    Pełne uzależnienie
    • 2004
    • 2087

    #16
    Zamieszczone przez snowboarder
    Mialem zpasowac, ale jak ktos wypisuje takie bzdety, to mnie skreca.
    Po pierwsze nie "korzystacie", bo nie korzystam, sluzba zdrowia prawie
    mnie nie zabila kiedys w Polsce, wiec bym byl idiota, zeby sie znowu
    narazac majac najlepsza tu.
    Ciekawych masz znajomych, u ktorych byles na tych wakacjach. Out.
    Andrzej,
    Znajomych i przyjaciół w Stanach to ja mam więcej niż Ty w Polsce i o amerykańskiej "służbie zdrowia", "polityce zagranicznej", czy "oświacie" mógłbym więcej powiedzieć niż sobie potrafisz wyobrazić. Jednak to wszystko już tak dalece odbiega od fotografii, że nawet do hydeparku się nie kwalifikuje.
    Podsumuję to tylko tak. Za coś zupełnie normalnego uważam, że Europejczycy korzystają (jeśli mogą) ze specyficznej polityki podatkowej w USA kupując sobie tamże tańszy sprzęt fotograficzny do swojego prywatnego użytku. Jak i to, że Polacy mieszkający w USA korzystają z korzystnych cen w Polsce na usługi medyczne wykonując sobie w prywatnych przychodniach np. podstawowe badania za 1/10 ceny amerykańskiej. Jednak robienie sobie kpin z systemu europejskiego jest równie mało grzeczne co i mało obiektywne.
    To tyle w dużym skrócie i proponuję dalej tego tematu nie drążyć skupiając się raczej na zdjęciach, które wywołują zazwyczaj dużo mniej emocji.
    http://plieth.com

    Komentarz

    • snowboarder
      Pełne uzależnienie
      • 2004
      • 1358

      #17
      Zamieszczone przez Jurek Plieth
      ... Jak i to, że Polacy mieszkający w USA korzystają z korzystnych cen w Polsce na usługi medyczne wykonując sobie w prywatnych przychodniach np. podstawowe badania za 1/10 ceny amerykańskiej. ...
      Nie mam najmniejszego zamiaru dyskutowac z toba, ani tez zupelnie
      mnie nie obchodzi co sadzisz o US. Nie trawie natomiast szerzenia
      zwyklej nieprawdy, poniewaz takie wlasnie "informacje", jak twoja
      powielane dalej tworza kompletnie nieprawdziwa wizje tego kraju.
      Gwoli scislosci kazdy normalnie pracujacy w USA jest ubezpieczony.
      "Podstawowe badania" nie beda go kosztowaly prawie nic, prawie,
      bo jest jakies male copayment, zwykle w okolicach $10-$20 za wizyte.
      To wszystko. Za wizyte lekarska, dokladne badania, badania krwi itd
      zaplaci wiec "normalny" obywatel pare dolarow. Placi oczywiscie skladke
      na ubezpieczenie, ale chociaz wie na co, w przeciwienstwie do np.
      polskiego ZUS-u. Jesli twoim znajomym "oplaca sie" "leczyc" w Polsce,
      to jest tylko jedno wyjasnienie - nie sa ubezpieczeni, badz maja
      jakias okrojona wersje najtanszych ubezpieczen.
      Takze wydawanie pogladu o lecznictwie w USA na bazie grupy twoich
      znajomych jest mniej wiec tak samo poprawne jak budowanie opinii o
      umiejetnosciach szachowych warszawiakow w oparciu o klub szachistow.
      Dodatkowo jakosc uslug lekarskich jest nieporownywalna. Karetka
      pogotowia przyjezdza do wypadku w 45 sekund. W moim "osrodku
      zdrowia" pracuja swiatowej slawy specjalisci wlaczajac w to zdobywcow
      Nagrody Nobla.
      Takze mysl sobie o USA co chcesz, nie szerz tylko nieprawdziwych
      wiadomosci o zyciu tutaj.

