X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Czacha
    fotograf
    • 2004
    • 4868

    #31
    Cala ta sprawa dotyczaca ViaBaltica, obwodnicy Augustowa... rany.. ilez tego mozna sluchac i czytac w lokalnej prasie, mediach.. a teraz zagladam na CB po dlugiej nieobecnosci i co widze? Tutaj tez o tym pisza! Niedlugo bede sie bal otworzyc lodowke..

    Bez wiekszej dyskusji jestem podobnego zdania co Tomek i Dexxim.. moze to patriotyzm lokalny.. a moze po prostu bedac w poblizu tego calego "cyrku" jaki dzieje w zwiazu z budowami obwodnic (nie tylko Augustowa), marketow i innych wielkich inwestycji, inaczej sie na te sprawy spoglada? Chocby z perspektywy czasu i tego co sie do tej pory dzialo?

    Najlepiej nie tworzyc nic nowego, zasypac istniejaca juz droge, zniszczyc slupy energetyczne a miasta zrownac z ziemia.. bedzie sielsko i zielono

    Protestujacym proponuje jednak pomieszkac w okolicy ktorej dotyczy sprawa, pouzywac istniejacych drog.. i dopiero zaczac sie wypowiadac na temat przyszlych inwestycji w tym regionie

    PS. Tykocin jest bardzo klimatyczny.. ale wiecej niz 2 dni pod rzad ciezko tam wytrzymac
    https://www.piotrczechowski.pl

    Komentarz

    • Tomasz Golinski
      Pełne uzależnienie
      • 2004
      • 8623

      #32
      Zamieszczone przez Kubaman
      Ale najważniejsze: protest nie jest jakimś idiotycznym blokowaniem inwestycji przez oszołomów lewackich (kto zna moje wypowiedzi o polityce doskonale wie, że do lewicy mi bardzo daleko). Jest to inicjatywa Adama Wajraka, Gazety (i owszem, Tomek bojkotowanie pisma niezależnie od konkretnych treści nie jest postawą najwyższych lotów IMHO) i środowisk takich jak Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, czy Polski Komitet Ochrony Orłów.
      1. Wajrak planował przykuć się do drzew czy czegośtam. Jak dla mnie pasuje pod lewackiego oszołoma.
      2. Pismo czytam, ale jak pisałem, podchodzę sceptycznie. Prędzej znajdę prawdziwą informację w "Nie" niż w "GW". A do Wajraka mam mało szacunku, skoro się z taką podejrzaną bandą zadaje.
      3. (po przeczytaniu Czachy) Ja nie mam opinii w sprawie obwodnicy Augustowa i Via Balticy. Tyle, że jestem sceptyczny
      30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
      Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



      Komentarz

      • muflon
        Pełne uzależnienie
        • 2004
        • 6763

        #33
        A co mnie zastanawia to to, ze w takich sprawach najczesciej lokalna ludnosc jest jakas taka strasznie (no jak oni moga ) "nieekologiczna" - wszelkiego rodzaju aktywisci przyjezdzaja zawsze "skadinad" I to jest co najmniej dziwne i nie napawa entuzjazmem.

        Za to w zupelnosci zgadzam sie z tym co napisal Kubaman pod koniec ostatniego posta - korupcja, uklady itp, to jak najbardziej. Ale ekologii do tego nie mieszajmy

        BTW, kolo mojego miasteczka jest zaj*** las, zwierzeta, rybki, ptaszki, no ogolnie sielanka... a w polowie przecina go autostrada
        zdjęcia lotnicze - zdjęcia ogólnie - airshow-reviews.com

        Komentarz

        • Czacha
          fotograf
          • 2004
          • 4868

          #34
          Wiesz Muflon, co innego jakby mieli wykarczowac 10 hektarow lasu bo ktos se robi poletko do golfa, a co innego gdy maja wybudowac droge dzieki ktorej ruch bedzie odbywal sie szybciej, bedzie mniej wypadkow, mniej zanieczyszczen bedzie przedostawalo sie do pobliskiej gleby itp. itd. etc. I tak jezdza TIRy.. i nadal jezdzic beda. Jedyne co mozna zrobic to poprawic droge oraz zabezpieczyc to co jest w poblizu niej.. ale po co.. mozna protestowac i zostawic to tak jak jest obecnie. Przynajmniej w takiej postaci nikmu to nie przeszkadza.. a juz na bank nie "ekologom".
          https://www.piotrczechowski.pl

