X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Pogonus
    Początki nałogu
    • 2007
    • 295

    #391
    Zamieszczone przez Krzyciech
    Jeżeli zostałby zatwierdzony którykolwiek projekt z opracowywanych aktualnie przez firmę Scott Wilson to obwodnica Augustowa nie jest potrzebna - bo w każdym przypadku Via Baltica idzie bokiem.
    I tu się mylisz. Obwodnica Augustowa jest potrzebna, niezależnie od tego którędy będzie przebiegać Via Baltica. Problem dotyczy jej wymiaru i trasy.

    Komentarz

    • Krzyciech
      Dopiero zaczyna
      • 2006
      • 15

      #392
      Zamieszczone przez Pogonus
      I tu się mylisz. Obwodnica Augustowa jest potrzebna, niezależnie od tego którędy będzie przebiegać Via Baltica. Problem dotyczy jej wymiaru i trasy.
      Oczywiście najlepiej by było aby drogi omijały miasta ale jeżeli ktoś twierdzi że trzeba rozkopać dolinę ze względu na TIRy to ewidentnie mija się z prawdą. Dolinę trzeba rozkopać aby Białystok miał drogę ekspresową do Warszawy.

      Komentarz

      • Pogonus
        Początki nałogu
        • 2007
        • 295

        #393
        Zapoznałem się ze szczegółami wariantu alternatywnego „Chodorki” i z przykrością jestem zmuszony stwierdzić, że nie jest to dobre rozwiązanie, a to dlatego, że trasa na całym odcinku od Augustowa do Chodorek przecina użytkowane rolniczo tereny kilku wsi. Wykup terenów pod budowę i konieczność komasacji gruntów będą nie tylko bardzo kosztowne, ale spowodować mogą bardzo ostre konflikty społeczne. Przede wszystkim z tego powodu odrzucono przecież wariant „Raczki”, którego trasa na dłuższym odcinku jest niemal zgodna z zaproponowaną w wariancie „Chodorki”.

        PS
        Nieoficjalnie jako jeden z powodów pominięcia w analizach wariantu „Chodorki” podano mi, że... nie był on opracowany przez specjalistów z uprawnieniami!!!

        Komentarz

        • Biperek
          Uzależniony
          • 2007
          • 593

          #394
          Zamieszczone przez Krzyciech
          Augustów jest chyba jedynym miastem gdzie światła tamują ruch. Obecnie istnieją takie systemy jak światła "inteligentne" - wiem że się sprawdzają z autopsji.
          Powtarzam: trzeba znać specyfikę miejsca by móc stawiać takie zarzuty. Weź pod uwagę, że ruch odbywa się wąską drogą o natężeniu ruchu, który spokojnie kwalifikuje się na drogę co najmniej dwupasmową. Samochody jadą cięgiem zderzak w zderzak i zdarza się, że spiętrzają się na rondzie, które jest około 400 do 500 m od skrzyżowania ze światłami. Każde zatrzymanie na tym odcinku powoduje jeszcze większe spiętrzenia. A na ile znam swoje miasto to konieczne byłoby zorganizowanie co najmniej dwóch takich przejść na tym odcinku. Rozwiązaniem mogłyby być przejścia bezkolizyjne (kładki lub przejścia podziemne) ale na takowe nie ma miejsca na ulicy, o której wspominałem w swoim poprzednim poście. A droga ekspresowa między Warszawą i Białymstokiem jest potrzebna, czy ci się to podoba czy nie. Białystok jest ważnym węzłem komunikacyjnym dla Polski północnowschodniej i drogi ekspresowe docelowo powinien mieć nie tylko w stronę Warszawy. Popatrz sobie na mapę.
          Pozdrawiam
          Marek/Biperek

          Komentarz

          • Nasir
            Bywalec
            • 2007
            • 107

            #395
            Zamieszczone przez Pogonus
            Zapoznałem się ze szczegółami wariantu alternatywnego „Chodorki” i z przykrością jestem zmuszony stwierdzić, że nie jest to dobre rozwiązanie, a to dlatego, że trasa na całym odcinku od Augustowa do Chodorek przecina użytkowane rolniczo tereny kilku wsi. Wykup terenów pod budowę i konieczność komasacji gruntów będą nie tylko bardzo kosztowne, ale spowodować mogą bardzo ostre konflikty społeczne. Przede wszystkim z tego powodu odrzucono przecież wariant „Raczki”, którego trasa na dłuższym odcinku jest niemal zgodna z zaproponowaną w wariancie „Chodorki”.

            PS
            Nieoficjalnie jako jeden z powodów pominięcia w analizach wariantu „Chodorki” podano mi, że... nie był on opracowany przez specjalistów z uprawnieniami!!!
            Zawsze to tańsze niż wyprodukowanie tysięcy ton betonu i wycięcie kilku tysięcy drzew.
            A potem z kasy polskiego podatnika lokalna organizacja ekologiczna będąca na garnuszku wojewody dostanie miliony na odnawianie zdewastowanej doliny rospudy. Niezły deal prawda ? Homo sovieticus jeszcze raz.