      Komentarz

      • Vitez
        zło konieczne
        • 2004
        • 19804

        #18
        Ja to chyba jednak zamkne ten watek bo zaraz po raz drugi trzeba bedzie cos ciachac i to znowu dzieki Jurkowi .

        Komentarz

        • Tomasz Golinski
          Pełne uzależnienie
          • 2004
          • 8623

          #19
          Zamieszczone przez Jurek Plieth
          Jednak robienie sobie kpin z systemu europejskiego jest równie mało grzeczne co i mało obiektywne.
          Czyżby należało się spodziewać masowej emigracji z obrzydliwego USA do raju na ziemi, tu w Europie?
          30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
          Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



          Komentarz

          • Tomasz Golinski
            Pełne uzależnienie
            • 2004
            • 8623

            #20
            Zamieszczone przez Vitez
            Ja to chyba jednak zamkne ten watek bo zaraz po raz drugi trzeba bedzie cos ciachac i to znowu dzieki Jurkowi .
            Lepiej wydzielić skoro Jurek jednak chce rozmawiać o polityce
            30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
            Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



            Komentarz

            • KuchateK
              Pełne uzależnienie
              • 2005
              • 4895

              #21
              Zamieszczone przez Jurek Plieth
              Andrzej, dzięki tym dodatkowym pieniądzom jak je nazywasz, to w Europie w karetce pogotowia jeździ autentyczny lekarz, a w USA tylko sanitariusz
              To rozlegly temat i bynajmniej nie wyglada tu to tak zle. Powiedzial bym ze jest wrecz calkiem odwrotnie.

              Zamieszczone przez Jurek Plieth
              "Aż" 14 dniowego urlopu i to dopiero po 10 latach pracy, też nie ma co wam zazdrościć...
              Itd.
              Gdzie tak daja?! Nie przepracowalem tu nawet jednej piatej tego czasu a na urlopie bylem juz ze dwa miesiace (jak najbardziej platnym). Nie liczac, ze mam jeszcze inne formy zdobywania czasu wolnego (platnego). Budzetowka.

              Potwierdzam poprzednie opinie w tym watku. Jesli ktos musi jezdzic do Polski na badania i po 10 latach ma dopiero wolne to nie swiadczy to zle o USA a o tych obywatelach Polski, ktorzy nie potrafia wykorzystac tego do czego maja prawo i co zwykle podane jest na tacy z wazelina dookola.
              ...

              Komentarz

              • Jurek Plieth
                Pełne uzależnienie
                • 2004
                • 2087

                #22
                Zamieszczone przez KuchateK
                To rozlegly temat i bynajmniej nie wyglada tu to tak zle. Powiedzial bym ze jest wrecz calkiem odwrotnie.
                W rzeczy samej, dwóch sanitariuszy :rolleyes: To miałeś na myśli?
                A poważniej. Amerykański system tzw. opieki zdrowotnej należy do najgorszych na świecie i już nawet sami Amerykanie zaczynają w pewnej części (ci, którzy jeżdżą po świecie przede wszystkim) zdawać sobie z tego sprawę. Równie kiepsko, delikatnie mówiąc, jest z publicznym szkolnictwem. A potęgę naukową USA budują w bardzo dużym stopniu (może nawet przede wszystkim) obcokrajowcy z amerykańskim obywatelstwem - wystarczy zapoznać się z coroczną listą laureatów nagrody Nobla i zidentyfikować tamże wszystkie bardzo obco brzmiące nazwiska.
                Nic to. Bardzo mi się to podoba, że jesteście lojalni wobec swojej nowej ojczyzny i rozumiem, że wobec tego ta fascynacja zabija trzeźwość spojrzenia. Bardzo dobrze. Skąd w takim razie moja reakcja? Otóż nie podoba mi się to i nie życzę sobie tego, aby snowboarder przy każdej okazji szydził sobie z kontynentu i z kraju skąd pochodzą jego korzenie. To byłoby niesmaczne nawet na forach amerykańskich, a na polskim jest po prostu wyrazem braku kultury.
                I bardzo proszę o zamknięcie tego wątku, nawet "siłowo", przez moderatorów!
                http://plieth.com