          Komentarz

          • Kubaman
            Pełne uzależnienie
            • 2004
            • 4709

            #35
            Zamieszczone przez Czacha
            Najlepiej nie tworzyc nic nowego, zasypac istniejaca juz droge, zniszczyc slupy energetyczne a miasta zrownac z ziemia.. bedzie sielsko i zielono
            ojej, ale znów odwracamy argumenty do góry nogami. Nie chodzi o nie budowanie obwodnicy, tylko o budowanie taniej i z korzyścią dla środowiska. Do tego dodam, że gdyby nie było Rospudy, Biebrzy i innych tego typu dzikich i pięknych miejsc w Waszej okolicy, to nigdy bym się tam nie pojawił. A tak to bywam często i wydaję kasę, razem z wieloma innymi turystami - popytajcie co myślą właściciele gospodarstw agroturystycznych i kwater wokół Rospudy o planowanej drodze
            Protestujacym proponuje jednak pomieszkac w okolicy ktorej dotyczy sprawa, pouzywac istniejacych drog.. i dopiero zaczac sie wypowiadac na temat przyszlych inwestycji w tym regionie
            hehe, bywam, mieszkam i znam. A u siebie mieszkam w sąsiedztwie drogi, którą przejeżdza na dobę dwa razy więcej samochodów niż przez Augustów. To po prostu kwestia tego, co się ludziom wydaje o nich samych, liczby jednak nie pozostawiają wątpliwości.

            PS. Tykocin jest bardzo klimatyczny.. ale wiecej niz 2 dni pod rzad ciezko tam wytrzymac
            Tykocin Tykocinem , ale ja pisałem, o Narwi i o jej ptakach i krajobrazach mógłbym tam siedzieć i dwa miesiące.
            www.jakubszyma.pl

            www.szyma.com

            Komentarz

            • Czacha
              fotograf
              • 2004
              • 4868

              #36
              Zamieszczone przez Kubaman
              Do tego dodam, że gdyby nie było Rospudy, Biebrzy i innych tego typu dzikich i pięknych miejsc w Waszej okolicy, to nigdy bym się tam nie pojawił.
              A gdyby Gdansk nie lezal nad morzem tylko na Lubelszczyznie to nie mial by pomnika Neptuna Gdybac mozemy do woli..

              Zamieszczone przez Kubaman
              A tak to bywam często i wydaję kasę, razem z wieloma innymi turystami
              Tak, a dzieki rozbudowanym szlakom komunikacyjnym ludzie wola wydac wiecej i poleciec samolotem na Litwe i dopiero stamtad jechac do Augustowa niz zrobic to z Warszawy.. dlaczego? Ze wzgledu na drogi.. a raczej ich brak w tym rejonie A to niestety rowniez spadek dochodow.. bo sama ekologia czlowiek sie nie naje Nie kazdy jest tak poblazliwy/przyzwyczajony do podrozowania takimi drogami jak Ty.. zwlaszcza ci zagramaniczni i zamozni ludzie

              Via Baltica jak i obwodnia Augustowa maja swoje + i - .. ale obecny szum w kolo tego problemu uwazam za zbyt wielki.
              https://www.piotrczechowski.pl

              Komentarz

              • Kubaman
                Pełne uzależnienie
                • 2004
                • 4709