            A jak ktoś zleci z estakady to ma darmowy pogrzeb razem z samochodem.
            No może go wyciągną po tygodniu jak się całe świństwo zdąży rozlać po rospudzie.


            O, proszę jaki nasz Minister wspaniały
            Ostatnio edytowany przez Nasir; 9203.
            EOS 400D , EF 400/5.6 L USM

            Komentarz

            • Pogonus
              Początki nałogu
              • 2007
              • 295

              #396
              Zamieszczone przez Nasir
              Pytanie tylko kto pozwolił na taką wersję. Wiele lat ludzie walczą o alternatywny, tańszy bezpieczniejszy dla mieszkańców Augustowa wariant.
              A teraz kiedy w grudniu KE zgłosiła zastrzeżenia nagle przyśpieszono decyzję. Przykro wam to mówić , ale jesteście naiwni. Nie chodzi o Tiry które jeżdżą po Augustowie. I tak będą jeździć i ocierać się o to miasto według obecnego wariantu. Chodzi o to żeby szybko zacząć budowę bez względu na koszty, pociągnąć maksymalnie ile się da a potem za wielkie pieniądze się wycofać. Możliwy jest drugi wariant. Przeciągania struny w sporze z KE. Rządzący zdali sobie sprawę że z KE nie będzie łatwo i będą kombinować jakby tu przeciągnąć spór bo się sami nie wycofają bo stracą stołki.

              Prezydent Polski każdego dnia , ba nawet godziny mówi co innego na temat Rospudy, więc nie robi na mnie wrażenia jego wypowiedzi. Dla mnie lawiruje tak jak Szyszko. Stracili już moje poparcie mimo że głosowałem na PIS.


              Co do nazwania was ignorantami. Przyznaję zapędziłem się. Cholera mnie bierze jak można 10 lat walczyć o alternatywny tańszy , czystszy wariant i nic. Z uporem godnym maniaka władze forsują najbardziej szkodliwą wersję. I dla mieszkańców Augustowa i dla Przyrody, nie rozwodząc się nad innymi ludźmi, bo torfowiska na Rospudzie to dziedzictwo każdego Polaka ale i Europejczyka.

              Ciekawym jest co zrobiły władze lokalne dla poprawienia bezpieczeństwa. Rozmawiałem z lokalnymi. Niestety nic, brak świateł (bo tamują ruch) , brak tuneli po przejściami, brak kładek. Wasi włodarze mają was w głębokim poważaniu niestety. Liczy się kasa.
              Homo sovieticus ma się świetnie.
              Ciekawe ile jeszcze wody upłynie zanim zatrute socjalizmem umysły zaczną myśleć w kierunku innym niż do Władywostoka.
              Dlaczego uważasz, że poprowadzenie trasy alternatywnej przez tereny użytkowane rolniczo jest rozwiązaniem tańszym i lepszym od przyjętego do realizacji?
              PS
              Pytanie to dotyczy również treści Twojego ostatniego postu.

              Komentarz

              • Biperek
                Uzależniony
                • 2007
                • 593

                #397
                No to teraz się zacznie Miłościwie nam panujący rozpoczęli ściganie winnych. Zamiast normalnie powiedzieć ludziom - odpuszaczmy dla dobra przyrody i szukamy innych rozwiazań, to będą sobie zbijac kapitał polityczny na pokazaniu jacy to wredni ci z III RP, a najlepiej jak się uda utopić jakiegos komucha albo platformersa. A tak:
                1. KE się odczepi, bo nie będzie budowy;
                2. Ekolodzy i wszyscy przeciwnicy budowy w obecnym kształcie usatysfakcjonowani:
                3. Drugiej stronie się powie, że no JAK TO, BUDOWAĆ OBWODNICĘ, KTÓREJ PROJEKT BYŁ JEDNYM WIELKIM PRZEKRĘTEM !!!
                i do następnych wyborów będą mieli spokój, niech sie następni martwią.

                Pogonus spodziewaj się wizyty smutnych panów POZDRAWIAM
                Pozdrawiam
                Marek/Biperek

                Komentarz

                • monisiek
                  Bywalec
                  • 2006
                  • 185

                  #398
                  Zamieszczone przez Nasir

                  O, proszę jaki nasz Minister wspaniały
                  http://www.dziennik.pl/Default.aspx?...rticleId=32702
                  wlasnie mialam podac link do tej wiadomosci tylko na innym portalu. nasuwa sie po raz kolejny pytanie czy min. szyszko jest kompetentna osoba na tym stanowisku.
                  !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
                  Zamieszczone przez Biperek
                  No to teraz się zacznie Miłościwie nam panujący rozpoczęli ściganie winnych.