                Komentarz

                • Tomasz Golinski
                  Pełne uzależnienie
                  • 2004
                  • 8623

                  #23
                  Dla Hitlera też trzeba mieć szacunek, bo jest Europejczykiem?
                  30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
                  Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



                  Komentarz

                  • KuchateK
                    Pełne uzależnienie
                    • 2005
                    • 4895

                    #24
                    Sanitariusz moze byc i jeden. Wszystko zalezy od zadania. Inne ekipy jada do wypadkow a inne odwiezc kogos z gipsem na nodze.

                    Mialem na mysli to, ze wolal bym miec potrzebe karetki tu w USA jak w Polsce. Nie wiem w czym tak bardzo bedzie gorszy dobrze wyszkolony sanitariusz od lekarza. Operacji napewno nie beda w karetce robic, a podstawowe elementy wydobycia przy wypadku i pierwszej pomocy przez 3 czy 5 min jakie jada do najblizszego szpitala napewno sa obaj w stanie wykonac tak samo dobrze.

                    Czy z opieka zdrowotna jest tak zle to bym nie powiedzial... Jesli juz jest zla jak niektorzy pisza to tylko pod wzgledem cen. Dla niektorych sa astronomiczne. Ale to jest problem tylko w przypadku braku ubezpieczenia i placenia z wlasnej kieszeni. Ubezpieczenie mozna miec za darmo lub jakies groszowe oplaty, a wtedy wizyta u lekarza to jakies male sumy. Oczywiscie trzeba byc legalnie... Nielegalni jezdza do dentystow do Polski albo wspominaja rachunek do konca zycia

                    Jesli chodzi o edukacje jest dokladnie jak piszesz. Nie ma co ukrywac, sami o tym rozglaszaja i wprowadzaja zmiany.

                    Jesli chodzi o lojalnosc to chyba juz bardziej lojalny jestem Canonowi

                    Amerykanie nie maja moze najlepszych systemow na swiecie, ale o dziwo to co jest dziala calkiem dobrze od naprawde dlugiego czasu bez wielkich zmian i kolejnych numerow co pare lat. Tez nie uwazam ze jest doskonale, ale litosci... "10 lat bez zwolnienia" kiedy wspolpracownicy z kilkuletnim zaawansowaniem sa wziac pol roku od reki zaleglych brzmi irracjonalnie nawet jak ktos tu nie byl i sie tylko zastanowi cokolwiek. To jest demokratyczny kraj z dosyc silnymi zwiazkami zawodowymi... Bez zwolnienia? ROTFL
                    Ostatnio edytowany przez KuchateK; 1338.
                    ...

                    Komentarz

                    • mmsza
                      Zablokowany
                      • 2005
                      • 514

                      #25
                      Zamieszczone przez KuchateK
                      Nie wiem w czym tak bardzo bedzie gorszy dobrze wyszkolony sanitariusz od lekarza.
                      Kilkoma latami studiów ;-)
                      W razie (tfuuuu) wypadku jednak bym wolał aby do życia mnie przywracał lekarz po (w sumie) 7 latach studiów medycznych niż sanitariusz po rocznym przeszkoleniu.