                #37
                Zamieszczone przez muflon
                A co mnie zastanawia to to, ze w takich sprawach najczesciej lokalna ludnosc jest jakas taka strasznie (no jak oni moga ) "nieekologiczna" - wszelkiego rodzaju aktywisci przyjezdzaja zawsze "skadinad" I to jest co najmniej dziwne i nie napawa entuzjazmem.
                Muflon, no nie napawa. Wystarczy sprawdzić jak większość Polaków się zachowuje wokół własnego domu na wsi lub w miasteczku: wynoszą śmieci do lasu, robią "dziurawe" szamba, żeby można żadziej wywozić nieczystości i mniej płacić, kradną drewno w lesie na opał, zakopują w krzakach padłe zwierzęta, do jastrzębi i puchaczy strzelają z wiatrówki bo to szkodnik jest, kradną drzewo z lasu na boazerię itp. itd. , nawet piasek, który jest tani jak barszcz kradną kopiąc doły w lasach. Kumunistyczna spuścizna mentalna, to samo jest w Czechach, gdzie podobno ostatnio ich zasypały śmieci sprowadzane z Niemiec i wysypywane w rowach.

                BTW, kolo mojego miasteczka jest zaj*** las, zwierzeta, rybki, ptaszki, no ogolnie sielanka... a w polowie przecina go autostrada
                OK, tylko czy to jest ostatnia ostoja w Europie kilku szczególnie pięknych gatunków ptaków i roślin? No i jak pewnie wiesz w Szwajcarii nie ma tranzytu, bo jest zabroniony ze względu na ochronę środowiska
                www.jakubszyma.pl

                www.szyma.com

                Komentarz

                • muflon
                  Pełne uzależnienie
                  • 2004
                  • 6763

                  #38
                  Zamieszczone przez Kubaman
                  No i jak pewnie wiesz w Szwajcarii nie ma tranzytu, bo jest zabroniony ze względu na ochronę środowiska
                  Nie wiem jak to sie ma do tranzytu (nie znam sie), ale TIRy na zagranicznych rejestracjach na autostradach widuje. Nawet polskie ;-)

                  A poza tym to zgadzam sie z Czacha. Zdrowy rozsadek, a nie zaslepienie - czy to w jedna (ekologiczna) czy to w druga (komunikacyjno-korupcyjna) strone.
                  zdjęcia lotnicze - zdjęcia ogólnie - airshow-reviews.com

                  Komentarz

                  • Czacha
                    fotograf
                    • 2004
                    • 4868

                    #39
                    Troche nam jednak brauje do Szwajcarii zeby porownywac nas z tym krajem Poczynajac od... w sumie nie wiem od czego zaczac, bo wszystko nas rozni

                    Piszesz Kubaman o ochronie zwierzat - ile w chwili obecnej ginie na drodze plazow i zwierzat w okolicach Augustowa, ktore z cala pewnoscia do pospolitych tez nie naleza? A no tak.. zabka nie jest tak ladna jak ptaszek

                    Wiecie, cos mi mowi, ze nowa droga posiadala by odpowiednie zabezieczenia.. tak jak ma to miejsce na nowo oddanym odcinku za Sztabinem i w innych tego typu miejscach. To nie te czasy, ze drogi buduje sie wycinajac przy okazji 300m lasu po kazdej stronie bo spychacz nie mogl sie zawrocic.. lub operator nie posiadal odpowiednich uprawnien

                    Problemem nie jest droga, tylko to, iz u nas opozycja zawsze musi byc w opozycji.. wystarczy spojzec na kazda dziedzine zycia, poczawszy od gory.. czyli politykow. Ci co moga cos zmienic ciagle robia sobie na zlosc - a traca wszyscy inni..


                    PS. Akurat bardziej popieram opozycje niz obecny rzad "klonow", ale to nie temat na ten watek.. chociaz.. jak by sie zastnowic..
                    https://www.piotrczechowski.pl

                    Komentarz

                    • Tomasz Golinski
                      Pełne uzależnienie
                      • 2004
                      • 8623

                      #40
                      Kubaman, to organizuj zrzutę kasy na wykupienie tych terenów. 100k ludzi podpisało, bezcenna ostoja. Bez problemu powinniście zebrać kasę. I problem będzie z głowy.
                      30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
                      Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



                      Komentarz

                      • Kubaman
                        Pełne uzależnienie
                        • 2004
                        • 4709