                  ale o co chodzi?
                  Ostatnio edytowany przez monisiek; 4536. Powód: Automerged Doublepost
                  totalny zoltodziob z aparatem
                  -----------------------------------------
                  i Ty mozesz pomoc:
                  http://www.serce-malwiny.pl/index.php
                  http://www.wiktor.netoh.pl/historia.html
                  http://pancho2006.googlepages.com/malagosia
                  http://www.zuzannaszkudlarek.jms.pl/

                  Komentarz

                  • Biperek
                    Uzależniony
                    • 2007
                    • 593

                    #399
                    Zamieszczone przez monisiek
                    ale o co chodzi?
                    Funkcjonariusze CBA na polecenie milościwie panującego nam J.K. rozpoczęli kontrolę w GDDKiA. Rychło w czas.
                    Pozdrawiam
                    Marek/Biperek

                    Komentarz

                    • monisiek
                      Bywalec
                      • 2006
                      • 185

                      #400
                      wlasnie przeczytalam, ale nic nie ma na temat wstrzymania budowy.
                      totalny zoltodziob z aparatem
                      -----------------------------------------
                      i Ty mozesz pomoc:
                      http://www.serce-malwiny.pl/index.php
                      http://www.wiktor.netoh.pl/historia.html
                      http://pancho2006.googlepages.com/malagosia
                      http://www.zuzannaszkudlarek.jms.pl/

                      Komentarz

                      • Biperek
                        Uzależniony
                        • 2007
                        • 593

                        #401
                        Zamieszczone przez monisiek
                        wlasnie przeczytalam, ale nic nie ma na temat wstrzymania budowy.
                        Trzeba znaleźć pretekst, no bo przecież - ot tak to nie honor.
                        Pozdrawiam
                        Marek/Biperek

                        Komentarz

                        • Nasir
                          Bywalec
                          • 2007
                          • 107

                          #402
                          Zamieszczone przez Biperek
                          Trzeba znaleźć pretekst, no bo przecież - ot tak to nie honor.
                          A ja myślałem że Kolega nie lubi jak się gogoś nazywa ignorantem z góry. A tu takie rzeczy : komuch, podejżenia, osąd.
                          Czyżby Kolega tylko w jedną stronę stosował szlachetne zasady ?

                          Ciekawe co ma wspólnego CBA do komunizmu.
                          Jeśli znajdzie przekręty to posiedzi i komuch i prawicowiec.
                          EOS 400D , EF 400/5.6 L USM

                          Komentarz

                          • Biperek
                            Uzależniony
                            • 2007
                            • 593

                            #403
                            Zamieszczone przez Nasir
                            A ja myślałem że Kolega nie lubi jak się gogoś nazywa ignorantem z góry. A tu takie rzeczy : komuch, podejżenia, osąd.
                            Czyżby Kolega tylko w jedną stronę stosował szlachetne zasady ?

                            Ciekawe co ma wspólnego CBA do komunizmu.
                            Jeśli znajdzie przekręty to posiedzi i komuch i prawicowiec.
                            Znowu nadinterpretacja wypowiedzi, zaczynam się przyzwyczajać

                            Jakby się ta kontrola zaczęła zanim rząd RP dostał po łapkach od KE to słowa bym nie powiedział. A retoryka typu: KOMUCHY, PLATFORMERSI... to cytaty. To, że wszystko co złe to ONI (komuchy, Platforma, wykształciuchy itd.) nie MY (PIS, że o Samoobronie nie wspomnę) to chyaba akyrat oczywiste.
                            Więcej luzu, mnie naprawde nie zależy na tej obwodnicy za wszelką cenę (chociaz jestem żywo zainteresowany jej powstaniem - to chyba nie takie dziwne), ale mnie interesują argumenty, a nie emocjonalne pobożne życzenia. POZDRAWIAM.
                            Pozdrawiam
                            Marek/Biperek

                            Komentarz

                            • Tom01
                              Pełne uzależnienie
                              • 2007
                              • 2600

                              #404
                              Zamieszczone przez Biperek
                              Funkcjonariusze CBA na polecenie milościwie panującego nam J.K. rozpoczęli kontrolę w GDDKiA. Rychło w czas.
                              Kontrola obejmuje poprawność procedury przetargowej a to nieco inny aspekt niż umiejscowienie inwestycji. To samo kontrolował Urząd Zamówień Publicznych nie wykrywając uchybień.
                              Masz problem z kolorem, wal śmiało!
                              e-mail: [email protected]

                              Komentarz

                              • Biperek
                                Uzależniony
                                • 2007
                                • 593

                                #405
                                Zamieszczone przez Tom01
                                Kontrola obejmuje poprawność procedury przetargowej a to nieco inny aspekt niż umiejscowienie inwestycji. To samo kontrolował Urząd Zamówień Publicznych nie wykrywając uchybień.
                                To kogo teraz kontroluje CBA GDDKiA, czy Urząd Zamówień Publicznych ? Za kilka się wyjaśni.
                                Pozdrawiam
                                Marek/Biperek

                                Komentarz

                                Pracuję...