                      Komentarz

                      • snowboarder
                        Pełne uzależnienie
                        • 2004
                        • 1358

                        #26
                        Kuchatek, odpusc sobie, my podajemy konkrety, a on i tak
                        idzie w zaparte. Dosc typowe. Nie wygrasz, zreszta i po co?
                        Natomiast wypraszam sobie jakiekolwiek zarzuty pod moim
                        adresem w stylu "szydzi" itd. Aktualnie z Polski to szydzi caly
                        swiat widzac co sie dzieje u polskiego zloba.
                        I trudno sie dziwic, u wladzy grupa zlozona z kryminalistow,
                        faszystow, kretaczy politycznych i zwyklych idiotow.
                        Niezly powod do dumy. Zdaje sie, ze swoj konglomerat oglosili
                        w radykalnie katolickiej telewizji - tez niezle.
                        Ja nigdy nie szydzilem, mnie po prostu skreca, ze kraj, w ktorym
                        jak to napisales mam korzenie, marnuje sie po raz kolejny,
                        ze ludzie, zamiast sie cieszyc zyciem, ktorego i tak nie wiadomo ile
                        nam zostalo (popatrz wszelkiej masci terrorysci z bomba pod pacha,
                        tylko chwila, az bomba bedzie wystarczajaco silna, by planete
                        zdrowo rabnac...), mecza sie w tym swoim wlasnych bagnie.
                        Jasne, lepiej upasc na kolana i dziekowac bogu za wspanialy kraj,
                        modlic sie i byc dumnym, dumnym do upadlego...
                        Zeby nie byc goloslownym, artykuly "szydzace" z kaczoro-lepperlandu
                        ukazaly sie ostatnio w wielu waznych pismach, wlaczaja
                        "The Economist".

                        Komentarz

                        • KuchateK
                          Pełne uzależnienie
                          • 2005
                          • 4895

                          #27
                          Biorac poprawke na czas dojazdu dluzszy jak spacerkiem do nich, marnienkie place oraz wiele innych rzeczy o ktorych sie slyszy to jednak chyba bym sie powaznie zastanowil... Zwlaszcza po paru aferach ostatnich czasow.
                          ...

                          Komentarz

                          • snowboarder
                            Pełne uzależnienie
                            • 2004
                            • 1358

                            #28
                            Zamieszczone przez mmsza
                            Kilkoma latami studiów ;-)
                            W razie (tfuuuu) wypadku jednak bym wolał aby do życia mnie przywracał lekarz po (w sumie) 7 latach studiów medycznych niż sanitariusz po rocznym przeszkoleniu.
                            Co za belkot. Sanitariusze, jak ich nazywacie sa swietnie
                            wyszkoleni w tym co robia - udzieleniu pierwszej pomocy.
                            W Polsce swietni lekarze z pogotowia prawie mnie usmiercili
                            - gdy przezylem i po dlugiej rekonwalescencji probowalem
                            znalezc s****...., okazalo sie jak kilka lekarska trzyma sie
                            razem i nie sposob do niej sie dobrac.

                            Komentarz

                            • Krzychu
                              Pełne uzależnienie
                              • 2004
                              • 3611

                              #29
                              Zamieszczone przez mmsza
                              Kilkoma latami studiów ;-)
                              W razie (tfuuuu) wypadku jednak bym wolał aby do życia mnie przywracał lekarz po (w sumie) 7 latach studiów medycznych niż sanitariusz po rocznym przeszkoleniu.
                              System ratownictwa medycznego w Polsce idzie w kierunku czegoś podobnego na wzór US, także już niedługo możemy mieć całkiem podobną sytuację, oczywiście nie bez powodu...

                              BTW: Ciekawe czy w stanach mieli coś w rodzaju łódzkiego pogotowia....
                              Takie retoryczne pytanie...
                              Pozdrowienia,
                              KZ
                              KZ Aviation Photography

                              Komentarz

                              • Tomasz Golinski
                                Pełne uzależnienie
                                • 2004
                                • 8623

                                #30
                                Łódzkie pogotowie to pikuś. Holenderska eutanazja! To dopiero zbrodnia na masową skalę.

                                Edit: A w USA sanitariusze biją murzynów!
                                30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
                                Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



                                Komentarz

                                Pracuję...