                        #41
                        Zamieszczone przez Czacha
                        A gdyby Gdansk nie lezal nad morzem tylko na Lubelszczyznie to nie mial by pomnika Neptuna Gdybac mozemy do woli..
                        nie, bo jeśli Rospudę zniszczą, już tam nie pojadę. I wielu innych. A to jest konkret.
                        Tak, a dzieki rozbudowanym szlakom komunikacyjnym ludzie wola wydac wiecej i poleciec samolotem na Litwe i dopiero stamtad jechac do Augustowa niz zrobic to z Warszawy.. dlaczego? Ze wzgledu na drogi.. a raczej ich brak w tym rejonie A to niestety rowniez spadek dochodow.. bo sama ekologia czlowiek sie nie naje Nie kazdy jest tak poblazliwy/przyzwyczajony do podrozowania takimi drogami jak Ty.. zwlaszcza ci zagramaniczni i zamozni ludzie
                        Zjeździłem ten rejon przez lata. Nie wiem, co ty tam widziałeś, ale ja mieszkałem na kwaterze z Holendrami i Niemcami, którzy przybyli tam polskim pociągiem, oraz z Australijczykami, którzy przyjechali tam autobusem z Białegostoku. Dawałem pić Niemcom idącym z Augustowa na piechotę z namiotami do ujścia Bibrzy do Narwi. Wszystko zależy na jaki rodzaj turystyki się nastawiasz - kebaby, smażone ryby, tłum i smród jak nad morzem, czy raczej na ekoturystykę, survival i tego typu bardzo drogie i specyficzne atrakcje. Stać mnie na tlot na Litwę choćby jutro, ale ja i tak tam pojadę autem i będę siedział w krzakach wśród komarów i kleszczy. Jeziorka do kąpieli z małą gastronomią mam bliżej, taniej i dużo lepiej.
                        www.jakubszyma.pl

                        www.szyma.com

                        Komentarz

                        • Kubaman
                          Pełne uzależnienie
                          • 2004
                          • 4709

                          #42
                          Zamieszczone przez Czacha
                          Piszesz Kubaman o ochronie zwierzat - ile w chwili obecnej ginie na drodze plazow i zwierzat w okolicach Augustowa, ktore z cala pewnoscia do pospolitych tez nie naleza? A no tak.. zabka nie jest tak ladna jak ptaszek
                          to nieprawda, nie piszę tylko o ptaszkach, ale o całym ekosystemie.
                          Wiecie, cos mi mowi, ze nowa droga posiadala by odpowiednie zabezieczenia.. tak jak ma to miejsce na nowo oddanym odcinku za Sztabinem i w innych tego typu miejscach. To nie te czasy, ze drogi buduje sie wycinajac przy okazji 300m lasu po kazdej stronie bo spychacz nie mogl sie zawrocic.. lub operator nie posiadal odpowiednich uprawnien
                          To nie jest temat dysputy. Droga ma być nowoczesna i niezależnie od lokalizacji spełniać wyśrubowane wymagania, w tym te dotyczące ochrony środowiska. Tematem jest to, czy trzeba ją prowadzić przez unikatowe siedliska zwierząt, czy można TANIEJ zbudowac ją i eksploatować cztery (napisze to inaczej: 4 lub IV) kilometry dalej. Oto cała prawda o tej budowie.
                          www.jakubszyma.pl

                          www.szyma.com

                          Komentarz

                          • Fan nr 1
                            Początki nałogu
                            • 2005
                            • 284

                            #43
                            Zamieszczone przez muflon
                            A co mnie zastanawia to to, ze w takich sprawach najczesciej lokalna ludnosc jest jakas taka strasznie (no jak oni moga ) "nieekologiczna" - wszelkiego rodzaju aktywisci przyjezdzaja zawsze "skadinad" I to jest co najmniej dziwne i nie napawa entuzjazmem.

                            Zamieszczone przez Kubaman
                            Muflon, no nie napawa. Wystarczy sprawdzić jak większość Polaków się zachowuje wokół własnego domu na wsi lub w miasteczku: wynoszą śmieci do lasu, robią "dziurawe" szamba, żeby można żadziej wywozić nieczystości i mniej płacić, kradną drewno w lesie na opał, zakopują w krzakach padłe zwierzęta, do jastrzębi i puchaczy strzelają z wiatrówki bo to szkodnik jest, kradną drzewo z lasu na boazerię itp. itd. , nawet piasek, który jest tani jak barszcz kradną kopiąc doły w lasach. Kumunistyczna spuścizna mentalna, :
                            Kubaman a może po prostu ci ludzie boją się żeby im dzieciaki pod tiry nie powpadały.

                            Gdybym był na ich miejscu to chyba wolałbym by drogę wybudowano jak najszybciej. Przecież zmiana przebiegu trasy spowoduje opóźnienie inwestycji o całe lata, a oni będą musieli dalej żyć w spalinach i w ciągłej obawie o to czy ich dzieciom uda się zdrowo dojść do szkoły
                            Dla mnie sprawa jest conajmniej dziwna: ekolodzy podnieśli krzyk tuż przed terminem rozpoczęcia prac przecież już wcześniej musieli wiedzieć jak przebiegać będzie trasa. Dlaczego nie interweniowali wcześniej? Myślą, że cała ta sprawa to rozgrywki lobbystów, w które z czystych pobudek dał się wciągnąć Wajrak.. Przecież mamy prawo budowlane, każdą decyzję można zaskarżyć. Niech ekolodzy oddadzą sprawę do sądu i tyle. Jak wygrają znaczy się mieli rację jak przegrają to niech myślą jak chroni dolinę pomimo budowy drogi ( mogą pilnować by niepotrzebnie nie wycinać drzew, nie wylewa ścieków do rzeki itp.

                            PS Oglądałem mapę przebiegu trasy na stronie Greenpeace wynika z niej , że powinni zburzyć Augustów - wybudowali go na terenie puszczy Augustowskiej w obszarze sieci natura 2006 (ale może to tylko błąd mapki).

                            PS II - może budowa tego tunelu (byle nie metodą odkrywkową) stanowiłaby kompromisowe wyjście z sytuacji
                            .
                            Ostatnio edytowany przez Fan nr 1; 2371.
                            Moja galeryjka na CB

                            Komentarz

                            • Kubaman
                              Pełne uzależnienie
                              • 2004
                              • 4709

                              #44
                              Zamieszczone przez Fan nr 1
                              Kubaman a może po prostu ci ludzie boją się żeby im dzieciaki pod tiry nie powpadały.
                              aaa, doskonale - nowy dyskutant
                              Otórz ja też myślałem, że zależy im na zdrowiu ich dzieciaków. Niestety, w Augustowie jest na trasie tranzytowej, którą jeżdżą tiry, 10 dużych skrzyżowań i tylko jedne światła . Ani mieszkańcy, ani samorządowcy, ani drogowcy od kilkunastu lat nie zrobili nic, aby rozładować korki w mieście i zapewnić bezpieczeństwo.
                              Gdybym był na ich miejscu to chyba wolałbym by drogę wybudowano jak najszybciej. Przecież zmiana przebiegu trasy spowoduje opóźnienie inwestycji o całe lata, a oni będą musieli dalej żyć w spalinach i w ciągłej obawie o to czy ich dzieciom uda się zdrowo dojść do szkoły. Dla mnie sprawa jest conajmniej dziwna: ekolodzy podnieśli krzyk tuż przed terminem rozpoczęcia prac przecież już wcześniej musieli wiedzieć jak przebiegać będzie trasa. Dlaczego nie interweniowali wcześniej?
                              Bardzo duży błąd. Sprawa zaczęła się w 1986 przeprowadzeniem badań Rospudy i planami utworzenia rezerwatu. W 1993 roku drogowcy zrobili studium drogi Via Baltica przez obszary przyrodniczo cenne, w tym Dolinę Rospudy. Pojawiły się pierwsze niepokojące sygnały. Pierwsze protesty miały miejsce w 1998 roku, kiedy utworzono i udostępniono plany realizacji drogi. Dokładnie wtedy "ekolodzy" podjęli pierwsze protesty i próby interwencji u polskich władz. Wajrak był w sprawę zaangażowany już w 2003 roku, kiedy mimo negatywnych opinii biegłych i ekspertów, protestów ekologów i części mieszkańców zatwierdzono nowe plany zagospodarowania uwzględniające przebieg obwodnicy przez tereny chronione. To nie jest żadna nowa sprawa, a dla ludzi interesujących się przyrodą i fotografią przyrodniczą temat jest doskonale znany. Żeby dodać nieco pikanterii, nadmienię, że ekolodzy na razie tylko zapowiadają przypinanie się do drzew, podczas gdy zwolennicy budowy dziesiątki razy utrudniali tranzyt stosując blokady (ech Samoobrona).

                              Przecież mamy prawo budowlane, każdą decyzję można zaskarżyć. Niech ekolodzy oddadzą sprawę do sądu i tyle. Jak wygrają znaczy się mieli rację
                              Problem jest taki, że Polska to kraj bezprawia. Proces trwa średnio kilka lat, a w międzyczasie drogowcy sobie dolinę rozkopią, rozjeżdzą i postawią 80% konstrukcji, za publiczne pieniądze oczywiście. Zniszczą środowisko, tak, że dalsze starania będą zupełnie bezpodstawne. UE ma podobno interweniować, ale urzędnicy zapowiedzieli, że wycinka 20 tysięcy drzew i zasypywanie bagna żwirem dla dojazdów ciężarówek rozpocznie się już od sierpnia, czyli za tydzień . Dlatego sprawa jest tak dramatyczna i tak nagłośniona.

                              PS Oglądałem mapę przebiegu trasy na stronie Greenpeace wynika z niej , że powinni zburzyć Augustów - wybudowali go na terenie puszczy Augustowskiej w obszarze sieci natura 2006 (ale może to tylko błąd mapki).
                              ochrona przyrody polega na jej ratowaniu przed negatywnym wpływem cywilizacyjnym, w miejscach jej szczególnej wartośći biologicznej. Gdyby sieć Natura powstała kilkaset lat temu, to z pewnością Augustowa by dzisiaj tam nie było, niestety jak sama nazwa wskazuje powstała niedawno. BTW, puszcza istnieje do dziś tylko dlatego, że król docenił jej piękno i objął ochroną (podobnie z kilkoma innymi takimi miejscami w Polsce). Ludzie nie mieli takich przepisów dotyczących środowiska dawniej, a byli mądrzejsi jak widać.

                              PS II - może budowa tego tunelu (byle nie metodą odkrywkową) stanowiłaby ompromisowe wyjście z sytuacji
                              .
                              niestety to nie jest możliwe technologicznie. Przebicie warstw doliny rzecznej nieodwracalnie zmienia jej układ wodny. Rospuda z dzikiej bagnistej doliny zmieni się w pusty strumyk wśród suchych łąk. Do tego minister i drogowcy podali dwa rozwiązania - tunel lub estakadę - dziesięciokrotnie tańszą. Wiadomo co zrobią. Proponowane obejście rzeki byłoby jeszcze o 50 mln tańsze niż estakada i umożliwiałoby finansowanie ze środków UE. A tak, nie dostaniemy ani centa, gwałcąc ustalenia programu Natura 2000.
                              www.jakubszyma.pl

                              www.szyma.com

                              Komentarz

                              • Kubaman
                                Pełne uzależnienie
                                • 2004
                                • 4709

                                #45
                                załączona mapka sporo wyjaśnia. Na dole kawałek Augustowa, u góry Suwałki. Trasa ma połączyć Augustów z Suwałkami. Drogowcy i samorząd Augustowa uparły się, żeby budować 500 metrowej długości ogrzewaną w zimie prądem elektrycznym estakadę przez sam śdrodek bagna ( w Szczeberce), podczas gdy tuż na północ teren jest suchy, płaski i bezdrzewny (nie trzeba karczować lasu, co jest bardzo pracochłonne). Myślę, że to mówi samo za siebie.


                                www.jakubszyma.pl

                                www.szyma.com

                                Komentarz

                                Pracuję...